Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Ripper reče pred 23 urami:

In, ok?

 

maksi reče pred 23 urami:

Nima grafe, da bi vedel kako se obnese na 144hz:D

 

a to mene zdaj že maksi podjebava? :D 

jao, kje so ti jebeni radeoni in 18.

 

drugače kar se tiče monitorja, nimam pripomb na izdelavo al karkoli, ne zgleda niti malo cheap za ta rang in v živo je ful lepši kot na slikah, ni mrtvih pikslov, screen uniformity je odličen, ni opazit cloudinga (mogoče sem samo zadel dober panel, ne vem, ker to je vedno loterija pri zaslonih) - tudi za VA panel ima odličen vidni kot, v bistvu presenetljivo dober - barve so naravne in pride skalibriran iz tovarne, kar je redkost v tem rangu (s kalibratorjem nisem uspel nič izboljšat sliko, tako da lahko potrdim Tom's Hardware test) - ima notranji napajalnik, kar mi je osebno ful kul in očitno nesamoumeven feature, zato ga omenjam.

HDR je kot da ga ni - (mogoče) malo lepše barve in kot da bi sam povišal svetilnost in to je to...ampak za HDR na monitorju me res ne more manj brigat, ker si ne predstavljam, da mi taka svetilnost par ur tuče v faco s pol metra - jaz sem tip, ki mu je že brightness na 20 na dolgi rok preveč, raje 15 - vem da HDR ni samo svetilnost, ampak je tudi svetilnost in to mi zapali samo v filmih, v igrah mi je moteče igrat tako dlje časa (na TVju, kaj šele na monitorju) - ampak ja, tisti ki mu HDR dogaja, ta monitor ni videl HDRja...

 

za 144Hz pa bom znal povedat, ko nabavim grafično...po blur busters testih ga moj TV (Samsung Q9FN) po odzivnih časih na 120Hz dobesedno razturi na stock nastavitvah (brez overdrive in BFI nastavitev), če to komurkoli kaj pove - ko se malo poigraš z nastavitvami, pa prideta približno na isto raven ghostinga, samo ne morem še povedat koliko/če se potem to pozna pri artefaktih med igranjem - bom poročal...ampak gledano celotno in kar sem gledal teste po netu, je v tem rangu to to - za kaj več je treba dat vsaj 1k€, ampak tu smo potem že debelo pri diminishing returns in nisem prepoznal te dodane vrednosti...

 

aja, pa še enkrat povem - nikoli več nočem ne ultra wide monitorja - to je tako zakon. :D

Povezava do prispevka
Navedek

Better-performing HDR TVs typically generate at least 600 nits of peak brightness, with top performers hitting 1,000 nits or more. But many HDR TVs produce only 100 to 300 nits, which is really not enough to deliver an HDR experience.

With an underpowered TV, the fire of a rocket launch becomes a single massive white flare. With a brighter television, you’d see more intense, lifelike flames, as if you were really there.

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

haha, so much this :D 300nits je dobesedno navadna svetlost monitorja, ne padat na te marketing bullshite, že 500nitov ni nič za HDR.

 

sej ta monitor drugače na uradni strani sploh nikjer ne oglašujejo kot HDR, ker pač ni - samo so vseeno omogočili to opcijo v nastavitvah, če komu kaj pomeni, zato sem povedal.

Ni, današnji "ljudski" monitorji niso še za HDR (niti so paneli 10bitni, niti ni FALDja, nič ni) - še pri TVjih moraš vzet top model, če hočeš kaj, drugače dobiš občutek da je HDR overhyped...

 

drugače pa tudi glede svetilnosti ni ravno vse tako enostavno pri HDRju - če zaslon zmore 300 nitov pri 10% zaslona je to za kurac HDR performance - če zmore sustained 300 nitov na 100% zaslona, pa že ni tako slabo...tako da ne gre ravno direktno primerjat proizvajalce med sabo samo po oglaševanem, ker eni so bolj pošteni pri navajanju, eni manj.

 

meni osebno je ta monitor na več kot 20% brightness (to je nekih 100 nitov) skoraj presvetel za daljšo uporabo - 300 nitov bi mi scvrlo oči s te razdalje. :D

 

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 2 urama:

Sem videl... Sam iskreno dobis bolj poznano znamko za manj denarja s podobnimi specsi.

Vsejnkar se tice 144Hz

Edit: sploh pa "pre-order" za 2021... Ne hvala... V trenutnem.svetu ne pre-orderam nicesar.

Ne pravim, da ne zveni predobro, da bi bilo res, ker ipak stvar odkljuka bolj kot vse na wishlistu za sodoben monitor. Ampak vseeno, daj mi pokaži 4K 144Hz HDMI 2.1 HDR600 monitor. Zdaj gledam na Geizhalsu in ne vidim ničesar, kar bi prišlo blizu tem specifikacijam.

 

Me pa iskreno zanima, zakaj nihče še ni naredil česa podobnega. So tu posredi dejansko tehnične omejitve, ali pač firme vejo, da bodo lahko še vsaj nekaj let cuzale potrošnike z izdajanjem vseh možnih kompromisnih kombinacij zgornjih specsov.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...