Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Vučko3 reče pred 5 minutami:

Itak, da ni. Sam jih je še ogromno odlicnih, sam kje bom vse to tipkal :D. Je pa kul zacetna tocka.

 

Zdaj bom si naredil zalogo s predlogov, ki si jih spisal. Bi pa vseeno bil vesel, če si boš enkrat vzel čas in napisal še več :D Nimaš pa nobene sile zdaj.

 

Ene par sem jih sicer pogledal kolikor vidim.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

pa glih najbolj sadističen, hardcore mesarski, praktično napol snuff film si si izbral, a na seznamu ti je dal tko 50 filmov :D :D 

 

poglej si Hereditary. To pa je proper horror.


TNx za nasvet. Trailer mi je deloval dokaj ok, ampak če je to kar si napisal potem je no-go.
Grem na Hereditary.!!! 

Povezava do prispevka

@tomazek: Nope. Meni hardcore mesarjenje, snuff zadeve itd. niso niti najmanj horror. Stokrat rajši gledam nek t.i. psihološki horror.  Saj občasno je ok da je kakšna slasherska scena, ampak to  je bolj ali manj filer, ko režiserju zmanjka idej in pač hoče malo zbudit gledalca.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Galko reče pred 10 minutami:

Če je to smisel horrorja potem predlagam kaj iz tele čudovite kolekcije, ko so režiserju uletavali kopsi in sodišča na dom :D

 

https://www.themoviedb.org/collection/476063-guinea-pig-collection

 

Ja gore/groza/strah/tesnoba... kaj pa druga je grozljivka :D

 

Meni je bil menda najbolj gnusen (niti ne grozen) film Salo od Pasolinija. Mogoče mi danes več ne bi bil, ampak nočem preverjati.

 

https://www.imdb.com/title/tt0073650/

Povezava do prispevka

Sami pussyji tle. :P

 

Oglejte si Cannibal Holocaust.

 

Za film sicer že dolgo vem. Včasih je krožila urbana legenda, da če si film kupil/naročil na prvih spletnih štacunah, si prišel v bazo podatkov organov pregona kot potencialni psycho. To, da so bili filmarji po posnetem filmu aretirani in morali čez notorično sojenje ter dejstvo da je bil film banan v nekaterih državah, priakzovan pa le močno cenzuriran, je le dvigovalo njegov kultni status. No, ker sem pred kratkim pogledal originalni Texas Chain Saw Massacre in se mi je zelo dopadel, sem šel malo po seznamu must see horrojev – med drugim je Cannibal Holocaust eden izmed 50ih kanonskih must see horror filmov v meni simpatični knjižni seriji Rough Guides – tako da sem rekel, da pogledam to čudo. še posebej, ko sem videl, da je film nedavno izšel na UHD-ju. Tako mi je poštar dostavil tole:

l8UCPLn.jpg

Sedaj ne vem, kaj so Italijanom tisti čas dajali v vodo, ampak ni bilo lih zdravo, da so razvili žanr kanibalskega filma. Cannibal Holocaust je najbolj kontroverzni film video nasty ere (ki je bila zaslužna za cel kup bannov in medijskih razprav o problemu nasilja v filmih).

 

Pred ogledom nisem imel pojma kaj naj pričakujem. 

 

Sedaj vem, da je to eden redkih, če ne celo edini film, ki sem jih videl, za katerega lahko rečem, da cannot be unseen.

Na UHD-ju je sicer cenzuriran za 14,3 sekunde (ni rezan, ampak so nadomestili z reactionary shots). Ne pogrešam, že ostalo je res tako hard core.

Hec je pa v tem, da je dejansko dober film: oster komentar večvrednosti in egocentričnosti zahodne civilizacije ter zelo dobra kritika dokumentarnega filma: je tisto kar se prikazuje v njih resnično ali le prirejeno za šokiranje gledalca.

Je tudi eden prvih filmov, ki je zelo dobro uporabil koncept found footage filma. Aja, pa glasba je kul. Ampak Italijani to itak obvladajo.

 

Sam ne vem, kaj naj si v filmu sploh mislim, ker ena meja mora biti, do kam kamera lahko gre. Po drugi strani pa film ni brez razloga tudi v mainstream seznamih (denimo zgoraj omenjeni Rough Guide) kot must see film žanra.

 

Sam sem predvsem vesel, da sem ga že videl. Tako da mi ne bo treba več glave stran obračat od tv zaslona med ogledom :P 

 

Povezava do prispevka

ej meni pa Cannibal Holocaust ni bil tok bad :D Pač uno O lej, dokumentarec o ljudžercih, aha aha, s skalo razbijajo živo želvo, ya ya, o lej žensko natikajo na kol, zelo zanimivo, pač kot da na random odpreš Animal planet in dobiš shot kako levi jejo še živo govedo, isti kurac :D 

 

drgač ko smo že pri euro (francoskih) gory horrorjih, Inside je cool and trashy, sploh če gledaš z nosečo žensko :D https://www.imdb.com/title/tt0856288/

 

aja pa ne vem zakaj sem se zdej še na Green Room spomnil, sicer ni horror je pa na momente kar gory. Je pa res hud film, tak summer "gremo na punk koncert" vibe ima :D https://www.imdb.com/title/tt4062536/

 

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 4 urami:

1001 film je nepogrešljiv pripomoček, da.

1001 album you must listen and 1001 game you must play in mi je bilo oboje ful bolj bedno, kot da bi dosti bolj nekompetentni ljudje dajali skupaj

 

he he, enako. 1001 film, imam tudi slovensko, me vedno znova preseneti, da so v tiste dokaj kratke zapise uspeli ujeti bistvo filma, in tudi laiku razložiti, zakaj si je film zaslužil mesto na seznamu must see filmov. 

Sem potem kupil 1001 album, prebral par zapisov o meni ljubih platah, zaprl knjigo, in od tedaj na polici nabira prah. Res povsem drug standard besedil, ki prav nič ne povedo/razložijo.

 

Berbasecks reče pred 3 urami:

 

The what now?

 

In pol sami dejansko na hard zakompliciranje s skakanjem po časovnici v prvi sezoni in Jaskierjem, ki se ne stara :D

 

Dejansko je res, lahko na spletu najdeš: na backlash gledalcev o spremembah v seriji glede na knjigo so se producenti odzvali z izjavo, da so bile spremembe nujne, ker da so po njihovem gledalci serije preneumni, da bi razumeli »kompleksnost« knjige. Res tko, prvi april. Ampak ni.

 

  

Galko reče pred 17 minutami:

ej meni pa Cannibal Holocaust ni bil tok bad :D Pač uno O lej, dokumentarec o ljudžercih, aha aha, s skalo razbijajo živo želvo, ya ya, o lej žensko natikajo na kol, zelo zanimivo, pač kot da na random odpreš Animal planet in dobiš shot kako levi jejo še živo govedo, isti kurac :D 

lol

ja, sem bolj pussy zgleda, imam veliko luknjo na seznamu horror filmov. Sicer v »gore« filme se ne mislim poglabljat, sem pa povsem padel v slasherje, sploh prvi cikel slasher (konec sedemdesetih, začetek osemdesetih) filma ima neverjetno dobro razmerje med trashom in entertainment valuem. Kulske zadeve. Pa Jamie Lee Curtiss je bila skoraj v vsakem drugem takem filmu. Res ji je dogajal. 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 14 urami:

 

Ni bed seznam, jaz pa bi vseeno umestil še kakšne druge filme na seznam. Recimo:

 

The Exorcist

REC

Frontiers

A l'interieur

Calvaire

Wolf Creek

Blair Witch Project

Evil Dead (2013)

Speak No Evil

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 15 urami:

 

Ja gore/groza/strah/tesnoba... kaj pa druga je grozljivka :D

 

Meni je bil menda najbolj gnusen (niti ne grozen) film Salo od Pasolinija. Mogoče mi danes več ne bi bil, ampak nočem preverjati.

 

https://www.imdb.com/title/tt0073650/

Meni je najljubši Pasolinijev film Evangelij po Mateju, nisem jih pa še dosti gledal. Pred leti sem kupil tudi eno njegovo knjigo, ampak mi je bila precej meh, pomoje je v filmih boljši, ker Evangelij po Mateju mi je res fantastičen. Sem gledal tudi dokumentarec Location Hunting in Palestine, ki ga je sosledno posnel (je na Karagargi), bi pa bilo zanimivo videti tudi dokumentarec o dogajanju po filmu, ker pač, nekateri krogi niso preveč dobro sprejeli, da je homoseksualni ateistični marksist posnel film o Jezusovem življenju, za nameček pa vse dialoge za razliko od ostalih filmarjev, ki so jih vedno predelali, vzel neposredno iz Evangelija. In s tem ne mislim samo cerkvenih krogov, tudi njegovi buddyji niso dobro sprejeli, da je tovariš posnel tak film. Je imel v mislih tudi nadaljevanje o dogajanju z apostoli po Jezusovi smrti, ampak je Pasolinija nekdo prej do smrti pretepel, potem pa še povozil z avtomobilom, večkrat, da bo mera dobra, in za vsak primer še polil z bencinom in zažgal. 

Flegma reče pred 14 urami:

Oglejte si Cannibal Holocaust.

Enkrat sem imel željo, da bi resnično deep dival v italijanske trash filme, torej njihove slasherje, kriminalke in zgodovinske filme, sem si snel tri knjige na to temo, ampak potem se mi je zazdelo malce zaman oziroma nisem točno vedel, kaj naj bi z znanjem o nekih italijanskih trasherjih počel, tako da sem po par dneh namero opustil. Je pa vseeno mega fascinantno, da so uspeli vsako leto generirati toliko (za IT razmere) big budget trasherjev v najbolj raznolikih žanrih. Zraven zaradi Cannibal Holocausta že ponarodelih ljudožercev so mi carski še peplum filmi (znači italijanski mitološko-biblijski filmi, ki so upodabljali razne grške/rimske mite oziroma motive iz SP). V bistvu je šlo za poskus, kako z budžetom hrenovke v malo boljšem jogurtu emulirat Ben-Hura, The Ten Commanments in podobne ameriške filme haha. Potem pa še valda njihovi slasherji in krimiči aka giallo (izraze pišem, če bo želel kdo naprej googlat in raziskovat). Kolegi iz Primorske mi vedno pravijo, kako so na skrivaj na IT kanalih ponoči, ko so starši spali, gledali te slasherje, ki so vsebovali dosti klanja in golote. Zame je bil višek nasilja v tistem času Dragon Ball Z :D

 

Je pa nekaj časa krožil po horror subredditih tale disturbing movies iceberg. Par filmov v tretjem tierju sem pogledal (Martyrs itd.), do petega tierja jih upam pogooglat (Guinea Pig, ki ga omenja že Galko), od petega tierja dalje pa iskreno niti googlat ne upam :D 

CDN media

 

Povezava do prispevka

Nekoč sem full rad gledal te filme. Dandanes pa so mi nekatere stvari preveč disturbing... Zanimivo ali pa mogoče tudi ne, da me starejšega bolj moti. Tudi posnetka umora tiste ženske v Bosni pred dnevi nisem želel pogledati, ker potem razmišljam o takih zadevah (po 15 sekundah razumno ugasnil). Včasih nisem. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...