Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Alo, primorci! Zdaj sem se spomnil na še en izraz , ki ga je moja babica uporabljala res velikokrat: šalša. 
Nikakor se ne morem spomniti za kakšno jed je šlo. Lahko nekdo v stavku ali dveh razloži?

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 minutami:

Alo, primorci! Zdaj sem se spomnil na še en izraz , ki ga je moja babica uporabljala res velikokrat: šalša. 
Nikakor se ne morem spomniti za kakšno jed je šlo. Lahko nekdo v stavku ali dveh razloži?

 

Isto, iz italijanske besede salsa = omaka, katerakoli

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 12 minutami:

Alo, primorci! Zdaj sem se spomnil na še en izraz , ki ga je moja babica uporabljala res velikokrat: šalša. 
Nikakor se ne morem spomniti za kakšno jed je šlo. Lahko nekdo v stavku ali dveh razloži?

Šalša (it. salsa) pomeni omaka. V bistvu je isto kot šugo (it. sugo).

 

EDIT: Mrš Stipe. :D

uredilo bitje ke_kit
Stipe too fast.
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Hja, sem guglal in našel predvsem to, kar je linkal Bessie. 

@Stipe2, @ke_kit:
torej ta omaka nima veze s testeninami? Ker to se spomnim, da je jed vedno ponudila izključno s slednjimi.
Dočim, zgolj omako je pa redno shranjevala (kot neke vrste ozimnico) :) , to drži.  
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 20 urami:

 

V naši družini se makaroni imenujejo testnine makaroni, pašta se pa ne imenuje nč, ker je glupa beseda. Manj narečna, bolj popačenka in se uporablja za vse. Da sploh ne začenjam o ogabni besedi ŠUGO. Primorci so res zmasakriral jezik. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...