Skoči na vsebino

House of the dragon


pocast

Priporočeni prispevki

Niti ni tako čudno, za to vrsto serije. Pri GoT je bilo isto, pa so bili že izkušeni. Produkcijski časi tukaj, v primerjavi z navadno serijo, so kot Vhagar proti Arraxu. Premiera je bila avgusta in že takoj po prvi epizodi so greenlightali drugo sezono. Snemat bojo začeli v začetku 2023, torej imajo nekje 4 mesece za pre-produkcijo. Če so se lotili takoj. Lokacije, designi, seti, kostumi, kader.... vse to ima do snemanja za bit urejeno. Samo snemanje potem tudi traja bistveno dlje. Boj baštardov so snemali 25 dni. Boj za Winterfell 11 tednov. Več je akcije, dlje traja. Na koncu pa še dolga post-produkcija z VFX, s katerimi je tako ali tako kriza zaradi pomanjkanja. Tako da 2024 release je zelo normalno in tudi ni rečeno, da bo dve leti. Tako se samo pravi, ker smo zdaj 2022. Ma če vržejo ven že spomladi je to leto in pol ali še manj.

Povezava do prispevka
K-man reče pred 8 urami:

Meni je top kako so prikazali ta ključen moment kot nesrečo.

Ko dejansko vidiš, da ima zmaj tudi svoj nagon in oba riderja nista mogla nadzorovati svojih zmajev. 

Da Aemond na vsak način skuša umiriti Vhagar, ker mu je takoj jasno, da je lahko pizdarija. 

Minus dam pa temu, da je že konec sezone :D

Dvojni minus pa, da bomo dve leti čakali skoraj na novo. :pinch:

 

 

Povezava do prispevka

Pogledal se zadnji del prve sezone.

Bolje kot zadnja sezona GoT. 
Naceloma mi je bila zelo kul, staranje je bilo mestoma nenavadno. Tudi konec hud. 

Navedek

"Lucerys Velaryon died with his dragon. The prince was thirteen years of age. His body was never found.

And with his death, the war of ravens and envoys and marriage pacts came to an end, and the war of fire and blood began in earnest."

📖 Fire and Blood - George RR Martin

 

uredilo bitje narodno
Povezava do prispevka

Lep zaključek, me je pa tolk znerviral, da sem se lotil knjigo brati od zaključka naprej :rofl: 
Jo imam v planu že nekaj časa prebrati. Tako da sedaj zaradi firbca preberem teh 100 strani razpleta, potem pa celo :D

Top epizode mi je bil srečanje pri baratheonu, sam čakal sem kdaj bo počilo...napeto!

Pa Aemond igralec je res top izbira!

 

Povezava do prispevka
pocast reče pred 4 urami:

Lep zaključek, me je pa tolk znerviral, da sem se lotil knjigo brati od zaključka naprej :rofl: 
Jo imam v planu že nekaj časa prebrati. Tako da sedaj zaradi firbca preberem teh 100 strani razpleta, potem pa celo :D


Podobno. Jaz sem jo začel brati pri poglavju Heirs of the Dragon, tu nekje kjer se začne serija.

 

 

Povezava do prispevka
pocast reče pred 4 urami:

Lep zaključek, me je pa tolk znerviral, da sem se lotil knjigo brati od zaključka naprej :rofl: 
Jo imam v planu že nekaj časa prebrati. Tako da sedaj zaradi firbca preberem teh 100 strani razpleta, potem pa celo :D

Na žalost so dogodki po Plesu zmajev najslabši del knjige.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Nisem bral ali gledal Igre prestolov. Zdaj me mika ena doza fantasyja, pa je HOUSE OF THE DRAGON precej bolj obvladljiv kot 100 ur Igre prestolov :D. A lahko to človek gleda brez poznavanja izvirnika al mi bo preveč manjkalo (tako z vidika zgodbe kot celostne izkušnje)?

ne rabiš ničesar vedet o gotu

sam wtf

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Nisem bral ali gledal Igre prestolov. Zdaj me mika ena doza fantasyja, pa je HOUSE OF THE DRAGON precej bolj obvladljiv kot 100 ur Igre prestolov :D. A lahko to človek gleda brez poznavanja izvirnika al mi bo preveč manjkalo (tako z vidika zgodbe kot celostne izkušnje)?

 

Zgodba se dogaja skoraj dve stoletji pred GoT tako da ne rabiš vedet popolnoma nič od tam. Seveda pomaga, če poznaš malo georgrafijo celine, razne Hiše in to, ma to je zgolj nek bonus, kot pa potreba. Zgodba je zelo osredotočena na eno družino. Vsekakor se pa izogibaj vseh postov, strani in grup o seriji na vseh socialnih omrežjih. Tudi meme-ji. Vsi komentarji so vedno polni spoilerjev iz knjige po kateri je serija posneta.

Povezava do prispevka
Bog in batina reče pred 17 urami:

Se pravi, smo vrhunec že doživeli in bo kar se tiče zgodbe samo še slabše? 

Ah kje. Tukaj kjer se je končalo je prelomnica do res hudega sranja in hinavskega klanja (blood and cheese incident).

Me pa zanima v koliko sezon mislijo spraviti vse te dogodke, ker jih je res veliko, najbrž bodo marsikatero bitko primorani izpustiti.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 11 urami:

Nisem bral ali gledal Igre prestolov. Zdaj me mika ena doza fantasyja, pa je HOUSE OF THE DRAGON precej bolj obvladljiv kot 100 ur Igre prestolov :D. A lahko to človek gleda brez poznavanja izvirnika al mi bo preveč manjkalo (tako z vidika zgodbe kot celostne izkušnje)?

Glej Sandmana, če še nisi. Al pa His Dark Material

 

Pa prvi del House of the dragon je mal tkotko, velik enga gora in krvi, potem pa rata dobro

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 6 urami:

No ja, tudi v zadnjem delu ne morejo brez obsedenosti s prikazovanjem mučnega rojevanja. Res ne vem kdo ima tak fetiš na to, da so v HoT D prizore jošk zamenjali s tremi (fakin tremi!) mučnimi porodi.

 

To sem tudi jaz opazil. Bi rekel da je to HBO-jevo, sicer na bolj mnogo bolj zrel način narejeno kot to delajo idioti pri Netflixu, prikazovanje ženske moči. Skozi kakšno žrtev in trpljenje mora iti ženska pri porodu, kako močna in pogumna mora biti itd. 

 

Je bilo pa še tretje prikazovanje poroda tudi meni že wtf :D Ja we get it, trpi se in ful ni lahko in ekstremno boli, sam ffs no, ni treba zdej na vsake tri dele kazat eno od igralk, kako ga screama ko jesihar in se poti kot divji merjasec, zraven pa zaseka še kakšen cool kader vlečenja popkovine iz samega sebe :D 

Povezava do prispevka

Prvega že zastopim, ker je pomembno za Viserysa. To je stvar, ki si jo je očital do konca življenja. Drugo skoraj tudi, ker je bil prvi vpogled na odnos med Rhaenyro in Alicent po 10 letnem skoku. Tretji je bil enostavno odveč. Dovolj bi bilo videt kri, da je izgubila otroka.

Povezava do prispevka
Zorz reče Dne, 27. 10. 2022 at 10:23:

No ja, tudi v zadnjem delu ne morejo brez obsedenosti s prikazovanjem mučnega rojevanja. Res ne vem kdo ima tak fetiš na to, da so v HoT D prizore jošk zamenjali s tremi (fakin tremi!) mučnimi porodi.

 

 

Sem zadnji del gledal z visoko nosečo ženo, ki naj bi v enemu tednu rodila.

 

Če bi rekel, da ni bila navdušena bi rekel premalo.

 

Sicer pa super serija. Z veseljem sem si jo ogledal in mi woke stuff ni bil overkill :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...