Skoči na vsebino

Trenutno igram [11/2023]


Priporočeni prispevki

Nadaljujem z igranjem Jusanta, preprosto sem v tomažek fazi, ko se mi ne da brat vsak papir in povezovat kaj se je zgodilo in kdaj in zakaj itd itd, mal se počutim, ko v osnovni pri kakih romanih, ki so se meni zdeli osebno dost plain, potem mi je pa profesor razložil, kaj je pisatelj mislil in je zadaj brutalna zgodba o človeštvu. Jaz sem pač bral samo neki podgani, ki praska v zgornjem štuku ... no in se veselim obdobja, ko bo kak čamir preigral jusant in mi bo razložil kaj je zgodba in kak kmet sem, ker ne razumem :D 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 14 minutami:

Nadaljujem z igranjem Jusanta, preprosto sem v tomažek fazi, ko se mi ne da brat vsak papir in povezovat kaj se je zgodilo in kdaj in zakaj itd itd, mal se počutim, ko v osnovni pri kakih romanih, ki so se meni zdeli osebno dost plain, potem mi je pa profesor razložil, kaj je pisatelj mislil in je zadaj brutalna zgodba o človeštvu. Jaz sem pač bral samo neki podgani, ki praska v zgornjem štuku ... no in se veselim obdobja, ko bo kak čamir preigral jusant in mi bo razložil kaj je zgodba in kak kmet sem, ker ne razumem :D 

Ma valda te ne bom imel za kmeta brt kolega prjatu 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 25 minutami:

Ti bom jaz iskreno odgovoril, da je meni Tunic boljši. Sem pa igral oboje, in ne samo to, Link's Awakening sem igral tudi na kolor gemboju njega dni, tako da imam res pristno izkušnjo, ne tole fake toy-like diaramo, ki se je gre remake. Link's Awakening je dobra igra, ampak v primerjavi z drugimi Zeldami nima nobene posebne vrednosti, meni je recimo slabša od A Link to the Past. Dočim Tunic pa s tem manualom dejansko skuša pričarati nekaj carskega in je mehanika, ki je res vredna vsake hvale. Ti povem s svoje perspektive, da mi je bil ta manual res brutalen nostalgia blast, ker dejansko kot mulc nisem znal niti besede angleško (v naših krajih smo znali kake nemške lajne, to je pa to), niti ne znajo moji starši, tako da so igrice bile zame res popolnoma blank stvar, spomnim se, da sem se moral, kaj pomeni "save" in "load" game naučit na hard način, tako da sem si parkrat presnel položaj v Duke Nukem 3D. In spomnim se, kako mi je bil najjači filing, da sem zraven igrice dobil te jebena navodilca, ki sem jih pol listal cele dneve in preučeval, gledal slikice in se čudil nad vsem, kar me še čaka v igri in je manual že razkrival. Ta navodilca so bila res zlato, dejansko del experienca nakupa in igranja igre. In točno to čudenje Tunic replicira v nulo, prav šokantno, kako jim je to uspelo. Un filing, ko se čudiš nad čudno-lepimi sličicami in vsemi ugankami, ki jih te sličice skrivajo za sabo, medtem ko ne razumeš ene besede teksta. Res vrhunska mehanika in ideja, ki pomoje na tak presunljiv način dolgo ne bo več replicirana (če sploh kdaj), ker zdaj je Tunic to naredil - in to naredil zelo kvalitetno, tako da druga taka igra bo že copycat. Uglavnem, povedano na kratko, Link's Awakening rimejk se lahko s svojim 1000x bolj AAA feelingom of Tunke odstrani z moje konzole, Tunic pa dobi večen respect. 

saj ce gledas iz vidika, da igras kot nepismena lisica, potem ma manual podan na tak nacin smisel

 

kot v starem arcanum of steamworks and magick, kjer si imel moznost iti full strength in min intelligence. pa si se potem samo hahljal ko si gledal kak tvoj zabit lik proba razumet kaj se dogaja okrog njega in komunicirat z omejenim besediscem

Povezava do prispevka

Jp, sem najdel screenshot. Se zdaj spomnim ja, Henry je na začetku nepismen, pol pa so neki questi, da postaneš malo pismen

 

Navodila za potione, ki jih moraš mešat, dokler si nepismen :avadodo: 

 

r/gaming - In Kingdom Come you start as an illiterate. This is what happens when someone forces you to brew a potion from a recipe while you can't read.

 

Kingdom Come: Deliverence res carska igrica z res vrhunskim okoljem in pune zabavnimi questi. @ke_kit, ker vem, da je izšel med tvojim gaming postom (pre-Bloodborne), ti priporočam, da daš kdaj skozi. Kingdom Come: Deliverence je neke vrste dober Skyrim 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 minutama:

@HernireSem kupil lani na PSN, ko je bilo znižanje. Nekoč se bom lotil. Edino kar me skrbi je jankiness. :D

Ja, pač jankiness je itak prisoten, samo pač ... Saj tudi Dark Souls 1 in Demonci na PS3 so bili malo janky, čeprav zdaj tega noben ne prizna, pa so vseeno GOAT :D.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Edini jankness, ki ga igrici zamerim, je, da sem igral GOTY verzijo itaqqq in pač tako po 2 urah igrice naletiš na eno žensko, dialog s katero te je pred patchom odnesel v 8h dolg DLC, ki ga igraš z drugim likom, potem pa si se po 8h vrnil nazaj na osnovno igro, ki je šele na začetku :D. Saj zdaj so naredili tako, da te igrica na polno opozarja, da če aktiviraš dialog, da boš šel v DLC, tako da ni več problema, pred patchem pa te je yolo dalo v DLC no question asked :D 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 11 minutami:

Jp, sem najdel screenshot. Se zdaj spomnim ja, Henry je na začetku nepismen, pol pa so neki questi, da postaneš malo pismen

 

Navodila za potione, ki jih moraš mešat, dokler si nepismen :avadodo: 

 

 

 

Kingdom Come: Deliverence res carska igrica z res vrhunskim okoljem in pune zabavnimi questi. @ke_kit, ker vem, da je izšel med tvojim gaming postom (pre-Bloodborne), ti priporočam, da daš kdaj skozi. Kingdom Come: Deliverence je neke vrste dober Skyrim 

Tole sem se že ene dvakrat poskusil preigrat, vedno me odbil čuden fighting sistem. Letos pa je kolega igral, pa je model igral z buzdovanom in mi razlaga kako je izi špil in da sam uvija pločevino. Jaz luzer sem se pa matral z mečem.:lol:

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

Kingdom Come je norija. Super zgodba, le Tunic rivjujerjem zgoraj ne bo kul, ker so low stakesi in ker ne rešuješ galaktičnega clusterja pred invazijo star-devourerjev.


Gameplay je clunky, igra je dost janky, ima pa toliko duše, historične natančnosti ter juica, da je must play. 
 

Idiličen pastoralni life nepismenega debilčka, ki wasta čas z metanjem dreka na bajte vaških imenitnežev in prefukavanjem lokalnih alkosov, ki so mu dolžni denar, pol pa prletijo goddamn Turki in se zivljenje spremeni za 180 stopinj. Ne vem kdaj sem bil bolj engagan v kako igrco, mogoče zaradi historične pravilnosti al nekaj, skratka noro.

 

Protip glede combata, ne pozabit da začneš kot nepismeni vajenec, ki nekim čudom lahko dejansko trenira z masterjem of arms. Itak, da boš prvih ne vem kolk mesecev gnil. To je češki HC autism simulator, ne pa Star Wars Rey. Proti sredini igre si proper sniper in ninja če treniraš. 

uredilo bitje Buzzkill
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 2 minutama:

Idiličen pastoralni life nepismenega debilčka, ki wasta čas z metanjem dreka na bajte vaških imenitnežev in prefukavanjem lokalnih alkosov, ki so mu dolžni denar, pol pa prletijo goddamn Turki in se zivljenje spremeni za 180 stopinj. Ne vem kdaj sem bil bolj engagan v kako igrco, mogoče zaradi historične pravilnosti al nekaj, skratka noro.

Ma uvod je nor. Iz dejanskega questa, da mečeš drek na strehe, pobeg iz raidane vasi in pol una carska utrdba, kjer se znajdeš ponoči, pa je vse temno kot v rogu in ti igrica pokaže "ne ne, kle je noč noč, če boš želel kaj videt, boš prižgal baklo". Pol pa počasi udarijo dejstva, da si poor ass nepismen degen, ki so mu zraidal vas in mora zdaj preživet v svetu :D 

Povezava do prispevka

Ja, questi so bomba, svaka čas piscem. Tist s pijanim župnikom, ko ti vodiš mašo je one of all time greats. 
 

Respect tudi Vavri, game directorju, ker je poslal kalifornijsko woke twitter elito u pizdu milu materinu ker so mu začeli težit, da ni dovolj košarkarjev v videoigrici o Češki v petnajstem stoletju. Modeli so imeli zaposlenih dva ducata zgodovinarjev, ampak Sharquisha iz Berkleya VE, da je Praga leta 1403 imela burno hip hop sceno, ker je obstajala Svilena pot ali neki.

uredilo bitje Buzzkill
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 minutami:

Ja, questi so bomba, svaka čas piscem. Tist s pijanim župnikom, ko ti vodiš mašo je one of all time greats. 
 

Respect tudi Vavri, game directorju, ker je poslal kalifornijsko woke twitter elito u pizdu milu materinu ker so mu začeli težit, da ni dovolj košarkarjev v videoigrici o Češki v petnajstem stoletju. Modeli so imeli zaposlenih dva ducata zgodovinarjev, ampak Sharquisha iz Berkleya VE, da je Praga leta 1403 imela burno hip hop sceno, ker je obstajala Svilena pot ali neki.

Pa pomoje je res best delat v tem teamu, lih nekaj tednov nazaj sem gledal, da je eden od članov teama kuharica, katere služba je pripravit zajtrk in malico zaposlenim, pa ful resno so jo sprejeli v team in napisali pod creditse. Based

 

Ne vem pa, a so kaj rekli, a delajo na dvojki/kakšnem novem projektu? Mislim, na nečem zih delajo, ampak bi počasi lahko kaj najavili 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 30 minutami:

Pa pomoje je res best delat v tem teamu, lih nekaj tednov nazaj sem gledal, da je eden od članov teama kuharica, katere služba je pripravit zajtrk in malico zaposlenim, pa ful resno so jo sprejeli v team in napisali pod creditse. Based

 

Ne vem pa, a so kaj rekli, a delajo na dvojki/kakšnem novem projektu? Mislim, na nečem zih delajo, ampak bi počasi lahko kaj najavili 

 

Enkrat sem brskal, ker sem veliki fan igre in je blo, da kao delajo na nadaljevanju. Komaj čakam, res. Meni brutalen špil (s kar nekaj pomanjklivostmi sicer). Ne vem, če bo to ke_kit cup of tea. Tu je kombat tako zajeban, da se ga dejasnko moraš izogibat, tudi nikoli ne napreduješ toliko, da bi komot potolkel kamp sovražnikov. Mora ti full dogajat okolje, zgodba, delanje misij na "svoj" način ipd. Jaz sem celo igro preigral 2x, enkrat brez, drugič z DLC-ji. Ni neke hude akcije, če igralcu ne dogaja reševaje vsakdanjih problemov ljudi v srednjem veku in igranje spletk plemičev, potem jim bo igrica bedna.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 15 minutami:

Tu je kombat tako realističen, da se ga dejasnko moraš izogibat, tudi nikoli ne napreduješ toliko, da bi komot potolkel kamp sovražnikov.

 

Tudi najbolj streniran dasa v oklepu ne bo šel chargat kampa treh lowbie turkov. 10 garjavih psov ubije leva. 
 

In ta igra da tolk na realizem, da bi bili John Wick prijemi tle čist out of place.

 

Ampak če obvladaš lok, lahko tako kot v irl, kamp ščistil v easy.

 

Ni pa to v nobenem scenariju For Honor larp, tu je sneaky sneak kot smrdljivi kmet in upaš, da jih vidiš prej kot oni tebe.

uredilo bitje Buzzkill
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Noben boj ne more biti realističen, dokler je vmesnik kontroler. Boj v igrah se poenostavi zaradi vmesnika, ki niso RL roke in pravo orožje.

Zajeban je boljša beseda imo.

 

Drugače me zajebanost/realističnost ne moti. Edino pomembno vprašanje je ali je zabavno, kar pa malo dvomim. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče Pravkar:

Noben kombat ne more biti realističen, dokler je vmesnik kontroler. Kombat v igrah se poenostavi zaradi vmesnika, ki niso RL roke in pravo orožje.

Zajeban je boljša beseda imo.

 

Seveda, to se podrazumeva. Fajt je zajeban, zmeden in janky, dokler ga ne skapiraš. Pol je še samo zajeban. Ampak v kontekstu igre je rezultat tak, da si ves čas relativni gnil v combatu. Kar je “realistično”. Ta dobri fajterji v tisti dobi so sparali in trenirali nonstop, naš protagonist dobi šnelkurs, meč v roke i jebi se debil. Iz tega vidika je njegov fumbling “realizem”, če razumeš.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...