Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Arey reče pred 14 urami:

Je pa moje mnenje da je udarit otroka poraz starsa. 

 

Weraziel reče pred 13 urami:

 

 

2. Niso vsi ustvarjeni za to, da so starši. Moj fotr zih ni bil.

 

Ne moreš popravit vsega v eni generaciji. Moj dedek jih je fasal miljonkrat in dal skoz vojno, moj foter je mel ful trdo vzgojo, valda tut kdaj batine, ključe so jim metali v obraz v šoli, policaj stil izobrazbe... to da je on mene našeškal samo enkrat (tako da se spomnim še danes) poleg tega da mi skoraj nikoli ni znal pokazat čustvene ljubezni ker je glede tega robot, je zanj verjetno izjemen uspeh. Robot je nehal bit šele ful pozno v lajfu, zdej ko ima vnukinjo je to najbolj očitno, ko ga glede določenih zadev skoraj ne poznam več, čist druga oseba. 

 

Udarit otroka je poraz za starša danes, včasih je bil to vzorec v katerega si se rodil in nesel naprej.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 44 minutami:

brihten ko 100 mater (said no parent ever)

 

To si še nisem čisto na jasnem, a te naše generacije (sam še nimam otroka disclaimer, pač opazovanje :D) so mislile, da so otroci ful neumni, ker so dobesedno vsi shocked, da imajo doma inteligentnega otroka — pač dobesedno vsak starš pribija lajne, kako je njihov pameten, kako hitro zna angleško, kako ga pohvali vzgojiteljica v vrtcu etc. :D ... Ali so otroci dandanes zaradi vseh impulzov in pozornosti staršev, ki jih mi nismo imeli, dejansko inteligentnejši?

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

No idea, pomoje sam ne pricakujes od dvo-in-pol letnika da poveze neke half-assed razlage o potencialni energiji v neki brezvezni risanki z RL. Mulo je zvil vejo od ribeza in rekel oci lej ko ima ribez potencialno energijo. Jz pri tej starosti nisem razmisljal o potencialni energiji, no :D

Ampak ok, to je en tak primer ko ti mal celjust utrga, ima pa pol trenutke ko se ne more odlocit a je 5 minut vec al manj kot 3 minute tko da mogoce je cist obicajen otrok. Statistika bi ze to potrjevala :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Hernir reče pred 10 minutami:

To si še nisem čisto na jasnem, a te naše generacije (sam še nimam otroka disclaimer, pač opazovanje :D) so mislile, da so otroci ful neumni, ker so dobesedno vsi shocked, da imajo doma inteligentnega otroka — pač dobesedno vsak starš pribija lajne, kako je njihov pameten, kako hitro zna angleško, kako ga pohvali vzgojiteljica v vrtcu etc. :D ... Ali so otroci dandanes zaradi vseh impulzov in pozornosti staršev, ki jih mi nismo imeli, dejansko inteligentnejši?

 

Hja, meni so vedno govorili, kolk sem brihten in oh in sploh, potem sem pa še pri 35 od fotra slišal za kakšno stvar: "ah, kaj boš ti to".....sem bil sam WTF, ampak istočasno pa sosedu razlagal, kolk sem oh in sploh....Prou čudn.

 

Ampak pri ženi je pa blo hujš, otroc so bli zmer ta neumni, in nekaj mesecev nazaj je imel nečak od žene rojstni dan, in smo šli na obisk in je naš mulc imel s sabo za brat eno knjigo o vesolju. .... in sem jaz popoldne s tem skoraj 3 letnim nečakom sedel za mizo in listal to knjigo. Jasno me je spraševal "kaj je to to, ono, levo, desno".... Nisem razlagal sicer, kaj je faking kvantna mehanika, sem pa rekel, da so to zvezde, da sijejo kot sonce, da to je pa oseba,ki gleda zvezde in se uči o njih, potem sem uporabil jasno občasno besedo znanstvenik, astronom, črna luknja. Pač, triletnik se IMO lahko nauči tudi kakšno tako besedo, pa vem, da ne bo razumel črnih lukenj, ampak lahko pa sliši besedno zvezo pa poveže, da je to neki z zvezdo....no, in kar naenkrat tašča pribije, kaj mu to razlagam, saj itak nč ne razume.......sem nekako komentiral, da samo malo gledava slikce, pa da mu pač malo razlagam. Isto sem starejšemu nečaku enkrat razlagal, da so strele in grom, ker se oblaki srečajo in kregajo, ampak point je, oni se sploh ne bi trudili kar koli povedat otroku, ker je prebutast za kaj takega (iskreno povedano, se mi zdi, da ker sami ne razumejo in ne znajo razložit, se pač zatekajo k odgovorom: "tako pač je", "ker sem jaz tako rekel", "nehaj spraševat butastih stvari"). Itak, če si odraščal v tistih koncih, pa pokazal znake inteligentnosti, si bil že izpostavljen in zasmehovan....pač, zaprta hribovska skupnost :D 

 

Če me otroci, kaj vprašajo, pa ne vem.....fuck it ... rečem, da ne vem....in grem na internet poiskat odgovor, in sva se obadva neki naučila. Tudi mulc me dandanes kaj nauči, kar sem že pozabil....npr. ravno v petek smo se vozili po bosni, pa me je opomnil, da so V doline naredile reke, U pa ledenik....ajaaaa :P 

Povezava do prispevka

Ma ja, saj naša vaša skupnost ni bila pretirano drugačna. Itak klasika pol vasi zapite, druga polovica depresivna, vennov diagram pa bi najbrž pokazal tudi dosti prekrivanja. Za sina je bilo relevantno se sam s športom ukvarjat, kaj ma moški potomec še drugo vlogo kot športat, ma meni je šlo na penis, da so me silili v treniranje, ampak po sili razmer sem probal nogomet in košarko, ker sem pač želel vsaj z nečim razveselit fotra, ki je bil itak cel zgrožen, da si je zgeneriral sina, ki joka, ko zeleni Power Ranger postane prijazen, se lepo mirno igra v svojem svetu i nikome ništa, ter se predvsem ne zanima za gledanje športa po televiziji :D :D :D. Isto je bilo to v osnovnošolskem razredu nek pogoj, da si bil cool guy, torej spremljanje športov, mene so skos jebal v glavo, ker jih nisem (pomoje najbolj bizarno bullyjanje ever - koga srsly jebeš v glavo, ker ni včeraj gledal smučarskih skokov wat). Saj pol je fotr počasi spreminjal mnenje, ko je bilo na vaških igriščih zmeri več cigaret pa rdečega vina med štirinajstletniki, jaz pa v zen modeu igračkal RPG na playstationu, še bolj pa, ko je zapokal proper alkoholizem v družini, vključno z dvakratnim poskusom samomora, takrat je začel mojo naravo vse bolj cenit, ker sem pri osemnajstih šel na 8-letni post od alkohola in nisem naredil niti požirka, šele ko se je ta problem v sorodstvu razrešil z zdravljenjem (pred tem itak ni bilo šans, bruuuka največja na vasi se zdravit od alkohola, ne moreš to tako, kaj bodo pa sosedi rekli ayy), sem spet naredil požirek alkohola. Pol so se pa časi malo menjali, glede alkohola je danes bolj ozaveščeno, v vas so se začeli seliti zunanji ljudje iz Ptuja/Maribora, ki so želeli urejene soseske za svoje otroke, ne pa nekih zapitih razvaljivanja polnih ulic, vsi krepko bolj mirni, umirjeni, ni da ni. Zdaj, ko uletim na obisk, pa sem naenkrat ideal dobrega potomca, ker ne izstopam več tok :D 

Povezava do prispevka

Ja, jaz sem se tudi večinoma izogibal alkoholu, še posebej pred fotrom, ki je kar vedno malo podžigal, da bi nekaj spil..... Pa iz inata pred njim nisem pil alkohola, ker sem vedel, da bo to samo izgovor za njega. Sedaj je pa skoraj eno lepo po njegovi smrti, ni več problema. V petek zvečer v Mostarju sem spil tri tequile sunrise (ajde, pira še vedno ne maram, ker mi je pač zanič), itak čez cel večer, počasi, ampak vem, če bi bil fotr z nami, bi jaz pil coca colo.

Povezava do prispevka

Jaz sem nazadnje bil ene 5 let nazaj, grem konc avgusta, dokler je še babica živa, mal obiskat. 

 

Evo ti en primer iz prve roke, bratranec je elektro inzenir, dela v podjetju v Sarajevu, zdej se ta firma seli v srbski del Bosne, ene 10km iz Sarajeva, muslimanski del zaposlenih išče novo sluzbo. Ne vsi, ampak dosti.

 

Pa ti sam vidi.

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 53 minutami:

Hja, meni so vedno govorili, kolk sem brihten in oh in sploh, potem sem pa še pri 35 od fotra slišal za kakšno stvar: "ah, kaj boš ti to".....sem bil sam WTF, ampak istočasno pa sosedu razlagal, kolk sem oh in sploh....Prou čudn.


Dobesedno enako je bilo pri meni. 
Še ko sem napredoval v službi me je nekaj zatiral: "eh, kaj te neka pisarniška služba ko samo sediš, to lahko vsak dela...", po drugi strani pa sosedom in znancem razlagal kakšno dobro službo ima sine.  Prou čudn.

V bistvu, zdaj ko se malo spominjam za nazaj, ni bilo ene stvari, kjer bi me direktno pohvalil. Vedno samo nekaj negativnega. Npr. dobronamerno častim pizze za družinsko kosilo, on pribije: "Eh, hrana za reveže, to jaz ne bom jedel." Naslednjič naročim kitajsko, on: "Kak si nor da to naročiš, kdo bo jedo potepuške mačke".. Prav nikoli mu ni nič pasalo. Je pa za razliko od stalnega dissanja mene, vedno hvalil vnuka (torej mojega sina). V stilu: "Ja, on je že zdaj bolj pameten od fotra, ja." in "Da ne boš taki kot tvoj ata" itd. Meni sicer nič jasno, ampak ok. Take smo to imeli. Zdaj ko ga že leto dni ni med nami, pa ga pogrešam. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernir reče pred 25 minutami:

Kako kaj Bosna sicer, nazadnje sem bil pred korono, a je korona times spet kaj več verske radikalizacije prinesel? :D 

 

Pa ne vem, nisem opazil, sem bil itak prvič v Bosni (smo mami peljal za rd, ker je hotela še enkrat videti Sarajevo). Hotel smo itak imeli v centru (tko 50-100 m od Baščaršije, top), okoli cel kup mošej, ki so ob zadanih urah se oglašale, je bilo kar nekaj čisto pokritih žensk, ampak da bi pa bila kakšna radikalizacija pa nisem nikjer opazil. Večji problem so bili mati, 73letnica, ki pač vse komentira na ves glas...... :D 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 13 urami:

Lahko imas tako mnenje, jz mislim da je, ko ti zacne otrok metat vaze v tv, ze marsikaj zamujeno. Ni kot da vceraj otrok zna handlat svoja custva danes pa vrze vazo v tv ampak se to zgodi pocasi. Ko to opazis tudi ustrezno reagiras. 

To se vse strinjam. Sam včasih enostavno provocirajo in pac preskušajo meje :D

Povezava do prispevka
Hernir reče pred 2 urama:

To si še nisem čisto na jasnem, a te naše generacije (sam še nimam otroka disclaimer, pač opazovanje :D) so mislile, da so otroci ful neumni, ker so dobesedno vsi shocked, da imajo doma inteligentnega otroka — pač dobesedno vsak starš pribija lajne, kako je njihov pameten, kako hitro zna angleško, kako ga pohvali vzgojiteljica v vrtcu etc. :D ... Ali so otroci dandanes zaradi vseh impulzov in pozornosti staršev, ki jih mi nismo imeli, dejansko inteligentnejši?

Seveda so. Danes so tako pametni, da so zrušili Gaussa in majo vsi same 4ke pa petke. Če je kje kakšna trojka, si že za posebno šolo :innocent:

Povezava do prispevka
Sovicha reče pred 15 minutami:

To se vse strinjam. Sam včasih enostavno provocirajo in pac preskušajo meje :D

Itak, sej tut odrasli to pocnemo vcasih. S testiranjem mej se ucis. Na starsu je da definira in vzdrzuje te meje. Lahko tut z batinami, itak, najlazje je, sam se da tut drugace. 
In b4 famous last words ko bo froc mal zrastel :D

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 1 uro:

 

Hja, meni so vedno govorili, kolk sem brihten in oh in sploh, potem sem pa še pri 35 od fotra slišal za kakšno stvar: "ah, kaj boš ti to".....sem bil sam WTF, ampak istočasno pa sosedu razlagal, kolk sem oh in sploh....Prou čudn.

 

Ampak pri ženi je pa blo hujš, otroc so bli zmer ta neumni, in nekaj mesecev nazaj je imel nečak od žene rojstni dan, in smo šli na obisk in je naš mulc imel s sabo za brat eno knjigo o vesolju. .... in sem jaz popoldne s tem skoraj 3 letnim nečakom sedel za mizo in listal to knjigo. Jasno me je spraševal "kaj je to to, ono, levo, desno".... Nisem razlagal sicer, kaj je faking kvantna mehanika, sem pa rekel, da so to zvezde, da sijejo kot sonce, da to je pa oseba,ki gleda zvezde in se uči o njih, potem sem uporabil jasno občasno besedo znanstvenik, astronom, črna luknja. Pač, triletnik se IMO lahko nauči tudi kakšno tako besedo, pa vem, da ne bo razumel črnih lukenj, ampak lahko pa sliši besedno zvezo pa poveže, da je to neki z zvezdo....no, in kar naenkrat tašča pribije, kaj mu to razlagam, saj itak nč ne razume.......sem nekako komentiral, da samo malo gledava slikce, pa da mu pač malo razlagam. Isto sem starejšemu nečaku enkrat razlagal, da so strele in grom, ker se oblaki srečajo in kregajo, ampak point je, oni se sploh ne bi trudili kar koli povedat otroku, ker je prebutast za kaj takega (iskreno povedano, se mi zdi, da ker sami ne razumejo in ne znajo razložit, se pač zatekajo k odgovorom: "tako pač je", "ker sem jaz tako rekel", "nehaj spraševat butastih stvari"). Itak, če si odraščal v tistih koncih, pa pokazal znake inteligentnosti, si bil že izpostavljen in zasmehovan....pač, zaprta hribovska skupnost :D 

 

Če me otroci, kaj vprašajo, pa ne vem.....fuck it ... rečem, da ne vem....in grem na internet poiskat odgovor, in sva se obadva neki naučila. Tudi mulc me dandanes kaj nauči, kar sem že pozabil....npr. ravno v petek smo se vozili po bosni, pa me je opomnil, da so V doline naredile reke, U pa ledenik....ajaaaa :P 

Seveda, otroku probas razlozit vse kar te vprasa, sicer njegovim letom prilagojeno ane. Tut ce ne razume cist, mu pa dajo te stvari mislit kar ga navadi na to da je treba v zivljenju o cem malo mozgat in da ni vse na pladnju prineseno. 
Moj froc veselo razlaga da strele nastanejo ker se delci v oblaku drgnejo in naelektrijo, pa verjetno v resnici nima pojma kaj to pomeni sam lej, boljse da si predstavlja s svojo otrosko domisljijo nek pesek ki nekaj tam v oblaku pocne kot pa da mu nekdo rece da tko pac je in da je premla da bi razumel. To je najbolj neumno, otroke podcenjevat. Pol bojo cel lajf meli to mantro da oni pac tega ne razumejo in pol dobis folk ki jim prodajajo orgonske topove ker pac oni ne razumejo jim je pa en profi to povedal, kriticnega misljenja pa ne poznajo. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

Foter je močna plat družine in se ne spodobi, da pokaže preveč čustev. Kaj bi si mislil o njem, če bi se cmeril ob žalostnih filmih ipd.? To ti je dajal voljo, da se potrudiš še bolj. A v resnici vseeno bil ponosen nate pred drugimi ljudmi.

Upam, da bo ta toksična moškost prej ali slej povsem izkoreninjena.

To da recimo ne "smeš" nekoga objet, ker lahko izpadeš slabič je največja neumnost kar si jih je lahko zadrta družba izmislila.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

To da recimo ne "smeš" nekoga objet, ker lahko izpadeš slabič je največja neumnost kar si jih je lahko zadrta družba izmislila.


Točno to. Plus recimo, da se ob rojstnem dnevu ali kakšnem drugem prazniku ali celo srečanju po nevemkoliko letih, moški ne sme poljubit z moškim (na lica!), ker je to takoj in apriori označeno kot ultimativno pedersko.
Pravomoški moški si samo (res močno) stisnejo roke in si recimo potrepljajo hrbte :) . 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...