Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 1 minuto:

Ja, ja, to tudi Weraziel. Mobitel itak, ampak to se je prijelo v večini Slovenije. Dočim superge pa res bolj specifično v Ljubljani. V MB ne vem če boš koga slišal reči, npr: "Čuj, nove superge si grem kupit." 

Superge se uporablja še zdaj na primorskem. Vsaj med boomerji. Ne vem, če tamali to še prakticirajo.

Povezava do prispevka

Uh, jaz se spomnim, ko sem bil v Ljubljani in rekel: "Na hajzl grem." Nor povratni efekt me je doletel: "Kva? Kuga? Kaj si reku?" Pa sam smeh zraven, ko so prvič slišati to besedo. :) Potem sem pa enega dobrega kolega/sodelavca tako navadil, da je tudi sam začel uporabljati in mu je bilo super cool. S tem da je on vedno rekel: "Na hajzel grem." :) 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 4 minutami:

Firma Superga je kokr vem italijanska in je predvsem primorski izraz, ki pa se je tud v Ljubljani uporabljal oz se še. 

 

Evo, zato se pri nas ni uporabljal. Jaz ne poznam firme Superga in nikoli nisem slišal za njo :). Mi smo imeli splošen izraz za vse športne copate bolj adidaske. Smo pač bili bliže Avstriji in so se tuje znamke vozile od tam. Je pa blo tudi pogosto, da si kako boljšo znamko (Adidas, Nike...) podedoval recimo od starejšega brata, ki jih je prerasel. Pač te znamke se takrat niso kupovale v več parih vsako leto, ker je enostavno bilo predrago. Froci pa itak prerastejo v letu dni. 

Povezava do prispevka

Ko sem bil še mulc se spomnim, da Puma teniske niso bile preveč priljubljene. Ker so tistega, ki jih je imel vedno zafrkavali: "Pederska univerza maribor." :) 
En pubec si je napis celo prebarval s črnim alkoholnim flumastrom. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Kaj za en recept pa si uporabil, @Kočevc

Btw, Jaz sem zdaj dobil konkretne skomine za "Mac & Cheese", mmmm... S tem da bom seveda uporabil precej manjše makarone. Ti tvoji na sliki so res enormni. Bi jih pa komot dal v kak "golaž".
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ali pa pač (silom prilike) nabavim res dobre ocvirke. mmMMMm...  Welcome holesterol! :)

Dejansko pa kot prigrizek najbolj obožujem beef jerky. Skoraj veliko raje kot katerikoli čips (čeprav mi je kar nekaj Chio variant zelo ok).
edit: Saj to sem menda enkrat že dal fotko, ker si ga velikokrat pripravim kar doma (kupljen beef jerky je namreč precenjen).

jerky.thumb.jpg.c507994d1f8183643c9a1b5a7b9b949e.jpg
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...