Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Rabljeno mi ne diši preveč oziroma res se mi ne da ukvarjat s tem, pa da me na koncu nek mulc še nategne, dej dej.

 

Rami so trenutno 2x po 4gb Crucial, zato sem razmišljal o še enem 8gb paru na isti frekvenci in latenci.

 

Če vzamem manjši disk, sem pol na 300€, sej bom preživel... :)

uredilo bitje iguana
Povezava do prispevka
iguana reče pred 1 minuto:

Rabljeno mi ne diši preveč oziroma res se mi ne da ukvarjat s tem, pa da me na koncu nek mulc še nategne, dej dej.

 

Rami so trenutno 2x po 4gb Crucial, zato sem razmišljal o še enem 8gb paru na isti frekvenci in latenci.

 

Če vzamem manjši disk, sem pol na 300€, sej bom preživel... :)

Potem je pa to to, druge alternative ni.

Povezava do prispevka
akulp reče pred 1 uro:

@atomic, tole sva si dopisovala:

PC--HDMI--TV--SPDIF OUT--Logitech Z906: 5.1 zvok

Zgleda, sem se mal nateg** z nakupom Z906. Očitno to ne bo šlo brez zvočne :/ ....

 

https://www.avforums.com/threads/will-this-setup-work-hdmi-question.1934672/

To je veljalo za stare TVje. KAter TV imaš? A nisi govoril, da imaš nekaj novega v smilsu Samsung q80t al neki... 

Kakorkoli, kot sem omenil prek optike gre največ Dolby Digita oziroma AC-3. Filmi pa imajo različne formate lahko, od DD true HD, DTS ovo ono... To itak ne prek optike, zato moraš v svojem predvajalniku filmov ala Plex nastaviti, da ves sound trancodira v DD in potem gre DD v TV in iz TVja prek optike v Z906 in to DELA 100%.

Nisi se nategnil.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 42 minutami:

To je veljalo za stare TVje. KAter TV imaš? A nisi govoril, da imaš nekaj novega v smilsu Samsung q80t al neki... 

Kakorkoli, kot sem omenil prek optike gre največ Dolby Digita oziroma AC-3. Filmi pa imajo različne formate lahko, od DD true HD, DTS ovo ono... To itak ne prek optike, zato moraš v svojem predvajalniku filmov ala Plex nastaviti, da ves sound trancodira v DD in potem gre DD v TV in iz TVja prek optike v Z906 in to DELA 100%.

Nisi se nategnil.

 

Kul, hvala ja pojasnilo!

Ja, Q80T ja, če pride kdaj. :)

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 4. 12. 2020 at 21:12:

Nima veze z ARCom in z receiverjem. Ampak TV. TV prek HDMIja prejme sliko in zvok, bodisi v DTS ali DD formatu. Potem ga pa TV prek optike pošlje/passthru v receiver, bodisi v DTS formatu ali DD. Oba formata pa zna receiver odkodirat. To je najbolj simple zadeva.

 

Zdaj, ko imam vse doma, imam dodatno vprašanje na tole temo.
Da obnovim.

PC:            Asus H470m-plus, i3 10100

Zvočniki:  Logitech Z906

TV:            Samsung Q80

Tole zgoraj napisano že štima, ampak zdaj imam težavo, ker s PCja še vedno do TVja ne morem spraviti 4k@60Hz. Zakaj?
HDMI na os. plošči in CPU dasta od sebe max 4k@30Hz.
Torej moral bi na Display Port, ki ga pa tv nima.

 

Vidim dve varianti:

1. Kupim aktivni adapter DisplayPort 1.4 na HDMI 2.1.
https://www.techtrade.si/displayport-14-hdmi-adapter-hdr-aktivni-4k-60hz-delock-bel-9705015

 

2. Kupim novo grafiko.
 

Prav razmišljam?

 

Katero grafiko mi priporočate, glede na to, da bi mi sicer Intel UHD630 POVSEM zadostovala, ampak bi pa rabil 4k@60Hz, tako da bi grafično rabil izključno zato, da bo podpirala HDMI 2.X
Adapter vidim, da stane cca 40-50 EUR. Grafika je mogoče kake 10-20 EUR več, če se ne motim (ne najdem, kaj ste mi v štartu priporočili).

Če bi vzel adapter, bo še vedno možno spraviti 5.1/DTS/DD iz PC-ja do TV-ja in naprej do zvočnikov po tem istem kablu? Ali bi potreboval v tem primeru posebej HDMI-HDMI od PC-ja do TV-ja?


Hvala!
 

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 23 minutami:

Evo da v lajfu ne bi pomislil, da intelova grafa prek hdmija na najnovejšem procesorju ne more 60hz skozi 4K pošiljat.

 

 

Na te adapterje se ne spoznam, samo 40€ je too much. Sigurno je boljše potem grafična, če ne dobiš cenejšega adapterja.


Jaz tud slučajno nisem šel to preverjat, ker sem bil prav tako prepričan, da gre bp. Oz. sem na hitro preveril spec., ne pa to, da to dela samo preko display porta. Saj tudi če grafika bi, bi se pa pri plati ustavili. SPET! Zato sem namreč v osnovi menjal star sistem ... Skratka, neumno. :)

Ja saj, mogoče kaka rabljena grafika bolje, meni se tudi za nek takle vmesnik zdi 40 EUR too much.

Kaj pa naj gledam od grafike, kaj je zdaj in, za tam okrog 50, 60 EUR dobim kaj? Se mi splača kako rabljeno kje najti? Grafike sem čisto izpustil iz razmišljanja in sem čisto bos pri tem. :)

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

 

Nice, to je cena tam tam ja, kot tale adapter. :)

Samo še nekaj mi pojasni, če veš. Če hočem TV uporabljati kot TV monitor je fino, da je chroma subsampling 4:4:4 (fonti pa to). Če pa hočem film pogledat v HDR, pa kakor sem zdaj uspel tole naštudirati, pri HDMI 2.0 pade chroma na 4:2:2.

A ti Win (ob predpostavki torej, da imaš priklop na obeh straneh vsaj HDMI 2.0) verjetno ob ogledu filma v HDR samodejno preklopi v HDR mode? Predvidedam, da so temu namenjene tele nastavitve:

https://ibb.co/yF1WV08

Povezava do prispevka
akulp reče pred 9 urami:

 

Zdaj, ko imam vse doma, imam dodatno vprašanje na tole temo.
Da obnovim.

PC:            Asus H470m-plus, i3 10100

Zvočniki:  Logitech Z906

TV:            Samsung Q80

Tole zgoraj napisano že štima, ampak zdaj imam težavo, ker s PCja še vedno do TVja ne morem spraviti 4k@60Hz. Zakaj?
HDMI na os. plošči in CPU dasta od sebe max 4k@30Hz.
Torej moral bi na Display Port, ki ga pa tv nima.

 

Vidim dve varianti:

1. Kupim aktivni adapter DisplayPort 1.4 na HDMI 2.1.
https://www.techtrade.si/displayport-14-hdmi-adapter-hdr-aktivni-4k-60hz-delock-bel-9705015

 

2. Kupim novo grafiko.
 

Prav razmišljam?

 

Katero grafiko mi priporočate, glede na to, da bi mi sicer Intel UHD630 POVSEM zadostovala, ampak bi pa rabil 4k@60Hz, tako da bi grafično rabil izključno zato, da bo podpirala HDMI 2.X
Adapter vidim, da stane cca 40-50 EUR. Grafika je mogoče kake 10-20 EUR več, če se ne motim (ne najdem, kaj ste mi v štartu priporočili).

Če bi vzel adapter, bo še vedno možno spraviti 5.1/DTS/DD iz PC-ja do TV-ja in naprej do zvočnikov po tem istem kablu? Ali bi potreboval v tem primeru posebej HDMI-HDMI od PC-ja do TV-ja?


Hvala!
 

 

 

 

atomic reče pred 8 urami:

Evo da v lajfu ne bi pomislil, da intelova grafa prek hdmija na najnovejšem procesorju ne more 60hz skozi 4K pošiljat.

 

 

Na te adapterje se ne spoznam, samo 40€ je too much. Sigurno je boljše potem grafična, če ne dobiš cenejšega adapterja.

Tukaj ni problem intelova grafika, plata ima HDMI 1.4. Ta pa ne podpira 4K 60hz.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...