Skoči na vsebino

[multi] Hogwarts Legacy


TheToon

Priporočeni prispevki

men je to kar 9/10 od začetka do konca po 60h. Je res da se mal naveličaš stvari proti koncu ampak vseeno je polno stvari, sili te pa noben ne da bi naredil vsako. Tudi pri Elden Ring so se ljudje pritoževali za copy paste bosse in dungeone. Seveda čist fer argument samo mene ni motilo ne pri eni ne pri drugi igri.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 16 minutami:

men je to kar 9/10 od začetka do konca po 60h. Je res da se mal naveličaš stvari proti koncu ampak vseeno je polno stvari, sili te pa noben ne da bi naredil vsako. Tudi pri Elden Ring so se ljudje pritoževali za copy paste bosse in dungeone. Seveda čist fer argument samo mene ni motilo ne pri eni ne pri drugi igri.

 

Pri Far Cry, AC in podobnih pa te moti ali te ne moti v nobeni taki igri, ker je opcijsko kot sam praviš in te noben ne sili?

 

Pač ja... razumemo :D Si fan Harry Potterja, kar pa te ne naredi za merodajnega ocenjevalca (ravno obratno).

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

 

Pri Far Cry, AC in podobnih pa te moti ali te ne moti v nobeni taki igri, ker je opcijsko kot sam praviš in te noben ne sili?

tam je dosti manj izbir, veliko večji copy paste in približno 5x več chestov na istem radiusu kot v Hogwarts. Pa tudi gameplay dosti bolj šepa kot tukaj. Nekih epskih jam ali ugank tiste igre praktično nimajo z izjemo kakega 1 ali 2 side questov.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

 

Pač ja... razumemo :D Si fan Harry Potterja, kar pa te ne naredi za merodajnega ocenjevalca (ravno obratno).

Seveda sem fan. Ne priporočam take igre za človeka ki ni fan serije. Biased je pač vsak pri vsakem špilu. Veš kolk 10 dobivajo Naughty dog špili ki so kar se gameplaya tiče roko na srce vsi dokaj povprečni. Jbg ignoriraš tiste stvari če je zgodba fenomenalna. GOW ima isto obupne collectibles in puzzles. Pač mi je zgodba in combat dovolj zabaven da ignoriram dokaj patetičen ''open world''. Js enostavno v slabe špile ne dajem not 60h+. Tle sem se pač zgubil v svet, tudi par mojih prijateljev ki sploh niso neki hardcore gamerji so se zgubili not in zapravili ogromno ur. Top casual špil je, gladko boljši od vseh teh zadnjih AC in Far cry iger, valda pa ni na nivoju nekega Elden Ringa ali Zelde kar se tiče open worlda in boss fightov.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 19 minutami:

Za FC se dokaj strinjam (vsaj do 4ke ajde, pol naprej nisem igral več), sam pri AC imaš mesta, ki so ponavadi res fantastično izpeljana.

Sem pa s tabo glede fight mehanik. Tole mi je bilo pri Valhalli največji minus. :hmm:

valhalla je bla zame odličen korak v pravo smer za AC serijo, kar se tiče estetike in kako izgleda cela mapa je zame AC še vedno top. Tudi ko je špil povprečen naredijo res noro lep svet. Je pa combat kot da bi nek fan na hitro hotu nek action rpg combat nardit in bi potegnu neke random mehanike iz 5 različnih iger. Pač res brutalno leseno izpade vse. 

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 13 minutami:

Origins je bla zame odličen korak v pravo smer za AC serijo, kar se tiče estetike in kako izgleda cela mapa je zame AC še vedno top. Tudi ko je špil povprečen naredijo res noro lep svet. Je pa combat kot da bi nek fan na hitro hotu nek action rpg combat nardit in bi potegnu neke random mehanike iz 5 različnih iger. Pač res brutalno leseno izpade vse. 

fixxed. AC po originu zavijejo v res bizaren open world tisočinen znakec na mapi.

Povezava do prispevka
fric reče pred 2 urama:

fixxed. AC po originu zavijejo v res bizaren open world tisočinen znakec na mapi.

Men je AC ravn z origins zašel v napačno smer. Chestov je blo že v Unity preveč. Ta copy paste je problem Ubisofta že zelo dolgo. Valhalla mi je šla v pravo smer ker ima dosti več veze z assassini in je tudi gameplay lahko dosti bolj stealth. Kar se tiče teh half assed rpg elementov mi je vedno blo vseeno. Dosti raje bi imel skill tree od assassina ali templarja. Ne rabim nekih half assed rpgjev ki so bolj povezani z mitologijo kot pa z assassins creed. Leta in leta so gradili ta lore in neke vrste svojo mitologijo zato da so jo lahko s časom popolnoma opustili in šli na naslednjo najbolj generično stvar.

Povezava do prispevka

Problemov open world AC trilogije je več, od prevelikih svetov, do povprečnih at best aktivnosti, talent sistema, leveling sistema, inventory in gear sistema....

 

Ampak ena stvar katero ne morem oprostit, in zarad kere razen Origins ne bi dal tem igram čez 70 je jebeno shitty combat/gameplay.

 

Od jahanja konja, do boja samega, absolutno nedodelanih interakcij med udarci (Valhalla wtf), to se ne igra kot 100mil AAA igra. Nobena od njih.

 

Jebeš še najbolj dodelan svet, živeča mesta in historične pravilnosti ter za 150ur aktivnosti, če ti se igra igra kot govno.

 

GoT ima več boring copy paste aktivnosti in veliko manj interaktiven svet, pa bom v GoT tudi po 100 urah še vedno užival ob jahanju in fajtanju, dočim ko vidim lesene animacije v AC me srat prime.

 

HWL ima dober combat in ok overall gameplay, že samo zato mi bo bolja od ACjev. 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 2 urama:

Kaj bi jaz dal za eno AC Brotherhood-like igro po tolkih letih! Omejen odprti svet/mesto. Imaš misijo, mogoče kaki najs kratek side quest in to je to!

 

 

Saj pride letos AC: Mirage, ki obljublja točno to vrnitev k koreninam serije. Tudi trailer je v tej smeri narejen (so neke vzporednice s trailerjem za AC2).

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
fric reče pred 20 minutami:

Saj pride letos AC: Mirage, ki obljublja točno to vrnitev k koreninam serije. Tudi trailer je v tej smeri narejen (so neke vzporednice s trailerjem za AC2).

Mislis tisti no gameplay trailer pol leta nazaj? Igra bi naj letos ven prišla, pojma nimamo kaj bo, ker nič ne omenjajo, nobenega gameplaya, nič od nič. 

Cherry on top, pogovarjamo se o Ubisoftu, če rečejo eno...velja verjetno ravno nasprotno :D nema tu ljubavi, dokler ne vidim igre

Povezava do prispevka

Karkoli bodo naredili bo bedno in genericno. Te serije ni mogoce resit. Vrnitev h koreninam pomeni samo se vec istega dolgcasa na manjsi mapi. Vsi ACji so slabi, ker po parih urah ugotovis da pocnes eno in isto stvar. Od prvega dela naprej pa do danes. Zgodba je sla v bozju mater zelo hitro in res nevem kaksne nebuloze bi se morali se zmislit. Da pa v 23. igri pozabis na ves hokus pokus med templarji in assassini pa tudi ne gre.

 

Kaj jim ostane? Nove mehanike questov? Nope, so nekaj probali pa nimajo pojma. Stare mehanike questov? Ja, ampak so bile prezvecene ze v prvem delu. Nov nacin boja? Nope, so ze probali, pa tudi ce bi jim uspelo naredit boljsega, bi morali biti sovrazniki bolj zahtevni za ubiti od enega udarca, kar je za fanboye ze prezahtevno in nesprejemljivo. Morajo biti samo  cloveski stricki, ki umrejo ko jih zoknes z daggerjem. Nov svet? Nope, smo ze videli da ne bo. Pa tudi, ce za spremembo rocno izdelajo mapo in bo dejansko svet imel duso v celoti in ne samo v kaksnih 10% to nima nikakrsne teze, ce je vse ostalo kar se nahaja v tem svetu prazno in nezanimivo. 

 

Vsak element, ki ga dodajo bo razjezil fanboje. Pa itak nimajo vec kaj dodat. Se igre, ki se trudijo biti inovativne v tej formuli so v najboljsem primeru OKish, Ubisoft se ne bo trudil.

 

Povezava do prispevka

Pa kaj pa ti misliš pod "vrnejo"? Da grejo nazaj in direktno skopirajo 15 let staro igro z vsemi mehanikami al kaj? Aja pa tiste igre so bile vrhunske za svoj čas. Ene izmed najboljših za tisto generacijo iger. Sam koncept AC iger je genialen kar se tiče zgodbe in glavne ideje. Še do zdaj popolnoma nobena igra ne izgleda in se ne igra kot stare AC igre. Sej lahko naredijo bolj linearen špil zarad mene. Če bo zgodba proper bo super.

Povezava do prispevka

Samo še to glede AC 2: meni je bila igra odlična predvsem zaradi nam bližjega "settinga". Torej zaradi dokaj verne umeščenosti v Italijo tistega časa (in večino zgradb lahko dandanes vsakdo komot obišče tudi v živo!).   
Fantastična arhitektura, super zgodba in liki... Med igranjem sem celo posegal po knjigah, ki so prikazovale umetnost in arhitekturo obdobja (npr. fenomenalna bukla Svet umetnosti by Camillo Semenzato).
Dočim indijanci in amerikanski boj za neodvisnost pa me v igrah nikoli niso preveč zanimali (razen v Colonization).  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz bom pa rekel, da mi je bil AC4: Black Flag gladko najljubši AC. Pa nujno bi rabli ven vržt vse scene, kjer igraš v prihodnosti/sedanjosti, ker tist je res drek.

 

AC2 je moja hotla, sva ga probala pa ima zanič boj pa malo preveč confusing button layout. Sama atmosfera pa tehnična plat AC2 trilogije je bla fajn, samo ostale stvari pa meh. Me ne vleče, da bi dokončal spet.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...