Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 32 minutami:

Ta vućko je tud zmešal Plavi Orkestar in Dubiozo z Ceco in Seko.

Mislim sj v Đuveću je svašta, sam ne moreš dat notri rahatluka.

 

K razne Cece in Seke so produkt povojne scene…

Naštel sem zakurac bende in pjevaljke, čeprav old Ceca je top.

 

Dubioza ti je čisti povojni produkt drugače. Komadi so na isti kalup, tematika je striktno gudra, vojna, vlada. To je vse kar znajo naredit. 

 

Sicer pa, poanta tega je, Slovenci poslušajo te že dolgo nazaj pozabljene glasbenike, medtem ko ti več niti ne obstajajo v original državah

uredilo bitje Vučko3
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 25 minutami:

Jaz zdaj občasno ob večerih pogledam en del Alfred Hitchcock Presents iz 1955 v neki krompir kvaliteti, ki sem jo našel na spletu, pomoje je DVD rip. Mi je prav fun, kratka 20-25 minutna crime zgodbica, vsaka zase, lepo pogledaš in greš, na vsake cirka 5 delov je en, ki ga je Hitchcock sam režiral :D. Ful pogrešam te 20-minutne anthology serije, kjer bi bil vsak del zase, ekvivalent temu, da prebereš eno kratko zgodbo al neki, lih se za malo sprostit, pa da ni lih totalne smeti. 

Jaz sem glih prejšnji teden gor vrgo Rear Window in Vertigo + Lawrence of Arabia, enega za drugim, neka uber huda kvaliteta na big dick energy 75" TVju. 

 

Carsko zgleda. Rear Window ful paše v tej vročini gledat.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 7 minutami:

Čisto vsak dan bi lahko pogledal 1 odličen film, ki ga še nisem, pa bi mi jih na smrtni postelji verjetno ostalo na stotine.

Folk joče za prazen nič.

 

Če vam smeti niso všeč, nehite konzumirati smeti.

 

Pomoje je problem, če se fokusiraš točno na en segment filmske industrije, torej te hiperbudžetne poletne akcijske blockbusterje. Ker za bolj ali manj vse ostalo izhaja pomoje dosti alternativ, od evropske in azijske produkcije do ameriške neodvisne ali pa mid-budget produkcije konec koncev, če si pripravljen vsaj malo raziskovat.

 

Konec koncev tudi HW studii (npr. Paramount Pictures) imajo ful razvejano produkcijo, v katero na povprečen HW production house pade letno: vsaj ena risanka, vsaj ena kolaboracija z indijanci Bollywoodom, en mjuzikal, en zgodovinski film, vsaj en bolj big budget dokumentarec ...

 

Ampak za te midfilme preprosto ne obstaja tak hype, pol pa zgleda, kot da HW studii delajo samo Batmana in ekvivalente, kar je daleč od resnice. Saj ne pravim, da so te midbudget filmi dobri, pomoje jih je večina zelo povprečnih, ampak vseeno obstajajo. Ko sem bil letos v Chicagu in sem čekiral ponudbo v enem kinu, sem za tako 95 % hollywoodskih filmov slišal prvič. Kaj šele za ne-hollywoodsko ameriško produkcijo :D

 

Sem pa mnenja, da bodo proper HW produkcijska podjetja del hypa morala preusmerit tudi v te mid-budget filme, ker hyperbudget produkcije so zadnja leta preveč nestabilne, da bi bile zmožne same naredit dovolj zaslužka. Vsaj pomoje no, saj ne da se kaj dosti spoznam na HW. 

Povezava do prispevka

Ful dobrih filmov izdajajo, predvsem njihove grozljivke so vrhunske

 

Moj prvi A24 je bil Midsommer, tako da je super za vstop, ker je zelo linearen in vizualno basic (ni npr. eksperimentiranje s črno-belo kamero ali neki). Vseeno pa prašičje dober. Priporočam, da tu začneš: https://en.wikipedia.org/wiki/Midsommar . Pol pa načekiraš še bolj alter zadeve. Razen, če ti grozljivke niso cool. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 19 minutami:

Ful dobrih filmov izdajajo, predvsem njihove grozljivke so vrhunske

 

Moj prvi A24 je bil Midsommer, tako da je super za vstop, ker je zelo linearen in vizualno basic (ni npr. eksperimentiranje s črno-belo kamero ali neki). Vseeno pa prašičje dober. Priporočam, da tu začneš: https://en.wikipedia.org/wiki/Midsommar . Pol pa načekiraš še bolj alter zadeve. Razen, če ti grozljivke niso cool. 

 

Bom pogledal. Midsommer sem že gledal pred kakim letom. So mi kul groziljivke, rad jih gledam od malega.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Čisto vsak dan bi lahko pogledal 1 odličen film, ki ga še nisem, pa bi mi jih na smrtni postelji verjetno ostalo na stotine.

Folk joče za prazen nič.

 

Če vam smeti niso všeč, nehite konzumirati smeti.

 

Itak. Pa četudi se sliši klišejsko in iber mainstream so dober izhodiščni korak v raziskovanje filma knjige ala 1001 film (aka 1001 Movies You Must See Before You Die) in podobne. Tudi če si velik ljubitelj filmov, si gotovo videl le majhen odstotek predstavljenih filmov. Odkar bolj selektivno gledam filme, se mi je mediana na krivulji ocen na imdbju iz nekje šestice začela premikat proti sedmici, osmici. :P Dobrih filmov je ogromno, le malo je treba pokukati izven sodobne blockbusterske produkcije. Ta mi pa najbolj smrdi zaradi nenavdihujoče prekomerne rabe CGI-ja. Ravno zaradi te »plastičnosti« slike vsled CGI-ja raje gledam starejše filme, kjer so se morali znašati na inovativnost, dobro izvedene mehanične in praktične trike pri snemanju, da ne omenjam pravih (in norih) kaskaderjev. Seriously, kaj so počeli včasih, da so spravili določene (akcijsko) zahtevne prizore na film, je zares neverjetno.

Aja, da ne omenjam evropskega filma po drugi svetovni vojni. Bergman, francoski novi val, Italijanom je dogajalo na polno ...  :wub:  Vendar se potem še težje vrneš k sodobni hollywoodski produkciji, ko se zaveš, kako so filmi izgubili intelektualno širino in postali dobesedno pootročeni. No, pa saj producenti sami priznavajo, da namenoma poneumljajo filme ali TV-serije (denimo izjava producentov The Witcherja: da je razumevanje zgodbe v knjigi prezahtevno za sodobnega gledalca. Seriosly. WTF? Saj ne gre za visoko umetnost, pač pa za običajen fantazijski roman. Kako lahko to še bolj poenostaviš, no?) 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 1 uro:

 

Itak. Pa četudi se sliši klišejsko in iber mainstream so dober izhodiščni korak v raziskovanje filma knjige ala 1001 film (aka 1001 Movies You Must See Before You Die) in podobne. Tudi če si velik ljubitelj filmov, si gotovo videl le majhen odstotek predstavljenih filmov. Odkar bolj selektivno gledam filme, se mi je mediana na krivulji ocen na imdbju iz nekje šestice začela premikat proti sedmici, osmici. :P Dobrih filmov je ogromno, le malo je treba pokukati izven sodobne blockbusterske produkcije. Ta mi pa najbolj smrdi zaradi nenavdihujoče prekomerne rabe CGI-ja. Ravno zaradi te »plastičnosti« slike vsled CGI-ja raje gledam starejše filme, kjer so se morali znašati na inovativnost, dobro izvedene mehanične in praktične trike pri snemanju, da ne omenjam pravih (in norih) kaskaderjev. Seriously, kaj so počeli včasih, da so spravili določene (akcijsko) zahtevne prizore na film, je zares neverjetno.

Aja, da ne omenjam evropskega filma po drugi svetovni vojni. Bergman, francoski novi val, Italijanom je dogajalo na polno ...  :wub:  Vendar se potem še težje vrneš k sodobni hollywoodski produkciji, ko se zaveš, kako so filmi izgubili intelektualno širino in postali dobesedno pootročeni. No, pa saj producenti sami priznavajo, da namenoma poneumljajo filme ali TV-serije (denimo izjava producentov The Witcherja: da je razumevanje zgodbe v knjigi prezahtevno za sodobnega gledalca. Seriosly. WTF? Saj ne gre za visoko umetnost, pač pa za običajen fantazijski roman. Kako lahko to še bolj poenostaviš, no?) 

 

1001 film je nepogrešljiv pripomoček, da. Meni je knjigo podarila bivša punca 10 let nazaj (slovensko izdajo), pa še vedno najdem carske stvari not. Sploh mi je všeč, ko najdem kakšne bolj obskurne zadeve na internetu, potem pa preverim v knjigo in so tudi tam. Res zakladnica dobrih filmov, kjer boš našel tako od nekih obskurnih japonskih filmov, črno-belih klasik, Terminatorja 2 in vsega vmes. Še posebej je treba knjigo pohvalit, ker si sem v zagonu hypa nad "1001 zbirko" omislil še 1001 album you must listen and 1001 game you must play in mi je bilo oboje ful bolj bedno, kot da bi dosti bolj nekompetentni ljudje dajali skupaj

Za Witcherja pa ne bi rekel, da gre za "običajen" fantasy roman, ampak še prav ekstra slab. Priznam, da sem prebral samo prvi del, da se morda pozneje radikalno izboljša, ampak meni je bil prvi del na meji berljivosti. Če kdorkoli meni, da tega normalna odrasla oseba ni zmožna razumeti, potem ima pač gledalce za povsem neumne — kar je slab znak, ko se dela filme, če smo iskreni

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 5 minutami:

Za Witcherja pa ne bi rekel, da gre za "običajen" fantasy roman, ampak še prav ekstra slab. Priznam, da sem prebral samo prvi del, da se morda pozneje radikalno izboljša, ampak meni je bil prvi del na meji berljivosti.


Logično, če pa so prvi trije deli nekje na nivoju Karl May produkcije.
Sploh za enico je splošno znano, da je avtor šele tipal teren in je zato tudi sestavljena zgolj iz treh kratkih zgodb. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 6 minutami:

A si že dobil kak odgovor glede dvojke in Biblosa <.< Bom prebral, ko bo na Biblosu, prej ne


Budale sploh ne odgovarjajo na emaile. Jaz tudi čakam, lol. Trojka je že lep čas na voljo, ampak dvojko so pa kar "preskočili". Noro.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Itak je vsem jasno da ni to neka visoka literatura. Dandanes lahko delamo primerjavo z indijanaricami Karla Maya. Pač všečno in sproščeno poletno branje. 
Jaz še vedno stojim za besedami: "Če ne bi bilo Witcher iger (predvsem res kultne trojke), dandanes Sapkowskega skoraj noben ne bi poznal. Netflix serija gor al pa dol, ker tisto je pa nivo nižje."

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
uros678 reče pred 7 minutami:

@DaCapo mas kak seznam teh tvojih plat? Bi kupil kaj ce mas kaj za zdilat?


Hm, malce na pamet sem pisal.  Moram enkrat res počekirat (kaj vse je še ostalo). Ker so moji starši marsikaj kar vstran metali, ko sem se odselil. Grrr.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 1 uro:

No, pa saj producenti sami priznavajo, da namenoma poneumljajo filme ali TV-serije (denimo izjava producentov The Witcherja: da je razumevanje zgodbe v knjigi prezahtevno za sodobnega gledalca. Seriosly. WTF? Saj ne gre za visoko umetnost, pač pa za običajen fantazijski roman. Kako lahko to še bolj poenostaviš, no?) 

 

The what now?

 

In pol sami dejansko na hard zakompliciranje s skakanjem po časovnici v prvi sezoni in Jaskierjem, ki se ne stara :D

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Hm, iz glave nimam. Moram pa enkrat res počekirat ( če je sploh še kaj ostalo). Ker so moji starši kar vstran metali, ko sem se odselil. Grrr.

 

Zakaj pa si pol ponujal in spraševal ali je kaj vredno? :D

 

Jaz sem zaradi tega tudi spraševal neke kolege, če jih to kaj zanima... ampak so bolj na druge zadeve.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

 

Zakaj pa si pol ponujal in spraševal ali je kaj vredno? :D

 

Jaz sem zaradi tega tudi spraševal neke kolege, če jih to kaj zanima... ampak so bolj na druge zadeve.


Iz čiste radovednosti. Ker pomoje (upam vsaj) je marsikaj vseeno še kje shranjeno + to da bi vsaj vedel koliko € so vrgli vstran. Ponujal pa načeloma nisem ničesar. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

Zakaj pa si pol ponujal in spraševal ali je kaj vredno? :D

 

A si že kdaj videl, da bi se DaCapo losal česarkoli? Zmeri se nekaj ponuja, "razmišlja o prodaji", ej momci, zdaj bom pa res prodal te smeti, a je to kaj vredno?, potem pa vse čudežno potihne, dokler čez 2 leti ne napiše v post, da ima vse te smeti še vedno doma :D 

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 11 minutami:


Iz čiste radovednosti. Ker pomoje (upam vsaj) je marsikaj vseeno še kje shranjeno + to da bi vsaj vedel koliko € so vrgli vstran. Ponujal pa načeloma nisem ničesar. 

 

Drugač tako čez palec, če piše jugoton gor, pol je verjetno vredno ene 50 centov.

 

Če je iz tujine je lahko kaj več, samo morš imet kar hudo srečo, da se najde vmes kaj, za kar bi dobil več kot 5 €. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...