Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

Jaz načeloma ne delam nekih številčnih rereadov, predvsem zato, ker mi zadnje čase knjige že ob prvem branju ne dogajajo do te mere, da bi hotel še enkrat brat. Svaka čast izjemam, ampak recimo v horror žanru, ki ga največ preberem, vedno že ob prvem branju naletim na neke klišeje, ki mi niti malo ne dogajajo, res je malo nekih knjig, ki imajo ta "think outside the box" vibe.

 

Imam pa planiran reread Dark Tower serije :) 

Povezava do prispevka

Zaplotnikovo Pot sem prebral vsaj štirikrat, pa še jo bom. Večino Vonnegutovih knjig sem tudi prebral že po dvakrat in sigurno bom katero še kdaj, ker mi je možak pač top. Ostalih knjig pa nisem. Vem pa, da bom nekoč še enkrat prebral In Cold Blood (Capote), ker je pa to poleg Vonnegutovih tisto čtivo, ki sem ga požrl v šusu. 

Povezava do prispevka
Scar reče pred 4 urami:

Ko mamo ravno splosne preglede branja: kako pa ste kej z rereadanjem? Sam kar rad ponovno prebiram kaksne osebne favorite, vsako leto jih vsaj par preberem znova. V 2023 so bile od 30 knjig recimo 4 reread (HP, on the road, norwegian wood, night watch), v 2022 isto 4.

 

Torej, berete veckrat knjige? Vem da so eni kar proti, ces zakaj bi veckrat bral iste knjige, ce je se tolk drugih (Avijon?)

Tole.

Mogoče na stara leta bom kakšno ponovno prijel v roke, ko se bo tudi pogled na svet spremenil.

Povezava do prispevka

Jaz imam običajno 2-3 rereade na leto. Malazan iz laskega leta je recimo reread. Letos je plan da še ostale ponovno preberem ali pa vsaj vsako četrtletje eno.

 

Zakaj bi večkrat eno knjigo prebrali? Ker je čist drug občutek. Iz knjige običajno tudi druge stvari ven pobereš, opaziš, itd.

uredilo bitje Dante
Povezava do prispevka
Dante reče pred 1 uro:

Jaz imam običajno 2-3 rereade na leto. Malazan iz laskega leta je recimo reread. Letos je plan da še ostale ponovno preberem ali pa vsaj vsako četrtletje eno.

 

Zakaj bi večkrat eno knjigo prebrali? Ker je čist drug občutek. Iz knjige običajno tudi druge stvari ven pobereš, opaziš, itd.

 

Res je. Jaz si izpisujem iz knjig citate, misli, utrinke... In ko sem primerjal izpisano iz Zaplotnikove Poti, sem si pri prvem izpisal povsem druge stvari kot pri drugem branju.

Povezava do prispevka

Prebral obe, sicer ena je kratka proza sam vseen v 1 tednu. In sicer obe od HP Lovecrafta Cthulujev klic in Primer Charlesa Warda (prevod se mi je zdel zelo dober). Sem užival, res bral k zmešan.

 

Danes pa sposodil Herman Melville Typee, tokrat v angleškem jeziku. Zaenkrat do 40 strani tole deluje, da bo kar zanimivo. Mal ma nekih izrazov not k jih že dolg nisem slišal, pa imam zraven kar slovar pa obnavljam besednjak.

 

Moram rečt, da mi je res postalo carsko, da grem v knjižnico se malo sprehodim med policami in na random brez plana izberem neko knjigo, pa enkrat od meni znanih piscev in od totalnih neznank. Od vseh knjig k sm si jih zadnjih nekaj let sposodil, sam ene nisem prebral tj. JRR Tolkien Hurinova otroka. Pa tko sem orto fan LOTR in Hobita, sam tole mi je bla pa totalna muka brat, ne sam da se nikakor nism mogu imen zapomnit (k so mi bla čist nezapomnljiva) in kdo je kdo, mi je tud zgodba in stil pisanja najedala. To je prav tisto, ko bereš knjigo ratuješ živcen in se sploh ne morš prisilit, da bi jo prebral do konca, pa sem jo sam vzel v roke, na bajk pa po stopnicah po podhodu dol pa v knjižnico pa vrnu pa vzel neki drugega in sm bil tko kokr uno, ko te po želodcu zvija in zvija, pol pa končno ti rata prdnt in si uno spet whole again. Mogu sm zrantat tole vn se mi mesce nabiral v men. :D

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

Tako je, I guess. The book tiktok is obsessed with. Samo da za razliko od večine ostalih YA mi tole kar dogaja že od prve strani. Page turner scena. Sej drugače sploh ne vem, če bi temu rekel YA samo zato ker je dost 16-18 letnikov v tej knjigi, ker od Robin Hobb knjige imajo tudi mlade protagoniste pa ne bi rekel, da je YA.

 

Nazadnje sem od YA bral nekaj od Abercrombija, katere The First Law trilogy knjige + ostale mi ful dogajajo, tisto pa meh. 

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Večjih smeti ubistvu še nism poskusu brat, pa sm velik YAja skonzumiru :D Baje je to nek nov marketing gimmick BookTok al karkoli, to knjigo pa uvrščajo v nek baje super popularn žanr "adult" romantične fantazije (hahah kle imo že mal pushajo).

 

Uglavnem jst sm vidu na redditu temo zato sm prebral do ene polovice, sam res ni zame lol :D Pa osebno nimam problemov s kakšnim hudih bodice ripperjem, sam to ni pa ne tič ne miš 

 

Navedek

You're not the target audience. As a Serious Fantasy Reader^tm I didn't really understand this until my girlfriend explained it to me, but there is an entire genre of "adult young adult books" that is basically marketed exclusive through viral marketing amongst twenty and thirty-something straight women on tiktok and reddit. The genre largely consists of novels aimed at this demographic, and are usually required to be at least somewhat "spicy" (i.e. erotic, graphic sex scenes, lust, more than a little bit of metaphorical bodice-ripping). Imagine your standard young adult book at magical/secret/assassin high school, but instead it's magical college, so people can curse, drink, and have sex without it being weird. Fourth Wing is one of those books. I'd even be willing to describe it as a competent member of that genre (I couldn't stand ACOTAR), but it is at it's core your standard trope filled young adult novel that's been slightly aged up for the target audience - which they all know and don't care. Personally, I read light novels all the time, so i don't really mind tropes, but if you're looking for something original, nobody they're selling it to cares about that.

 

 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...