Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring - SPOILER tema


Galko

Priporočeni prispevki

Najbolj geekovska. V meniju na PS5 sem si naredil FROMSOFT folder z vsemi njihovimi souslboro igrami.

 

Also, copyrightam besedo SOULSBORO*, ki vključuje Souls igre, Bloodborne in Sekiro.

 

Pretirano kajenje povzroča zasvojenost, raka in bolezni srca in ožilja.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

par dni nazaj sem ga prvic koncal (cca 120 ur)

 

lani je 2 dni pred ED uletel expansion za destiny 2, na zalost je to imelo prednost (debil, never again), potem pa ni bilo cajta ali pa nisem bil pri volji

 

skratka, open world je insane, enostavno mu ni para (mogoce division 1/2, kar se tice detajlov in vzdusja, itak ne morem primerjati direktno, ker gre za cisto drugacne igre)

 

lahko recem, da je v osnovi totalen masterpiece, so mi sli pa bossi na momente res na kurac

 

ze v osnovi jih je prevec, prevec pa je tudi recikliranih, vecina njih ima neumen zamik pri napadanju (recimo dvigne roko ali skoci v zrak in tam obvisi za dve do tri sekunde), v kombinaciji z ogabnim input bufferjem to pomeni, da si ponesreci 1x prevec pritisnil knof za attack in ti boss pobere ogromno HP, ker roll ne bo prijel

 

final boss je imun na prakticno vse, kar pomeni, da se ga je najbolje lotiti s pure dmg (pol igre sem preigral s berserk buildom (great sword), potem pa presaltal na bleed z reduvio (najboljsi dagger, ki ga dobis prakticno na zacetku od npc invaderja in ga lahko uporabljas celo igro, minus final boss)

 

sicer ne dvomim, da obstaja folk, ki je final bossa premlatil brez orozja na level 1, ampak mi je bilo res annoying, da sem moral samo za enega bossa respecat build, na tem podrocju je ds3 svetlobna leta pred ED

 

zaradi kolicine bossov mi je tudi totalno "razvrednoten" trud, ki ga vlozis, prakticno se skoraj ne spomnim, kateri fajt mi je bil dober in kateri ne

 

najbolj ocitno je to proti koncu, ubijes bossa, gg buddy, izvoli glavno nagrado se en boss, oh nice, ubil si ga, ocitno imas rad bosse, evo ti se enega

 

mogoce sem si sam kriv, ker sem za prvic res hotel raziskati mapo do zadnjega piksla in bi lahko bolje razporedil te fajte, ampak mi je to vseeno pustilo najbolj grenak okus, ostale neumnosti z lahkoto spregledam

 

armor seti so mi mogoce malo prevec genericni, pogresam nekaj res lepega v stilu dancerke ali pa najbolj badass ringed knight amorja, upam, da DLC prinese kaj bolj domiselnega

 

 

ampak, kot receno, res prava mostrovina in upam, da dlc uleti cimprej, ceprav je zgleda michael zaki prevec zaposlen s browsanjem po wikifeet.com

 

zadnjic sem zaradi game awards ostal pokonci do petih zjutraj in dobil v faco kepo dreka s tistim pateticnim monster hunter trailerjem, mamu jim spalim ej

  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Js štejem kovača kot tapravega zadnjega bossa, tisto tekanje do gigantske amebe je gladko eden od najslabših boss fightov v špilu. Vsaj Torrent bi lah tam bil pa bi blo neki posebnega ta boss fight

 

Načeloma nisem imel problemov s fajtanjem istih bossov, ker nekateri bossi so mi kr carski (npr. Crucible Knight al pa Astel), čeprou ajde je res da lah tud fuknem summon na tla pa komu pomagam sam vseeno ni isto. Tako da zame je ER vseeno v top3 FromSoft od soulsborne špilov, štekam pa kako nekomu ni.

 

Meni je ER pokvaril Zelda Botw in Totk :( pri ER je fun effortless, pri Zeldi je pa dost enih momentov kjer me vse dela zafrustriranega

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Evo prišel do zadnjega bossa in se se namerno pustil ubiti, da grem še malo "raziskovati" svet.

 

Malo gledam na youtubu kaj vse sem spustil. Fuck me, tako ene polovico špila. Ajde quest od NPCjev pustimo, ker tisti je res vse tako weird in nepovezano, da tako v nobeni FROM igrici ne delam tega sranja. Bolj smrdi pa kako fucking skriti so nekateri bossi. Enih sploh ne moreš najti, če ne narediš nekih mega zajebanih questov (npr. Lichdragon Fortissax). Mislim razumel bi, če bi bili to neki obskurni šefi, ki niti niso ne vem koliko pomembni, ampak ko vidiš da je FROM enega glavnih bossov cele igre (Malenio) skril zopet za neke res obskurne puzle, celo svetove in ne vem kaj še vse, se res samo še praskaš po glavi.


Tako da še vedno vztrajam, da igranje FROM igric brez online pomoči je mogoče lahko cool z vidika vzdušja (pač obrnil si igrico brez guida), ampak po drugi strani pa ne vidiš niti pol igrice. Pa glede na to kako je ogromna dvomim, da jo bo večina zagovornikov neuprabe guidov še kdaj igrala.

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

Tako da še vedno vztrajam, da igranje FROM igric brez online pomoči je mogoče lahko cool z vidika vzdušja (pač obrnil si igrico brez guida), ampak po drugi strani pa ne vidiš niti pol igrice. Pa glede na to kako je ogromna dvomim, da jo bo večina zagovornikov neuprabe guidov še kdaj igrala.

O tem smo že debatiral, jest se tudi strinjam. Ampak folk noče priznat in vztraja, da se da 100% From igro obrnit brez guida :)

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 minutami:

O tem smo že debatiral, jest se tudi strinjam. Ampak folk noče priznat in vztraja, da se da 100% From igro obrnit brez guida :)


Največji lore reveal v igri je dobesedno castat high level int spell na random kip v mestu lol.

 

Al pa erudition gesture v tistem stolpu.

 

Albinauric v random sodu.

 

Milicent questline je near nemogoč brez guidov, ker je fail conditionov ene 7.

 

Pogovarjaj se z lutko v inventoryu če hočeš nadaljevat najboljši quest v igri.

 

Jaz sem šel avtistično v ER, pa sem lore huntal po Dark Soulsih kar, tko da vem kako Zaki razmišlja, ampak v ER ne bi našel enih zadev nikoli.

Povezava do prispevka

Jaz bom šel v Erdtree popolnoma na slepo, probal bom raziskati vse in videl kolk sem realno spustil. Za queste, ki niso del endingov se mi ponavadi jebe, tle bo imho isto.

 

Fala kurcu da Ranni quest ni shitty generičen quest, mene je le zanimalo kaj točno winter waifu planira delat s štirimi rokami in dvemi usti.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Evo prišel do zadnjega bossa in se se namerno pustil ubiti, da grem še malo "raziskovati" svet.

 

Malo gledam na youtubu kaj vse sem spustil. Fuck me, tako ene polovico špila. Ajde quest od NPCjev pustimo, ker tisti je res vse tako weird in nepovezano, da tako v nobeni FROM igrici ne delam tega sranja. Bolj smrdi pa kako fucking skriti so nekateri bossi. Enih sploh ne moreš najti, če ne narediš nekih mega zajebanih questov (npr. Lichdragon Fortissax). Mislim razumel bi, če bi bili to neki obskurni šefi, ki niti niso ne vem koliko pomembni, ampak ko vidiš da je FROM enega glavnih bossov cele igre (Malenio) skril zopet za neke res obskurne puzle, celo svetove in ne vem kaj še vse, se res samo še praskaš po glavi.


Tako da še vedno vztrajam, da igranje FROM igric brez online pomoči je mogoče lahko cool z vidika vzdušja (pač obrnil si igrico brez guida), ampak po drugi strani pa ne vidiš niti pol igrice. Pa glede na to kako je ogromna dvomim, da jo bo večina zagovornikov neuprabe guidov še kdaj igrala.

 

 

gres prvic offline, pa drugic online

 

al neki

Povezava do prispevka

Ja seveda, dober predlog, če bi bila igrica dolga od 20 do 30 ur. Če pa jih ima 100+ bi pa res rad videl heroja, ki bo šel to dvakrat ali trikrat preigrati. Pa pustimo zdaj no-liferje na forumu, govorim predvsem o mn3njalnik smetani, ki obrača mastne denarje in nima toliko časa za gayming, obenem pa še pogosto prav poudari, da bo šla čez igrico le enkrat.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...