Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

A se komu mogoče sanja zakaj mi tipkovnica Logitech G413 vsake toliko odpove? 

Osvetlitev dela naprej vendar so tipke neodzivne. Nič ne zagrabi. Ampak to se zgodi na vsake toliko enkrat. Včasih je cel teden ok. 

Največkrat če ne pustim komp pri miru za par minut in ko hočem zopet tipkat je "mrtva". 

Rešitev je da iztaknem usb in nazaj vklopim. Potem spet dela takoj normalno. 

OS ni kriv saj je dokaj na frišno naložen. 

Ghub je posodobljen. 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 2 urama:

Ni to. Sem vse pregledal. Saj zaenkrat dela vendar to ni to, ker na random preneha.

Pa itak jo ne čisto izklopi saj osvetlitev še naprej dela. 


Če si menjal različne USB porte in poskusil že vse ostalo je mogoče edino še kaj z drajverji/softverom problem.  Ali pa je usb kabel iz same tipkovnice v PC problematičen. Ima tvoja tipkovnica fiksnega ali ga lahko menjaš z drugim? To edino mi še pade na pamet. :)

Povezava do prispevka

dam levo jajce, da bo to kar logitechov problem oz. specifično s firmwarom tipkovnice, ki so očitno vsi pisano od osnovnošolcev. ko sem imel še G610 je na vsake toliko osvetlitev pozabila, da tipke obstajajo in je osvetljevala samo G logo. problem enako rešljiv zgolj s fizičnim čupanjem. če si vmes še sistem rebootal si lahko ponovil vajo.

 

pa saj vse to ne bi bolelo, če na forumih ne bi bral, da je logitech popolnoma gluh za kakršnekoli popravke.

 

never again logitech. but thats just me.

Povezava do prispevka

Verjetno bo res bolj kot ne Logitech problem. Saj zadnje čase opažam, da jim kvaliteta pada. 

Imam tudi miš G305. Sicer ok kar se senzorja, baterije tiče. Obup pa kvaliteta izdelave. Miš ob straneh že močno škripa!

Študiram o menjavi tipkovnice. 

Pa ne vem kaj vzet. Obvezno osvetlitev in slovenske znake. Pa morda še nizkoprofilne tipke. 

 

@DaCapo

Driverji niso. Tipkovnica ima fiksen kabel na koncu razdeljen na dva usb priključka za tipkovnico in usb port na tipkovnici.

 

Povezava do prispevka

Ducky ja. Vprašanje kje se dobi kaj na zalogi. Pa če imajo vse slo gravuro kar je obvezno. Hvala za nasvet. 

Problem je, da več kot 100-140€ ne dam za tipkovnico. 

Je pa res, da takšno kupiš enkrat in jo imaš za nekaj let. 

Ajde mogoče se stegnem do 150€. Je pa res, da rad vidim če je full size. Torej tudi numerični del. Čeprav ni pa to spet tako obvezno. 

Sicer pa niti ne vem katera stikala so dokaj tiha in obenem prijetna za tipkanje. MX Brown? Če se ne motim so modra glasna?

Gledal sem še Das Keyboard.

Saj verjetno ne bom takoj menjal. Bom videl ta teden kako se bo obnašala. Če ne bo problemov potem bom zaenkrat imel to. 

Če bodo problemi jo pa menjam.

Logitecha se raje ognem. 

 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 23. 5. 2021 at 13:40:

A se komu mogoče sanja zakaj mi tipkovnica Logitech G413 vsake toliko odpove? 

Osvetlitev dela naprej vendar so tipke neodzivne. Nič ne zagrabi. Ampak to se zgodi na vsake toliko enkrat. Včasih je cel teden ok. 

Največkrat če ne pustim komp pri miru za par minut in ko hočem zopet tipkat je "mrtva". 

Rešitev je da iztaknem usb in nazaj vklopim. Potem spet dela takoj normalno. 

OS ni kriv saj je dokaj na frišno naložen. 

Ghub je posodobljen. 

Podoben problem imam pri svoji Logitech G810.. Ampak meni vsake toliko (na par tednov) enostavno ne deluje tipka N. Pomaga le izklop in ponovni vklop USB kabla. Nisem našel rešitve/vzroka. Živiš pač :D

Povezava do prispevka

@tomzzi Ducky imajo v SLO pri Mlacomu, nekaj tudi na eIgre.si,  pa mogoče še kje drugje. :) Počekiraj. 

btw, modra so najbolj glasna, da. Brown je pa bojda tista neka sredina. Mimogrede pa tudi priporočam, da vzameš PBT plastiko namesto ABS. Razlika je občutna in tudi dolgoročno (ipak se kupuje za kar precej let) je boljše. 

Jaz sem se pač odločil za Ducky, čeprav sem tudi kar kolebal. Za Das Keyboard je bilo recimo nekaj negativnih mnenj, poleg tega pa imajo Ducky boljšo SPACE (break) tipko, namreč brez tiste nadležne žičke. ;)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
carek reče pred 1 uro:

Podoben problem imam pri svoji Logitech G810.. Ampak meni vsake toliko (na par tednov) enostavno ne deluje tipka N. Pomaga le izklop in ponovni vklop USB kabla. Nisem našel rešitve/vzroka. Živiš pač :D

 

Meni se tudi občasno izklopi. Čist random. Pol lahko pol leta nič, pol pa 2 x enem tednu. Pa pol spet ne vem 3 mesece nič. Kot si rekel, živiš pač, se mi niti ubadat ne da s tem. 

Povezava do prispevka

Ja saj tudi pri meni je čisto na random.

Saj drugače dela normalno. 

Jo bom verjetno obdržal in mogoče čez čas menjal v kolikor se bo problem stopnjeval oziroma bo tako pogosto, da mi bo šlo pošteno na jetra.

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
DaCapo reče Dne, 24. 5. 2021 at 21:21:

@tomzzi Ducky imajo v SLO pri Mlacomu, nekaj tudi na eIgre.si,  pa mogoče še kje drugje. :) Počekiraj. 

btw, modra so najbolj glasna, da. Brown je pa bojda tista neka sredina. Mimogrede pa tudi priporočam, da vzameš PBT plastiko namesto ABS. Razlika je občutna in tudi dolgoročno (ipak se kupuje za kar precej let) je boljše. 

Jaz sem se pač odločil za Ducky, čeprav sem tudi kar kolebal. Za Das Keyboard je bilo recimo nekaj negativnih mnenj, poleg tega pa imajo Ducky boljšo SPACE (break) tipko, namreč brez tiste nadležne žičke. ;)

Mlacom mi je pustil grenak priokus ko sem jih spraseval za ducky mx brown tkl uk layout, orto nesramni po fonu

 

Pol sem vzel steelseries tkl

Povezava do prispevka
Burned Fox reče pred 4 urami:

Mlacom mi je pustil grenak priokus ko sem jih spraseval za ducky mx brown tkl uk layout, orto nesramni po fonu

 

Pol sem vzel steelseries tkl


Zanimivo, jaz imam z Mlacom same dobre izkušnje. No, vsaj zaenkrat :)

Kako se ti zdi steelseries? In kateri tip stikal si vzel? 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Kupil sem to tikovnico https://www.mimovrste.com/gaming-tipkovnice/logitech-g613-mehanska-brezzicna-gaming-tipkovnica

 

Ne morem se navadit na macro tipke, da so to zadnje in da CTRL in ESC nista zadnji tipki na levi strani. Če jo kdo želi imeti dam -30% na zgornjo ceno. Rabljena je 2dni. 

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 2. 8. 2021 at 19:30:

Kupil sem to tikovnico https://www.mimovrste.com/gaming-tipkovnice/logitech-g613-mehanska-brezzicna-gaming-tipkovnica

 

Ne morem se navadit na macro tipke, da so to zadnje in da CTRL in ESC nista zadnji tipki na levi strani. Če jo kdo želi imeti dam -30% na zgornjo ceno. Rabljena je 2dni. 

 

 

Sem ti poslal ZS, pa ne vem če si ga dobil. Če še prodajaš tipkovnico jo kupim jaz.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...