Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Seveda. Vsako polno uro grem na teraso na cigaret. Čez vikend pa imam v planu igranje namiznega tenisa. 

In ful se predoziram s prehranskimi dopolnili oz. vitamini (D, C, B kompleks, Omega-3). Čez dan je stanje kar OK, malce bolj tečno je zvečer, ko imam že zelo zatečene noge.  

Je pa tudi zanimivo, da imam neverjeten apetit. Ne pomnim, kdaj sem toliko pojedel. Tu imam sicer na sumu, da sem v treh mesecih shujšal iz 110 kg na 80 in zdaj telo rabi nekaj "nazaj", :;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 urami:

Seveda. Vsako polno uro grem na teraso na cigaret. Čez vikend pa imam v planu igranje namiznega tenisa. 

In ful se predoziram s prehranskimi dopolnili oz. vitamini (D, C, B kompleks, Omega-3). Čez dan je stanje kar OK, malce bolj tečno je zvečer, ko imam že zelo zatečene noge.  

Je pa tudi zanimivo, da imam neverjeten apetit. Ne pomnim, kdaj sem toliko pojedel. Tu imam sicer na sumu, da sem v treh mesecih shujšal iz 110 kg na 80 in zdaj telo rabi nekaj "nazaj", :;) 

Model. 

Povezava do prispevka

@Stipe2
Večinoma gledam vse "za nazaj" oz. pač ponovno: npr. maraton serij Game of Thrones, Rick & Morty, Westworld, Deadwood, Band of Brothers, Big Bang Theory, Two and a Half Men, Watchmen (serija mi je pol manj kul kot film),  Witcher, Drive to Survive ...
Pa kak film seveda tudi pade (trilogiji Hobit in Gospodar prstanov sta recimo minili kot bi pihnil, Matrico grem tudi ponovno skozi, pa Batmane itd. itd.). Zelo mi je žal, da ni Alien filmov (ali pa jih ne najdem?). 

Zdaj se bom pa počasi spravil gledati zadeve, ki jih še res nikoli nisem. Bolj ali manj na random :)

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Zadnji me ravno najbolj zanima :). Da končno vidim kako in kaj je glede vsega tega okrog filma (enim je OK, drugim niti slučajno...). Pogledal bom, pa bilo kak bilo. :) 

Btw. obstajata oba Bladerunnerja kje na HBO Max ali Netflix? Nisem našel (tečno mi je iskanje preko TV remota), bi pa rad čimprej pogledal. Upam, da nista na Amazonu (ker tega trenutno nimam naročenega). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Največji biser je itak enica. Good old times, ko sem prvič gledal na DVD-ju na domačem kinu s 5.1 ozvočenjem. Nora izkušnja, ki je verjetno nikoli ne bom pozabil. In sama ideja... kakšen šok je bil recimo, ko se je Neo prebudil iz tistega baterijskega kokona, heheh. Najboljša scena? Kaj pa vem, verjetno strelski obračun v stolpnici (reševanje Morfeja), kjer so metki res švigali po prostoru (ena mojih prvih izkušenj prostorskega zvoka). Povzeto po Ghost in the Shell, ampak tehnično (in sploh za tiste čase) meni odlično. Pa dober bas, ko helikopter trešči v steno. Uff., good old memories. :) 

edit: enica je zame še vedno pač najboljši del trilogije, pa je kakor je (ne samo zaradi efektov in zvoka, ampak na splošno glede zgodbe in vsega splošnega feelinga ob ogledu). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Našel sem Bladerunnerja na Netflixu! 
Vsaj prvi del, ker 2049 bojda ravnokar prihaja. ;) Itak pa je prvi film čista poezija in vreden ogleda vsake toliko časa. Vangelisov brezčasni soundtrack doda samo še piko na i.  


image.png.1226ddb0ccc1f06256de26f24dd1d15e.png

 

 

 

@tomazek: glede Matrice: saj z leti se naš okus spreminja. Ampak prvi del je meni še vedno top over the top fil3m ;)  Eden tistih, ki jih lahko gledam vsake toliko časa. Čeprav prvi ogled je pač prvi. Saj pravim: tisti kader, ko se zbudi iz "kokona" in pogleda v realnost ... uf. 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Stipe2: Predator je bil meni vrhunski in še dandanes ga občasno zelo rad pogledam. Dočim me dvojka ni ravno prepričala, odvrtka AvP še manj, všečen mi je bil edino "tanovi" Predators. Ker pač... đungla :wub: . 


Sicer pa: dobro idejo si dal za večerni ogled, ampak šment, filma ni (ali pa ga ne najdem) na HBO ali Netflix. (drugega trenutno nimam na voljo). Da bi pa šel v arhiv in nekje izbrskal stari DVD pa je skorajda misija no-go.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 24 minutami:

Če bi gledali dobre filme, vam ne bi bilo problem jih gledat večkrat.


Relativno je to, kar je komu dobro. Oz. nekaj v tem smislu. Hočem pač reči, da nekateri prisegajo na to, drugi na ono ... Itak obstajajo dokaj konkretna merila, ampak recimo, da se sedaj pogovarjamo o osebnem okusu. Itak nismo ravno neki konkretni filmofili oz. profi kritiki (na katere jaz itak ne dam kaj dosti). ;) 


Moji največkrat pogledani filmi v življenju so recimo: The Shawshanks Redemption, Godfather, Blade Runner, Goodfellas in Scarface (točno v tem vrstnem redu). Sledi pa še marsikaj drugega, npr. original trilogija Star Wars, pa prva Matrica, Indy trilogija, mogoče kak Platoon in Apocalypse Now, tudi Saving Private Ryan je visoko med večkrat pogledanimi, pa Alien in Aliens ter še marsikaj, kar sem trenutno pozabil.
Hja, drame pa očitno niso ravno moja zvrst, čeprav je tudi tu zagotovo kak biser, ki sem ga pozabil omeniti. Ajde, mogoče bi tukaj padel kak Schindler's List, Forrest Gump, Legends of the Fall ... 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...