Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

MF pošljejo zelo hitro, če majo vse na zalogi. Sicer pa čakajo na dobave. Pomoje majo tudi neko foro z večimi skladišči in/ali dobavitli, ker če piše Lagernd, pošljejo takoj. Če piše verfügbar pa v praksi pomeni, da zna trajat do par dni preden pošljejo. Zakwaj je tako, ne vem. Sam moje izkušnje do sedaj. Also, če naročiš po polnoči je pošnina na MF zastonj. :P

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 48 minutami:

skor kot da bi micro$haft mel kake druge prioritete ane.

 

:rofl:

A si ti sploh lahko predstavljas kaksen baggage mora MS nosit v windowsih iz verike v verzijo :D Planned obsolence lahko kricis zarad unih avtentikacijskih modulov al neki, to da software iz 1997 ne dela pa ne :D

Povezava do prispevka

Potem pa ostanem na 10ki.

 

Zadnje kar mi še manjka je ohišje.

 

Gledam tele dva https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/ohisja/ohisja-za-racunalnike/midi-tower/z-oknom-window/bele-barve/74041/

 

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/ohisja/ohisja-za-racunalnike/midi-tower/z-oknom-window/bele-barve/82291/

 

Katerega bi vi izbrali od teh dveh? Oziroma če bi v tem cenovnem razredu izbrali katerega drugega. Bo pa to edina komponenta, ki jo bom naročil iz Slovenije.

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 39 minutami:

ne vem kaj vi počnete sam js furam 11k že pol leta pa nikol nobenih problemov

 

je pa res da sm dost basic user pa bl k ne kake špile igram vsake tolko

A nis ti v gradbenih vodah? Js sm

mogu Revit dobesedno crackat, da deluje. 11ka ma neke probleme z registri in Autodesk se zdj ni dal patcha, ki to popravi. Program za par jurjev nemorm uporabljat legalno 

da ne govorim, ce hoces prlepit kako datoteko (sliko v photoshop), mors met okence photoshopa dobesedno odprto na ekranu, drugac sploh ne prlepi :ododava::rofl:

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 7 minutami:

A nis ti v gradbenih vodah? Js sm

mogu Revit dobesedno crackat, da deluje. 11ka ma neke probleme z registri in Autodesk se zdj ni dal patcha, ki to popravi. Program za par jurjev nemorm uporabljat legalno 

da ne govorim, ce hoces prlepit kako datoteko (sliko v photoshop), mors met okence photoshopa dobesedno odprto na ekranu, drugac sploh ne prlepi :ododava::rofl:

Ne vem k Revita ne uporabljamo velik oz je še kr na eni mašini z 10ko, ACAD pa dela gladko na 11ki (novejše verzije seveda za starejše pa berem ja da niso podprte)

Povezava do prispevka

Eno vprašanje, ko se že omenjajo windowsi. Kupil sem si nov comp - laptop - ki ima samo nek freedos al neki. In bi zelo rad windowse 11 (meni so cool), hkrati pa bi se rad v njih vpisal z obstoječim microsoft usernamom, ker imam ful zadev vezanih na obstoječi MS account. Verjetno se to da, kajne, torej biti vpisan z istim accountom na dveh compih? 

 

In še drugo vprašanje: kje najceneje dobiti legalne windows 11 :D

Povezava do prispevka

Kamot se da na več kompih met isti ms accountom, to je ves point.

 

Jaz mam 11 na desktop gajbi za igrice, laptopo (microsftov lastni surface pro) in službenem thinkpadu, edina stvar, ki sem jo opazil je, da ne delajo mouse gestures na mx master 2s, samo kle je mal govnar Logitech, ker ima nov driver, samo ne podprejo miši v njem.

 

Sploh pa ne razumem teh "če že more bit ms" travm. Dejansko vam je od win7 dalje še kar boljši macOS? Linux na desktopu 😅? Je kdo še kar na os/2?

Povezava do prispevka

Men so winsi kar se window managementa tice odlicni. Vse ostalo - design, usability, reliability pa ga macos potolce ko najstniki potepusko macko. Plus to da je macos kvali linux friendly in developer stuff VEDNO dela na macos, vcasih tudi na winsih in ce mas 2 dneva tudi slej al prej na linuxu. Raj bi mel winse sam je tam prevec dela karkoli usposobit za to kar jz delam. 

Povezava do prispevka

Mislm saj jaz sem kle hinavc, samo dejansko mi na kraj pameti ne pade developat karkol v host OSu :D Kot orodje za vse sranje okrog kucanja kode, se prav nekaj kjer kličem folk po zoomu / teamsih, sem prijavlen na n VPNjev, prekladam vse dokumente iz Office nabirke, inštaliramSW za razn ekosotičn HW (PLC frameworki, digitizerji, laboratorijske gajbe) itd. pa MS evo ti roka evo ti glaž, neki.exe za vse in out of the box dela 99% stvari. Mel smo enga modela, ki je sred korone trmaril z Linuxom, vsak Zoom smo ga prvo 10 minut čakal, da je zrihtal zvok, pol časa ni delal, pol časa je zvenel ko da kliče iz podmornice, neki je blo pretih al pa prenaglas ... MacOS pa ne vem, mene so zgubil 10 let nazaj, men se zdi, da se ga enostavno navadiš, ne da je kaj fundamentalno boljši kot Windows. Pa oba mi imata iste retardiranosti (search, nekaj kjer je Apple povozil MS, zdaj sta pa oba krompir itd.).

 

Nisem pa CAD majster al pa UX/dizajner, tam čist verjamem, da Win na splošno ali 11 ni neki operativen. Čeprov mi je mal lol moment, ko ves naš UX team, ki je silil na M-nekaj macbooke in se je metal ful dnarja, zdaj tko potihem jamra, da je mal premal rama pa da jim video exporta neki počasnej ko na tastarih itd. Hue Hue hue, ja dej not še mal rama, aja ne gre, drek :D

Povezava do prispevka
Galko reče pred 10 urami:

Eno vprašanje, ko se že omenjajo windowsi. Kupil sem si nov comp - laptop - ki ima samo nek freedos al neki. In bi zelo rad windowse 11 (meni so cool), hkrati pa bi se rad v njih vpisal z obstoječim microsoft usernamom, ker imam ful zadev vezanih na obstoječi MS account. Verjetno se to da, kajne, torej biti vpisan z istim accountom na dveh compih? 

 

In še drugo vprašanje: kje najceneje dobiti legalne windows 11 :D

Ebay, kakšen keysoff.com Jaz kupujem preko teh zadev.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 11 urami:

Eno vprašanje, ko se že omenjajo windowsi. Kupil sem si nov comp - laptop - ki ima samo nek freedos al neki. In bi zelo rad windowse 11 (meni so cool), hkrati pa bi se rad v njih vpisal z obstoječim microsoft usernamom, ker imam ful zadev vezanih na obstoječi MS account. Verjetno se to da, kajne, torej biti vpisan z istim accountom na dveh compih? 

 

In še drugo vprašanje: kje najceneje dobiti legalne windows 11 :D

Če imaš kak star PC in kodo za win 10 jo lahko uporabiš pri inštalaciji, po navadi gre brez težav...  narediš USB ključek... svoj čas so imeli taki PCji brez OSa nek tag v biosu in si imel potem težave z določenimi inštalacijami, je morala biti box verzija, ne vem kako je zdaj, že nekaj časa nisem imel težav s tem.
Tudi če nimaš kode, se poinštalirajo v neki okrnjeni varianti.

Je pa še ena finta, da imaš lahko licenco vezano na MS account in ti velja na novem PCju...

Upgrade iz win 10 na 11 je free.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

image.thumb.png.75ca2c935e794d7adc6cb391d6be9dcb.png

 

A imam razlog za skrb ali je to čisto normalno? Robo sem na mf naročil 26.11, tam še vedno piše da je pripravljeno za odpremo, v petek pa sem kao robo že dobil na mailboxde, kjer sem tudi že plačal poštnino takoj. A že od petka mi piše da je roba nekje na češkem??

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...