Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Js bolj ko spremljam te youtube kanale kot Gaming tech in HDTV bolj vidim da so razlike v TVjih tako male da se najbolj splača gledat katera firma ti najbolj sede in to je to. Že tvji ki nimajo hdmi 2.1 in teh novih funkcij kot VRR nimajo neke drastično slabše slike od teh novih. Js sm nabavil takrat LG oled ker pac je bil edin tv hdmi 2.1 in sem ga kupoval za ps5. Ne splača se ti pa dajat neki 3k+ za tv zato da lahko potem gres na youtube gledat kako si bi nastavil HDR za nek spil in ti model reče "this game actually doesn't support proper hdr AT ALL". Aja pa to je blo za faking RDR2 eno izmed največjih iger ever. Mislim da se zdaj nima hdrja

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 2 urama:

https://www.samsung.com/levant/support/tv-audio-video/what-to-do-if-you-have-burn-in-on-your-samsung-oled-tv-screen/

 

Nevem če je glih stvar 20 let nazaj, glede na to, da tudi na uradni strani od Samsung (marec 2022) imaš navodila v primeru burn-ina. LG pa itak ne prizna niti garancije na burn-in. In sam sem doživel 2x krat burn-in, Oled B7( takrat 1.900€ za 55") . Zamenjan panel po 1 letu ( v garanciji - kjer so napisali drugo napako, ker uradno burn-in ne obstaja in mi servis ne bi  menjal panela in potem se je zadeva tudi z novim panelom ponovila. Samo izven garancije. :) In tudi takrat kot danes so govorili, da je Burn-in preteklost. Imaš Linusa, ki je po slabem letu imel "image retention" na C1, ampak potem je s "pixel cleaning" to uspel "očistit". Verjemi, v drugo ali tretje ne bo šlo več stran. 


In kot si ti napisal že v prejšnjih postih, je treba kompromise z Oled pri PC-PS5-XBOX uporabi( taskbar autohide, nobenih ikon na namizju, menjava slike background na 5 minut, ), da sploh ne pomislim, kako uporabljaš brskalnik. In potem rabijo PC še cela družina, kjer bi jim moral težit da pazijo na vse zgoraj omejeno. Za 5% boljšo črnino. Da ne govorimo o ABL, kjer  ti po 5 minutah zmanjša svetilnost. In potem imaš Pixel Shifter, Pixel Cleaning, Adjust Logo Brightness, itd, da prepreči BURN-IN, ki NE OBSTAJA. Ampak vse razen oled so pasja jajca... :) 

 

Drugače pa zaenkrat še zmeraj raje vzamem QLED, kjer razen črnine imaš vse (zadnji samsung modeli (qn90B) modli so zelo zelo blizu).

Pred nakupom sem se šel v živo še enkrat prepričat. In prav vesel sem z QN90B.

Oled ZAME v pride poštev, ko imam samo kino sobo, kjer res pride do izraza črnina. In sem EDINI uporabnik.

P.s. in več kako je lepo pustit namizje odprto, z vsemi ikonami, browserjem brez skrbi v podzavesti. :) Priceless :) 

 

 

 

Predvidevam da iste principe uporabljaš tudi pri avtih in ženskah in se potem tolažiš kako je fino imeti drekasto romunsko Dacio, ki rabi minimalno oskrbe in v njej šugavo babo, za katero te nikoli ni treba skrbeti, da bi ti jo kdo ukradel.

 

Če pa prisegaš na kvaliteto in vrhunskost, pa je treba za to tudi lepo skrbeti. Pravi moški imamo zato lepo mlado žensko, Mazdo 6 in OLED tv:mafija: 

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 1 uro:

Js bolj ko spremljam te youtube kanale kot Gaming tech in HDTV bolj vidim da so razlike v TVjih tako male da se najbolj splača gledat katera firma ti najbolj sede in to je to. Že tvji ki nimajo hdmi 2.1 in teh novih funkcij kot VRR nimajo neke drastično slabše slike od teh novih. Js sm nabavil takrat LG oled ker pac je bil edin tv hdmi 2.1 in sem ga kupoval za ps5. Ne splača se ti pa dajat neki 3k+ za tv zato da lahko potem gres na youtube gledat kako si bi nastavil HDR za nek spil in ti model reče "this game actually doesn't support proper hdr AT ALL". Aja pa to je blo za faking RDR2 eno izmed največjih iger ever. Mislim da se zdaj nima hdrja

 

Itak, čim rabiš instrumente da ti pokažejo razlike, ki jih z očesom ne moreš opazit, pol veš kje smo - jaz dokler ne pride neka nova tehnologija zaslonov, ne mislim menjat - čeprav na vidiku ni nič kaj konkretnega, vse je samo more Hz and features, nobenega velikega preboja pri kvaliteti slike...

Povezava do prispevka

Dobr verjetn res ni take razlike, kot moj fotr k je kupoval prvi TV. K je bla razlika da je imel high en TV barve.

Ampak v zasnjih 15ih letih se je velikost TVja početverila. To kar blo včasih 32” je danes 65”. Resolucija oziroma pixelcount je pa celo 8x višji. Potem je še HDR in smart funkcije, ki so zakon.

Glede korelacije velikosti TVja in penisa imam 86”.

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 8 urami:

https://www.samsung.com/levant/support/tv-audio-video/what-to-do-if-you-have-burn-in-on-your-samsung-oled-tv-screen/

 

Nevem če je glih stvar 20 let nazaj, glede na to, da tudi na uradni strani od Samsung (marec 2022) imaš navodila v primeru burn-ina. LG pa itak ne prizna niti garancije na burn-in. In sam sem doživel 2x krat burn-in, Oled B7( takrat 1.900€ za 55") . Zamenjan panel po 1 letu ( v garanciji - kjer so napisali drugo napako, ker uradno burn-in ne obstaja in mi servis ne bi  menjal panela in potem se je zadeva tudi z novim panelom ponovila. Samo izven garancije. :) In tudi takrat kot danes so govorili, da je Burn-in preteklost. Imaš Linusa, ki je po slabem letu imel "image retention" na C1, ampak potem je s "pixel cleaning" to uspel "očistit". Verjemi, v drugo ali tretje ne bo šlo več stran. 


In kot si ti napisal že v prejšnjih postih, je treba kompromise z Oled pri PC-PS5-XBOX uporabi( taskbar autohide, nobenih ikon na namizju, menjava slike background na 5 minut, ), da sploh ne pomislim, kako uporabljaš brskalnik. In potem rabijo PC še cela družina, kjer bi jim moral težit da pazijo na vse zgoraj omejeno. Za 5% boljšo črnino. Da ne govorimo o ABL, kjer  ti po 5 minutah zmanjša svetilnost. In potem imaš Pixel Shifter, Pixel Cleaning, Adjust Logo Brightness, itd, da prepreči BURN-IN, ki NE OBSTAJA. Ampak vse razen oled so pasja jajca... :) 

 

Drugače pa zaenkrat še zmeraj raje vzamem QLED, kjer razen črnine imaš vse (zadnji samsung modeli (qn90B) modli so zelo zelo blizu).

Pred nakupom sem se šel v živo še enkrat prepričat. In prav vesel sem z QN90B.

Oled ZAME v pride poštev, ko imam samo kino sobo, kjer res pride do izraza črnina. In sem EDINI uporabnik.

P.s. in več kako je lepo pustit namizje odprto, z vsemi ikonami, browserjem brez skrbi v podzavesti. :) Priceless :) 

 

 

 

vsi klošarji k nimate oleda itak pač hypate. NI kej komentirat, pač napišeš 2000 besed, da sam sebe prepričaš :D Pač če ti je v veselje lepo... sam ne se slepit - qled je totalne smeti proti novim oledom. Negledljivo, rajš pol kot atomic kupš 88" tv iz pralnega praška, sam da maš največji tv v fužinah.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 urami:

 

Itak, čim rabiš instrumente da ti pokažejo razlike, ki jih z očesom ne moreš opazit, pol veš kje smo - jaz dokler ne pride neka nova tehnologija zaslonov, ne mislim menjat - čeprav na vidiku ni nič kaj konkretnega, vse je samo more Hz and features, nobenega velikega preboja pri kvaliteti slike...

 

itak da ni razlike, če maš ti še zmer 6 let star tv :D Ta še zmer brezhibno kaže gnilo sliko od takrat.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 7 urami:

jaz ne kupim nikoli vec samsunga, se iphon bom zacel uporabljat

 

ze dve samsung televizije so se mi zjebale na robovih takoj po garanciji

 

Tole. Meni je crknil backlight na samsungu eno leto po preteku garancije. Vse je neki utripalo gor po ekranu kot pokvarjena neonka. Pa že prej slika ni bla tekoča, hdr slab tako da sem ga rajse imel izklopljenega. Pa jebal sem se z nastavitvami in ni nic pomagalo. Kupim LG, out of the box dela vse perfektno. Standard nastavitev in cao.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 8 urami:

 

vsi klošarji k nimate oleda itak pač hypate. NI kej komentirat, pač napišeš 2000 besed, da sam sebe prepričaš :D Pač če ti je v veselje lepo... sam ne se slepit - qled je totalne smeti proti novim oledom. Negledljivo, rajš pol kot atomic kupš 88" tv iz pralnega praška, sam da maš največji tv v fužinah.

Ma kdo se slepi… Saj ti pravim, da sem imel oziroma imam vse… 😂 Še Piooner Kuro imam v retro sobi. Tako da… Samo Oled imam za filme, za dnevno rabo ( gaming, pc) pa kar lepo QN90B. Res je burn-in pri Oledu pustil pečat. 🥲

 

P.s. Tudi jaz nisem fan Samsung-a, ampak ta 43” je res dobra… Kaj na rečem. 😂 Ko bo menjal tv pri racing stolu, bom pa vzel še en Oled 42 C2- C3. In boste vsi veseli. 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 15 minutami:

 

Trenutno ne vem če je sploh kje na zalogi v SLO. Mal podcenjujete povpraševanje ki bo letos še zlahkoto preseglo ponudbo.

 

V spletni trgovini ni, se pa dobi v poslovalnicah direkt (mimovrste je imel v soboto v lj).

Povezava do prispevka
vertov reče pred 1 uro:

Jaz ze vnaprej vem, da bom ekstremno zadovoljen s tem Samsungom(QN90B), sploh ker sem zadnja leta prezivel na Philipsu za 350€ in bo razlika enormna.

 

Tko da Stipe in vsi ostali, srcna hvala za vsa mnenja. 

 

Samo se to. A je PS 5 dobavljiv v Slo? :D

 

zelo bos nezadovoljen, ker boš mogu živet z dejstvom, da si kupu inferioren tv, sam pač eni uživate v trpljenju. Jst recimo ne bi mogu, mora bit vedno najboljši tv za ta denar :D

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 25 minutami:

Ma kdo se slepi… Saj ti pravim, da sem imel oziroma imam vse… 😂 Še Piooner Kuro imam v retro sobi. Tako da… Samo Oled imam za filme, za dnevno rabo ( gaming, pc) pa kar lepo QN90B. Res je burn-in pri Oledu pustil pečat. 🥲

 

P.s. Tudi jaz nisem fan Samsung-a, ampak ta 43” je res dobra… Kaj na rečem. 😂 Ko bo menjal tv pri racing stolu, bom pa vzel še en Oled 42 C2- C3. In boste vsi veseli. 

 

Kje maš ti fucking burn in... Sej pač ni da ti ne verjamem, sam pač za nobenga, ki bi mel cx in višje ne vem, da bi mel burn in (pa nas je res velik), jst mam še c8 pa pač abusam dnevno tv in nimam burn ina. Sej verjamem, da se lahko pojavi, sam verjetnost je pa nizka. To, da si ga mel pa na 7 seriji je pa relativno normalno, ker še ni mel anti burn in tehnologij vgrajenih.

 

Ta burn in mit je širil uglavnem Samsung, ker še niso mel OLED tehnologije na larger scalu, zdej se je pa magično utišal vse skupi :D Pač kupt non oled tv dandanes je dobesedno prizadeto, more bit neki uizi narobe s tabo, pa brez zamere..

 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Glede burn-in je moje mnenje naslednje... verjamem da na določenih TVjih pride do te težave, ampak sam ga še nisem doživel. Najprej sem imel 65EF950V cirka pet let, ki sem ga potem dal v uporabo svoji mami. TV je veliko v uporabi, s temu da ga mami kdaj tudi za nekaj časa pusti na pavzi. Pa po cirka sedmih letih TV še nima nič burn-ina.

 

Z mojim 77CX pa sploh ni težav (itak da ne že po dveh letih). Je pa res da sem toliko previden, da če grem recimo za nekaj časa iz sobe, da dam TV na npr. YouTube, tako da se vklopi screen saver. Small price to pay za tako hudo sliko. Veliko raje to, kot pa katerikoli LED na svetu.

uredilo bitje BigFoot
Povezava do prispevka

Jaz sem se dve leti nazaj odločil za QLED, nisem nezadovoljen, ampak če bi kupoval danes, bi nabavil LG OLED.

 

Imam dve težavi, kere me mikro motita, ampak ne tolk, da bi šel menjat.

Prva je ta, da ko imam vklopljen VRR, mi igre katere ne natively podpirajo VRR ampak ga TV forsira, flickerajo na recimo loading screenu ali kjerkoli je neka statična slika.

Motečnost 2/10, moral bi it v menu TVja da izklopim override, pa nikol ne nardim tega.

 

Druga so lagani vertikalni sivi bandi. Vidim enega ali dva levo od centra ekrana, ko je igra glih prav siva/temna, in le ko premikam kamero. Nihče drug razen mene jih ne opazi, razen če res s prstom pokažem kje so, ampak JAZ JIH VIDIM! 

Najbolj očitni so v temnih prvoosebnih igrah kot Dyling light 2 ali RE Village, v 3rd person in svetlih igrah jih ne vidim. 

Motečnost drugim 0/10, meni 5/10. 

 

Drgač nimam s Samsungom nobenih težav, vsi pc monitorji doma so Samsung, ampak naslednji TV mislim da ne bo.

 

 

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 4 urami:

 

 

 

 

Glih tako za info. Sem ulovil mit na sliki.:)  S tem da tudi takrat so isto govorili. Burn-in je stvar preteklosti.  Saj lahko da zdaj boljši... but...

 

 

a nisi ti kekec glih prej pisu da je blo to na c7 :D valda najboljš da folk verjame teb, ker si mel 20 let nazaj burn in kokr pa ne vem 1000 uporabnikov oleda sam na tem forumu kaj šele kje drugje, ki nimajo težav s temi modeli, najboljš da se pol kupuje smeti, ker se neki lahko pokvar. Huda teorija lol.

 

TEAM smeti tv: STIPE, ETHAN, MAKSI, KOCEVC

TEAM OLED: VSI OSTALI

 

dejte se pofočkat, če hoče kdo še v team smeti tv, ga dopišem.

uredilo bitje Ezoterik
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...