Skoči na vsebino

Kaj se trenutno predvaja?


amnesia

Priporočeni prispevki

hawa meyta reče pred 2 urama:

lepo ste me zdrmali s temi Leftoversi. :D

 

hvala. začnem prihodnji teden.

 

 

Sam bi dal en nasvet. Serija je vecino casa doom in gloom, ono res na polno :D jaz sem gledal v intervalih, vcasih je blo prevec. Prve 2, 3 epizode so še najbolj tecne. Ampak pol, ko zgodba starta...fenomenalna!

Povezava do prispevka

faking vi o leftovers a morm spet it rewatchat? :avadodo::ododava:

 

vucko reko top 7 jst si upam rect top 5 celo

 

v odfukanosti me na leftovers mal spominja the oa btw, ce ce kdo vrzt uc. ampak je blo canceled, ITAK, ker ne smemo met nic dobrega!! :(

 

saosin reče Dne, 27. 4. 2023 at 9:37:

sam imo je mal preveč antiruske propagane notr

 

nikol ni dost

Povezava do prispevka
Ao Ao Ao reče pred 3 urami:

faking vi o leftovers a morm spet it rewatchat? :avadodo::ododava:

 

vucko reko top 7 jst si upam rect top 5 celo

 

v odfukanosti me na leftovers mal spominja the oa btw, ce ce kdo vrzt uc. ampak je blo canceled, ITAK, ker ne smemo met nic dobrega!! :(

 

 

nikol ni dost

Ja sej jaz bom glih zacel The OA, mislim, da si mi glih ti reko, da gledam tudi ce je skenslana

Povezava do prispevka

Meni so bili Leftoversi zanimivi 1 sezono, prov fina serija mi je bila. Liv Tyler, The Smokerji ki ne govorijo, carska zajebana voditeljica kulta ko izgleda ko antagonistka iz The Misery, zanimiv zaplet, res uno nice and weird.

 

Ampak pol ko reče pa serija yolo / yodo, fukne vse skupaj skozi okno in se ne jemlje več niti približno resno mi je pa vse skupaj popolnoma padlo dol. Mislim da sva nekje do S03 prišla z žensko oziroma do tam, ko se vse skupaj preseli v Avstralijo... pol pa ni šlo več, preveč je bilo sira in random trasha po faci :D 

 

Top 7 oz celo top 5 serij vseh časov, momci kva ste vi to kurili na kresovih, imam občutek da niso bila glih bukova drva :D :D

Povezava do prispevka

nabijem ti črnskega kurca v šupak, debil.

 

kot rečeno, S01 je super. Zelo fin mistery vibe, zanimiv plot, zanimiv kult, ful te zanima, kaj je fora in kam bo obe strani odpeljalo (normalen folk vs kultisti), tak res sinister show je.

 

V S02 gre serija (imo povsem zavestno) v komedijo in v absurd, stvari grejo počasi popolnoma over the top. Evil sinister filinga je samo še za vzorec.

 

V S03 je pa samo še all gas, no brakes, iz dela v del je zadeva bolj over the top, še bolj se dela norca iz sebe, vse je absurdno na deseto potenco, creepy mistery vibe je šel dokončno na dopust. Tam nekje na sredi sezone sem rekel fuck this shit im out. Pa zdajle vidim na imdb, da je S03 dejansko to zadnja sezona. Zanimivo, ker nisem niti slučajno dobil filinga, da smo gledalci kjerkoli blizu informaciji, kaj se v seriji sploh dogaja in kje je main plot twist.

  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Na sploh je premalo kritike, pa tudi kaže na beden nivo debate, da nekdo pokritizira serijo, ki je mnogim tukaj všeč in celo uspe spisat točno kaj mu ni všeč, nazaj dobi smajl reactione in brezpomenske enovrstičnice. Če vam je serija kul boste ja znali spisat dva stavka in povedat zakaj se ne strinjate z njegovimi argumenti? Pizda bereš calvinota in vse kar si zmožen napisat je

 

Vučko3 reče pred 21 urami:

Pa ok, Galkotu ni kul in kaj zdaj? Meni je, življenje gre naprej. 

Povezava do prispevka

Torej, The Leftovers.

 

Prva sezona - težko sem se prebil skozi prve 3 epizode, turobna, tematsko težka. Sivi, kisli ljudje na robu obupa, ali krepko čez rob. Vsakdanje spopadanje z dogodkom, ki jim je uničil življenja.

Predvsem mi je všeč, ker se ne trudijo odkriti zakaj, ampak poskušajo nadaljevati. Kljub skupini, ki jih vsak dan spominja, kaj so izgubili. Misterij je tu, ampak za njih ni pomemben.

Tipičen, odlično izpeljan character study. Zgodba se pomika zelo počasi, večinoma skozi razvoj glavnega lika. 

 

Druga sezona (meni najboljša) - druga lokacija, religiozna norost postavljena v ospredje. Ljudje iščejo smisel v najbolj absurdnih zadevah. Tisti slice of life iz prve sezone je končan.

Občutno več jeze in nestrpnosti med ljudmi, čeprav so v najbolj "varnem" mestu. V bistvu ta sezona je super ogledalo za človeštvo, zdi se mi, da bi točno tako reagirali, če bi bili v podobno zmešani situaciji.

Misterij je še vedno tu, ampak ta serija zavestno gre v neznano. Ne prepušča veliko stvari lastni interpretaciji, kar mi je kul. Dost mam zanalašč obskurnih serij in tistih wink wink momentov, "mogoče je - mogoče ni".

 

Tretja sezona - tretja lokacija, deli te sezone so direktno povezani s prvo sezono. Večinoma osredotočena na glavnega lika in njegovo borbo s tem kar je, ali je prisiljen postati to, kar drugi mislijo, da bi naj bil.

Absurd je, tako kot je Galko povedal, na trenutke over the top. Ampak meni je to glih kul. Ton serije je drugačen. Pa jaz ne bi mešal absurda s komedijo. Ta absurd je bolj produkt obupa in prepričanja posameznikov.

Tudi trenutki komedije so racionalne reakcije na totalno zmešano stanje sveta.

 

Kakorkoli, jaz sem razumel to serijo kot tragično zgodbo navadnih ljudi. Ping pong iz ene skrajnosti v drugo med iskanjem razloga, zakaj sploh vztrajat. To je to. 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...