Skoči na vsebino

Test sluha - audiofil


atomic

Priporočeni prispevki

Živjo, rabim vas za en test. A bi lahko poslušali 2 komada in odgovoril, če sta ista kvalitete ali je eden boljše kakovosti? Sam file size, time... itd ne rabite gledat, ker sem zmanipuliral, da tam informacije ni.

Zanima me mnenje tistih, ki poslušajo na 50k hi-fi ju in tistih, ki poslušajo na slušalkah iz tedija, pa tistih, ki imajo slušalke za 500€.

Na koncu vam povem, a sta fajla ista in kaka kvaliteta je uporabljena.

 

Link do fajlov

 

tnx

 

 

Povezava do prispevka

Eminema nisem poslusal

 

Pr Queenih se mi pa zdi, da je pr exhibit B-ju mal bolj poudarjen high end? Midsi so mi pr obeh isti, pr A-ju mogoc mal bolj poudarjen pol low end zvoka?

 

AA Hi-X55 user drgac. Upostevajoc to, da mam zamasena oba sluhovoda in da sem drug tedn narocen na izpiranje, ker sem od danes zjutri napol gluh

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

A. Love The Way You Lie je najbolj poln, predvsem visoki toni se bolje slišijo.
B. Bohemian Rhapsody je malenkost bolj švoh.
B. Love The Way You Lie je slabši oz. je več basa

A. Bohemian Rhapsody tudi slabši, pač podobno kot prej.
Ampak, če ne bi bil pozoren in ne bi iskal razlik bi mi bilo pa skoraj vseeno.

 

Zanimivo pa da me je pri zadnjih dveh sodelavec napizdil, če je kaj narobe z zvočniki, ker so včasih bolj nabijal, pa ni vedel za kaj gre.

Zvočniki pa bolje, da ne povem kateri so hahaha!

 

 

 

Povezava do prispevka

Jaz nisem audiofil, ampak pogosto slišim visoke zvoke, ki jih drugi ne, za nizke mi je načeloma vseeno, samo da so :D

Tista dva ki se mi zdita slabša, je kot da jim zmanjka nekaj kar imata druga dva...ampak samo zato, ker sem lahko primerjal :ermm:

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Spoiler

Bohemian B>A

Eminem A>B

 

Jeba je ki si postal dva komada s precej trash produkcijo. Pri bohemian je recimo master na tidalu boljši od obeh verzij, pa se vseeno bolj opazi razlika med A in B kot med verzijama za eminema, ker je res mega trash.

 

Drugač pa obvezno na slušalke, na zvočniku se ful težje sliši. Also, ker gre menda samo za sample rate, se najlažje opazi razliko pri tihih delih (npr. pri bohemian med 1:50 in 1:55 v background noisu, pri B je clean, pri A ga prekinja)

 

Ne morm pa rečt za kak source gre, pomoje mora bit kar sub 320, ker od tam naprej imo ne bi opazil. Iskreno tudi ne bi bil presenečen, če gre za nek AI upsampling.

 

 

Povezava do prispevka

Komade sem izbral tako, da sem tamalo prašal, k neki poje pa to, ker komad je tak kompleksen itd... Pa je rekla Queen Bohemian, čeprav se strinjam, da mi je dost smeće...

Potem sem pa sam enega izbral, neki kar se rola po radijih, k ga vsi poznamo in smo ga večkrat slišali.

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 32 minutami:

 

Torej se, splača kupiti dobre slušalke, če jih uporabljaš, zvočnikov pa ne, ker itak stežavo opazite razliko tudi audiofili kaj šele mi navadna raja? 

 

Ne, slušalke so smeti, jih kar precej sovražim, zvočnik 4ever. Point investiranja v dobro opremo itak ni iskanje razlik, to zveni kar beden lajf, point je čimbolj uživat. Najtežje uživaš če te neki ful moti, najbolj te moti če je neki ful slabo. Na neki točki itak ugotoviš, da je večina glasbe, ki ti je všeč, slabo posnete in noben zvočnik ne bo pomagal, pa pač probaš dealat with it. Če pa ni slabo posneta pa valda probaš dobit najboljši posnetek, ker je najmanj šans, da te bo neki ful motilo.

Povezava do prispevka

Bom kar zaključil. Sem vesel, ne da se mi čakat :)

 

@Slinch & @Bessie  pravilen odgovor

 

Boehmian

B. 24bit losless FLAC

A. 128 bit MP3 

 

Eminem

A. Eminem 128bit MP3

B. 24bit losless FLAC

 

Kakor vidite, je razlika HUUGE v kvaliteti. Eno je 3-4mb mp3 drugo je losless compression cca 60mb na komad. Po drugi strani jo slišijo samo najbolj umazani hipsterji, k majo neke zogodovinske gramofone doma. Bi rekel, da je 128kb dovolj za 90% folka, 160kb pa za 9% folka. 320kbs pa za 100% folka. Probal sam še sam 96kbs in moram rečt, da to pa se pa sliši razlika, enostavno je kompresije preveč.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Kakor vidite, je razlika HUUGE v kvaliteti. Eno je 3-4mb mp3 drugo je losless compression cca 60mb na komad. Po drugi strani jo slišijo samo najbolj umazani hipsterji, k majo neke zogodovinske gramofone doma. Bi rekel, da je 128kb dovolj za 90% folka, 160kb pa za 9% folka. 320kbs pa za 100% folka. Probal sam še sam 96kbs in moram rečt, da to pa se pa sliši razlika, enostavno je kompresije preveč.

 

Drugač malo ni fer primerjava, ker kot že rečeno sta oba komada z res slabo produkcijo. Pač osnovna resnica (tudi drugih aspektov lajfa, ne samo) zvoka je "garbage in, garbage out". Če je master zanič, ga boljši format ne bo rešil. Un eminemov komad je že v osnovi tako skompresirano sranje, da razlike praktično ni. Pri kvalitetnejšem posnetku je razlika med 128 in 320 ful bolj očitna. Bom pogledal če imam na starem kompu kak primer, odkar furam tidal sem zero fucks given za diskovno zbirko.

 

Pač žalostna resnica je, da ima večina sodobne glasbe (in velik del manj sodobne) tragično slab recording/miks/master, tako da pač probaš iz dreka dobit neki kar ni drek. Če deluje, da pišem s solzo v očeh, je mogoče zato, ker sem vrgel za pol bajte dnarja v vinilke, katerih skoraj polovica spada v žanr: punk. :hmm:

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

Queen Bohemian, čeprav se strinjam, da mi je dost smeće...


Khm.. Bohemian Rhapsody je najboljši komad ever ever. Definitivno! Ne samo zaradi besedila, ampak predvsem glede usklajenosti različnih glasbenih zvrsti, odličnega ritma in melodije, superiornih vokalov ... Ni da ni.  

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 11 urami:

Bohemian B>A

Eminem A>B

 

atomic reče pred 10 urami:

@Slinch & @Bessie  pravilen odgovor

 

Boehmian

B. 24bit losless FLAC

A. 128 bit MP3 

 

Eminem

A. Eminem 128bit MP3

B. 24bit losless FLAC

 

Kva zdej u pizdo mater, a ma Slinch prov, a sta oba B boljša, a ne samo da si test sluha fuknu v igrovje in konzolec (za kar se šerifi še menijo kok tednov bana dobiš) ampak ne samo da ne ločiš kvalitete kompresije, tud črke A pa B sta ti podobne.

 

Se mi pa zdi, da ti manjka "PS5 killer za 300€" izzivov, če bi rad še mal kompresiral in nas zajebavla v glavo, lohk investiraš 30 evrov in klele pobereš 3 različne mastre pa jih skompresiraš v različne formate; https://shop.pearlacoustics.com/product/garand_hires_master_download/

 

Al pa še bolj, daš 50 funtov in kupiš kakšen LP s te strani, ki sploh ni šel v mastering, ampak je direkt z mikrofona na frezo za LP: http://chasingthedragon.co.uk/directcutlps.html

 

Pa da poj poslušamo na 25€ vredne komp slušalke.

 

Povezava do prispevka
kid666 reče pred 16 urami:

audiofili ne obstajajo, obstaja sam pretenciozen folk s preveč keša in premalo pameti

vsa audiofilska oprema je davek na neumnost (in prav je tako, bedake je treba lupit)

 

veste, da mam prav

Ne da se ful spoznam, ampak nimaš prav. Zdej ajde nekatere firme (Sony,..) imajo kao renome in so predrage slušalke za svojo kvaliteto. Na res hudih slušalkah, kjer poslušaš orkester in slišiš vsako glasbilo dovolj jasno, je res dobra izkušnja. Pa niti ni to edino merilo.

 

Isto je tud poslušanje mp3jev vs. Wav vs. Flac. Dobr sound makes it or breaks it. Ljudje smo itak fascinirani nad zvokom.

Povezava do prispevka

Jaz nimam veliko šans, da slišim razlike pri takih komadih (Sennheiser HD6XX + headphone DAC/AMP). Najprej bi moral vedet kje sploh iskat razliko, ker v vokalu, ki je pri obeh najbolj izrazit, je očitno ni zaznati. To je pravzaprav genialnost vseh modernih kompresij. Načrtno ohranijo največ informacije tam, kjer je najbolj pomembno.

 

Sem že večkrat delal podobne primerjave z bolj ugodnimi posnetki, kjer mi je včasih celo uspelo slišat razliko, ampak se mi na koncu ni zdelo vredno ukvarjat s FLAC-i in exclusive audio načinom ali nazadnje z inferiorno uporabniško izkušnjo Tidal-a.

 

Večkrat se sprašujem, kdaj v zgodovini je studijska tehnika dosegla kvaliteto nekega modernega, domačega, mid-range sistema? V času Edith Piaf, na mojo veliko žalost, definitivno ne.

Povezava do prispevka

Ma tale kid666 itak provocira oz. je zafrustrirano bitje, ki si nečesa ne more privoščiti in je to posledično obvezno drek. Meni folk tudi redno moralizira, da sem "preveč dal" za zvočnike, amp in slušalke. Ali pa kako sem nor, ker plačujem za tidal MQA. Potem pa še ta najbolj zoprn prizna, da je vredno keša. Samo slišat je treba v živo. Je pa res, da je nad določeno točko marsikaj nateg. Tako je pač povsod v lajfu.

 

Se pa strinjam s Slinchom, da je velik del produkcije smeti. V zadnjih letih mi najbolj ven seka A star is born soundtrack, ker je tako skompresirano sranje, da tudi v flac ali MQA zveni, kot da je zadevo izpljunil moj 8 letni nečak. Verjetno se najde kak boljši primer, ampak nisem tako "moderen". :-)

Povezava do prispevka
Heraklej reče pred 11 minutami:

Ma tale kid666 itak provocira oz. je zafrustrirano bitje, ki si nečesa ne more privoščiti in je to posledično obvezno drek. Meni folk tudi redno moralizira, da sem "preveč dal" za zvočnike, amp in slušalke. Ali pa kako sem nor, ker plačujem za tidal MQA. Potem pa še ta najbolj zoprn prizna, da je vredno keša. Samo slišat je treba v živo. Je pa res, da je nad določeno točko marsikaj nateg. Tako je pač povsod v lajfu.

 

Se pa strinjam s Slinchom, da je velik del produkcije smeti. V zadnjih letih mi najbolj ven seka A star is born soundtrack, ker je tako skompresirano sranje, da tudi v flac ali MQA zveni, kot da je zadevo izpljunil moj 8 letni nečak. Verjetno se najde kak boljši primer, ampak nisem tako "moderen". :-)

 

Probaj kaj od Guette. :D

Tisto je za jih tožit, ker prodajajo mp3 zapečen na CD.

 

Drugače Tidal in greš - če mi ga ne bi operater ponudil zastonj v paketu, verjetno se sam ne bi nikoli naročil - ampak je liberating izkušnja, pa imam samo tega običnega Hi-Fi, ki je CD kvaliteta...

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 2 urama:

Kwaj pa je audiofilska oprema, mas kak primer?

vse kar stane > 50 €

Heraklej reče pred 2 urama:

Ma tale kid666 itak provocira oz. je zafrustrirano bitje, ki si nečesa ne more privoščiti in je to posledično obvezno drek.

tipičn izgovor audiofila: "jaz mam več keša in boljša ušesa"

 

valda, da sam mal zajebavam

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...