Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Poznam jaz enega, ki je delal v Janševem kabinetu. O nekih podrobnostih se sicer nikoli nisva pogovarjala, ampak mi je rekel, da je J.J. pravi fanatični deloholik. Res tisto, da bojda dela po cele dneve in noči.
Takega šefa je dejansko težko imeti. SMS-i ob treh ponoči, tel. klici ob najbolj nemogočih urah in podobno.. In vse seveda kao "nujno". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Me3do reče pred 11 minutami:

Ja če twitas nonstop pol mors delat cel dan da se kej pozna... 


Itak. Saj pravim, da to meji na fanatičnost oz. nekaj v tem smislu. Če malo karikiram: to je skoraj tako, kot da bi se jaz ob dveh ponoči spomnil nekaj brezveznega (mogoče pomembnega samo meni) in po telefonu težil npr. @tomazek. On bi seveda imel izklopljen telefon (ker bi recimo spal, tako kot vsak normalnež) in bi vsa sporočila in klice pogledal šele zjutraj. Jaz pa bi mu zaradi tega dal procente na forumu. Češ, "šef" ti piše, ti pa se ne javljaš. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Heh, moj sodelavec je mel takega šefa, v petek zvečer priletel mail da rabi do ponedeljka nujno prezentacijo (neka tehnična tema) 

Valda potem v soboto študiral material, v nedeljo naredu prezentacijo in poslal

Parkrat se je še to ponovilo 

Po pou leta dal odpoved 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 minutami:


Itak. Saj pravim, da to meji na fanatičnost oz. nekaj v tem smislu. Če malo karikiram: to je skoraj tako, kot da bi se jaz ob dveh ponoči spomnil nekaj brezveznega (mogoče pomembnega samo meni) in po telefonu težil npr. @tomazek. On bi seveda imel izklopljen telefon (ker bi recimo spal, tako kot vsak normalnež) in bi vsa sporočila in klice pogledal šele zjutraj. Jaz pa bi mu zaradi tega dal procente na forumu. Češ, "šef" ti piše, ti pa se ne javljaš. ;) 

jaz poznam še enega takega, ki stalno nekaj dela in sploh ne vem kdaj spi - Emkej. Nič čudnega, da se o Janši skos govori, če ti on sam ne pusti, da za en dan pozabiš, da obstaja

Povezava do prispevka

Saj se da vse načeloma dogovoriti, ampak če je šef res "fanatik", potem je težko. 

Zanimivo pa je, da sem bil jaz isti, ampak v obratnem smislu. Deloholik, ki je do treh ponoči redno ždel v pisarni, pošiljal mejle, klicaril šefa (oz. več njih) itd. Pa ne zaradi tega, da bi se kao izkazal in komu "lezel v rit", ampak ker sem enostavno živel za službo in mi je šlo na živce, da nekatere zadeve trajajo in ne dobim odgovora. To me je pa tudi žal drago stalo na privat področju, saj je trpela familija. Dočim šefe je dobesedno bolel k****. "Ja, saj bomo.." je bil večinoma odgovor ali pa celo "Počakaj par dni, tega ne moremo tako hitro odobriti".. (A mene v tiskarni čakali, da pod nujno oddam material za tisk, če bi želeli imeti objavljeno v dogovorjenem roku, npr. oglas, ki sem ga rezerviral).  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Me3do reče pred 13 minutami:

Heh, moj sodelavec je mel takega šefa, v petek zvečer priletel mail da rabi do ponedeljka nujno prezentacijo (neka tehnična tema) 

Valda potem v soboto študiral material, v nedeljo naredu prezentacijo in poslal

Po pou leta dal odpoved 

To je res grozno. Ajde, preživiš en ali dva rukerja vsake toliko, ko zategneš v noč/čez vikend. Če pa ti to šef dela večkrat, pa je odpoved najbolj smooth rešitev :D

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 9 minutami:

Heh, moj sodelavec je mel takega šefa, v petek zvečer priletel mail da rabi do ponedeljka nujno prezentacijo (neka tehnična tema) 

Valda potem v soboto študiral material, v nedeljo naredu prezentacijo in poslal

Po pou leta dal odpoved 

 

V mojih 3 letih v eni največjih SLO marketinških agencij je vsaj 1x na teden priletel mail od enega od direktorjev oddelkov a la

 

Pozdravljen Galko,

 

jutri ob 08:30 pride na sestanek direktor podjetja Gnusman & Kussman, ki izdeluje papirnate robce in zaščitne kreme za ustnice. Dogovarjamo se, da bi prevzeli celotno korporativno upravljanje, medijski zakup in oglaševanje. 

 

V priponki nastavek PPT preze. Prosim pripravi naslednje:

- trend uprabe papirnatih robcev, labele in kreme za zaščito proti vetrom, od 2019 do 2022, za trge SLO, HR, SRB, AUT in ITA. Vključi interpretacijo po trgih.

- analizo spletne pojavnosti podjetja Gnusman & Kusman. Vključi tudi hitri plan izboljšav.

- enako analizo naredi za glavne konkurente: Satan's lips, Nivea, Labella in Doctor's Kuss.

- predstavi najbolj učinkovite oglaševalske digitalne formate in trende za FMCG

- pripravi mockupe oglasov - izhodiščne grafike, ki jih je pripravila naša Kreativa, najdeš na linku:

- pripravi oglaševalsko časovnico za Q2 - Q4 2022 z budžeti.

- pripravi media plan. Vključi pričakovane rezultate, vključno s pričakovanim prodajnim ROI / ROAS. Naredi verzijo B plana, kjer se vežemo na variabilo.

 

Gre za zelo pomembnega klienta in posel, ki bi lahko Skupini prinesel do 3 mio €.

 

Hvala in lep pozdrav.

 

Prejet mail: 15:30.

  • Na jagodo +1 1
  • Groot, ki sir je 1
  • Solzice 4
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Dodam samo še to, da jaz sem bil pa OK "šef". Vsaj nekaj časa, ko sem kot vodja aranžerjev z ekipo (večinoma študentje) opremljal trgovine tik pred otvoritvijo. Tisoč plakatov s cenami, ne vem koliko drugih reklamnih plakatov itd. Mašine so laufalale non-stop. Potem pa panika... otvoritev čez 24 ur. Vsem se je že skoraj mešalo, jaz sem pa sklical kratek sestanek in rekel samo to: "Najmanj ena ura obveznega odmora za vse!" ;) 

@Galko: oh kako znano mi je to (sicer malce drugo področje, ampak točno si predstavljam). V kateri agenciji pa si delal, če res ni skrivnost??
/sploh časovnica in media plan zmagata, v bistvu zmaga vse... noro! :) Kako boš recimo v tako kratkem času naredil omenjene analize??? In sila pomemben medijski plan (celo v dveh verzijah)? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

Poznam jaz enega, ki je delal v Janševem kabinetu. O nekih podrobnostih se sicer nikoli nisva pogovarjala, ampak mi je rekel, da je J.J. pravi fanatični deloholik. Res tisto, da bojda dela po cele dneve in noči.
Takega šefa je dejansko težko imeti. SMS-i ob treh ponoči, tel. klici ob najbolj nemogočih urah in podobno.. In vse seveda kao "nujno". 

bo mogo popovica volit, da si zrihta status samozaposlenega v kulturi shitpoastanja

Povezava do prispevka

Zdej sem pogledal best oddajo ever soočenja na rtvslo.

 

Na desni strani plešasti starci z mehkim curami, ki zgledajo kot antagonisti iz fromsoftware iger. Na levi pa milfe z dolgimi nogami in dolgolasi moški, ki bi bili lahko modeli za trivremenski taft.

Povezava do prispevka

Pozabil si napisati najpomembnejši dogodek od včeraj:

Zmaga Jelinčiča je po padcu v svoji pisarni sprejel generalni direktor RTV Slovenija Andrej Grah Whatmough. Jelinčič je nekaj pred 23. uro zapustil pisarno in dejal, da se k sreči ni poškodoval. Dodal je, da je k temu pripomoglo tudi to, da je nekoč treniral borilne veščine, močno pa je zaropotalo zaradi stola, ob katerega je zadel.

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 21 urami:

Heh, moj sodelavec je mel takega šefa, v petek zvečer priletel mail da rabi do ponedeljka nujno prezentacijo (neka tehnična tema) 

Valda potem v soboto študiral material, v nedeljo naredu prezentacijo in poslal

Parkrat se je še to ponovilo 

Po pou leta dal odpoved 

zamudil šanso za benefite če bi ga odpustil, brezveze :P

Povezava do prispevka
Kosinus reče pred 2 urama:

Peče je bil tvoj kolega?


Ah ne, moj omenjeni kolega je prišel zraven malce kasneje. Ko je Peče že pospravil kovčke. :) Poleg tega pa se tudi nikoli ni pojavil v javnosti. Zgolj mlad sodelavec ali ko bi temu rekel. 
(potem je dobesedno "pobegnil" k J.J., nato pa spet dokaj hitro spakiral in šel v Bruselj). 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 21. 4. 2022 at 16:47:

Saj se da vse načeloma dogovoriti, ampak če je šef res "fanatik", potem je težko. 

Zanimivo pa je, da sem bil jaz isti, ampak v obratnem smislu. Deloholik, ki je do treh ponoči redno ždel v pisarni, pošiljal mejle, klicaril šefa (oz. več njih) itd. Pa ne zaradi tega, da bi se kao izkazal in komu "lezel v rit", ampak ker sem enostavno živel za službo in mi je šlo na živce, da nekatere zadeve trajajo in ne dobim odgovora. To me je pa tudi žal drago stalo na privat področju, saj je trpela familija. Dočim šefe je dobesedno bolel k****. "Ja, saj bomo.." je bil večinoma odgovor ali pa celo "Počakaj par dni, tega ne moremo tako hitro odobriti".. (A mene v tiskarni čakali, da pod nujno oddam material za tisk, če bi želeli imeti objavljeno v dogovorjenem roku, npr. oglas, ki sem ga rezerviral).  

:avadodo: uno k maš firmo in te psihičen zaposlen ob treh zjutraj zbudi, ker hoče delat

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 5 urami:

sanje vsakega lastnika malega podjetja :D


Ja, čisto možno. Ampak pri nas je šlo za res veliko podjetje na evropski ravni. Generalni direktor je bil recimo Nemec, šefa (torej "lokalnega" direktorja) pa je imela vsaka država svojega. Jaz sem seveda ob omenjenih nemogočih urah težil našemu, torej Slovencu. Tak je bil dejansko tudi protokol. Najprej si moral kontaktirati lokalnega šefa, šele kasneje si lahko "prišel" do višje instance itd.

 

Sovica reče pred 1 uro:

K pride do place dajo pa ritnice skup ja

Jebes to, jz sm mel isti problem k dacapo, sicer ne v 3zjutri ekstreme sam moras potegnt crto pa si rect jebe se mi, yolo.

 
Pllače smo mi imeli solidno urejene in tu se ne pritožujem. Jaz sem potegnil črto iz familijarnih razlogov, drugače bi itak še danes ostal tam. Za kr mi je celo malce žal (razen če bi pač "izgorel", kar je tudi možno). ;) 


Recimo en tak primer, ki sem ga imel in se ga še zelo dobro spomnim: Iz velikega časopisnega podjetja me je poklical kolega, ki je delal v trženju oglasov. "Ej, tebi prvemu javim: brezplačen celostranski oglas imam na voljo (naročnik je odpovedal v zadnjem trenutku in tebi, ker se poznava, dam free. Je pa potrebno oglas oddati v roku 24 ur." Kaj sem naredil? Gnjavil direktno šefa marketinga na Dunaju, človek se kar nekaj časa ni javil, potem pa mi rekel: "Nope, imamo princip, da moramo oglas potrditi v roku treh dni. Quality check in te zadeve, pa tudi zato, da medijem damo vedeti, da smo resno podjetje." Jaz samo lol..? In sem oglas na hitro naredil na svojo roko ter ga poslal in je bil seveda objavljen. Volk sit in koza cela. Če nam je pa dejansko kaj doprinesel k prodaji, pa ne vem. Analize sploh nisem delal, poleg tega pa je šlo za komplet "image" oglas, torej brez izdelkov. Dejansko sem samo priredil en obstoječi oglas iz trenutne kampanje, ki smo jo furali. Definitivno pa lahko rečem, da je vsekakor nekaj doprinesel k prepoznavnosti, škode pa seveda nobene. Šefi po moje sploh niso vedeli, da je bil konec koncev objavljen. Tem tujcem se je po moje itak j*****. :) 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...