Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 16 urami:

Ej, je kdo jedel keri ta sir brez laktoze? Je full drugačen okus? Včasih sem mel rad sire od Zelenih dolin, zdaj pa že dolgo časa opažam, da imajo parktično samo še sire brez laktoze. V čem je fora? Al ma samo Mercator to in imajo drugače tudi navadne? Pri čisto vseh njihovih sirih je znak brez laktoze (Gauda, Edamec, Dolinar, Šmarski rok, Trapist...). Pa za ziher nisem kupil. Čisto pa dopuščam možnost, da mogoče sploh ne bi opazil razlike.

 

1871471125_Posnetekzaslona(141).thumb.png.189befeb0afdfb2d08a8c6f9fc8d1807.png

večina teh poltrdih sirov ima že v osnovi zelo malo laktoze zato k je laktoza topna v vodi in gre ven s sirotko

tko da v okusu praktično ni razlike, sam malekonst bolj previdno so bli pridelani

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 urami:

Evo ga... malo je zmečkan, ker je bil s vsem skupaj nabasan v vrečko :)

 

unnamed.thumb.jpg.be0342d3606a1dcd74dca5e798a0a462.jpg

Galko reče pred 19 urami:

 

No le spomni se na ta quote ko mi boš spet pošiljal ZS "Še vedno ne morem zaspati ko pomislim kaj si mi zadnjič pokazal na meetu"

 

Sneak preview

images?q=tbn:ANd9GcSBedTscUm0rXnm3ARDTYf

Povezava do prispevka

Ej smetanovski gurmani, kakšno je vaše sirarsko stališče med Grana Padana vs. Parmegiano Reggiano?

 

Drugi je precej dražji, ampak opažam, da med italijanskimi kuharji precej bolj cenjen - češ Padana je za klošarje in plebse. Po drugi strani moram priznati, da je med res poceni Grana Padana (npr. lidl 2 evra klošar deal) in katerimkoli Reggianom kar precejšnja razlika (slednji sploh nimajo klošarske variante). Po drugi pa med bolj kvalitetno in dražjo Padano ni več toliko razlike v kvaliteti in okusu v primerjavi s malenkost dražjim Reggianom. 

 

Spašujem pa zato, ker zadnje čase res kuham veliko italijanske kuhinje :)

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

@Feget: moje mnenje je, da itak nabaviš tisto, kar ti bolj ustreza. In predvsem za kakšne namene... Npr. če uporabljaš zgolj kot kak dodatek v večjih količinah (gratiniranje, za zgostitev omake ...), potem vzameš pač cenejšo varianto. Recimo. Bolj kot pa želiš poudarjen okus in (spet odvisno od priprave), bolj se nagibaš k t.i. dražji varianti. Razlika v okusu seveda obstaja! Nenazadnje, če boš recimo postregel samo sir v koščkih (kot npr. predjed), potem itak vzemi dražjega. Seveda v primeru, da res opaziš razliko in ne zaradi "znamke" oz. cene..  Jaz načeloma nikoli ne gledam teh mnenj "za klošarje, za vrhunske gurmane...", ampak enostavno vzamem tisto, kar mi je (preverjeno) všeč. Velikokrat zadevo tudi preplačam, vem, ampak podrobnosti vseeno štejejo. Niti slučajno pa ni v igri "presereravanje", torej v smilu:"Poskusi, a ni dobro? Tanajboljši NAJDRAŽJI sir sem uporabil..".

Nekako v smislu najdražjega burgerja (vsaj svočas) na svetu. Remember anyone?
(čeprav bi rekel, da tukaj steklenica odigra sila veliko vlogo v ceni :) )
No photo description available.
Fleurburger 5000
Sestavine: Govedina wagyu, foie gras in nastrgani tartufi.
Cena: sitnica! (5000 $)
Lokacija: restavracija Fleur, Las Vegas
Dodatki: flaša vina Chateau Petrus Bordeaux, l. 1995

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ne se norčevat in obračat konteksta, @tomazek.  :) Mislim sem pač, da naj poskusi obe varianti in se odloči. Če mu bo (in drugim) ustrezala cenejša varianta sira... go for it. Če pa ne, pa je odgovor itak na dlani. ;) 

Hotel sem pač reči, da je tu v igri neke vrste "price & performance". In pa predvsem to, kako delikatne brbončice ima vsak posameznik. Jaz lahko nekomu v familiji recimo ponudim tudi navadni naribani parmezan (ja, kar tistega iz vrečke) na špagetih, pa ne bo opazil razlike in še manj, da bi kompliciral. Relativno je to ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pa saj ti siri sploh niso za jest samostojno. Ali je to kdo samostojno? To je neke vrste začimba. Jaz nisem ljubitelj teh sirov, ker so mi premočni. Dodam tu in tam, ampak malo. Že ementaler mi ni ne vem kaj dober. Najraje imam te poltrde sire praktično vseh vrst in pa sveže sire: beli sir, feta, mozarela... Saj ob kaki priložnosti vsi pašejo (tudi trdi siri in plesnivi), ampak za redno konumacijo mi ne odgovarjajo.

 

Glede teh dveh, ki sprašuje Feget, pa sem večkrat zasledil debato, da so dobi (in ugodni) v Eurospinu. Jaz ne poznam njihovega asortimana, ampak imajo te italijanske zadeve baje dobre (testenine, siri). Meni se ne ljubi po to ekstra v eno trgovvino, ki je nisem vajen.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@tomazekSamostojno si jaz res velikokrat narežem koščke (dobrega) parmezana. Zraven pa obvezno še kakšno jabolko in mi je to popolna malica/predjed/nekaj pač... 
Dočim hruško si pa privoščim spet k drugi vrsti sira. Preferiram kakšnega poltrdega, po možnosti s kakšnimi orehi...
Ja... zajebano je to vse skupaj. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Evo primorca. Kaj je sploh razlika med parmezanom in padano? Samo regija pridelave al so kake bistvene razlike?

Poleg regije predelave je razlika v mleku. Reggiano je pridelan iz mešanice polnomastnega in polmastnega mleka, Padano pa samo iz polmastnega. Reggiano je zato bolj masten in bolj polnega okusa.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Poleg regije predelave je razlika v mleku. Reggiano je pridelan iz mešanice polnomastnega in polmastnega mleka, Padano pa samo iz polmastnega. Reggiano je zato bolj masten in bolj polnega okusa.

 

Aha, fino. Spet nekaj novega. Sem ravno preletel cene v Mercator spletni trgovini in so dejansko zelo podobne. Mogoče je malenkost dražji Reggiano (pol evra). Drugače pa so cene obeh za tisti 200g trikotnik cca. 5-7€. Je pa res, da ima mercator pod svojo blagovno znamko cenejšo verzijo Padano, Reggiano pa sploh nima svoje blagovne znamke in tako ni cenjše verzije.

 

DaCapo reče pred 10 minutami:

@tomazekSamostojno si jaz res velikokrat narežem koščke (dobrega) parmezana. Zraven pa obvezno še kakšno jabolko in mi je to popolna malica/predjed/nekaj pač... 
Dočim hruško si pa privoščim spet k drugi vrsti sira. Preferiram kakšnega poltrdega, po možnosti s kakšnimi orehi...
Ja... zajebano je to vse skupaj. :) 

 

To eni kar kombinirajo ja. Jaz sadja ne kombiniram z ostalo hrano :D Jem precej sadja, ampak vedno potem samo sadje. Evo ravno sem jagode, kivije, banane in pomaranče. To požrem čez vikend, ker ne morem iti pit s kolegi.

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 8 minutami:

Predvsem kok intenziven je okus, Padano je staran manj časa. Ne vem pa kje bi ga ful rabil v italjanski kuhinji, jaz ga uporabljam praktično samo v karbonari, ki jo delam iz Padanota.


mmmmmm... zdaj bi sedla ena dobra carbonara.
/ravno včeraj sem sicer jedel domačo-hitro varianto s svežimi šparglji (beluši), malce slanine in nekim random sirom. Čisto OK, ampak kak boljši sir ne bi škodil. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...