Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Evo jaz se bom pa po 20ih letih spet spravil na smuči, in rabim ogromno pro tipov, kaj naj kupim :) In predvsem v keri trgovini. Od opreme nimam NIČ, pač nazadnje sem smučal na začetku 2000ih, ko verjetno še karving smučka obstajala ni, vso opremo sem razdal ali prodal. Iščem pa robo za bolj jogurt-level smučarja, torej da grem parkrat na sezono v KG / Krvavec oziroma za podaljšan vikend v Avstrijo ali Italijo in to je to. V smučanju nisem bil nikdar tako skilled kot v basketu, pretepačinah ali seksu, sem se pa recimo z užitkom spuščal po FIS progah.

 

Ima kdo kak pro tip tip okrog raznih super duper xmas prodajnih akcij ali se pač odskrolam na yolo v najbližnji Hervis in držim pesti, da dobim dobrega prodajalca?

 

Za vsak uporaben odgovor dam plusek!

Povezava do prispevka

Jst sem v nekem podobnem stadiju kot ti, samo odštej 10 let :D

Zadnje resno sem smučal do faksa (2010) sedaj pa sem lani bil ene parkrat na sposojenih smučeh, letos pa sem si reku da nabavim neki

 

Realno bi ti znal ksn prodajalec še najbolj svetovat. Jst sem bil letos na Snežinki (sejem na GR-ju) in so mi na moj skillset (intermediate) predlagali naslednje smučke:

https://elanskis.com/eu/mens-skis/all-mountain/amphibio-16-ti-fusion-x-abigbs20

 

načeloma majo use firme dosti podoben stuff, samo drugače označujejo (dolžino, trdoto,...)

 

Na tvojem mestu ksnih veleslalomskih ne bi gledal (prehitre), pa preširokih tudi ne bi uzel, ker so dosti počasne (sem mel lani neke fisherce take in mi niso bile ušeč)

 

Aja, dolžina pa je spet odvisna kaj hočeš, če rad delaš zavoje vzameš krajše, če pa rajši bolj smuk furaš uzameš daljše

 

Generalnoi bi ti reku, da glej smučke dolžine 5-10cm krajše od tvoje višine (med brado in nosom), pa da majo curve radij med 14-18m (večji = hitrejše smučke), pa neka srednja trdota, da se ne matraš preveč 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

Ko smo že pri zimskih "športih". Jaz sem smučal samo kot mulc, pa še to ne kaj preveč dobro in niti me ni kaj dosti veselilo. V srednji šoli sem pa preklopil na snowboard. To mi je bil pa čisti užitek!! in tudi precej boljše mi je šlo, kot na smučkah. Boardal sem še tudi kasneje, potem pa zaradi intenzivne službe žal vse skupaj opustil. Pa še poškodbo kolena sem imel, tako da že kar ohoho let nisem sploh ponovno poskusil.  
Boarda kdo tukaj? Kakšne so kaj dandanes cene za neke casual ampak solidne borde? To je mišljeno, da niso striktno za freestyle in tudi ne zgolj za slalom. Pač, nek kompromis. Sem imel enega zelo OK, ampak je že dolgo nazaj prodan..
Sicer je v mojem primeru itak bolje, da bi si ga samo izposodil, če bi že šel tu pa tam. Ampak vseeno vprašam. Pancarje imam, čelado tudi. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Arey reče pred 10 minutami:

Pa valda navs kupoval, sposodi si. Vsaj smuci in celado, recimo da pancarje in spegle kupis svoje. Pol ko se navadis in pogruntas kaj bi mel, in predvsem ne nehas po treh popoldnevih, pa kupis opremo. 

 

Moj prvotni plan je bil itak da si VSE sposodim, ampak potem me precej nagnusala misel, da bi tlačil noge / roke v neki scum bacil švic fest :D za smučke in palice se mi zdi pa to še vedno kul ideja ja :)

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 urami:

 

Moj prvotni plan je bil itak da si VSE sposodim, ampak potem me precej nagnusala misel, da bi tlačil noge / roke v neki scum bacil švic fest :D za smučke in palice se mi zdi pa to še vedno kul ideja ja :)

Naceloma se kupi ene prave pancerje, izdelane po meri (se pravi lepo ti zmerijo nogo in ti jih s pomocjo toplotnega raztezanja ulijejo na taco, da se cim manj to potem notri plese) in predsravljajo poleg kombinezona najvecji strosek. Lahko tudi kupis pac v neki sportni trgovini kr ene pancerje za pol cene custom ampak noga za razliko od tica ne raste. Zdej spet odvisno kok velika je zelja po smucanju v razmerju budgeta za opremo. Al je to dva vikenda na leto na Krvavcu al bos hodu fukat studentke v Francijo na Ski openinge pa pit sampanjcke v Kitzbuhel. Lohk kupis vse kar rabis v lokalnem Hervisu lohk pa se izprsis pa das za bundo in hlace jurja plus, za pancerje pecto za dile osemsto in se za ostale stvari pecto ker ipak je fajn ce na smuciscu pokazes da nisi nek kocler ampak marketinski mogotec, ki hidi smucat zato da flexa v izteku proge in srka koktejlcke s top hostesami.

Za dile ti priporocam ce ne bos velik vozu da lepo najames tisto 3x na leto, ker vedno dobis lepo nabrusene kante in nov model dil, sicer bos mel po parih letih stare smuci za na Bloke. 

 

Ce bos hotu in si se pripravljen pripeljat po njih ti js posodim svoje tekmovalne slalomske Fischerke in si jih lepo v miru sprobas.

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 urami:

Evo jaz se bom pa po 20ih letih spet spravil na smuči, in rabim ogromno pro tipov, kaj naj kupim :) In predvsem v keri trgovini. Od opreme nimam NIČ, pač nazadnje sem smučal na začetku 2000ih, ko verjetno še karving smučka obstajala ni, vso opremo sem razdal ali prodal. Iščem pa robo za bolj jogurt-level smučarja, torej da grem parkrat na sezono v KG / Krvavec oziroma za podaljšan vikend v Avstrijo ali Italijo in to je to. V smučanju nisem bil nikdar tako skilled kot v basketu, pretepačinah ali seksu, sem se pa recimo z užitkom spuščal po FIS progah.

 

Ima kdo kak pro tip tip okrog raznih super duper xmas prodajnih akcij ali se pač odskrolam na yolo v najbližnji Hervis in držim pesti, da dobim dobrega prodajalca?

 

Za vsak uporaben odgovor dam plusek!

imo si pejt vsaj prve parkrat sposodit opremo in odfuraj dan z njo da vidiš kaj ti bo pasalo, pa splača se ti vzet kšno uro z učiteljem, če nisi nikol prej vozil carvinga

 

Glede opreme:

Smučke greš na sejem v Ljubljani in kupiš 2 sezoni rabljene za 30% cene nove (ne hecam se, glih sem nabavila točno 2 sezoni stare smučke k so ble nove 800€ zdej pa 260€), ki ti bojo pol komot služile še ene 10 sezon če ne furaš pogosto in/ali nimaš veselja sprobavat novosti.

če hočeš nujno iz prve kupit, moji starši so bli  zdele pred kratkim v Elanovi štacuni v Begunjah za mamine smučke in so ful pohvalil prodajalca, sam nekak ne priporočam, ni glih p/p

 

Edino kar se ti splača nabavit novo so pancarji, ker se notranji čevelj z rabo počasi seseda in hočeš da to počne po obliki tvojih nog, ne tujih. Greš v Extreme Vital, al pa če se počutiš posebej fensi v Koala sport v Ivančni Gorici, si daš izmerit noge v dolžino in širino, in potem daješ na eno nogo pancar ene znamke in na drugo novo pancar druge znamke, dokler ne najdeš perfektnega. Če mu slučajno še vedno kaj fali se večino da tud segret in ulit po tvoji nogi. Stanejo 250-350€, pri dražjih profitiraš na teži in izolaciji, ampak vedno je na prvem mestu udobje. Možnost hoje in gretja sta gimmicka, tega ne rabiš.

 

Palice lahko tud odrežeš v gozdu, 99% njihove uporabnosti je da se z njimi poganjaš v vrsti. Kupi rabljene take dolžine da k se zapiči v sneg imaš komolec pod pravim kotom.

 

Js mam obleke iz Hoferja in me držijo na toplem in suhem. Rokavice je sicer plus če imajo leder na dlaneh, sam ni k da takim za 15€ kej fali, razen če si super zmrzljiv, v tem primeru poiščeš take da so 'na en prst' (vsi prsti razen palca skupaj). Čelade so bolj drage samo bolj puhaste in udobne, zaščita pred udarci je standardna. Pri očalih je polarizacijski filter sicer sveti gral sam je običajno precenjen za 10x, pred mrazom in svetlobo te bojo pa taka iz Hoferja glih tko dobr zaščitila.

 

 

DaCapo reče pred 4 urami:

Ko smo že pri zimskih "športih". Jaz sem smučal samo kot mulc, pa še to ne kaj preveč dobro in niti me ni kaj dosti veselilo. V srednji šoli sem pa preklopil na snowboard. To mi je bil pa čisti užitek!! in tudi precej boljše mi je šlo, kot na smučkah. Boardal sem še tudi kasneje, potem pa zaradi intenzivne službe žal vse skupaj opustil. Pa še poškodbo kolena sem imel, tako da že kar ohoho let nisem sploh ponovno poskusil.  
Boarda kdo tukaj? Kakšne so kaj dandanes cene za neke casual ampak solidne borde? To je mišljeno, da niso striktno za freestyle in tudi ne zgolj za slalom. Pač, nek kompromis. Sem imel enega zelo OK, ampak je že dolgo nazaj prodan..
Sicer je v mojem primeru itak bolje, da bi si ga samo izposodil, če bi že šel tu pa tam. Ampak vseeno vprašam. Pancarje imam, čelado tudi. :)

bordam zdej tko fakultativno ene 5 let (smučam cel lajf in sem v tem neprimerljivo boljša)

za dilo+vezi iz prejšnje sezone z vsemi možnimi popusti pa take da računam da bojo rasle z mano sem dala 400€

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 6 minutami:

ljudje bi se mal turistično smučali

 

- rabiš po meri narejen panzer za puno mnogo €€€€

Prov lepo je napisal da je to best opcija in da je hervis tut ok. Edino kar je failal je da je omenjal študentke namest študentov, galko pač ima svoje preference.

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 30 minutami:

bordam zdej tko fakultativno ene 5 let (smučam cel lajf in sem v tem neprimerljivo boljša)

za dilo+vezi iz prejšnje sezone z vsemi možnimi popusti pa take da računam da bojo rasle z mano sem dala 400€

Jaz sem več kot pet let kar veselo bordal, ampak to je bilo tudi že ohoho let nazaj. V štartu sem sicer naredil enotedenski tečaj z osebnim inštruktorjem, kar mi je prineslo kar precej izkušenj. Kasneje sem nekajkrat boardal celo v kavbojkah, prisežem.
Pač... zdaj ko ste omenili to smučarijo, sem malo začel pogrešati. Zaenkrat si bom dilo samo izposodil, pa bova šla s pubecom malo po Pohorju.. :) Zdaj je še prilika, ko je sneg in so počitnice... Za naprej pa bomo videli... 400 je neka čisto razumljiva cena.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Arey meh, DaPubeca ti zimski športi sploh ne veselijo. Še sankat se noče it, ko ga skoraj na kolenih prosim. Je pa smučal  leto ali dve nazaj in mu je šlo dobro, nimam kaj za pripomnit. Po moje bi ga edino na bord spravil, pod pogojem seveda, da bi jaz foter šel zraven. Kar je pa itak moj namen. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Arey reče pred 29 minutami:

Napovedujem dacapo kupuje smučarsko opremo za pubeca v roku meseca.


Kot sem že omenil, pubeca zimski športi sploh ne veselijo. Trenutno sva na čisto nekem drugem področju/hobiju. Noben verjetno ne bi uganil, zato kar povem: iskanje z detektorjem kovin. Vreme oz. letni čas seveda ni temu najbolj primeren, ampak hej, kmalu bo pomlad! Zaenkrat imava zelo soliden Garret detektor Ace 250 (dedek Božiček prinesel). Poznava tudi že kar nekaj dobrih lokacij in imava par kolegov, ki se s tem ukvarjajo že dalj časa. V bistvu je zelo zabavno, pa še malo na zraku si in malce se razmigaš. Ni zdaj point, da najdeš rimski zlatnik vreden ohoho €, ampak bolj tisti feeling, da karkoli pač najdeš si vesel. Če tudi samo evrske kovance, YU dinarje, pfeninge, medaljo iz druge svetovne ali nek bakreni kos nakita brez vsake oblike, za katerega nimaš pojma kaj sploh je  .. :) 

Povezava do prispevka

@DaCapo pa računi, da alpinci skor ne obstajajo več. Če na smučišču vidiš 2 z alpincem pa vezmi na pancarje, je to velik :D

 

recimo js k sem glih lani šel v nakup mal bl proper opreme sem dal ca 800-900€ za bord, vezi in buce (pred tem pa fural nek krš bord iz sejma, za kerga sem dal kaj slabe 100€ in vezi še iz mojega prvega borda iz OŠ)

 

pa vertjetn bom mogu menjat dilo, ker sem kupu res trdo in kao "sveti gral" za močnejše moške (Libtech Skunk Ape). Je blo treba res kr delat na njej, sam kaj pa to prime in kolk lahk pelješ uffff.

 

Konfiguratorji mi zarad moje teže priporočajo 157cm in neke mehke, js pa furam 170cm trdo. Sam na bistveno krajšo sigurno ne grem, ker hočem stabilnost in da orenk grabi, ne neko "igrivo"

 

morš pol tud gledat obliko rocker/camber/flat/hybrid ... (moj je rocker hybrid)

Povezava do prispevka

@Berbasecks: ja saj to okoli pancarjev mi je znano. Jaz sem si že pred ohoho leti želel na "buce", torej mehko vpenjanje, ampak sem potem pač opustil vse skupaj. Dilo pa sem imel neko srednjo, kolikor se spomnim. Slalom mi je šel silno dobro z njo, ni pa bila neka "freestyle". Spomnim se tudi,  da mi je enkrat ena vez počila in sem potem dejansko na eni nogi prišel do doline (Pohorje mislim :) ). Ampak mi je vez takoj naslednji dan prodajalec že zamenjal (for free, čeprav ni bilo ravno več neke garancije). Imel je pač to trgovino oz. je z njo v tistem času šele štartal v eni garaži. Kasneje se je pa kar razvil. Sicer ne vem, če še odprto, ampak svoj čas je bil kar znan v MB (Freestyle trgovina).  Btw. ta Glavič je bil tudi moj inštruktor za board. Uf, kje so že tista leta...

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...