Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ja, @ke_kit, misli mi bereš. Ravno sem hotel napisati, da je še edino kitajska prehrana tisti moj fetiš. Ampak tu si zaenkrat res ne znam pomagati, ker je enostavno preveč dobro, da bi se ji odrekel. V zakup pa vzemi, da to jem povprečno 1x na teden, s čimer se tudi "tolažim" v smislu (ne)zdravih prehranjevalnih navad. Poleg tega sem tudi mnenja, da ni ne vem kako škodljivo. Vsekakor boljše kot zaseka z ocvirki in štruca kruha. Česenj gor ali pa dol. :)  

Drugače na jedilniku pa imam redno tudi kakšno pizzo (predvsem z morskimi sadeži) in res res velikokrat lignje. Sadja jem bolj ali manj malo (recimo vsaj dve banani na dan in vsake toliko kakšno jabolko, to je pa to, izvemši kivi, ki ga res res obožujem, ampak premalo konzumiram). Po drugi strani je zelenjava še kar OK (npr. zeleno solato imam res rad in kot priloga je na jedilniku čisto vsak dan!).  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 5 minutami:

Imo bi mal boljsi algoritem ze znal pravilno napovedat tvoj jedilnik za jutri iz tvoje zgodovine postov


Nimam pojma, kaj bo jutri na jedilniku in včasih tudi algoritem tu odpove. Razmišljam v smeri Mcdonald's za kosilo (2x McCountry + neka solata). Za večerjo izdatna porcija pasulja, ki je ostal od danes in bo jutri še veliko boljši. To je to, recimo striktno za jutri. ;) V ponedeljek pa bodo (recimo) na sporedu testenine (špageti) z morskimi sadeži, priloga blitva in kot sladica nek random vanilijev sladoled z dodatkom chillija v prahu in dveh napolitank. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 11 minutami:

Pod tole se podpišem. :D


Tako pač je. Jaz ne vem, kaj točno delajo ti ponudniki, ampak vedno mi je res OK in mmmmnjam in vedno se redno vračam. Saj pravim, 1x na teden mora biti na mizi. Odvisnost? Ne vem. Ampak izbor je dovolj širok, da se ne morem osredotočiti na samo eno jed, zato pač random menjavam. Še vedno pa najbolj prisegam na en poceni chop-sui + poceni rezance z zelenjavo. Najem se več kot dovolj, naveličan pa tudi nisem (izbor mesa v chop-sui sicer vsake toliko menjam).  

npr. Iz arhiva:

kitajska.jpg.5311eab88d07dc0657cf4088180b57f9.jpg  DSC_6722.thumb.JPG.3f070a676b39560fdbf0b09fd7bc58a3.JPG   

 

DSC_6618.thumb.JPG.8063a2cb65749b9da9d36419236158d5.JPG

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
gojc reče pred 2 urama:

A ste vedli, da dobimo EXPENDABLES 4 :D

 

Jaz vem že od lani poleti, ki prijateljica od moje je šla v Grčijo snemat stunt scene. :D

Pa še en fant iz Kopra, ki ga tudi poznam - on je potem šel snemat naprej v Romunijo, ona je pa šla na drug projekt (Jack Ryan).

Rok Cvetkov ima vse to čez...

 

Povezava do prispevka

Ne vem v katero izbo bi dal, zato bom napisal kar tukaj:

 

Pubec si ima namen v kleti urediti "gaming room". Od tehnikalij je v planu: PC, PS4,  Switch v docku, WiiU in verjetno tudi stari PS3. Zvočniki za PC bodo Logitech Z533. Receiver je moj stari 5.1 Yamaha (nima HDMI,  ima pa optični vhod), sobni zvočniki so Mission. 2 monitorja in dokaj velik TV. To je v glavnem to.
Pohištvo bo čisto osnovno (klubska mizica, dvosed, stoli, kakšna omara ali dve, police, vitrina (za lego kocke in PoP figurice!) ter mini hladilnik.

Soba ni velika in na žalost nima naravne razsvetljave (okno je namreč sila majhno). Svetloba me dejansko najbolj skrbi (ker če bo pretiraval in ves dan ždel pod žarnico, sem preprepričan da dolgoročno to ne bo OK). 
Razen svetlobe, me skrbi tudi internet, ker nisem čisto 100% da nam bo uspelo potegniti tako dolg LAN od routerja (ki je v moji sobi v pritličju hiše) do njegove kletne kamre. Tisti wireless adapter bi moral itak preizkusiti (stene so sila debele, saj je bajta stara "sto let"). In vprašanje je, če bi bil wireless sploh dovolj za njegove potrebe (torej primarno online igre, občasno gledanje TV - hbo, netflix, yatube in glasba - spotify; seveda ne vse naenkrat). Tukaj verjetno nihče ne more svetovati, ker je dejansko treba narediti preizkus, ali? Ker je internet izrednega pomena, me pač skrbi, da bomo sobo že skoraj uredili, potem pa se bo to izkazalo za največjo težavo.

V bistvu se mi porajata samo dve glavni vprašanji, kot je razvidno iz zgoraj napisanega. Torej dolgoročni vpliv "man's cave bunkerja" na zdravje in pa internet dostop. Upam sicer, da je dovolj pameten in ne bo 24 ur nepretrgoma ždel notri, ampak vseeno, saj veste: dolgoročno gledano.

  
  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Evo, že dva komentarja in sem čisto boljše volje. Tnx obema! 
Pivo bo itak zasedalo večino prostora tistega mini hladilnika (ampak bo zame, ko bom redno ždel doli) :) . Čiki odpadejo, ker ne kadi, jaz mu pa tudi ne bom smradil že tako slabo prezračevanega bunkerja. 
Zdaj celo razmišljam, da bi na polico ruknil še mikrovalovko (ni švoh, da si na hitro pogreješ kakšno malico). In pa elektronske bobne v en kot (sedaj jih igrava na slušalke, ampak v kleti bi jih priklopil na ojačevalec).
Plus, spomnil sem se, da bo doli tudi volan in moram premisliti glede "nosilca" zanj. Namenskega stola namreč ni v planu.

@Ke_kit: Pubec je bil 16 v začetku aprila. ;) 


edit: mikrovalovka črtana s seznama; je rekel, da rajši pride gor v kuhinjo
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ni preveč fan fancy avtov. Ko si bo nabavil, je rekel, da nekaj bolj prizemeljskega, kakšnega VW recimo (T-Roc ga precej zanima).
Hecno, ravno pred kratkim se je tudi odločil, da bo prodal skuterja in šel delati izpit za B.

Update:
Vezano na gaming sobico v kleti: Vprašal sem ga, če mu lahko na steno kaj narišem, pa me je v kali zatrl: "Ne, ne, nočem packarij na steni. Stene bodo bele!" :)
Očitno nima kaj dosti po meni, ker jaz sem v mladih letih imel takšne poslikave (temperke in random čopič):

image.png.8349abd730ddc9cc65f1202b58109445.png
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...