Skoči na vsebino

[multi] Alan Wake 2


fric

Priporočeni prispevki

Sicer ima igra nek algoritem, ki ocenjuje koliko municije iz zdravil potrebuješ v določeem delu, tako, da spawna tisto kar ti manjka, v minimalnih dozah seveda.  V Saginem delu včasih igra na truplih pobitih pusti predmete, drugače pa se moraš nekako prebiti do vnaprej postavljenih škatel in kovčkov. Spawnajo se predmeti v njih, ne pa same škatle. Ja, in tisti dashing nasprotniki so pain in the ass, tam je obvezna signalna pištola z raketo, drugače ves inventar potrošiš.

Povezava do prispevka

evo, končal včeraj na Hard. Nekaj minusov: 1. Jaz sem najprej preigral vse Sagine dele in potem Alanove, ker mi ni bilo jasno kdaj in na splošno zakaj, če ni neke potrebe vezane na logiko igre, menjati vloge. Rezultat takega stila igranja je bil, da je "point of no return" igre ostal kakih dobrih šest in več ur za menoj, ker ga dosežeš, ko končas Sagin del igre. Kar pomeni, da, če bi se želel posvetiti iskanju manjkajočih dokumentov in ostalih zbirateljskih predmetov po koncu igre bi moral začeti 6+ ur pred koncem kar pa ni mogoče glede na to da, ima igra le pet memory slotov katere sem že vse povozil.

2. Bright Falls je žal le kulisa. Sam kraj in krajani ne prispevajo ničesar igri. Ne srečuješ quirky domorodcev, ne pogovarjaš se, ne dobivaš informacij ali questov. Škoda, ker zdaj vse hladno in dvodimenzionalno.

3. Ni potovanja po pokrajini. Del čara prve igre je bil, da si se premikal po pokrajini in se ustavljal na raznih lokacijah. Pa z avtom si lahko uničeval takene. Tukaj tega ni. Stopiš v avto in začne risanka, ki konča, ko te skipajo na novo lokacijo, lokacije pa so tri za Sago in ena mestna četrt za Alana

4. Neusmiljen način kako so v dvojki obračunali z liki iz prve igre. Cynthia Weaver, "lamp lady" iz prve se prikaže le kot miniboss. Totalno brezveze, škoda stare ženske. Torchbearers fante, tajno društvo iz prve igre, je Sam Lake kar razpustil, več ne bom spoilal. Thomas Zane izpade kot nek zadeti hippy umetnik, skoraj bolj comic relief kot kaj drugega. V prvi igri je bil zelo drugače predstavljen.

5. Preveč je backtrackinga, ki služi le temu, da pobereš par collectiblov.

6. Razen Bright Falls se ne prikaže nobena lokacija iz prve igre

 

AW2 ne čutim kot nadaljevanje prve igre, prva igra je tule bolj navdih za nekakšen Lakeov pretenciozni "magnum opus", se je res potrudil, da stvari zakomplicira in jih naredi "intelektualne" :D  AW2 (mislim, da sem to že nekje napisal) je v primerjavi s prvo igro nekaj takega kot je Twin Peaks 2016 v primerjavi z originalno serijo iz 1995. Ponovijo se liki, ponovi se "setting" ampak vse je drugačno in govori neko novo zgodbo

 

Moja ocena? 8.5

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

Ja, pa eno stvar sem pozabil. The Darkness/Scratch naredi vse pizdarije katere naredi zato, da svet spremeni v en velik Deerfest? (EDIT: V narcistični hvalospev pisateljevega talenta?) Really? Mitološko zlo/tema,  ki v prvi igri sameva na dnu jezera in tuhta kako bi svet, saj ne vem, uničilo? Spremenilo v kaos? V glavnem, v drugi igri se spremeni v nekakšno Jungovsko podzavest pisatelja,  ki piše zgodbo katera piše njega in tako naprej v nekakšni spirali. :D Tudi prav ampak me res, res zanima kak bo finale te zgodbe. Če bo. :closedeyes:

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka
tiesto reče pred 33 minutami:

Evo js sm prve dve uri v spilu, b o l a n o :avadodo:

mal sm se sicer usral v witch hut ampak dobr, namo spoilal. Hud Wake vibe ma spil, dobr sequel je tole.

 

Je pa spil graficno noro pozresen, 5900x, 64 GB, 3080 10 GB laufam na low, raytracing lahk sam sanjam.

Čakaj, tukaj nekaj ni v redu. 5800x, 32gb, enaka kartica pa vse na high. Verjetno hočeš 100+ FPS.

Povezava do prispevka

Drugace jaz nebi igral na low..al bi dal resolucijo na 1440p al pa dlss na ultra performance al performance na vem..

 

shadows na low ostalo na medium

 

Ker low konkretno zniza kvaliteto.. med ultra high in medium so se manjse razlile.. al pa vsaj texture na medium no to je obvezno

 

Se pa ve da resolucija najvec pozre

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

To pa ne drži že 10 let več... Že pred desetimi leti so samo pri digital foundry iskali ralzike  na 400% povečavi, med medium/high ter ultra. Namen ultra settingsotv je samo prodaja grafičnih, samo da zabije grafo in da občutek krivde, da moraš kupit novo.

No danes smo pa na točki, da niti med low in max settins ni neke razlike.

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

To pa ne drži že 10 let več... Že pred desetimi leti so samo pri digital foundry iskali ralzike  na 400% povečavi, med medium/high ter ultra. Namen ultra settingsotv je samo prodaja grafičnih, samo da zabije grafo in da občutek krivde, da moraš kupit novo.

No danes smo pa na točki, da niti med low in max settins ni neke razlike.

 

 

Aja da je tudi low ql?

 

Sem mislil, da je low uno samo da dela da lahko dajo neko gnilo graficno pod minimum in prodajo cimvec

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 15 minutami:

Aja da je tudi low ql?

 

Sem mislil, da je low uno samo da dela da lahko dajo neko gnilo graficno pod minimum in prodajo cimvec

low je cool. Maš pa tudi neko opcijo lowest, k daš ročno do fundamenta vse dol, tist pa je potem slabše, v vodi ni več odsevov. Low preset je pa cool.

Povezava do prispevka

Jaz sem pa čez vikend igral Alan Woke 2, evo, meni je mojstrski špil in sem dosti bolj blizu @dzaverjemu mnenju kot @Fegetovemu. Res dobro narejen svet, meni epska twisty zgodba, malo streljanja in več substance, vrhunska muzika, ful mi ima enih Hellblade momentov v pripovedništvu ... INSANE dobra igračka v letu insane dobrih igračk. Pač ja, ni Resident Evil 4, ampak RE4 je skoraj bolj akcijska igračka kot horror, tole je dosti bolj pure horror. GOTY contender brez debate. 

  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

LOL:rofl::rofl:

 

Igrica z gameplayom 5/10 kar goty:D

 

Rešuje jo vzdušje, kinematografičnost in zgodba. Ostalo pa res v kurcu. Včeraj obrnil in z veseljem zbrisal z diska.

 

Kot celota max 6/10. 

 

Me pa čudi, da je tak mega hit ta igrica pa jo nihče od woke smetanovcev foruma ne igra. Ker običajno te popcorn casual gejmerji takoj navalijo na goty trash igre:nicjasno:

uredilo bitje Feget
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...