Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

BumbleBee reče pred 3 minutami:

 

Najboljše je pa potem ko jim le zrihtaš ti pa naslednjič vržejo "nekaj ne dela, to si ziher ti nekaj pokvaril". Ali pa 100x pokažeš kako se nekaj naredi ali popravi ampak potem vedno dobiš "ja daj ti, jaz ne vem kako to", ja jebi se če se ti stokrat ni dalo dveh treh korakov naučiti se meni stoprvič ne da tega še enkrat delati.


Evo, tudi pod to se podpišem. Mislim, več kot stokrat pomagam, pokažem in vsakomur bi bilo itak jasno, npr., kako dodati priponko v email, a potem spet isto: "Mi lahko nekaj pomagaš?" oz. "Kar ti pošlji, ker jaz se ne spoznam".  :) 

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 8 minutami:

za enga največjih dosežkov v življenju štejem, da se noben ne zanese name za to, da jim laufa računalnik


Ja, dokler še laufa. Potem pa se vedno kaj najde :) 

Edino DaPubecu še srčno rad pomagam. Zanj si vedno vzamem čas in čeprav že sam veliko obvlada mu še vedno kaj svetujem in pomagam. Nazadnje sva imela železninski problem. Nabavil je namreč dodatnih 8 GB rama in pač rekel, da bo sam vtaknil. Itak je to simple ko pasulj. Ampak me tisti dan kliče (šlo je za komp, ki ga ima doma pri mami): "Računalnik se več ne vklopi. Črn ekran. Nič ne dela." Itak takoj letim tja, ves v strahu, da se ni kaj "skurilo". Preverim oba rama. Za vsak slučaj zamenjam poziciji. Nič. Računalnik kot mrtev. Malo me je stisnilo takrat, priznam. Že razmišljam, da bo treba nest na neki servis (lahko da je matična šla), pa vseeno še enkrat preverim rame. Ja, tanovega je bilo treba izredno močno stisniti v slot. Neka cenejša matična. Res močno je bilo treba, česa takega še v življenju nisem doživel. Potem pa je vse lepo delalo iz nule. 

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 12 minutami:

Novi rami so (bli?) najpogostejši problem pri hardveru. Pol pa napajalnik in grafična. Drugo pa so moraš res potrudit da crkne. :)


Nov RAM da, en 8 GB plošček, povsem ustrezen za omenjeni komp. Obstoječih 8 GB je bilo namreč premalo. Ampak hudič je moral res na trdo v slot, kot pravim: na nobeni matični in z nobenim ramom še nisem imel take težave (vedno je lepo "kliknilo" iz prve). Ampak OK, zadeva rešena, edino par dodatnih sivih las za tistih 15 minut lajfa (ko sem mislil, da je res kaj konkretno narobe). 

Je pa butasto to okoli RAMA, ker moj osebni komp je pred časom tudi kar prenehal obratovat. Tema pač. Pa sem najprej RAM počekiral, v bistvu nič drugega nisem naredil, kot da sem ga vzel ven, spihal in vtaknil nazaj. Potem je bilo pa spet vse OK.  Sicer pa moram priznati, da nisem ravno "prijazen" uporabnik, ker prah v PC-ju čistim morda 1x na leto, pa še to ni čisto 100%. :)
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 uro:

 

direkt moja mtka

 

To pa itak ponavadi še pismenost odpove. :lol: Ponavadi kakšen paničen klic na telefon "Ja meni tukaj nekaj ne dela, hočem dati prekliči pa ne morem naprej, nič ne dela", "Ja kaj pa je", "Ja eno okence", "In kaj piše?", "Posodobitve so na voljo, posodobi zdaj, posodobi kasneje", "Ja, in?", "Aja. No, posodobi zdaj...".

Povezava do prispevka

A se spomnite te scene IT Crowd?

 

 

Jaz sem imel z materjo dobesedno to sceno :D "Počas mi dela", pridem za comp, v kotu spodaj pleše striptizeta, browser milijon nekih čudnih bookmarkov, nonstop neki popupi......sam format diska, pa nastavit chrome, da ne sme več kazat nobenih message boxov sploh, ker pač ne prebere oz. klikne Allow, ker se naveliča klikat Block......

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Meni je sploh smešno (žalostno), ker imaš lahko winse lepo v slovenščini. Recimo starejši, ki niso ravno doma v angleščini. Pa vseeno pade vprašanje: "Tu mi nekaj ne dela. Kaj naj kliknem?" Na voljo pa sta dve opciji v stilu: potrdi/nadaljuj ali prekliči. :)Ja kaj ne znaš prebrati? Meni slabo postane, dejansko. 

Povezava do prispevka

Userji ne berejo tega, takoj se ustrašijo. V službi sem za eno napako prikazal message box, kjer sem lepo razložil, kaj je narobe, kaj je potrebno narediti, da mi ja ne bo treba pošiljat mailov "ne dela".... guess what.... Sem dobil email/klic "ne dela".... sam copy/pastal isti tekst kot je v messageboxu... "hvala,lp".

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 3 minutami:

Jaz sem imel z materjo dobesedno to sceno :D "Počas mi dela", pridem za comp, v kotu spodaj pleše striptizeta, browser milijon nekih čudnih bookmarkov, nonstop neki popupi......sam format diska, pa nastavit chrome, da ne sme več kazat nobenih message boxov sploh, ker pač ne prebere oz. klikne Allow, ker se naveliča klikat Block......


To pa itak. Vse zabasano, winsi se bootajo pol ure (ker je v startupu nastavljenih miljon nekih programov, ki so sami od sebe prišli), potem itak nič ne dela, ker vse v ozadju požre večino rama (po možnosti ga je celo zgolj 4 GB), pride pa prošnja: "Daj mi malo očisti računalnik, ker počasi dela." Po možnosti še miljon nekih kao viruskov/addov/trackinga...  Res ni druge kot format pa roka.

Povezava do prispevka

@JediEagle

mene je najbolj pogrelo, k je matka po vsej sili hotla laptop do max 500€ pred leti

in ji že vnaprej povem, da to bo premalo rama + brez ssd in ji bo VSE ŠTEKALO, pa da se ne splača takega laptopa

ne ne, valda je treba

 

seveda potem iz prve dela kolkrtolk ok. Kmalu js nisem več prenesel, kok je počasen, lepo dual boot in Ubuntu (ki lavfa ful boljš), ker uporabljam glih browser kdaj

sploh ni opcije, da bi lahk blo kaj drugega krivo za štekanje, kot namestitev še enega OS :D

 

Povezava do prispevka

Ma dej, men rata tema pred očmi, kadar fotr pride do mene, pa reče, če mu zrihtam laptop/tablico za mami za RD, ker vem, da ima v mislih nek omejen budget za napravo, ki bo začela počas delat po enmu mescu......  Potem jima ni jasno, zakaj sem dal za S21 skor 700€, če ima pa manjši ekran kot pa njun mobitel, ki je bil v akciji za 50€..... itak je bila stara Nokia najboljš, pa najdlje je zdržala.... Sem postal že tolk tečen in zadirčen v odgovorih, da me le še redkokdaj kaj vprašata za tehniko.... Pač, človek se naveliča po 25 letih isto govort pa kazat ISTI osebi :D

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 16 minutami:

Ma dej, men rata tema pred očmi, kadar fotr pride do mene, pa reče, če mu zrihtam laptop/tablico za mami za RD, ker vem, da ima v mislih nek omejen budget za napravo, ki bo začela počas delat po enmu mescu......  Potem jima ni jasno, zakaj sem dal za S21 skor 700€, če ima pa manjši ekran kot pa njun mobitel, ki je bil v akciji za 50€..... itak je bila stara Nokia najboljš, pa najdlje je zdržala.... Sem postal že tolk tečen in zadirčen v odgovorih, da me le še redkokdaj kaj vprašata za tehniko.... Pač, človek se naveliča po 25 letih isto govort pa kazat ISTI osebi :D


Pazi to: moja starša imata en star PC, ki je bil svojčas še OK. Ampak zdaj je že tako zastarel, da se boota  vsaj 15 minut. In ko samo odprem Chrome, čakam 6 minut. Sem jima že ogromno pomagal, tudi clean install winsov naredil, pa je vsako leto zgolj slabše stanje.

Zdaj je foter prišel na idejo, da bi kupil nek poceni SSD disk in bi pač na novo winse spet naložli. Ampak jaz sem vseeno mnenja, da rajši skupaj damo nekaj več € in kupimo komplet nov PC (itak ga rabijo samo za karte, mail in občasno kaj poguglat, pa excel za neke tabele, kjer si vodijo evidenco smučanja v sezoni). Pač, meni je tudi 30 € škoda za nek SSD (in da bom en dan porabil, da instaliram vse in sploh vsa ta njihova pozabljena gesla...). Primarni HD je 5400 obratov, 500 GB. Rama je 4 GB. Procesor pa neka prva generacija intel štirijedrnih. Grafične sploh nima oz. je neka integrirana na plati. CD/DVD je crknil že pred več leti. USB je samo 2.0. Napajalnik ca. 250-300 W (neki no name). Kaj češ s tem? :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

+1 @JediEagle "Ne maram teh Windowsov, zakaj mi ne daš XPjev nazaj?" Varnost informacijskih sistemov, kaj je to? :D Pa hudovanje ko se brskalniku pri pridobitvi gumb za 10 pikslov prestavi, zakaj ne more nazaj na IE6 tam ni bilo kompliciranja z zavihki in zakaj nobena stran ne bi več na njem delovala.

 

Ko se ti samo stemni pred očmi.

Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 11 minutami:

+1 @JediEagle "Ne maram teh Windowsov, zakaj mi ne daš XPjev nazaj?" Varnost informacijskih sistemov, kaj je to? :D Pa hudovanje ko se brskalniku pri pridobitvi gumb za 10 pikslov prestavi, zakaj ne more nazaj na IE6 tam ni bilo kompliciranja z zavihki in zakaj nobena stran ne bi več na njem delovala.

 

Ko se ti samo stemni pred očmi.


Spet se podpišem. "Joj, na prejšnjih Windowsih je bilo vse OK. Ti so čisto drugačni... Daj stare nazaj!" (prehod iz sedmice na desetko). In pa: "98 so bili najboljši. Zakaj teh ne moremo več imeti?". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 2 urama:

uuu to me je spomnilo da je fotr ene 14 dni nazaj končno dobil 10ko  :sorcerer: fantastičen dan sam 2 celi generaciji novih winsow je trajal da je prišel do sem

 

Tvoj foter je naredil veliko napako.

 

Jaz še vedno uporabljam Windows XP na eni mašini in sistem delujejo brezhibno. V njem se počutim kakor da lebdim.

Povezava do prispevka

No ja, če se ne motim (lahko me komot popravite) je Sadhu vseeno zaslužen, da imamo dobro delujoč Mn3. Iz programerskega vidika. Dejansko mu lahko samo jagodo stisnemo. 

Brw, da ne bomo sami pri tehnikalijah ostali: Jaz sem že tri dni izključno na Turistični pašteti (ribja, Delamaris classic). Prav noro dober okus ima, ampak se zavedam, da je to (spet) samo neko trenutno obdobje. 
pasteta_ribja_dobra.jpg.0ec1bcb0a2228b0c872d12128f970664.jpg

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 23 minutami:

sam mam najprej za pojest še kej bolj pokvarljivega preden pridem do nje :hmm:

 

To se moraš z enim nožkom ponesreči malo naslonit na pokrov, da nastane luknja

 

"Ojoj, kako nerodno... zdaj jo bo pa treba pojest"

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 12 urami:

No ja, če se ne motim (lahko me komot popravite) je Sadhu vseeno zaslužen, da imamo dobro delujoč Mn3. Iz programerskega vidika. Dejansko mu lahko samo jagodo stisnemo. 

Brw, da ne bomo sami pri tehnikalijah ostali: Jaz sem že tri dni izključno na Turistični pašteti (ribja, Delamaris classic). Prav noro dober okus ima, ampak se zavedam, da je to (spet) samo neko trenutno obdobje. 
pasteta_ribja_dobra.jpg.0ec1bcb0a2228b0c872d12128f970664.jpg

 

Jao.... 

 

Če boš nadaljeval tak niz izjemnih diet se bo lahko DaPubec na forum prijavil kot DaSirota. 

 

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 13 urami:

No ja, če se ne motim (lahko me komot popravite) je Sadhu vseeno zaslužen, da imamo dobro delujoč Mn3. Iz programerskega vidika. Dejansko mu lahko samo jagodo stisnemo. 

Brw, da ne bomo sami pri tehnikalijah ostali: Jaz sem že tri dni izključno na Turistični pašteti (ribja, Delamaris classic). Prav noro dober okus ima, ampak se zavedam, da je to (spet) samo neko trenutno obdobje. 
pasteta_ribja_dobra.jpg.0ec1bcb0a2228b0c872d12128f970664.jpg

Meni je ta pašteta noro dobra s popečenim toastom. Like, pojem v šusu.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...