Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

vlaho reče pred 34 minutami:

tole je kolega DVD/PIMP nalepu na gnojčiju pa upam da vam pomaga

 

men dela vse BP

 

To sem videl in tudi probal, ampak ni pomagalo. Kaj to moraš vsako vrstico posebej v novo vrsto prilimat ali vse naenkrat?

 

Sicer pa kolikor sem na hitro zdaj preveril, je zgleda bil problem z nekim add onom Youtube Enhancer in sploh ne z Ublock Origin. Je delalo naprej... ampak glede na to, da je ostalim jebalo tudi z ublock bi rekel, da bo prej ali slej nehalo tudi to delat.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 urami:

Sicer pa kolikor sem na hitro zdaj preveril, je zgleda bil problem z nekim add onom Youtube Enhancer in sploh ne z Ublock Origin. Je delalo naprej... ampak glede na to, da je ostalim jebalo tudi z ublock bi rekel, da bo prej ali slej nehalo tudi to delat.

Isto je bilo pri meni. Najprej mi je javilo, da mi bojo izklopili playback. Pol sem deinstaliral YT Enhancer (uporabljal sem ga samo za scrollwheel volume (sem vmes najdel neki drugega)) in je bilo nekaj dni mir. Pol mi je začelo srati ponovno. Čiščenje cachea UB Origin zaenkrat pomaga.

 

Bom vseeno dodal še ta filter.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ko mi je blokiralo YouTube, semi izklopil ublock in mi še vedno ni delal. Šele potem sem ugotovil, da imam še ta Enchancer. Ko sem to izklopil, je začelo delat. V glavnem, vsekakor bojo tudi vnaprej problemi. Navadit se na reklame ali pa plačat Premium ali pa upat, da kaka firma spet najde workaround. Dejstvo je, da je pač neprijetno, ko ti pri 2 minutnem videu fukne na začetku 2 reklami. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Kaj točno je ta Revolut? Pred kratkim sem kupil neke zadeve (stripe) iz SLO trgovin in plačal normalno s kartico. Zdaj pa sem dobil SMS da imam 20 € dobroimetja na Revoltu, ampak moram pač odpret account. 
Prevara? Na spletu sicer piše, da je prve tri mesce free account, ampak jaz sem pač oldschool in po eni strani skeptičen, ker je dandanes že toliko nekih prevar/nategov... 

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 59 minutami:

odpišem NovaKBM


Nova KBM imajo itak najvišji strošek naročnine in storitev. Čimprej vstran od njih.
edit:: pa še podporo za stranke imajo dokaj slabo. Pomoje jih je povozil čas al kaj vem kaj..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

+1 

 

Takoj ko so jih prevzeli so dvignili stroške računa na 2.70€ mesečno <_<

Da ne omenjam ''za obstoječe stranke ne bo nič drugače'' pa potem mesec kasneje lol tukaj je nova številka računa in kartica zdaj se pa jebajte :rolleyes:

Katera banka ma ceneje ?

 

Edit: Prej sem bil Abanka :cry:

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

 

Hišo delaš/boš delal komplet brez kredita (blagič :D )? Al kako urediš to? Žena?

Ne, bova rabila kredit cca 30% investicije. Ne veva še kdaj ker mava še prihranke trenutno, odvisno kok hitro bo šla gradnja. Če bom moral jaz vzet kredit bom jasno začasno odprl račun na banki ki bo pač to zahtevala. Sej ga ne rabim uporabljat :D Če bo dovolj da kredit vzame žena pa toliko boljše.
Sej drgač bi mel v slo banki, ker recimo za večje gotovinske dvige moram zdej njej nakazat pa gre pol ona na banko iskat. Kar še vedno ni nič dela v resnici, ampak če bi bil sam bi to težje naredil. Tko da ja - kredit in dvigi gotovine. Sam slednje se da tut rešit tko da poiščeš dobesedno najcenejši račun na slo banki in ga plačuješ izključno za to da lahko kdaj dvigneš več gotovine :D 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Pa ti dajo kredit, če si normiranec in prideš čist sveže na banko prosit zanj? Ne razumem se na to, sem pa videl na gnoju, da full neradi dajejo kredite normirancem nasploh.

Nisem še probal, je pa odvisno od banke - večina jih bojda res ne da. Ni problem v tem da si s.p. ampak v tem da si večina spjev plačujemo minimalne prispevke, torej imamo za državo minimalno plačo kar potegne za sabo tudi kreditno nesposobnost. Lahko bi si izplačeval večje prispevke sam nima ravno veliko smisla, isti denar vložit v razne ETFje (ali kripto če si manakiin :D) ima dosti več smisla za stara leta.

Tko da ne vem. Glede na to kako visok kredit rabiva me sicer ful ne skrbi ker bi v teoriji moralo it tudi z ženo, predvsem pa bova že imela hišo v vsaj tretji podaljšani če ne že kakšni kasnejši fazi, kar pomeni da so banke tut dosti bolj naklonjene kreditom ker imajo nek colateral če se odločiš da ne boš plačeval.

Povezava do prispevka

Jaz kot normiran s.p. pri nobeni SLO banki nisem dobil kredita. Načeloma so me skenslali že takoj, ko sem omenil kredit. Kao "Ne, to pa žal ne gre skozi, gospod."
Samo povem. Je pa tudi res, da nisem imel velikih mesečnih prilivov (ca. 1000 do 1700 € največ; od tega sem seveda dal 450 za prispevke, ker pač normiranec; vsako četrtletje pa še akontacija dohodnine glede na dejanski zaslužek). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 2 urama:

Na intessi normirance tretirajo, kot da imaš dejansko 80% stroškov, tako da ne dobiš nič. Na gorenjski, skb, nlb so pa izračunali na podlagi dveh letnih poročil, koliko imam "neto" plačo, in povedali, koliko lahko plačujem nato anuiteto :) 

podobno izkusnjo imajo vsi normiranci, ki jih poznam. takoj ko na banki recejo, da so normiranci jim zaprejo vrata. na nlb so mi recimo rekli tudi, da ce imas popoldanski espe, ti tistega prihodka sploh ne stejejo zraven, temvec samo placo. pa ce imas placo loceno na fiksni in variabilni del, ti gledajo samo fiksni del.

uredilo bitje ngebe
Povezava do prispevka

Hja, sem se pa danes dokaj OK najedel Mekića: McCountry burger + neki krompir z dodatkom slanine + 20 golden nugets + neka random solata. Skoraj đabe (25 €, ker sem imel še neki bonus).  
Pa še domače ocvrte jajčevce imam in kilo jurčkov. Življenje je lepo. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...