Skoči na vsebino

[multi] Hogwarts Legacy


TheToon

Priporočeni prispevki

Men je najboljši Brotherhood ker sem fan Da Vincija. Takoj za tem pa 2ka. Black flag mal težko ocenim ker je fenomenalen špil ampak en izmed slabših Assassin's creedov ker pač ni skoraj nič povezan s to serijo in je igra popolnoma drugačna. Je pa zame gladko najboljša piratska igra vseh časov. S to igro bi morali narediti 2 seriji, eno Assassin's creed serijo kjer si dejansko assassin in eno spinoff Black Flag serijo kjer je večji poudarek na teh naval battles in piratih ali pa kakšnih vikingih. Ne pa da poskušajo vse po malem in imaš potem v najnovejšem špilu slabše mehanike za stealth in bit assassin kot v originalnih špilih in slabše naval battles kot v Black flag.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 15 urami:

Men je najboljši Brotherhood ker sem fan Da Vincija. Takoj za tem pa 2ka. Black flag mal težko ocenim ker je fenomenalen špil ampak en izmed slabših Assassin's creedov ker pač ni skoraj nič povezan s to serijo in je igra popolnoma drugačna. Je pa zame gladko najboljša piratska igra vseh časov. S to igro bi morali narediti 2 seriji, eno Assassin's creed serijo kjer si dejansko assassin in eno spinoff Black Flag serijo kjer je večji poudarek na teh naval battles in piratih ali pa kakšnih vikingih. Ne pa da poskušajo vse po malem in imaš potem v najnovejšem špilu slabše mehanike za stealth in bit assassin kot v originalnih špilih in slabše naval battles kot v Black flag.

Čak a nisi ravno ti napisal eno stran nazaj, da je Valhala kul AC. Mislim Black flag se je vsaj trudil biti AC. Medtem, ko je Valhala na polno bolj Vikings in so assasini tko za povrhu.

 

Weraziel reče pred 3 urami:

Kako se je imenoval tisti AC2 k si v Constantinoplu? Tist mam lepe spomine

Revelations.

 

 

 

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
fric reče pred 1 uro:

Čak a nisi ravno ti napisal eno stran nazaj, da je Valhala kul AC. Mislim Black flag se je vsaj trudil biti AC. Medtem, ko je Valhala na polno bolj Vikings in so assasini tko za povrhu.

 

Revelations.

 

 

 

Kaj? V Valhalli je antagonist dobesedno the original founder of the Templar order. Ti dejansko postaneš assassin in a member of the brotherhood. Spoznaš tudi druge assassine, eden izmed katerih bo protagonist v novem špilu. S tem so šli v pravo smer ne z gameplayem. 

 

V Odyssey npr nisi nikoli assassin. Tudi zlobneži niso templarji pač pa Cult of Kosmos, ki so neki verni fanatiki.

 

V origins si npr vsaj imel order of the ancients ki so verzija templarjev preden so obstajali. Tam tudi začneš na koncu the Hidden ones ki kasneje postane assassins brotherhood.

 

V Black flag si pirat. Skozi celoten game mu je popolnoma vseeno za assassine in templarje. Pa kot sm že rekel Black flag ni niti malo slab game, ampak nisi assassin v nobenem pogledu, čeprav na koncu postaneš in je kao po špilu Edward an all time great assassin. Igra mi je slaba samo kot AC igra. Levo od mize imam še zdaj kip od Edwarda iz collector's edition. Najboljši piratski game ever mi je sam raje bi mel dejansko piratsko igro v novi seriji(ne skull and bones, sem igral najnovejšo beto in je crap). Več kot očitno je ta špil bil narejen iz začetka kot piratski in so potem na koncu dodali mal lore za assassina da se lahko potem imenuje Assassins creed in posledično zasluži več denarja.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 15 minutami:

Kaj? V Valhalli je antagonist dobesedno the original founder of the Templar order. Ti dejansko postaneš assassin in a member of the brotherhood. Spoznaš tudi druge assassine, eden izmed katerih bo protagonist v novem špilu. S tem so šli v pravo smer ne z gameplayem. 

 

V Odyssey npr nisi nikoli assassin. Tudi zlobneži niso templarji pač pa Cult of Kosmos, ki so neki verni fanatiki.

 

V origins si npr vsaj imel order of the ancients ki so verzija templarjev preden so obstajali. Tam tudi začneš na koncu the Hidden ones ki kasneje postane assassins brotherhood.

 

V Black flag si pirat. Skozi celoten game mu je popolnoma vseeno za assassine in templarje. Pa kot sm že rekel Black flag ni niti malo slab game, ampak nisi assassin v nobenem pogledu, čeprav na koncu postaneš in je kao po špilu Edward an all time great assassin. Igra mi je slaba samo kot AC igra. Levo od mize imam še zdaj kip od Edwarda iz collector's edition. Najboljši piratski game ever mi je sam raje bi mel dejansko piratsko igro v novi seriji(ne skull and bones, sem igral najnovejšo beto in je crap). Več kot očitno je ta špil bil narejen iz začetka kot piratski in so potem na koncu dodali mal lore za assassina da se lahko potem imenuje Assassins creed in posledično zasluži več denarja.

Se posipam s pepelom. Valhala nisem dokončal enostavno me je vse skupaj začelo najedati in do tiste točke(izmenjave ujetnikov al neki) pač od assaisnov nisem imel čisto nič zgodbe. No razen onih dveh, ki sta prišla na sever in ti dala hidden blade na katerega se pa ti itak poščiješ in ga nosiš na zunanji strani. To da bo eden izmed onih dveh glavni v naslednji inštalaciji AC se je pokazalo šele kasneje. Z vsem ostali kar si napisal se strinjam.

Povezava do prispevka
fric reče pred 25 minutami:

Se posipam s pepelom. Valhala nisem dokončal enostavno me je vse skupaj začelo najedati in do tiste točke(izmenjave ujetnikov al neki) pač od assaisnov nisem imel čisto nič zgodbe. No razen onih dveh, ki sta prišla na sever in ti dala hidden blade na katerega se pa ti itak poščiješ in ga nosiš na zunanji strani. To da bo eden izmed onih dveh glavni v naslednji inštalaciji AC se je pokazalo šele kasneje. Z vsem ostali kar si napisal se strinjam.

Hja Valhalla se pač vleče in vleče na momente 😅. So mi ble pa mitološke stvari kul. Imaš pa določene story arcs ki dobesedno delujejo filler in je game enostavno predolg. Mislim da bi skrajšan game lahko bil dosti boljši ker mi tista glavna zgodba z bratom in z AC lore ni slaba. Tudi dober twist ima igra.

Povezava do prispevka

Zame en najboljših elementov AC2 je bilo tisto iskanje skritih simbolov (glyphov). Ko si moral prilagoditi perspektivo, da se je vse poklopilo in si zagledal znak. Škoda, da so v kasnejših delih  to opustili.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 18 minutami:

Zame en najboljših elementov AC2 je bilo tisto iskanje skritih simbolov (glyphov). Ko si moral prilagoditi perspektivo, da se je vse poklopilo in si zagledal znak. Škoda, da so v kasnejših delih  to opustili.

A nima Valhalla podobnih ugank z unimi runami?

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 49 minutami:

Zame en najboljših elementov AC2 je bilo tisto iskanje skritih simbolov (glyphov). Ko si moral prilagoditi perspektivo, da se je vse poklopilo in si zagledal znak. Škoda, da so v kasnejših delih  to opustili.

to je bil men najljuši del celotne AC serije. Si potem dobil neke nove namige kdo so bili templarji in neke stare slike s photoshopanimi simboli od templarjev ali assassinov not. To je zame cel point AC serije. Conspiracies, lore, alternative history,... Thomas Edison je bil kao templar in sabotiral teslo ker je delal free energy. Ta lore in zgodba je bila tako dobra da so ljudje po forumih na internetu spraševali če so res obstajali ti assassini in templarji in če obstajajo še zdaj. Templarji so seveda bili ampak so si sorodni z AC serijo le po imenu.

Povezava do prispevka

zacel igrat vceraj. zanimiva igrca. zelo neoptimizirana sicer. elden ring tece galdko na mojem kompu na visokih nastavitvah. tle mi pa game trokira vsake tolko. in k pridem v un bar do sirone ryan mi zacne trokirat pol pa slisim "njen" glas iskreno sem mislil da je to nek artefakt stekanja najprej. wtf res.

 

ta koncept levelanja mi ni glih najbolj jasen. dobivam xp s temi pagi. torej kaj mi preprecuje da grem raziskovat vse in se overlevelam full? res weird approach. pa to k ne ves kje so pagi me moti ker vem da mi bo na koncu ostalo jih par, ki jih nisem nasel in me bo srbel mozgan zaradi tega. pol pa najd te page v tko velikem svetu. aha pa glede levelenja sploh ne vem kaj se spreminja, mislim da mi samo hp gre gor in omogoca, da oblecem vedno boljse stvari. to generiranje loota pa tudi ni glih nekaj, ker optimalen pristop bi verjetno bil da najprej nalevelas kokr gre in pol zacnes odpirat cheste, ker ti vracajo loot glede na tvoj level se mi zdi. vsaj nisem opazil da bi bli leveli po obmocju kjer si. itemizacija pa attack/defence. precej zalostno. bomo vidli ko se mi unlockajo traiti.

Povezava do prispevka

7 ur sem igral pa se mi se vedno zdi da sem nekje v tutorialu. combata je bilo do zdaj za vzorec. troll v vasi in duel side quest. pri duelanju me je zmotil targeting, ki je wack. skoda da niso skopirali elden ring sistem al neki.

 

side questi so do zdaj bili milo receno bedni. zelo plitki, dost malo za razmisljat, najdi to, stisni par spellov in pridi nazaj. iskanje strani in ugank se mi zdi vse na isto vizo, najdi predmet, uporabi pravilen spell in to je to. za nagrado dobis loot in xp - torej v bistvu nic. vse je narejeno za tist malo hitrega dopamina, ko zaslisis *clink* pri reveliotu in pol najdes page. zaenkrat mi zgleda kot da mi igra servira samo cokoladice in cips in se bom hitro prenajedel, glavnega obroka pa ne bo.

 

upam, da se glavna zgodba mocno razvije in potegne noter in da bo combat super.

 

kar se tice bradavicarke zelo dobro narejeno. sobane so razlicnih stilov, da si jih zapomnis. edino kar moji mozgani ne morejo dojet je kako so posamezne sobane sestavljene skupaj v celoto zato dosti uporabljam fast traveling in sledenje svetlobi.

 

 

edit: mam se vprasanje. pojavili sta se mi zraven health bara taki dve modri crtici. kaj je to?

 

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Po prvih 12 urah moram rečt da je tole pomoje z naskokom najboljša igra po flimih kar sem jih doslej igral. Sicer je videt da ima nekaj bloata predvsem v open worldu ki ga zaenkrat še nisem veliko izkusil (komaj dobil metlo) ampak načeloma nimam problema spregledat bloata če ga ne rabim delat tako da to zame ni nujno minus. Kampanja je pa zaenkrat presenetljivo dobra. In grad je res narejen fantastično. Edino kdaj za vraga bom dobil urok za odklepanje ker mi gre mal na jetra skos hodit mimo zaklenjenih soban :P Zato se zdej raje kar teleportiram naokrog in bom naprej raziskoval grad ko dobim vsaj lvl 1 unlock. Prav tako je mal hecno da sem že lvl 20+ imam cel kup opreme v kateri so neki sloti, nisem pa še očitno dovolj daleč v zgodbi da bi opremo nadgrajeval lol. 

 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 41 minutami:

Po prvih 12 urah moram rečt da je tole pomoje z naskokom najboljša igra po flimih kar sem jih doslej igral. Sicer je videt da ima nekaj bloata predvsem v open worldu ki ga zaenkrat še nisem veliko izkusil (komaj dobil metlo) ampak načeloma nimam problema spregledat bloata če ga ne rabim delat tako da to zame ni nujno minus. Kampanja je pa zaenkrat presenetljivo dobra. In grad je res narejen fantastično. Edino kdaj za vraga bom dobil urok za odklepanje ker mi gre mal na jetra skos hodit mimo zaklenjenih soban :P Zato se zdej raje kar teleportiram naokrog in bom naprej raziskoval grad ko dobim vsaj lvl 1 unlock. Prav tako je mal hecno da sem že lvl 20+ imam cel kup opreme v kateri so neki sloti, nisem pa še očitno dovolj daleč v zgodbi da bi opremo nadgrajeval lol.

Imo se ti najprej splača delati main, side quests in assignments, da si odkleneš čim več čarovnij, ki jih itak potrebuješ za side opravila in raziskovanje open worlda.

Povezava do prispevka

zakaj mi ni nihce povedal da je to v bistvu dark souls like igrica? malo poenostavljena, da accomodata povecini ranged spopade, kjer so enemiji dostkrat izven FOV

 

lepo se razvija combat. zgodba me nekak ne potegne prevec noter. nekak ji manjka taprav misterij kaj se dogaja in nicesar ni na liniji. vse kar mas je en bad guy + raziskovanje svojih sposobnosti.

 

ne razumem zakaj so iteme sploh dali not. pa talente se mi zdi, da bom lahko vse razvil? isti shit kot ce bi postopoma odklepal nadgradnje avtomatsko.

 

edit: svet in raziskovanje je zaenkrat super vendar ze vidim, da se bom zaradi pomanjkanja meaningful rewardov hitro navelical hodit v te kampe in rusevine etc. tudi pri witcherju sem se navelical tega. side questi so se vedno precej mlacni (tudi trpijo, ker ni rewardov pravih)

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Evo preigral do konca. Glavna kampanja ter 4 character štorije = good stuff. Stranski kvesti - garbage stuff. Zgornji del mape sem dejansko spucal ker je gostota stvari še nekako ok in je gameplay fun. Pol pa ves šokiran ugotovim da je spodaj desno še en ogromen del kjer je pa gostota vsega dejansko večja in sem sam še kampanjo ter 4 character queste delal do konca. Grad je pa res fenomenalno dobro narejen edino res ne vem kaj je bilo treba v igro tlačit mini igro za odklepanje ključavnic. Sej če bi jih bilo ene 20 bi še šlo ne pa fucking cca 100 ključavnic...

 

Overall precej dobra AC like open world igra ki nudi ravno prav ur zabave če delaš samo štorijo in dovolj dodatnih stvari za počet za tiste ki hočjo čim več ur igranja za vložen denar. To je nekaj kar Ubisoftu enostavno ne uspeva, tako da upam da naslednja AC igra flopne ker to je edina šansa da se zresnijo. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...