Skoči na vsebino

Trenutno igram [12/2023]


Priporočeni prispevki

Pognal sem Sable. Igra z zelo hudimi mistery vibes (dokaj stereoptipna premisa raziskovanja stare razsute civilizacije, kjer po koščkih odkrivamo zgodbo), v cell shaded open worldu. Cute zgodba, dobra glasba, kul igralnost (očitna BOTW inspiracija).Žal pa je performance enostavno porazen. PS4 igra z res basic grafiko, kjer framerate pada tudi globoko pod 30 fps. Začetek laufa ko putr, kasneje pa več sveta odkriješ, slabše teče. Katastrofa.

Res škoda, ker bi z veseljem preigral zadevo.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 5 minutami:

Še se nisi losal? :D Pa samo tu prodajaš?

Ful se mi ne da ukvarjati z random folkom na Bolhi ali Facebooku. :D

Če ne uspem prodati na Mn3, ali obdržim ali fuknem kolegu za džabe, če ga interesira.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Ful se mi ne da ukvarjati z random folkom na Bolhi ali Facebooku. :D

Če ne uspem prodati na Mn3, ali obdržim ali fuknem kolegu za džabe, če ga interesira.

 

Enega smetanovca moraš našuntat (ali podkupit), da pohvali igro in jo bodo vsi ostali fegeti v trenutku pričeli tak hypat, da ti bodo zafilali innbox.

 

lp, Feget

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Trenutno še iščem svoj proper SP fix. 99,9% verjetno ga bom našel že jutri, ko si grem za Miklavža po Cyberpunk 2077 Ultimate Edition. Komaj čakam, kljub mega kislemu priokusu baje izjemnega DLC-ja, ki ga v jebeni Ultimate Edition dobiš v obliki download kode. Še ta stotič - puši kurac, Sony Playstation. Nisem pa igral igrice še niti 1 sekundo, pogledal sem samo uvodni trailer kakih 5 let nazaj, to je pa to. Tko da pričakujem, da me bo špil kar odlomil.

 

Smo pa dve soboti s kolegi ruknili Diablota 4 in evo, še en zelo dober špil, ki ga je sfukal always-online / gaas model. Sicer smo probali fejkati zadevo in smo si skupaj prinesli compe / igrali improviziran couch coop, ampak to nekak ni to, če ti špil na 3 sekunde ponuja neke online evente, online sezone, online klane in podobna nacifašistična jajca. Na PC-ju je igrica pure online špil, isti tier ko Fortnite ali Overwatch. In seveda špil ne dela brez online povezave niti na konzolah, kjer pa dejansko JE opcija offline gameplaya (ki pa vseeno ne dela brez neta lol). Vse_je_najslabše. Škoda, ker špil je cool, še vedno ga poka ko pri norcih, še vedno so epic battli proti 50 pošastom, če vedno monsterji vreščijo ko največje pičke ko postavni momci ogrejejo sabljice in loke. Ker sem bedak, še vedno upam, da na konzole čez 3 leta pride GOTY izdaja z vsemi DLC-ji na disku in opcijo pravega offline igranja brez internet-required, ampak ja, niti ne bom komentiral te norosti :D 

 

Letos igrano 2023 (za lastno evidenco)

- Evil West

- The Stanley Parable

- The Forgotten City (Polica)

- Psychonauts 2 (Polica)

- Crusader Kings 3

- No Mans Sky

- Metroid Primer Remaster (Polica) 

- Cuphead (Polica)

- Resident Evil 4 Remake (Polica)

- Dredge

- Bramble: The mountain king

- Zelda: Breath of the Wild (Polica)

- Street Fighter 6

- Dead Space Remake (Polica)

- Humanity

- Untitled Goose Game

- Rogue Legacy 2 (Polica)

- Baldurs Gate 3 (Polica)

- RedOut 2

- Armored Core 6 (Polica)

- Slay the Princess

- Tunic (Polica)

- Kena Bridge of Spirits

- Ender Lillies

- Bombrush Cyberfunk

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

prijatu jst sem isto kupu cyberpunk na steam saleu. Nisem pogledu nobenga videja, walktroughja, nisem prebral nobene teme ne reddit posta ki bi se karkol nanasal na CP77 

 

u bistvu prav ne morem verjet da je minilo tok casa odkar je izsel

 

spil mi ga totalno razvlajiva. Tocno to sem dobil od njega kar sem pricakoval da bom vsa leta nazaj k sem gledal napovednike.

 

Trenutno sem ene 20h in pa se mi zdi da nisem se nikjer.

 

Res pa mi je skoda da ni third person pogleda k kaj mi ce vsa ta customizacija ce ne morm videt lika skos

 

Prav tko mi je CP pokazal da bi GTA komot naredu spil s char creationom. Prav nikjer se mi se ni zacutil da je kjerkol karkol slabse zarad tega.

 

 

Res ce neb izsel 5 let nazaj bi bil to moj GOTY (ajde nisem se igral BG3

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 1 uro:

a je tok slaba? A si jo obrnil? Kak se spomnim je imela potencial

Ma ne, ful se začne ponavljat. Predvsem boj razočara, ki je res kaotičen klusterfuck. Okolica in raziskovanje sta dokaj kul, to je pa to. Dobra mi je bila prvih 5 ur od vseh 30-40, ki sem jo igral.

7/10 at best.

 

Fighting Cowboy me je zajebal, ker je hvalil boj. :D

Povezava do prispevka
Galko reče pred 12 urami:

Trenutno še iščem svoj proper SP fix. 99,9% verjetno ga bom našel že jutri, ko si grem za Miklavža po Cyberpunk 2077 Ultimate Edition. Komaj čakam, kljub mega kislemu priokusu baje izjemnega DLC-ja, ki ga v jebeni Ultimate Edition dobiš v obliki download kode. Še ta stotič - puši kurac, Sony Playstation. Nisem pa igral igrice še niti 1 sekundo, pogledal sem samo uvodni trailer kakih 5 let nazaj, to je pa to. Tko da pričakujem, da me bo špil kar odlomil.

 

Smo pa dve soboti s kolegi ruknili Diablota 4 in evo, še en zelo dober špil, ki ga je sfukal always-online / gaas model. Sicer smo probali fejkati zadevo in smo si skupaj prinesli compe / igrali improviziran couch coop, ampak to nekak ni to, če ti špil na 3 sekunde ponuja neke online evente, online sezone, online klane in podobna nacifašistična jajca. Na PC-ju je igrica pure online špil, isti tier ko Fortnite ali Overwatch. In seveda špil ne dela brez online povezave niti na konzolah, kjer pa dejansko JE opcija offline gameplaya (ki pa vseeno ne dela brez neta lol). Vse_je_najslabše. Škoda, ker špil je cool, še vedno ga poka ko pri norcih, še vedno so epic battli proti 50 pošastom, če vedno monsterji vreščijo ko največje pičke ko postavni momci ogrejejo sabljice in loke. Ker sem bedak, še vedno upam, da na konzole čez 3 leta pride GOTY izdaja z vsemi DLC-ji na disku in opcijo pravega offline igranja brez internet-required, ampak ja, niti ne bom komentiral te norosti :D 

 

 

Ti si bi pa kar priden letos. Vidim tudi, da si Cupheada obrnil. Kolko ti je bila težka od 1 do 874? Oziroma, kolko težek ti je predzadnji boss, tam k karte vlečeš? Lahko tud na ZS, če te je sram.

 

Drugač pa Cyberpunk te bo odlomil, brez dvoma. Tudi pravi čas si se ga lotil. S patchom 2.0 so baje naredil špil tak, kot bi moral bit ob izzidu. Škoda, ker je RPG in ne kot GTA, to je edina stvar. Drugač ful vsi hypajo grafiko, uporablja se povsod kot benchmark za grafične, zmeraj prvi dobi najnovejše tehenolgije, ray tracinge, path tracinge, najnovejši upscalerji dlss, fsr itd... ampak men špil ni spet toooolk lep. Mi je marsikateri drug špil precej lepši. Vse ostalo je pa kar proper scena in ti bo top!

 

Kaj pa diablo 4? Nazadnje sem igral Diablo 3 co-op s frendi ob izzidu, ki je bil baje dost slabši, kot potem ko so ga updejtal. Pa v spominu, mi je ostal, da tist kdor se je zagrebel za iteme je vse pobral in pol smo se kregal, kdo bo kaj dobil in potem še skoz neko opremljanje sred igre, da tempo res pade... Kako je to reeno v diablo 4, oziroma kako ste to vi rešil?

Povezava do prispevka

Boss Diceman? Je kar šel, ker sem se navadil na refleks izbirati "prave" karte z lažjimi stagi, tko da je potem šlo. Devil za njem je še težji, IMO. Kok mi je igrica težka? Ekstremno. Top 3 najtežjih modernih špilov. Tok kot Returnal preden sem se ga naučil proper igrati. Edini težji moderni mainstream naslov mi je Sifu, zaradi zadnjega bossa. Imam pa še cel DLC v Cupheadu za obrnit, ampak imam začuda vsakič nujne opravke, kadar ga vidim na polici (ličkanje koruze, krtačenje mačke itd) :D Mi je pa sicer Cuphead čist hud špil.

 

Diablo 3 je bil v couch coopu super že ob izidu, ampak totalen pasji drek kar se tiče itemizacije, loota in endgama. Tudi 1 leto novejša Xbox360 verzija je bila podoben shit. Po DLC-ju in večletnem pimpanju je pa ratala igrica izjemno dobra in zasvojljiva ko heroin. Ločen loot, hudi seti, hudi rifti, hudi OP efekti na setih, res uno ni da ni, to si 3-4 ure igral ko šus in se potem še v postelji mastil nad buildi. In Diablo 4 gre očitno po isti poti. Loot je sicer ločen (vsaj na PC-ju), tko da ni čizanja kolegov s spizdevanjem itemov, ampak sama itemizacija in kvaliteta loota je pa res totalno u pizdi, vsaj bolj na začetku. Tudi build variety je jako kisel, kar mi je malo škoda, ful je premalo globok. Je pa še vedno totalno epic razfukaški power fantasy špil, tega dela DNK-ja špil ni zgubil niti 1%, u bistvu je z vsako iteracijo še bolj podoben Manowar komadom :D Ti itak nimaš frendov, ampak hipotetično če bi jih imeli, bi ti svetoval, da počakate kako leto ali dve (v 2024 DLC z novimi liki in ogromen update itemizacije) pa potem špilate neko ful bolj kvatitetno verzijo. Čeprav je že tale zdaj za couch coop ful fina.

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Dragons dogma

 

Zdej imam nekje 20ur v igri. Mix From+Skyrim+Monster hunter. Dual blades v dogmi imajo celo podoben moveset tistim v MH. Res carska igra in odlična osnova za dvojko.

Svet je odličen, mini zgodbe znotraj sveta so zabavne, immersion je odlicen, še posebej ker je fast travel zelo omejen. Toliko sem daleč v igri, da raziskovanje podnevi ni več toliko nevarno,

nočni izleti so pa hudo zajebani, če te kje kak ambush počaka. Save and continue je najboljši prijatelj.

 

Sem včeraj peljal pawne na obisk v DLC, nekak smo prigurali do bossa, ki je imel toliko faz, da mi ni niti uspelo preštet vseh, preden so vsi pawni pocrkali, jaz se pobral in šel :D

 

Edino, kar bi jaz hotel, je mal boljsi loot, random dropi niso moja šalca čaja. Upam, da bojo v dvojki to mal zboljsali, malo vec opcij glede orozja in armorja pa je 10/10.

 

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

Hogwarts Legacy, 25 ur. Sem ravno prava generacija, da sem rasel gor ob izhajanju HP knjig, prakticno je bil mladi carovnik ob izidu vsake knjige ravno toliko star kot jaz. Tako da bi za tak spil 20 let nazaj dal obe jajci in obe ledvici. Ker pa sem zdej star cinik, je malo drugace.

 

Moram priznat, da mi je prvih 10 ur precej dogajalo. Bradavicarka je fantasticna, tudi okolica z Meryascoveeno carska. Lep spil, lepa narava, iz tega vidika jim je res uspelo. Prve ure tudi stalno dobivas nove stvari za pocet.

 

Mapa je kar velika (res upam, da sem vas narobe razumu in se ne odpre se en dodaten del). Na kurac mi grejo ikonice/stvari na vsakem koraku, res ne vem a devi mislijo, da to spodbuja k raziskovanju, ker v realnosti je ravno obratno, zakaj bi nekaj lutal po mapi ce ti za vse pise kje je. Mi je pa fina vkljucitev metla (ostalih mountov se nimam), ker malo osmisli raziskovanje, pac se vsedes na metlo in gledas okoli, ce te kaj zanima pristanes, vecina shita pa itak spustis.

 

Najvecji debilizem so mi oblacila. Dobesedno vsakih 5 minut najdes nov kos obleke, ki zaradi bolsih statistik v sekundi nadomesti vseh 1000 ze prej najdenih oblacil, dokler ne najdes cez 5min naslednjega. Poleg tega so obleke v vecini skrinj, ki so kao nagrada za resitev raznih ugank, kar precej razvrednoti iskanje nekih skritih jam itd.

 

Tako da trenutno sem v stadiju, ko se mi spil se kar igra, ampak sem si ze prisegel, da delam samo se main story. Mam kar malo casa za gejmanje te dni, in se mi zdi to take vrste lagan spil, da ga kamot prizges za eno urico vsakih par dni.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

@ScarSe 100% podpišem pod vse kar si komentiral.

Nailed it.

Če bi za 70% skrčili open world in se osredotočili na Bradavičarko in Meryascoveeno z okolico, ter vse queste skondenzirali na vsakodnevne šolske peripetije z mistery twistom odkrivanja kakih grobnic pod Bradavičarko, bi igra bila GOTY contender. Tko pa je samo še en razvlečen ubishit like open world, z velikim, a žal zamujenim potencijalom.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 uro:

Končno me je po par tednih potegnilo igranje in spet igram vsak dan. Ne toliko kot včasih, me pa vleče vedno. Sem kar padel v LOTF. 

 

@ke_kitti si začel Lies of P al maš kaj drugo na sporedu? 

Haha, midva sva res nek Mat in Pat, kar se tiče iger.

Ajde, jaz nisem izgubil zagona, sam me je BG3 bug res potolkel. :D

 

Jp, danes sem začel LOP, ampak imam ravno poln delavnik in sem šele na polovici tistega, kar je bilo v Demu (prišel do Hotela). Meni je že takrat bila kul igra, zdaj pa so še malo izboljšali premikanje in dodge, tko da se nadejam carske izkušnje.

Edini minus mi je kulisasta okolica s premalo razgibanim layoutom. Itak si igral demo in veš o čem govorim.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 19 minutami:

Haha, midva sva res nek Mat in Pat, kar se tiče iger.

Ajde, jaz nisem izgubil zagona, sam me je BG3 bug res potolkel. :D

 

 

Mene je tudi full razočaralo buganje v BG3, ker sem pred tednom al dvema končno dobil voljo in me je konstantno ven metalo. Pa sem rekel "jebi se" (zaenkrat) in spet nisem 2 tedna nič... Evo, zdaj je končno spet volja in sem se navadil zlekniti na kavč spet. Drek je PC, sem mel vmes filing, da je kar kul... ampak je bil zgleda lažen filing, ker je PS5 s kavča mila majka. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 urami:

Trenutno še iščem svoj proper SP fix. 99,9% verjetno ga bom našel že jutri, ko si grem za Miklavža po Cyberpunk 2077 Ultimate Edition. Komaj čakam, kljub mega kislemu priokusu baje izjemnega DLC-ja, ki ga v jebeni Ultimate Edition dobiš v obliki download kode. Še ta stotič - puši kurac, Sony Playstation. Nisem pa igral igrice še niti 1 sekundo, pogledal sem samo uvodni trailer kakih 5 let nazaj, to je pa to. Tko da pričakujem, da me bo špil kar odlomil.

Hudo, me prav zanima, kako ti bo. Moj edini predlog je, da ga igraš razumno, kot vse ostale RPG-je, torej da ne delaš na 100 %, ker boš burn-outal. Sicer pa carska verzija, že oriđiđi je bil carski 

Povezava do prispevka
vlaho reče Dne, 5. 12. 2023 at 8:59:

Včeraj mi je po ene 40em poizkusi končno ratal strest Librabriana v Tunic s pomočjo magic orba in dobrega RNGja, sicer bi vrgu tist pad v smeti, če bi moral še ene 3x gor plezat

 

pol grem pa na na net mal pogledat in najdem kako se ga da breveze zasirit, da te sploh ne takne niti ne pride na vrsto za napad, baje da je na enem izmed zadnjih listov manuala napisano katera dva itema lahko spariš in je špil na pol broken :D 

 

mrš skroli jezik pa neke glupe fore :D 

Haha fak, jaz sem iz Librarianom imel ful malo tezav, dokaj manj kot 5x sem ga delal :D Scavenger, on the other hand, mi je pa napolno moril. :D

 

Drugace je res kul gimmick to s temi listi do guidebooka, ampak kaj, ko velikokrat dobis list po temu, ko si ze odkril resitev :D Edino, kar mi je prav prislo, poleg zemljevidov, je tist "kljuc". 

 

Kul spil drugace, mam se zadnji fajt, pol pa fertik s tovrstnimi spili, saj so fun, ampak sem se jih mogoce malenkost prenazrl.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 3 minutami:

Haha fak, jaz sem iz Librarianom imel ful malo tezav, dokaj manj kot 5x sem ga delal :D Scavenger, on the other hand, mi je pa napolno moril. :D

Točno tole. Librarian ima precej telegrafske napade, Scavenger te pa aggro porejpa in se moraš več izmikati kakor napadati.

Sicer pa @vlaho najbrž še mora priti do tja. Sožalje stari. :D

Povezava do prispevka

Cena piratiziranja dobrih igric. Prav vam je smrduharji. Ni mi ga lepšega feelinga kot to, da pirat vrže v igrico par 10 ur, da mu potem crasha in je ne more končati in mora začeti spet vse od začetka. Prav ponudil bi svoje programerske storitve brezplačno ekipi, ki bi  namerno pisala take kode da zjebe pirate.  

  • Solzice 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

Haha, midva sva res nek Mat in Pat, kar se tiče iger.

Ajde, jaz nisem izgubil zagona, sam me je BG3 bug res potolkel. :D

 

Jp, danes sem začel LOP, ampak imam ravno poln delavnik in sem šele na polovici tistega, kar je bilo v Demu (prišel do Hotela). Meni je že takrat bila kul igra, zdaj pa so še malo izboljšali premikanje in dodge, tko da se nadejam carske izkušnje.

Edini minus mi je kulisasta okolica s premalo razgibanim layoutom. Itak si igral demo in veš o čem govorim.

Samo pocasi. In ful ful priporocam, da sprobavas kombinacije hilt+blade. Hilt je scaling, blade je damage. Kaj sploh spilas? Str ali dex? Materiala je vec kot dovolj. Dejstvo, da lahko na dex hilt nataknes ogromno rezilo je carsko. Moveseti se spreminjajo odvisno od hilta. Uporabljaj fable attacks ker so ubitacni, in upgradeaj legion arm. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 2 minutama:

Samo pocasi. In ful ful priporocam, da sprobavas kombinacije hilt+blade. Hilt je scaling, blade je damage. Kaj sploh spilas? Str ali dex? Materiala je vec kot dovolj. Dejstvo, da lahko na dex hilt nataknes ogromno rezilo je carsko. Moveseti se spreminjajo odvisno od hilta. Uporabljaj fable attacks ker so ubitacni, in upgradeaj legion arm. 

Šel sem na balanced, ravno zato ker se mi zdi, da se itak da furati vse možne variante orožja, ne glede na build.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...