Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Pomoje je pomemben tudi vibe, s katerim vstopaš v nek humorni dialog. Zdaj če uletiš na polno žleht in zloben, potem valda da ljudje slabo sprejmejo. Meni so recimo posti uporabnika a la Kočevc res bedni in bi ga gladko izločil iz svoje skupnosti, ampak po drugi strani lahko Galko uleti z gej forami ali pizdenjem na wokeizmom, pa ne čutim neke žlehtnobe v ozadju ali pa želje po bit sovražen. Pomoje je malo kislo obtoževat woke ljudi, da so vzeli humor, ker v resnici je bilo na internetu res ogromno nekega iskrenega sovraštva in privoščljivosti (zaslužite si posilstva/nasilje/whatever, ker ste to in to), ki je potem rezultiralo v večji občutljivosti woke skupnosti

Povezava do prispevka

S prvim delom se strinjam. Pristop je pomemben.

 

Se pa ne strinjam, da ni woke kultura vplivala na humor v zadnjih 10 al neki letih.

Problem je v tem, da se folk užali za vsak kurac in delajo cancel kampanije nad komiki. Dandanes si, razen par izjem, več nihče ne upa delati norca nad čimerkoli kar spominja na manjšino. Pa še tej, ki delajo črni humor, morajo non stop namigovati na to, da gre samo za hec in ni mišljeno resno.

Ves čas je prisoten un gnil občutek, kot da bi hodili po jajcih.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 31 minutami:

Če misliš, da ne štekam kako bedno je folku v vojnah, pol me enostavno ne poznaš, jebi ga.

Vem tudi, da mora biti bedno folku, ki je podvržen rasizmu, homofobiji, transfobiji, etc. pa ne vidim nobenga tukaj, ki bi imel probleme se daleti norca na račun teh zadev.

Enostavno se moraš vprašati ali se boš šel hipokrita ali ne.

A to se moram jaz vprasat, ali random oseba? Ker dvomim, da bos najdo od mene kak tak komentar, na forumu ali izven foruma. In Camir je dobro povedal, odvisno na kak nacin pristopis, ce si podjebatorska pizda, se takoj vidi. Je pa tudi prirocno imet malo podlage, in poznat osebo. Ker ce meni vleti random kreten s cefurskimi forami in mal pretirava, ne bo glih slo skozi. Ce to pocne prijatelj, we good. 

 

 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 2 minutama:

A to se moram jaz vprasat, ali random oseba?

Ne, na splošno govorim. Vsi bi se morali to vprašati, vedno ko se nam črni humor zdi neokusen.

 

To kar vidva razlagata je pa povsem samoumevna stvar, ki mora biti jasna komurkoli z normalnimi sposobnostmi za socializacijo in nima res nobene zveze z mainstream komedijo (stand up, filmi, gledališče, etc.).

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ok, dajmo tko. Ali mislis, da je primerno stresat fore o Gazi, medtem ko poteka pobijanje ljudi? Ali mislis, da bo Bill Burr, Ricky, Chapelle, kdorkoli, šel na stage in zacel pokat zajebancije o mrtvih ljudeh? Jaz zelo dvomim. Obstaja primeren cas in kontekst za tole. Jaz govorim o specificnem primeru, ne splosno.  

Povezava do prispevka

Too soon conundrum.

Po tej logiki ni nikoli pravi čas, ker povsod po svetu stalno obstaja rasizem, stano obstaja homofobija, stalno obstajajo sirote v vojni, itd. Čemu bi točno nek dogodek moral biti ločen? Ker se nas osebno bolj dotika od ostlih ENAKIH dogodkov. Kar postane čista hipokrizija v trenutku, ko se nasmejemo isti šali na račun nečesa unrelated.

Razni Chapellei in Gervaisi vodijo vsak teden borbe z angry twitter mobi, ker streljajo fore na račun transov.

 

Ljudje morajo razumeti, da črni vici niso mišljeni resno. Meni je enostavno nepojmljivo, da je treba sploh komurkoli to razlagati (na splošno, ne govorim o tebi, Vučko).

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Jaz se s tem strinjam, ampak dejstvo je, da nekatere stvari na posameznika vplivajo drugace. Sej smo ljudje in ne roboti. Ne mores preklopit in se distancirat od necesa  ker je to nekomu drugemu smesno. Jaz niti pod razno nisem za omejevanje kvalitetne komedije. In vsi nasteti komiki zgoraj, so moji top komiki trenutno. Ne mores pa pricakovat, da bo vsakemu vse smesno. Tudi ce je dobro. Ni tu prave strategije, niti odgovora niti zakljucka debate, ker ne furamo vsi istega zivljenja, ne izhajamo vsi iz istih okoliscin in izkusenj. 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 6 minutami:

Jaz se s tem strinjam, ampak dejstvo je, da nekatere stvari na posameznika vplivajo drugace. Sej smo ljudje in ne roboti. Ne mores preklopit in se distancirat od necesa  ker je to nekomu drugemu smesno. Jaz niti pod razno nisem za omejevanje kvalitetne komedije. In vsi nasteti komiki zgoraj, so moji top komiki trenutno. Ne mores pa pricakovat, da bo vsakemu vse smesno. Tudi ce je dobro. Ni tu prave strategije, niti odgovora niti zakljucka debate, ker ne furamo vsi istega zivljenja, ne izhajamo vsi iz istih okoliscin in izkusenj. 

Kar praviš je 100% res in se strinjam. Mene ne moti, da ni vsaka fora isto smešna vsem. Moti me, ko se folk zgraža, da določen humor sploh obstaja in bi ga radi prepovedali.

Povezava do prispevka

Mislim da je razlika med kekitom ki "razume vojno", ker je pogledal grave of the butterflies in vučkotom, ki je vojno doživel in mislim da je to edini način, da lahko rečeš, da razumeš vojno. Meni je tudi smešno in se lahko zajebavam do ene točke. Je "vojna" in je pol razmišljanje o detajlih kaj se tam dogaja, ko naenkrat neha bit smešno. 

 

Tole je okayish

 

 

 

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 37 minutami:

To točno to pomeni prijatelj. Ne boš se nikol v lajfu hecal iz tega če ti otrok umre recimo.

Ne vem zate ampak jz velikokrat uporabim crn humor kot coping mehanizem. Smrt otroka morda res ne, upam da nikol ne vem, kdor pa mi misli probat preprecit se smejat joke-om Gaze/Izraela pa se lahko odstrani tja od koder je prisel. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 18 minutami:

kdor pa mi misli probat preprecit se smejat joke-om Gaze/Izraela pa se lahko odstrani tja od koder je prisel. 

Sej noben ti ne more nič realno, ok imaš puriste na eni strani, zaradi kirih ne smeš reč nič ker hočejo bit na moral high horseu oz so naučeni o čem se ne sme govorit, maš pa ljudi kot mogoče vučko kle ki prebere naslov članka in dobi flashbacke al neki. Moj bratranec je iz istega časa in kraja kot vučko, on je v otroštvu bil s frendi na trgu recimo, skoču za ovinek po kepico sladoleda, slišal bum, se vrnu nazaj in vidu dele telesa prijateljev razmetane naokoli. Ali pa probaj zaspat ko obstaja vsako noč znatna možnost da nardi bum in ti kolapsira streha na glavo. En tak človek vidi par fotk v novicah in reagira drugače kot mi, ki nam je prva asociacija hollywood al pa igrice, ker od drugje vojne ne pozamo. 

 

Ma lej sej ji big deal, samo skušam predstavit drugo stran in zakaj je smiselno zahtevat cenzuro.

Povezava do prispevka
Fuksija reče Dne, 26. 10. 2023 at 12:15:

kaj imate vsi s tem KFC, bla sem 2x na zagrebu in tud če ga nikol več ne

vse ma okus priokus po tipu olja, ki ga uporabljajo, vse si je podobno med sabo, omakce k sem jih probala pri Jayu so naravnost bedne

all in all kr neki


A ni ta isti okus ki se vlece skozi vse jedi klasika za vse te fast foode ala mcd in podobno. 
 

Js mam zlo majhen vzorec za KFC ampak kar sem bil mi je blo vedno kul, piscanec v bucketu je zmer juicy, burgerja pa ne vzamem nikoli.

 

Men se zdi da gre v njihovega piscanca dost vec ljubezni kot pa v mcdjev patty, pa ne da je to lih nek jak benchmark 😀

Povezava do prispevka

Dobro, nisem šel detaljno iskat, dal sem enega izmed prvih zadetkov kot primer satire. Se pa meni ta ilustracija zdi "smešna" oziroma satirična in je drugačna od tiste Lego Gaza, to je tudi moj point. 

 

Mogoče je bolj relevanten primer ta intervju z Bassemom (predvsem prvi dve minuti, recimo).

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 8 urami:

Sam problem tiste risbe je, da ni smešna. V bistvu ti pove na kateri strani vojne moramo bit in sočustvuje z drugo stranjo. Mislim a ne opaziš razlike med tem in tiso lego kocke gaza? 

 

Res je. Tista karikatura sploh ni smešnica, ampak prikaz stanja vojne - kako so stisnjeni v kot na tistem malem prostoru, ki ga imajo. Pač zgolj karikatura, ki ima svoj namen - komičen prikaz realnosti.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 8 urami:

Sam problem tiste risbe je, da ni smešna. V bistvu ti pove na kateri strani vojne moramo bit in sočustvuje z drugo stranjo. Mislim a ne opaziš razlike med tem in tiso lego kocke gaza? 

Če damo na sliko enega Hamasovca, ki puško meri v Izraelsko družino, kjer mamica s telesom ščiti dojenčka v zibki, pri nogah ji leži njen mož z luknjo v glavi in damo zraven drugega terorista, ki v blokec piše "head count 1123/9364000" ti pa spet pove drugo zgodbo.

 

Vedno nastradajo nedolžni (v tem primeru zdaj civili Palestinci), odgovorni se pa skrivajo nekje zadaj. Ista situacija s Putinom/Zelenskim, kjer umirajo vojaki vsak dan.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Bivša best frendica, ki je zdej moški, je zadnjič ful ponosen razlagal, kako je naučil svojega 3 leta starega fantka (njegova partnerka je od otroka biološka mama, oče je nek darovalec), da vsakemu pove, da je "otrok", ko ga vprašajo, ali je fantek ali punčka. In da je to že dvakrat povedal zdravniku na pregledu, ko so ga vprašali, kaj je. 

 

Jaz sem otrok.

 

In uno res glaring nasmeh ponosa (in norosti).

 

Kaj nardiš v takem primeru? Spucaš šamar frendici/u/i? Čelaka? Si tiho in si misliš svoje? TukajJeSlovenija sticker na mizo? Čestitaš za pogum in inspiracijo? Pokličeš policijo? Sieg heil direkt iz prve?

  • Solzice 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 5 minutami:

Kaj nardiš v takem primeru? Spucaš šamar frendici/u/i? Čelaka? Si tiho in si misliš svoje? TukajJeSlovenija sticker na mizo? Čestitaš za pogum in inspiracijo? Pokličeš policijo? Sieg heil direkt iz prve?


Brezeveze met agente Spletnega očesa na domu med prazniki, I’ll pass.

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 minutami:

Bivša best frendica, ki je zdej moški, je zadnjič ful ponosen razlagal, kako je naučil svojega 3 leta starega fantka (njegova partnerka je od otroka biološka mama, oče je nek darovalec), da vsakemu pove, da je "otrok", ko ga vprašajo, ali je fantek ali punčka. In da je to že dvakrat povedal zdravniku na pregledu, ko so ga vprašali, kaj je. 

 

Jaz sem otrok.

 

In uno res glaring nasmeh ponosa (in norosti).

 

Kaj nardiš v takem primeru? Spucaš šamar frendici/u/i? Čelaka? Si tiho in si misliš svoje? TukajJeSlovenija sticker na mizo? Čestitaš za pogum in inspiracijo? Pokličeš policijo? Sieg heil direkt iz prve?

Posljes na netflix, da naredijo serijo.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 20 minutami:

Bivša best frendica, ki je zdej moški, je zadnjič ful ponosen razlagal, kako je naučil svojega 3 leta starega fantka (njegova partnerka je od otroka biološka mama, oče je nek darovalec), da vsakemu pove, da je "otrok", ko ga vprašajo, ali je fantek ali punčka. In da je to že dvakrat povedal zdravniku na pregledu, ko so ga vprašali, kaj je. 

 

Jaz sem otrok.

 

In uno res glaring nasmeh ponosa (in norosti).

 

Kaj nardiš v takem primeru? Spucaš šamar frendici/u/i? Čelaka? Si tiho in si misliš svoje? TukajJeSlovenija sticker na mizo? Čestitaš za pogum in inspiracijo? Pokličeš policijo? Sieg heil direkt iz prve?


 

a to je tista frendica, o kateri si se zadnjic pisal da je cool in “normalen” transic

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 9 minutami:

Posljes na netflix, da naredijo serijo.

Preveč vanilla za Netflix. Če ni protagonist slepi in nemi amputiranec ilegalno emigriran iz Papue Nove gvineje, zaimki ljudi(?) okoli nje_ga pa bolj zvenijo kot nekaj iz Klingonščine, ne pride niti skozi prvi krog, a kje je še green light.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...