Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Vučko3 reče pred 4 urami:

hodim v gozdu, brigam se zase, mam muzko, uzivam, slisim v blizini nekaj šuška, se obrnem in pes leti proti meni, skor me je fuknlo, odzadi se pa dva dereta SEJ SE SAM HOČE IGRAT.


Točno nekaj podobnega se je zgodilo meni (minus muzka).
Z whipetom sem bil na sprehodu (moj kuža je bil na vrvici!), ko se je že iz daljave dobesedno zagnal en pitbul. Že na daleč sem videl, da se nima namena igrati; kljub kričanju lastnice, da ne bo nič narobe. In kljub mojim nasvetom, da naj ga pripne. V glavnem: kužka se nista niti povohala, samo direkt v trebuh se mu je zagrizel, ne vem kakšna sreča je bila da je spustil in sem svojega potem dobesedno odnesel direkt k veterinarju. Ne vem koliko šivov, je pa na srečo preživel (plus posledično povzročena močna travma).
In ja, ko sem svojega že držal na rokah in se umikal se je tista druga lastnica psa še kar drla: "Samo igrati se je hotel. Saj ne boste dali prijave? Res se opravičujem, to je bilo prvič...". Mislim, slovakistan na polno. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Zaključek zgodbe:
Pri veterinarju so dobesedno zahtevali podatke o psu, ki je ugriznil mojega. Ker take zadeve je potrebno obvezno prijaviti itd. Sem rekel, da nimam pojma. Kako naj vem priimek lastnice? Če je bilo to par sekund dogajanja in sem v šoku s svojim psom samo čimprej letel na veterinarsko,; kamoli, da bi v vsej tisti krvi zahteval kakšne osebne podatke... Dobesedno sem mu trebuh držal skupaj, da niso čreve šle ven kot v Saving Private Ryan. Tega v življenju ne bom pozabil. Mrš.  :( 
Neverjetno pa je bilo to, da je policija (očitno je veterinar dal prijavo na lastno pest) zgolj glede na lokacijo in moj opis dogajanja ukrepala še isti dan. Zvečer istega dne so mi namreč sporočili, da so našli lastnico in če želim vložiti  tožbo. Rekel sem:
"Ne, nobene tožbe ne bom vlagal. Zame je zadeva zaključena. Hvala in lep dan." 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 24 minutami:

Zajeb... mogoče je kasneje pogrizel še kup drugih živali ali celo ljudi.

Fak... kak me raspizdi folk, ki govori "saj moj pes pa res ne bo nič napravil, še nikoli do zdaj ni, to je prvič...".


Vem ja. Ker čez leto ali dve sem izvedel za še en incident z identčnim psom/lastnico. :( 
Jaz sem bil takrat v mojem primeru pač še naiven in sem itak odreagiral v šoku. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
vlaho reče pred 4 minutami:

da se meni zakadi nek cucek v mojega ga tko našutiram z nogo da bi stara kričala HOMERUN


Lej, moraš doživet v živo. Ni šanse, da bi tistega pitbulla šutiral z nogo, ker bi samo še bolj zagrizel. Ugriz je popustil šele po tistem, ko mu je lastnica na glavo vrgla neko brisačo, katero sem potem jaz uporabil da sem svojemu vsaj malo zadržal krvavitev. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 38 minutami:

Jaz tudi, da je nek špartanec. MF Doom pa prvič slišim in sem moral zdaj googlat :D

Ah sej je samo največji kralj v rapu, ever

 

Nekdo k je fural vlogo villaina in pošiljal druge ljudi na koncerte, da rapajo namesto njega :lol:

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 10 urami:


Točno nekaj podobnega se je zgodilo meni (minus muzka).
Z whipetom sem bil na sprehodu (moj kuža je bil na vrvici!), ko se je že iz daljave dobesedno zagnal en pitbul. Že na daleč sem videl, da se nima namena igrati; kljub kričanju lastnice, da ne bo nič narobe. In kljub mojim nasvetom, da naj ga pripne. V glavnem: kužka se nista niti povohala, samo direkt v trebuh se mu je zagrizel, ne vem kakšna sreča je bila da je spustil in sem svojega potem dobesedno odnesel direkt k veterinarju. Ne vem koliko šivov, je pa na srečo preživel (plus posledično povzročena močna travma).
In ja, ko sem svojega že držal na rokah in se umikal se je tista druga lastnica psa še kar drla: "Samo igrati se je hotel. Saj ne boste dali prijave? Res se opravičujem, to je bilo prvič...". Mislim, slovakistan na polno. 

Evo isto je blo men, sem šel iz pisarne do gostilne na kavo sred dneva, en tukaj ma teriera, ni pitbul, ampak oni drugi, ko mal avtistično zgleda. Itak ni privezan, jaz naredim malo daljši lok okoli, pes sam skoči proti meni, vgrizne za nogo, tocno tam kjer sem telefon imel v žepu. Ni tu šanse, da se odmakneš ali zbežiš, lastnik pol še začne pribijat nekaj, da sem jaz kriv ker oddajam slabo energijo. Mhm, sem kar lepo policijo poklical.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 urami:

Pa še ogaben trans... prav žaljivo do ostalih tekmovalk.

 

Naj že fuknejo neke nukice, da se malo resetiramo.

 

sej dejansko, če vas tolk moti stanje sveta, lahko sami sebe zresetirate ali umaknete z njega. Ni treba celmu svetu želet konca.

 

Vučko3 reče pred 8 urami:

Pač dejansko je grda baba, ...

 

To je tist ta žalostni del

Povezava do prispevka
Hernir reče Dne, 7. 7. 2023 at 11:14:

Je kolega na malico prinesel novo Jazbino, pa sem si jo vzel v pisarno in zdaj eno uro čital. A kdo še bere? Fina in pisana revija, mi je pa v marsičem v bistvu Joker 0.5, oziroma se vidi, da je LordFebo bil res izjemen urednik in da tega tu manjka. Največji problem mi je, da imaš pri večini piscev občutek, da vse piše ena in ista oseba, ker gre pač za malo obrnjeno varianto Snetijevega pisanja. Ko sem bral že četrtega avtorja in se je spet bral kot kopija Snetija, mi je začelo malo presedat.

Zelo pozitivno izstopa Komel, ki pomoje piše najkvalitetnejše v reviji. Dejansko imajo njegove recenzije dodatno vrednost oziroma skoraj niso več samo recenzije, ampak še esejistični vložki vmes (česar pri drugih piscih roko na srce ni). Če je Komel tisti FDV-jevc z doktoratom, ki ga je LordFebo zavrnil kot pisca in so o tem bili potem neki jezni internetni komentarji 10 let nazaj, pol res slaba, ker tip iskreno piše boljše tekste od Snetija :P.

Popolnoma druga zgodba pa je drugi pisatelj v reviji, Milan Kleč, bože mili, kaj je pa to, a Kleč je začel papat iste tablete kot Sadhu? Drugega pojasnila nimam. 

Zelo velik minus so mi tudi screenshoti, ki so v nekaterih opisih res obupni in tu se vidi, da je imel LordFebo res izjemno oko za te reči. Tukaj nisem niti ziher, če dejansko gre za screenshote ali za promocijske »novinarske« fotke od razvijalcev. Jedi: Survivor ima čisto promocijske »screenshote«, ki sploh ne zgledajo kot dejansko zgleda igrica, Tears of the Kingdom ima pomoje izvirno zajete, ampak res slabo reprezentirajo igro, Advance Wars Reboot članek pa sploh nima slikce iz normalnega igranja.

Ostalo v reviji mi je fajn. Manjka mi tega žmohta, ki ga je dodal Febo z res dobro grafično postavitvijo, ukvarjanjem s screenshoti itd.

 

Meni carsko piše tut Aggressor, že v Jokerju mi je in tule ima isti stil. 

 

Drugače se v večini strinjam. Sem naročen in se zelo razveselim vsake cifre, ampak ni to več Joker ki sem ga prebral od prve do zadnje strani. Preveč mi je korenin (to je rubrika, ki se spomni starih iger), potem pa ko dodaš še kakšne nostalgične zapise Klemna Jazbeca imam včasih občutek, da berem en manifest temu kako je bilo včasih vse fino in super, preveč nostalgično. 

 

Opisi novih iger so mi pa včasih mal čudni, D4 je recimo dobil 6, D3 pa 8 :D Ampak razumem, da se ljudje starajo in okusi spreminjajo. Do Jazbine sem mislil, da se mi jebe za screenshote, ampak tako kot praviš tukej ne pijejo vode. V osnovi so že tok premali da v večini primerov ne vidiš kaj se dogaja na sliki in sploh ne gledaš, to mi gre pa potem na kurac. 

 

Gre pa pod črto še vedno za najboljši igračarski izdelek pri nas in bom z veseljem ostal naročen, ker mi je še vedno dobra revija, ni pa to več to. Bi pa meni čist spremenilo sliko če bi namest 70% prispevkov za preteklost dobili neke nove vsebine, magari spet kakšne opise / zanimivosti iz hardware sveta al neki. 

 

Poleg tega imam(o) Jokerja v spominu iz vrhunca. Grafično in vsebinsko je bil tisto res na pune dodelan izdelek, plod več kot 10 let izkušenj in izdajanja revije, ki je šla skozi mnogo verzij da je prišla do te faze. In podobno je z Jazbino, samo da so še na začetku. Sej se cel čas nekaj spreminja, dodaja, izboljšuje, tako da props, itak vprašanje kakšna je profitabilnost zadeve. IMO bi moral vsak ki ne bo zaradi tega lih stradal in redno konzumira igračarstvo na kakršenkoli način stisniti naročnino ali pa vsaj kupiti kakšen izvod v znak podpore, ker gre na našem trgu sigurno za izumirajočo vrsto. 

 

Povezava do prispevka

Ampak saj v tej cifri, ki sem jo bral, se mi je zdelo, da je nekaj prispevkov o drugih temah? Uvodnik neki o glasbi (nisem bral, sam zaznal slikice nekih radiov), pol članek o rocku, digitalni nomadi, Pižama tudi nek freestyle užge o drugih stvareh, Milan Kleč o tem, kaj dogaja na drogah ... to je že skoraj tretjina revije 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 10 urami:

Pač dejansko je grda baba, al tip

 

Saj zato je pa še posebej žaljivo do ostalih tekmovalk (kot sem omenil), ker je grda/grdi in je več kot očitno, da je sforsirano.

 

Berbasecks reče pred 1 uro:

Ni treba celmu svetu želet konca.

 

Saj ne želim celemu svetu konca.

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Hernir reče pred 11 minutami:

Ampak saj v tej cifri, ki sem jo bral, se mi je zdelo, da je nekaj prispevkov o drugih temah? Uvodnik neki o glasbi (nisem bral, sam zaznal slikice nekih radiov), pol članek o rocku, digitalni nomadi, Pižama tudi nek freestyle užge o drugih stvareh, Milan Kleč o tem, kaj dogaja na drogah ... to je že skoraj tretjina revije 

 

Nehi se oglašat če si bral 1h izposojene revije. :D

 

Nove sicer še nisem prebral tako da komentiram prejšnje, je pa važno recimo o čem se gre članek o glasbi. Če se gre o stari glasbi (ne vem, sklepam) potem to spet pade v to nostalgično narativo o kateri govorim.

 

Sej tem je bilo že precej različnih, ampak je ta "good old days" zgodba nekje vedno v ozadju. 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 8 minutami:

 

Nehi se oglašat če si bral 1h izposojene revije. :D

 

Nove sicer še nisem prebral tako da komentiram prejšnje, je pa važno recimo o čem se gre članek o glasbi. Če se gre o stari glasbi (ne vem, sklepam) potem to spet pade v to nostalgično narativo o kateri govorim.

 

Sej tem je bilo že precej različnih, ampak je ta "good old days" zgodba nekje vedno v ozadju. 

Aja, ya, to je pa res. Oba članka o glasbi sta v rip stari dobri časi dacapo style narativi

Povezava do prispevka
Hernir reče Dne, 9. 7. 2023 at 8:54:

Saj to. Evo, sem skočil na štiridnevno hitro morje, ker je ravno bila opcija. Nič fantasyja nisem vzel s sabo :D

na forum si objavil da bi rad mel 1 predlog

k da je to že kdaj delovalo :D

drugač pa valda greš po zaporedju poastov

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...