Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 10 minutami:

Od surovih jajc lahko dobiš salmonelo. Zato se za carbonaro jajčka trdo skuhajo in narežejo na tanke rezine notri.


Prvič slišim za predhodno kuhane jajčke v tem receptu, ampak OK... Pa saj nisem mislil čisto surovih, itak da malce "zakrnejo". Je pa res, da mogoče ni toliko toplotne obdelave, da bi uničilo salmonelo. Tveganje pač, jebat ga.
Btw, Sušija tudi ne ješ kuhanega in/ali pečenega. :) 
image.png.391198fbca6717daed11c18c7e0ae64c.png
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Ej smetanovski gurmani, kakšno je vaše sirarsko stališče med Grana Padana vs. Parmegiano Reggiano?

 

Drugi je precej dražji, ampak opažam, da med italijanskimi kuharji precej bolj cenjen - češ Padana je za klošarje in plebse. Po drugi strani moram priznati, da je med res poceni Grana Padana (npr. lidl 2 evra klošar deal) in katerimkoli Reggianom kar precejšnja razlika (slednji sploh nimajo klošarske variante). Po drugi pa med bolj kvalitetno in dražjo Padano ni več toliko razlike v kvaliteti in okusu v primerjavi s malenkost dražjim Reggianom. 

 

Spašujem pa zato, ker zadnje čase res kuham veliko italijanske kuhinje :)

ponavad kupujem plebejski Parmegiano iz Lidla al pa Eurospina

oba mi mata carsko močnejši okus od Grana Padano in se ju manj ponuca

zadnjič sem dobila za nov let tud od Spara bolj fensi Parmegiano in tle pa moje okušanje odpove, nisem več opazila razlike v primerjavi z Lidlom

Povezava do prispevka

Jest sem bil včeraj v Eurpospinu. V tej trgovini je 80% smeti. 20% je pa insane, ampak res insane dobrih dealov.

 

Gledam tam vina, še najlubši prosecco so sklenslali in vidim Champagne omejena ponudba 12.99€, sem rekel, da je to nemogoče, k je bila 10 let naza odkupna cena zaj kilo grozdja v šampanji 7€ +. Nisem mogel čakat, ohladim včeraj probam. Ma pena bogata v ustih, k da bi dobil božjastni napad, prave šampanjske note. Kdor ima rad šampanjc je to res insane deal. Men da na vratu steklenice piše CHAMPAGNE, me prime da bi pofafal steklenico. Skratka prava stvar.

 

Grem do sirov, 16 mesec staran v Akciji Grana Padano 10€/kg, pa to je 2x -3x ceneje, kot je tu omenjeno 200g za 5€-7€. Skratka INSANE deal!

 

Pred tem kupim še snacke Jesenski okusi | Eurospin Slovenija

 

Ustavim se še pri zmznjenem programu, da nabavim paelo. Men je ful dobra 5min v ponvi in imaš kosilo za 2, pa še sam morski sadeži so not, da tud moji weak vegetarijanski otroci jedo. 

No in zraven gledam kozice v akciji za 8,88€/kg, oslič 4€/kg, in morski sadeži tud v akciji tud nek drobiž. Kakšna inflacija neki, za to ceno rakcov nisi mogel kozic dobit 15 let nazaj.

 

 

Skratka da se tudi v takih trgovinah, kaj pametnega kupit. Ni pa eurospin po deafultu dober za italijanske stvari. Obični siri, vina, salame ala mortadela itd... so res smeti... ampak res smeti...

Meso je recimo ful pocen, ne vem pa če je dobro men je piščanc piščanc, nisem se nikoli poglabljal a je boljši iz perutnine ptuj ali iz kambođe. Nasplošno mi je slovensko meso dost povprečno oziroma celo slabo, vsaj to kar se dobi v trgovinah.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 15 urami:

Meso je recimo ful pocen, ne vem pa če je dobro men je piščanc piščanc, nisem se nikoli poglabljal a je boljši iz perutnine ptuj ali iz kambođe. Nasplošno mi je slovensko meso dost povprečno oziroma celo slabo, vsaj to kar se dobi v trgovinah.

piščanc je piščanc pri njih, sam pač uvožen iz madžarske

okus ma čist navaden, ni se mi zdel slabši od našega

sam madžarska ma sloves da kr filajo perutnino z antibiotiki, pač kolk te to moti al pa ne

Povezava do prispevka
ke_kit reče Dne, 15. 4. 2022 at 9:26:

Jaz si bom nabavil sushi. Wasabi-hren, irak-iran.

Tradicionalna krscanska hrana, alga predstavlja smrdljivo insitiucijo cerkve, riz predstavlja kislo pridigo, riba pa zupnikov penis. 
Pa preden se kdo zacne jezit smo se samo hecali :D

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 44 minutami:

 

 

 

ker carski video. dejmo jašeta vprašat par osebnih vprašanj, da ga bolje spoznamo

pol pa na vsako vprašanje odgovori al z nekim joke al pa taktičnim odgovorom

 

kako muziko poslušate?

-slovensko pa drugo tut

 

a ste bil miren al energičen otrok?

- oboje :avadodo:

Povezava do prispevka

Tudi meni je to smešno. Tip ima javni nastop naštudiran v nulo, tudi drža rok itd., pač enkrat sem bral eno magistrsko o nastopu tujih politikov (gibanje rok, položaj v prostoru, obrazna mimika itd.), ta tip kot da je naštudiral vsako alinejo te magistrske :D. Pač res je super kandidat za villaina iz Bonda al neki :D

Povezava do prispevka

Tip 40+ let politik. Ni to fuzbal, k ti skillsi declinajo po 30em letu. To raste do 70ega leta in pele potem te demenca fata.

 

Men so dobri te deep.

Q: Kako bi vas opisala vaša mama?

A: Kot otroka, ki išče sladkarije tudi v praznih omarah.

 

woohoho :)

Povezava do prispevka
atomic reče pred 37 minutami:

Tip 40+ let politik. Ni to fuzbal, k ti skillsi declinajo po 30em letu. To raste do 70ega leta in pele potem te demenca fata.

 

Men so dobri te deep.

Q: Kako bi vas opisala vaša mama?

A: Kot otroka, ki išče sladkarije tudi v praznih omarah.

 

woohoho :)

 

Pa ta je isti kot Biden. Ko mu kdo omeni besedo sladoled, že gleda naokoli kje je kakšen ice cream van. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...