Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Tist kabl ko ga je na prejšni iskal kolega @Feget

 

To je navadn din 5 konektor.

 

Načeloma se to naredi, boš pa najdu v kakšni stracuni z elektronsko periferijo.

 

Mogoče kakšna Terna, Just, IC al pa Aliexpress.

 

Več kot par eur to ni vredno, ker se je to zmetalo v kanto okol leta 90 :D

Povezava do prispevka
rajc reče Dne, 28. 2. 2023 at 11:27:

Ima kdo izkušnje z Wharfedale firmo? 

 

Kokr gledam je bla to Angleška firma, ki je zdaj v lasti Kitajcev, naj bi pa vse zvočnike še vedno izdelovali v Angliji.

 

Spogledujem se z modelom Linton heritage, po reviewih jih kar precej hvalijo (https://kondric.com/izdelek/wharfedale-linton-heritage-hi-fi-zvocnik/)

 

A bi bla panika če jih postaviš na bok (razn to, da bi najbrž spraskal les)?

 

Kak ojačevalec bi pasal na to? Gor bi priključil tv in gramofon (Rega P1, torej obvezno tudi phono vhod).

 

Fino bi blo, da lahko ojačevalec upravljam s daljinskim od tvja

Kar se tiče postavljanja na bok - delovali seveda bi, kar se tiče samega zvoka pa ne bi bilo ok.

Zaupaj nam kakšni so pogoji (na kaj se postavlja, koliko stran od sten, željen izgled in zvok), pa mogoče kdo dobi kakšno idejo.

Najti ojačevalec, ki se ga bo upravljalo z daljincem za tv, zna biti problem.

Če imaš že Regin gramofon poglej še za Regin ojačevalec - meni je bila njihova elektronika vedno všeč in pa zelo dober P/P. Večinoma mislim, da imajo phono pre že vgrajen. Za “angleški tip zvoka” še kakšen Exposure…

Povezava do prispevka

Prostor, bo načeloma izgledal nekako takole (hiša je še v gradnji):

spacer.png

 

Betonska polica, na levi bo prostor zaprt z oknom, na desno bo odprt. Neko pregrado bo treba dobit zaradi kamina (Imam sedaj podobno, levi zvočnik cca 1,5 m od kamina, pa mi ni najboljše, ker se kar segreje, ampak zaenkrat ni videt, da bi mu škodovalo). 

 

Zvočnika bi dal levo in desno ob tvju na to polico, ojačevalec najbrž nekam iz vidnega polja, odvisno kakšnega bom nabavil. 

 

V Lintone sem se zagledal, ker izgledajo najbolj navadno, brez nekih kromiranih delov in visokega sijaja samega lesa. 

 

Kar se ojačevalca tiče, trenutno sem na Technics SU-V460 in sem se po 7 letih naveličal ustajat in ga ugašat (če je ojačavalec prižgan, tv pa ugasnjen, začne čez čas šumet in pokat), tako da vse kar ima daljinec bo ubistvu boljše. 

 

 

aja še to, glede ležanja zvočnikov:

 

"Performance is not affected by placing the loudspeaker on its side," said Sean Torenli, a digital marketing manager at KEF. When asked if it affects the stereo sound of you bookshelf pair, Torenli doubled down: "It does not."

Brady Bargenquast, cofounder of Audioengine, is on the same side. "Unless you’re a serious high-end audiophile and sitting in one spot to listen to music, you can place speakers pretty much anyway and anywhere you want — including upside down," Bargenquast said. "These days most people want to listen to their music while they’re moving around so there isn’t any right or wrong [way]. The bottom line is feel free to experiment."

Povezava do prispevka
Nighthawk reče Dne, 4. 3. 2023 at 11:37:

Tist kabl ko ga je na prejšni iskal kolega @Feget

 

To je navadn din 5 konektor.

 

Načeloma se to naredi, boš pa najdu v kakšni stracuni z elektronsko periferijo.

 

Mogoče kakšna Terna, Just, IC al pa Aliexpress.

 

Več kot par eur to ni vredno, ker se je to zmetalo v kanto okol leta 90 :D

 

Hvala za informacijo buddy :) sem zamenjal kabel in zdaj dela - zjebalo me je to, ker so na strani of Edifierja omenjali, da gre za neke posebne 5-pinske kable (kao posebna vezava) in jih tudi sami prodajajo po mastni ceni 25 dolarjev in več. Dejansko pa gre za stara jajca od kablov, ki so že zdavnaj na smetišču zgodovine.


In kar je najbolj irnonično vsi njihovi boljši izdelki imajo ta glupi 5-pinski connector:blink:

Povezava do prispevka

Sej veš kako se to prodaja s strani "hajfi" sellerjev.

 

"Naš posebni povezovalni kabli omogočajo poslušanje [vstavi vse pridevnike] glasbe. Sestavljen je iz posebnega kabla s plutonijevem premazom, ki zamakne signal za 5 stopinj in omogoča, da se kabl ne greje in poviša hitrost ionov kar za 10X!"

 

V resnici pa dobiš utp kabl na dveh din 5 konektorjih z braidom...

 

Glede vezave pa ne vem. Konektor je DIN5, vezava je po mojem "straight trough", v kolikor maš starega bi blo fajn pomerit s kakšnim multimetrom da maš res "tapravi kabl".

 

Teh kablov s tem konektorji maš miljon... pa če boš neki iz kante potegnu ni nujno sploh, da ti vsi pini gredo čez :)

Povezava do prispevka

A ma kdo kakšen predlog kaj se da kupiti kar bi bil worthy upgrade od mojih Logitech X-540 5.1. Rad bi pa isto ostal na 5.1 pa tam nekje do 500€ price range. Svet zvočnikov je men tok konfuzen. Mal sem gledal muziker.si al kaj je že tisto pa je izbira res žalostna za hišni kino sistem kategorija je like zero choices. Magnat Cinema Star 5.1? :lol:

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka

Res nisem notri v tem, tako da bo verjetno nasvet koga drugega boljsi. 

 

Ampak, v smeri proper 5.1, se lahko 500e priblizas samo z rabljenimi stvarmi (pa se to bo velik challange). Recimo nekje realno z precej truda bi bilo 200 receiver, 200 prednji, 150 sub, 100 zadnji, 50-100 center. 

 

Trenutno popularni kot all-in-one resitve so in soundbari, ki obstajajo tudi z locenimi zvocniki za zadaj. Torej imas sub plus soundbar, ki sluzi kot center in prednji stereo ter en par zadnjih zvocnikov. 

Ne znam ti pa povedat, ce obstaja sistem za 500e, ki bo upgrade napram tvojim. 

 

Morda pa kdo drug ve za boljso resitev.

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka
bainit reče pred 8 urami:

probaj si zrihtat nekje še room correction, mogoče ma maranc kakšno appko za fonija

Sem se res "namatral" z vsemi nastavitvami, da sem sedaj pa zadovoljen s tem kar pride ven iz zvočnikov. Bukla ki pride zraven reciverja je debela ko vojna in mir :D  Pa tok enih detajlov not, da sem rabil 2 dni miru, da sem si nastavil vse po mojem okusu. Ok, saj v štartu daš tist mikrofonček in ti sistem sam nastavi zvočnike, samo mi ni bilo ravno idealno. Potem sem iskal kako spraviti v pogon woofer, pa da ni premočan. Naslednji izziv je bil povezava telefona. V omari sem našel Chromecast, ga povezal in voila, zadeva špila 100/h. 

 

Je pa noro, kakšno razliko naredi tale Maranc napram prejšnjemu. Zdaj že pogledujem proti gramofonu, da zavrtim stare plate, ki se mi valjajo na podstrehi :D  

 

Tko, jama brez dna :D  

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 1 uro:

Par tednov nazaj sem skoraj že kupil eno dokaj poceni yamaho 5.1 v BB...cca 300€...

 

Edit 

 

https://www.bigbang.si/yamaha-htr2071bl-av-sprejemnik-izdelek-189518/#tab2

 

 

Actually zgleda kul mojemu neizkušenem očesu. Hvala. :)

 

Sicer nima kolikor vidim blutootha ampak če prav razumem tisto lahko vedno posebni kupiš cheap Bluetooth receiver in ga priklopiš gor če pride potreba po tem? 

Povezava do prispevka

Sem imel še ene dva druga ogledana, samo sem pozabil, en marantz in Denon se mi zdi... na koncu sem vzel vseeno stereo :fun:

 

BT lahko dokupiš ja, cca 10€ +- 5€ oz. dokupiš en cenejši digitalni sprejemnik... za 150€

71XuxkFcI2L._AC_SL1500_.jpg

 

ali pač za za več, če se ti zdi smiselno... 1k€

41zoHOAqwUL._AC_SL1000_.jpg

 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 15 urami:

5.1.2 sistem, 520 wattov, 529 evrov, to je sistem kjer točno veš kaj dobiš za evro.

 

Drugač pa ni boljšga nakupa ko dat jurja za CXN, ker iščeš BT reciever. Ki ga CXN nima (vsaj ne brez dongla). Mogoč vzameš kar CXA61, pa maš še stereo ojačevalc, je cenej ko CXN pa še BT pride zraven.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 33 minutami:

Sem imel še ene dva druga ogledana, samo sem pozabil, en marantz in Denon se mi zdi... na koncu sem vzel vseeno stereo :fun:

 

BT lahko dokupiš ja, cca 10€ +- 5€ oz. dokupiš en cenejši digitalni sprejemnik... za 150€

 

 

ali pač za za več, če se ti zdi smiselno... 1k€

41zoHOAqwUL._AC_SL1000_.jpg

 

haha to je fotr za doma kupu plus nek amp in KEF zvočnika za to da bomo pol lahko poslušal stream radio iz celega sveta

 

mfw poslušamo isti dve postaji iz hrvaške že 5 let :rofl:

Povezava do prispevka

kaj je trenutno najboljši in najcenješi dac/amp kombo, ki ima po možnosti še izredno mali footprint. je to še vedno šit stack, ali obstaja že kaj novega in integriranega? nimam blazno zajebanih slušalk za furat, ampak ravno zadost zajebane, da amp na plati ne zadostuje, soundblaster, ki ga mam pa tud še ni zadost (hifiman he400i).

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 4 urami:

kaj je trenutno najboljši in najcenješi dac/amp kombo, ki ima po možnosti še izredno mali footprint. je to še vedno šit stack, ali obstaja že kaj novega in integriranega? nimam blazno zajebanih slušalk za furat, ampak ravno zadost zajebane, da amp na plati ne zadostuje, soundblaster, ki ga mam pa tud še ni zadost (hifiman he400i).

 

Kaj takega recimo

https://www.audiophonics.fr/en/dac-with-volume/topping-dx3-pro-dac-es9038q2m-nfca-headphone-amplifier-tpa6120a2-bluetooth-50-aptx-hd-ldac-xmos-32bit-768khz-dsd512-black-p-15685.html

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...