Skoči na vsebino

Fotrov kotiček


Zamorc

Priporočeni prispevki

Meni so pa carski otroci, ki pri parih letih spremljajo otroške youtube celebritije. Kaj ti naredi, da od ranega otroštva everyday gledaš vrstnika, kako vsak dan dobi nove igrače, se igra, potuje in z njim se 24/7 ukvarjajo high energy starši, ki jim še Trumpova hype ekipa zavida

 

 

Pri kolikih letih pol v spanju zaštihaš svoje low energy starše, ki ti enkrat na leto kupijo midbudget paket legic? :D 

 

Odlom mi je, da so se v 19. stoletju mediji in državniki pritoževal, ker so mulci bral knjige o razbojniki, pol so bili stripi in noir filmi, KRVAVE VIDEOIGRICE, čez otroške youtube oddaje pa res redke kritike, sploh v naših medijih, čeprav je meni realno ena prvih asociacij na večino otroških YT kanalov vsi vemo kera scena iz Clockwork Orange :D 

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 2 minutama:

Odjava je desno zgoraj.

 

Vrni se v temo in stresaj nebuloze/trolaj ko boš naštancal kacga froca.

Ma saj skoraj vsak je v nekem stiku s froci. Al preko sorodnikov, službe itd. ... Ne vidim razloga, zakaj bi rabil froca, da se načelno pogovarjaš o njih 

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 23 minutami:

 

 

  ko boš naštancal kacga froca.

spacer.png

 

 

Zdaj se spomnim pogovora s "treznim" staršem po radiu, ko so se menili o cepivih. Itak je bil za cepljenje in to, ampak vseeno je šlo razmišljanje v stilu: kot starš pač razmišljaš, kaj je dobro za tvojega otroka. In ko imaš na voljo informacije, več nisi prepričan, če bi verjel zdravnikom, da je fajn cepit otroke. Tako da starše, ki so skeptični, povsem razumem.

 

In potem seveda kot starš doštudiraš medicino, da lahko trezno, samostojno in nepristransko odločiš, ali boš otroka cepil ali ne.

 

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 3 urami:

 

Tell me about it. UKC, pediatrična, Soča - vse smo dal skoz podolgem in počez.

Sam upam, da ne dobimo še kdaj magneta na UKC, ker je katastrofa za otroke.

Na pediatrični si res vzamejo čas za malčke, medtem ko so na UKC totalno nesposobni za delo z otroci, nazadnje je hčerko 3x pičil, ko je iskal žilo, vse neki nahitro in napol.

Potem se pa še čudi, zakaj je otrok nemiren, mamu jim jebem tam na UKC, dobr da me ni blo zraven.

 

Na pediatrični so medicinske sestre povečini vrhunske, korekten odnos in kot praviš si vedno vzamejo čas. Soča nas morda še čaka, če bova morala spet menjati fizioterapevta sploh. 

 

Malo manj hvale bi dal določenim zdravnikom na neonatalnem oddelku, takšne arogance še nisem doživel.

Na neki točki nama je bilo povedano da je hčerka najverjetneje slepa in gluha.. po nekaj trenutkih tišine pa naju ženska vpraša če bi se raje kdaj drugič naprej pogovarjali ker očitno ne dojemava.. 

 

Hčerka vidi popolnoma ok in po 4ih ponovljenih testih ima sluh 100%.. Samo ona si je rezultate razlagala po svoje (potencialna! okvara optičnih živcev zaradi koloboma in neuspešno zaključena meritev sluha) 

uredilo bitje Tarr
Povezava do prispevka

Aroganca, nekaj dni kasneje smo bili ob mali pri postelji ko ji je zazvonil telefon. Mala je prav očitno trznila. Ko zdravnici poveva da očitno nekaj le sliši ona "evo vam naredim hitri test" in ploskne nad njo. Za njo je bilo to očitno dovolj. 

 

Genetika je bila isto nekaj posebnega, dobila sva sprintan letak v angleščini z googla pospremljen z "če bo preživela prvo leto bo ok".. Kartoteke niso niti povohali..

 

Meanwhile so na hematološkem oddelku na pediatrični tolk fajn da bi še jst kri dal

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 45 minutami:

Velja tudi obratno, ane? Kot da ne moreš iti kampirat, če imaš coupeja pred hišo.

Komot, ce imas vlecno kljuko gor :D

 

Sem videl Poljaka, ki je z BMW M6 vlekel prikolo po primorki, v enem kempu v Franciji sem pa srecal Angleza, ki je prikolo privlekel z Jaguarjem XK. Vse se da.

Povezava do prispevka

Kolk krame rabis je dost odvisno kolk so otroci stari, za "lih kopalke in brisaco" morjo bit kar precej starejsi. Mi potujemo z zlo malo stvari, razumem pa zakaj nekateri z vec.

 

S prvim je blo do prvega leta cist simpl: ruzak, vozicek, plenice in oblacila. Za dnevne izlete, za dlje smo rabli se zlozljivo posteljico ce je ni blo na lokaciji kamor smo sli. Dokler se doji in sedi pri miru ter opazuje naokol, pol ne rabis dost. Kasneje rabis vzet hrano, ker je tamal lacen vsake par ur, ves cas mu je dolgcas, tko da rabi kej pocet, tko da rabis neko razvedrilo. Pa z vsakim dodatnim otrokom lahk bolj al manj vseskup podvajas.

 

Mi smo prepotoval kar precej pred corono. Krajsi in cezoceanski leti, krajse in daljse (10+ ur) voznje z avtomobilom. V kampe ne hodmo ker ne men, ne zeni to ne odgovarja. Tud rajs dodatno placujemo za nekatere storitve. Npr. najamemo kolesa namesto da jih s sabo peljemo. Ze dalj casa studiram da bi varusko vzel s sabo, sam to mi je zaenkrat se mal cudna situacija.

 

Je pa lahko pametovat dokler nimas otrok, ja. 

Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 3 minutami:

Dej poglej na kero trditev sem odgovarjal, kaj ti ni jasno zdej?

Poglej ti nit debate, kje se je začelo.

 

Razen če si res toliko naiven, da resnično misliš, da jaz, ćamir in statis hodimo na 14 dnevne počitnice zgolj z brisačo in kopalkami in se ti je zdelo pomembno, da prisraviš piskercek.

V tem primeru se ti opravičujem.

Povezava do prispevka

Če želite videti kako periferijo vleče folk s sabo na camping močno priporočam skupino Kampiranje je zakon na FB. So dejansko fejst dedci in babe, ampak s proper dozo popolnoma norega folka :D

 

Par highlightov:

- kuhanje 30+ kozarcev marmelade na campingu, s sabo imaš seveda vse pripomočke - zato, da doma ne kuriš elektrike. Pod FB odgovore se vsuje plaz fotk, kjer folk isto kuha marmelado na campu

- kuhanje kranjskih klobas z zeljem in matevžem za XY-člansko družino - seveda vse sestavine in posoda pripeljana od doma

- peka par kilogramske torte v dveh nadstropjih, ker ima mož RD v času kampiranja - seveda spet vse sestavine in posoda od doma 

 

 

pač Slovenci smo pravi moški, nimaš kej

Povezava do prispevka

Moj sosed ima vikend na morju in odkar ga poznam hodi na dopust delat. 10 let je zidal, obdelval les, polagal ploscice, ... Ko je koncal je blo vse ze dotrajano od slane vode in je blo treba zacet obnavljat. Nikol ni bil zadovoljen z grmovjem, drevesi, rastlinami in je ciklicno sadil, zalival, obrezval in na konc vseskup izruval.

 

So nas vsake tolk povabil in niti enkrat sel na plazo.

 

Kuhanje marmelade ni nic v primerjavi s tem.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 36 minutami:

Kolk krame rabis je dost odvisno kolk so otroci stari, za "lih kopalke in brisaco" morjo bit kar precej starejsi. Mi potujemo z zlo malo stvari, razumem pa zakaj nekateri z vec.

 

S prvim je blo do prvega leta cist simpl: ruzak, vozicek, plenice in oblacila. Za dnevne izlete, za dlje smo rabli se zlozljivo posteljico ce je ni blo na lokaciji kamor smo sli. Dokler se doji in sedi pri miru ter opazuje naokol, pol ne rabis dost...

 

To je zelo od ženske tud odvisno... jst zase fliknem ene 2 majci, par gat pa štumfov, 1 dolge hlače (zaradi snega...) 2 kratkih hlač pa je to to...

Moja pa ni de ni... pa za otroka 1 potovalka polna do zadrge... pretiravanja, samo jo mam rad pa ji ne morim preveč :)

 

Pol pa sevede kup igrač pa napihljivih pizdarij, da mi pluča propadejo ko jih vse napihujem pa trogam naokol...

 

Povezava do prispevka

Vsak pac vzame tolko, kolkor mu pase - in prav je tako. Se spomnim, ko sva z zeno pred 12+ leti prevandrala jz evrope s skodo fabio in zelo malo prtljage v tistem makem prtljazniku, pa se darila sva kupovala sproti za prijatle in sorodnike, tko da sva avto povsem zafilala do obidosa na portugalskem - zdaj, ko so otroci, pa je superb zafilan do konca, ko smo sli na korziko pred leti, je bil avto tako na tleh, da smo podrsal po podlagi med vkrcanjem na trajekt v livornu. Zato komaj cakam na kombi.

Povezava do prispevka

Sej moja bi tud vzela vec. Ampak ker je ponavad vpleteno letalo al pa taxi vzamem tehtnico in lahk pol zacne zlagat ven s kufra dokler ne pridemo pod 20 kg.

 

Rokavcki, slavfi in to se ponavad da dobit zastonj v hotelih, dost folka pusca. Ce ne, pa nabavim in potem pustim drugim. Itak je dost pocen.

 

Za oblacila pocnemo podobno, vzamemo to kar je dotrajano in bi tko al tko slo hmal v smeti. Potem lepo tam pustimo in razliko dopolnimo s kakimi vinom, lokalnimi specialitetami, ... 

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 26 minutami:

Moj sosed ima vikend na morju in odkar ga poznam hodi na dopust delat. 10 let je zidal, obdelval les, polagal ploscice, ... Ko je koncal je blo vse ze dotrajano od slane vode in je blo treba zacet obnavljat. Nikol ni bil zadovoljen z grmovjem, drevesi, rastlinami in je ciklicno sadil, zalival, obrezval in na konc vseskup izruval.

 

So nas vsake tolk povabil in niti enkrat sel na plazo.

 

Kuhanje marmelade ni nic v primerjavi s tem.


To me malce spomni tudi na naš vikend (lastniki na papirju so moja mati, teta in dva strica). No, večinoma se je vedno dol hodilo delat in delat... Ajde, ko sem bil mlajši so bile še kakšne familijarne skupne večerne čage... Potem je pa vsak začel po svoje dol hodit. In vedno je bilo kaj za delat. Še skoraj preveč, da bi temu rekel dopust.
Celo ko sem sam hodil dol z ženo in majhnih otrokom, sem dobil cel spisek opravil. In potem še vsak dan, vsaj 2x dnevno telefonski klic enega od stricev: "Si naredil to? Si danes zalil trato?" "Si tisto in ono...?" "Joj, poskrbi še za to.." in "Spomnil sem se, da je treba tudi...". Saj mi je do****** in sem potem telefon enostavno izklopil in vrgel v predal. Ampak vseeno... Hočem reči, da so določeni ljudje prav obsedeni s temi vikendi in večnim (sizifovim?) delom na bajti/parceli. 

btw: do črke natančno se podpišem tudi pod tvoj zapis: Nikol ni bil zadovoljen z grmovjem, drevesi, rastlinami in je ciklicno sadil, zalival, obrezval in na konc vseskup izruval.

Namreč, točno to se je dogajalo. Čeprav bi večina lastnikov rada imela drevesa in pač zelenje, se je en odločil in vse poradiral in dobesedno zabetoniral (čeprav je prej delal točno tako kot si napisal). Zdaj na parceli nimamo niti naravne sence, razen pač pod pergolo in na terasi. Še škržatov skoraj ni slišati :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Midva imava zdej 2 meseca starega sinkota in velik sibamo sem ter tja, ker mamo ranc v Prekmurju in prikolico na slovenski obali. Pa vsakic trogava cel prtljaznik opreme. Vozicek, eno majhno potovalko stvari od tamauga, najina prtljaga, banjica, stolcek, tud hrane zdej dost napakirava, ker je ogromno zelenjave na vrtu. Vsakic napolava cel avto stvari. Pa je super, sej se pelje v avtu, ni tko da greva na javni prevoz z vso to opremo. 
 

Nekdo je zgoraj omenil M6 pa prikolico. Tud tuki v kampu sva zadnjic vidla identicen primer. Pa rece punca fak s takim avtom v kamp. Enim ljudem sede kamp, izkusnja kampa in vibe k ga spremlja kampiranje. Men je tud to vsec, mas frende dol, zvecer se druzis, kartas, obdan si z naravo. Zakaj ne, ce ti to sede. Cele trume nizozemcev in nemcev se cez poletje vije do hrvaske, vlecejo prikolice s sabo po 1200km v eno smer. Pa bi, glede na kupno moc, verjetno z lahkoto sli z letalom nekam. Sam jim sede tak lifestyle.

 

Glede dela na vikendu. Mene vsakic caka nek projekt ko grem al na ranc al v prikolco. Pa je blo ze v startu cist nice. Sam clovek ves cas tezi k nekim izboljsavam, nadgradnjam, spremembam. Pred kaksnim

letom smo mel sanso kupit star vinograd za dobro ceno, pa smo ga in zdej se ucim delat v vinogradu. Dbest je. Enkrat bi rad imel na morju tud nek manjsi oljcnik, recimo do 30 dreves. Je pa res, da je fino met v mislih nek koncni izgled, ne pa to kar je nekdo napisu, da na koncu vse zabetoniras in nimas niti naravne sence.

uredilo bitje Lord Baltimore
Povezava do prispevka

Ena od mojih zelja za penzijo je da kupim ranc/kmetijo kje na jugu spanije al pa italije.

 

Pomarance, oljke, vinograd kjer ni dost dela, ko pa je lepo najames folk da ti obere. Fajn hobi za nekoga s prevec casa pa da gledas kako stvari rastejo.

 

Definitivno pa ne mislim kej tazga pocet med dopustom. Sam ce folku pase delat med dopustom, al pa kuhat marmelado, pol pa nej. Lahk da mam travme z otrostva ko sm moral med pocitnicami delat na njivi, sam men to definitivno ne sede. No sej lezanje na plazi vec kt kak dan mi tud ne.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 4 urami:

Nikol ni bil zadovoljen

 

poznamo take.

 

prve tri dni je cas za generalno ciscenje, naslednje tri dni je cas za horikulturo in pletje plevela, nato dva dni za kaksno nagradnjo/popravilo, potem je na vrsti en dan uzitka, potem je pa ze cas za pakiranje in odhod domov.

 

raje ne grem nikamor, kot da mi je to dopust.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...