Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Demogorgon reče pred 19 minutami:

Ali je mar prepovedano ustanoviti ligo? Klubi so samostojni pravni subjekti in dvomim, da jih karkoli pravno omejuje, da ustanovijo svoja tekmovanja. Sicer možno, da so v pogodbi z Uefo kakšne take klavzule notri, ki to prepovedujejo, ampak nekako dvomim. Bomo videli kaj bodo rekla sodišča če bo do tega prišlo.

 

 

Seveda da so vse te stvari zapisane v pogodbah in izrecno prepovedano. Najbolj da jaz furam elitni izdelek in ti mi boš mimogrede šel delat konkurenco za mojim hrbtom brez kršenja pogodbe o gospodarski škodi. Konec koncev sem prepričan, da mora vsak klub podpisati pogodbe o sodelovanju v tekmovanjih UEFA in domačih lig, ker drugače ne morajo črpati denarja, kar potem avtomatsko pomeni da so zraven tudi členi o (ne)sodelovanju v drugih ligah ki so konkurenčne tem. Posledično je celotna zadeva časovno omejeno, zdaj če so to enoletne ali večletne pogodbe je druga stvar in kdaj/kako se obnovijo/iztečejo. 

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 13 minutami:

 

Lol, a nisi ti nek hud fen NBA-ja :lol:?

 

Pa kitajsko nogometno ligo kaj spremljaš drugače?

 

odkar se je ladja začela potapljat si postal defenziven in oddajaš vajb "nočem da je real edini v dreku, lejte tud ostale lopove!", že dvajsetkrat si isto napisal.

zdej že ni okej ker so določeni uporabniki proti superligi, lol.

 

prej ko vsi javno objavijo da odstopajo od tega sranja, boljše bo in to je to.

uredilo bitje wuzi
Povezava do prispevka
Za domača prvenstva itak nima veze, ker jih nikoli niso želeli zapustiti. Kar se pa tiče CL imajo pa klubi pogodbo do leta 2024. Nihče ne ve kaj točno piše v pogodah z UEFO, ter kaj so zapisali v pogodbi o ustanovitvi SL, ampak če niso dali točno določenega datuma začetka tekmovanja potlej jim UEFA lahko (na žalost) samo fafa kurce :)
Povezava do prispevka

Moje mnenje je noben izmed nas ne ve kaj vse piše v teh pogodbah in kakšne so luknje v zakonih, ki se jih lahko izkorišča ali izigra kot sta izigrala CIty in PSG UEFO pri FFP. 

 

Zato se je brezveze pametne delat. Vsi bomo morali počakat in videt kaj bo iz tega se razpletno, ker posledice tega bojo. Zdaj ali od Uefe ali od JP Morgana ali od obojih.

 

 

Povezava do prispevka
wuzi reče pred 1 minuto:

 

odkar se je ladja začela potapljat si postal defenziven in oddajaš vajb "nočem da je real edini v dreku, lejte tud ostale lopove!", že dvajsetkrat si isto napisal.

zdej že ni okej ker so določeni uporabniki proti superligi, lol.

 

prej ko vsi javno objavijo da odstopajo od tega sranja, boljše bo in to je to.

 

Kaj? Itak sem proti superligi in današnje novice so čudovite :D. Je pa dejstvo, da Perez ni nobenega prisilil v karkoli in so vsi podgane, ki so hoteli na svoj račun uničiti nogomet. Mi je pa smešno tole tekmovanje, kdo bo zdj kao prej odstopil in bo kao manjši zlobnež v tej zgodbi.

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 1 uro:

Ali je mar prepovedano ustanoviti ligo?

 

Kamahl reče pred 47 minutami:

Seveda da so vse te stvari zapisane v pogodbah in izrecno prepovedano. Najbolj da jaz furam elitni izdelek in ti mi boš mimogrede šel delat konkurenco za mojim hrbtom brez kršenja pogodbe o gospodarski škodi.

 

Kamahl ima popolnoma prav. gre za neposredni konkurenčni proizvod in nemogoče je, da UEFA ne bi imela nobene varovalke kot zaščito za svoj najelitnejši produkt.

 

ključno je pa IMO itak to, da to ni bil dodatek k obstoječim tekmovanjem, ampak nadomestek.

 

game over.

 

Demogorgon reče pred 28 minutami:
Al Nasser bo pa sedaj izpadel heroj, ki je rešil nogomet:lol:. Če je PSG že do sedaj lahko počel kar je hotel in mu UEFA ni mogla/hotela nič, kaj bo šele sedaj.

 

samo na twitter poglej. najbolj se časti Bayern (absolutno popolnoma zasluženo), BVB (zasluženo) in z malo stisnjenimi zobmi tudi PSG (ker, pač, Arabci :D).

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

UEFA na evropski in FIFA na mednarodni ravni sta krovni organizaciji, ki upravljata z nogometom. Ne vem, kaj tu ni jasno, stvari potekajo čez njiju oziroma prek nacionalnih zvez... Logično, da ne moreš kar po svoje sem pa tja.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 minuto:

 

 

Kamahl ima popolnoma prav. gre za neposredni konkurenčni proizvod in nemogoče je, da UEFA ne bi imela nobene varovalke kot zaščito za svoj najelitnejši produkt.

 

ključno je pa IMO itak to, da to ni bil dodatek k obstoječim tekmovanjem, ampak nadomestek.

 

game over.

 

 

 

 

Še enkrat, pogodba s klubi je veljavna do leta 2024 in če v tej novi pogodbi ubežniških klubov ni bilo fiksnega datuma začetka SL potlem UEFA nima absolutno kaj narediti s pravnega vidika.

Povezava do prispevka
rage reče pred 1 minuto:

UEFA na evropski in FIFA na mednarodni ravni sta krovni organizaciji, ki upravljata z nogometom. Ne vem, kaj tu ni jasno, stvari potekajo čez njiju oziroma prek nacionalnih zvez... Logično, da ne moreš kar po svoje sem pa tja.

 

Nista pa UEFA/FIFA lastnici nogometa..Edino kar so klubi dolžni spoštovati so določila v pogodbi z UEFO/domačimi zvezami, ki pa jih nihče od nas ne pozna. Kot je rekel hawa, konkurenčne klavzule so sigurno notri, ampak veljave so samo do leta 2024. Prav vsi klubi pod okriljem UEFE se lahko že zdaj začnejo dogovarjati s komerkoli za organizacijo nogometnih tekmovanj po letu 2024 pa UEFA ne more nič.

 

Pa še enkrat, ni to zagovarjanje dejanj teh 12ih klubov, ampak ljudje zgleda res mislijo, da je UEFA lastnik nogometa in da lahko klubom določajo kaj lahko počnejo.

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 10 minutami:

Kot je rekel hawa, konkurenčne klavzule so sigurno notri, ampak veljave so samo do leta 2024.

 

madafaka, na to sploh nisem pomislil. :D

 

zajebal me je pa tiskovni predstavnik ESLja, ki je danes rekel, da je že vse pripravljeno in da se liga lahko začne igrat čez 5 mesecev. in potem sem kot privzeto mislil, da bi ta liga dejansko štartala že v tem časovnem roku. :rofl:

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Football leaks je leta 2018 dobil dokumente kateri pravijo, da je UEFA PSGju in Cityju pomagala se izognit pravilom FFPja.

 

Oba kluba sta kršila pravila UEFE in oba kluba sta na CAS-u zmagala proti UEFI in nikoli ni bilo nobenih benov. Zdaj naj bi pa UEFA benala 12 klubov. Resnih sankcij of Uefe jaz ne pričakujem.

 

 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Evo uradne izjave, ang klubi so out !!

 

Arsenal:

 

Navedek

As a result of listening to you and the wider football community over recent days we are withdrawing from the proposed Super League. We made a mistake, and we apologise for it.

 

Man U:

 

Navedek
TONAL_CREST_Black-%C2%AB61516982975744_t
by
Communications Department
Tuesday 20 April 2021 22:55

Manchester United will not be participating in the European Super League.

We have listened carefully to the reaction from our fans, the UK government and other key stakeholders.

We remain committed to working with others across the football community to come up with sustainable solutions to the long-term challenges facing the game.

 

uredilo bitje Vilinec
Povezava do prispevka

Timing so res odlično izbrali. Morali bi samo trener zmagovalne ekipe v LP rečt "Se vidimo naslednjo sezono v Super Ligi" in spustit mikrofon (ter si nadet sončna očala).

 

To je bil očitno Agnellijev labodji spev, pogrešali ga bomo. Se mi zdi, da je čas, da tudi jaz počasi neham z nogometom, bo več prostega časa in živcev.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...