Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Slinch reče pred 18 minutami:

Kar hecno, ko ljudje, ki nimajo niti osnovnošolskega znanja o najbolj razširjenih boleznih, pametujejo o statistiki. Vsaj faking vikipedijo bi odprl, preden se smešiš.

 

Samo kaj bi drugega pričakoval od nekoga, ki je študiral fiziko. :rolleyes:

vidim da še vedno kvariš ugled celotnega foruma s tvojim obnašanjem. Pojma nimam kako je tak uporabnik kot ti sploh lahko šerif in kako lahko sploh banate neke uprabnike glede na to da se obnašajo isto kot ti. Ampak dobr, glavno da si boga za jajce prjel k si fural amazon associates program. Pravi podjetnik! Boš povedal še da imaš veliko pojma o covidu ker si smeti raznašal po urgenci?

uredilo bitje Gapi182
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 1 uro:

kakšna pa je razlika če se npr moja babica cepi(kar se je) in se js ne, napram temu če se oba? Če cepivo deluje je itak ne more kdo okužit a ne? Moja babi se cepi tudi proti pljučnici, ker je za starejše zelo nevarna, se morem potem js cepit tudi proti tem? Je namreč veliko bolj nevarna kot covid.

to, da imaš potem ti velik manj šans da stakneš virus, preneseš virus naprej, pokvariš statistiko in prispevaš k temu, da smo, kjer smo

ne ukrepi ne cepljenje niso 100%, sam cepljenje se mi zdi enostavnejše in bolj zanesljivo

 

v bistvu je 'ne bom naredil nečesa dobrega zato k me silijo' najbolj glup in otročji argument na svetu

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 12 minutami:

da ti pa tomažek 'vesta' za veliko primerov, kjer ljudje niso imeli simptomov, glede na to, da je dobrih 80% ljudi asimptomatskih oz blago simptomatskih, ne rabiš biti ravno nek strokovnjak, da to ugotoviš

 

Koji k... me mešaš v to vašo debato. Jaz sem napisal dejstvo, da noben poznan ni imel nekih problemov, še manj, da bi poznal koga, ki bi umrl (slišal za neke full stare, ki osebno nisem poznal). Ti pa zganjaš paniko, ker nekdo dalj časa nima vonja in enemu se vrti. Wau... katastrofa od bolezni.. nova kuga, zaprimo se v luknje. Zgleda maš srečo, da še nisi imel nič resnega (hvala bogu, vsakemu privoščim zdravje). Jaz sem par krat bil na nitki in mesece, mesece skup v bolnici. Nem pa panike zganjal in ogrozil celih generacij (gospodarsko) zaradi Covida. Pa tudi, če crknem od njega...boli me kurac, mi je pač blo sojeno. Meni mogoče to, drugemu pa komplikacija pri rutinski operaciji žolča, tretji bo umrl v prometni... svet se bo čist normalno naprej vrtel brez nas. Večno pa ne bo noben.

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 3 minutami:

to, da imaš potem ti velik manj šans da stakneš virus, preneseš virus naprej, pokvariš statistiko in prispevaš k temu, da smo, kjer smo

ne ukrepi ne cepljenje niso 100%, sam cepljenje se mi zdi enostavnejše in bolj zanesljivo

 

v bistvu je 'ne bom naredil nečesa dobrega zato k me silijo' najbolj glup in otročji argument na svetu

Kaj pa če si mnenja da smo tu kjer smo ker je bil odziv države pretiran? 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Kako pa je s temi protitelesi? Kaj greš to testirat se in ti pokaže koliko jih imaš, ali je samo pozitiven test imaš al nimaš?

 

Samo test. Protitelesa pokažejo, če si mogoče že kdaj prebolel v preteklosti. Je pa vseeno zanimivo, da če si imel pozitiven test v preteklosti ti velja to kot potrdilo (kot da si cepljen ali negativen na testu), protitelesa pa ti ne dajo takega potrdila.

 

P.S.: Jaz bi se šel takoj piknit, ker sem itak že milijon te farmacevtske kemije dobil v sebe v lajfu... ampak, če bi mi to bil garant, da po cepljenju lahko živim enako kot sem pred Corono. Dokler sami ne vejo kako bo in kaj bo... pa se ne mislim.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

 

Samo test. Protitelesa pokažejo, če si mogoče že kdaj prebolel v preteklosti. Je pa vseeno zanimivo, da če si imel pozitiven test v preteklosti ti velja to potrdilo (kot da si cepljen ali negatoiven na testu), protitelesa pa ti ne dajo takega potrdila.

A res to ?

 

lol :)

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 11 minutami:

 

Moj foter je mel levkemijo, en dan ga peljem v bolnico, ker ga je malo grlo bolelo, next thing you know par tednov umetne kome zaradi pljučnice. Takrat se je res za faking milimeter zlizal, zdravniki so govorili o procentu možnosti. Pol se je držal še dve leti, dokler ni pač main bolezel zmagala (oziroma tudi neka bakterija, valda), samo čist komot bi takrat tista pljučnica bila finiš.

 

Pač ya, cepimo se predvsem za tiste, ki se ne morejo. 

 

Pač moj fotr je mel res ful razsejanega raka, sam takrat sm ga res pogosto obiskoval (da sem izkoristil) in po kemo, obsevanjih in ostalih sranjih, te pač kerakoli bakterija zjebe do amena in itak vse dobiš v bolnici, ne morš pa pol več vn prit, ker si na praktično stalnem IV novih antibiotikov, tud vsi ostali ljudje na oddelku so bli zato hospitalizirani. Ko dobiš pljučnico te je primarna bolezen že večinoma sfukala do te mere, da se organizem ne more več normalno branit. To nima s covidom nikakršne veze, razen ker kot ko rečeš, 'kok ljudi umre zarad kajenja', pa valda ne umrejo direktno zarad kajenja, ampak zarad nečesa, kar je kajenje povzročilo. Isto je pljučnica pač stvar, ki jo dobijo večinoma ljudje, ki so zaradi ene stvari (TUDI COVID), doživeli kolaps imunskega sistema.

 

Folk kr misli, da bo virus magično izginil, ker oni ne verjamejo, da je nevaren in ker 'ne poznajo ljudi', ki so bili prizadeti od njega. 

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 minutama:

A res to ?

 

lol :)

 

Ja. Ne vem zakaj. Menda nekaj, ker ne morejo določiti kdaj si prebolel in da je premalo raziskano al kaj vem kaj so pravili. Nisem več tak pozorno bral vsega, samo naslove bolj, ker imam poln kurac že te tematike :D

 

Virus bo sčasoma itak postal še en sezonski virus, tako kot še vsi raspiratorni virusi v zgodovini do sedaj.

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 3 minutami:

nima veze, še vedno živiš tukaj in si omejen s temi ukrepi :rofl:

 

 

hja če ne bo druge se bom pač cepil. Ma trenutno se js ne družim z ljudmi, ne hodim okrog vsak dan z drugim frendom, skratka imam kontakt samo z eno osebo za treninge in pa s punco ki je imela covid, ostalo se bolj kot ne izoliram. 

Povezava do prispevka
Gapi182 reče Pravkar:

hja če ne bo druge se bom pač cepil. Ma trenutno se js ne družim z ljudmi, ne hodim okrog vsak dan z drugim frendom, skratka imam kontakt samo z eno osebo za treninge in pa s punco ki je imela covid, ostalo se bolj kot ne izoliram. 

in to se ti zdi lažje kot biit cepljen

 

ok got it

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 2 minutama:

dej mi rajš odgovori kako boš s svojim necepljenjem kakorkoli koristen

 

Mene vprašaš? Saj nisem rekel, da se ne bom cepil, ampak počakal še malo kako se bo izkazalo cepivo. Sem že prej namignil, da jeseni pa se potem mogoče bom, ko bom malo bolj videl kako in kaj deluje, pa k čemu vse bo pripomoglo. Nekako me vseeno ne mika biti med prvimi, v poletju pa kot pravim računam, da bo kot s vsakim rapširatornim virusom (in kot je bilo lani), da se bo pomirilo... potem pa bo verjetno za jesen tudi dovolj cepiva in dovolj različnih vrst, nekaj več raziskav in statistik... pa se bom odločil kaj narediti.

 

P.S.: Aja Gapija si spraševala. Sorry.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Gapi182 reče Pravkar:

ne tko pač morem živet ker ni druge ker so nam dali take ukrepe. Če se cepim ne bo nič drugače. Kar se tiče cepljenja pa mi je dosti bolj logično da se cepijo samo ljudje ki so v ranljivih skupinah ostali pa se lahko brez panike prekužimo.

prekužit se za nerizične skupine še vedno pomeni na tisoče, če ne desettisoče ljudi s posledicami zarad covida sam v Sloveniji

čemur se je z našim zdravstvenim sistemom smiselno izognit + nočeš ti bit tisti

 

pa to da se ti cepiš je sam nek mikrominimalen delec rešitve, ampak največ, kar lahko narediš kot posameznik

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 19 minutami:

 

Koji k... me mešaš v to vašo debato. Jaz sem napisal dejstvo, da noben poznan ni imel nekih problemov, še manj, da bi poznal koga, ki bi umrl (slišal za neke full stare, ki osebno nisem poznal). Ti pa zganjaš paniko, ker nekdo dalj časa nima vonja in enemu se vrti. Wau... katastrofa od bolezni.. nova kuga, zaprimo se v luknje. Zgleda maš srečo, da še nisi imel nič resnega (hvala bogu, vsakemu privoščim zdravje). Jaz sem par krat bil na nitki in mesece, mesece skup v bolnici. Nem pa panike zganjal in ogrozil celih generacij (gospodarsko) zaradi Covida. Pa tudi, če crknem od njega...boli me kurac, mi je pač blo sojeno. Meni mogoče to, drugemu pa komplikacija pri rutinski operaciji žolča, tretji bo umrl v prometni... svet se bo čist normalno naprej vrtel brez nas. Večno pa ne bo noben.

 

Tebe mešam v to 'debato', v katero si sam največ debilnosti dodal, predvsem ker si pač pisal debilnosti, sam vidim, da jih še kar naprej pišeš in da se to ne bo neki hitro končalo. OPAZKO glede možnih posledic sem dal ne kot PRIMER smrtnosnosti, ampak kot primer tega, da zadeva ni kot ti pišeš enoplastna. Ne pomen, da so to edini, v familiji po obeh straneh je blo dost ljudi mesce hospitaliziranih, ker se pač po manjših vaseh niso držali ničesar in je bila hitro cela vas okužena. Sej jim ne zamerim, pač težko je spreminjat dolgoletne navade. Mi grejo pa na kurac taki posebneži kot si ti, ki otresajo s floskulami o gospodarstvu, gremo vse odprt in podobno, brez da bi razumel, da to preprosto ni blo možno. Vsi bi si želeli, da teh ukrepov ne bi bilo, pa se ne rabmo slepit, da niso bili potrebni in so še v tej strogi obliki komaj zadoščali.

 

A bi lahk bli v drugi obliki pa bli enako efektivni - mogoče, ampak tega ne bomo vedl. Obstaja pa ena rešitev, ne boš verjel in to je cepivo in pol taki, ki ste skoz pizdili proti VSEM ukrepom zdej pišete še traktate proti cepljenju, to me pa res požene pizda, ker točno vem, da zarad folka, ki je VEDNO bolj pameten od vseh, vedno nafukamo vsi.  Pa ne mi, da si reku da si 'boš tud ti cepu, ko bo več podatkov blabla'. Sej kul model, nehi skoz bit najbolj pameten pa se pol vzdrž pofukanih komentarjev o 'varnosti' cepljenja, pač lepo čaki pa pust, da ostali vse zrihatajo namest tebe in lepo pametuj po forumih pa facebooku kot ostala drhal.

 

 

uredilo bitje Ezoterik
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 5 minutami:

Mi grejo pa na kurac taki posebneži kot si ti, ki otresajo s floskulami o gospodarstvu, gremo vse odprt in podobno, brez da bi razumel, da to preprosto ni blo možno. Vsi bi si želeli, da teh ukrepov ne bi bilo, pa se ne rabmo slepit, da niso bili potrebni in so še v tej strogi obliki komaj zadoščali.

 

No meni pa grejo na živce taki posebneži kot si ti, ki pišejo totalne budalizme in jih skrbi samo za lastno rit. Zaprite se v bunker pa dajte tistim, ki he delajo paniko, da živijo normalno. Pazi nase in na svoje bližnje s tem, da se izoliraš od nas, ki smo potencialna grožnja. Vsak je najprej dolžan poskrebit zase. Izoliraj se s familijo, če ne nisi dober oče, brat, sin... če ne poskrbiš za njih.

 

 

Vsaka "vojna" je mela kolateralno škodo in tudi corona bo. Je itak dosti doti manj ljudi pomrlo kot sem mislil.

 

lp

uredilo bitje tomazek
  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 1 minuto:

Vsi bi si želeli, da teh ukrepov ne bi bilo, pa se ne rabmo slepit, da niso bili potrebni in so še v tej strogi obliki komaj zadoščali.

ne rabmo si tudi zatiskat oči pred tem da so nekateri ukrepi popolnoma neumni in so povzročili več škode kot koristi. Res misliš da so vsi ukrepi temeljili na tem kaj je najbolj safe za ljudi? Dej no... next level naivnost.

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

 

No meni pa grejo na živce taki posebneži kot si ti, ki pišejo totalne budalizme in jih skrbi samo za lastno rit. Zaprite se v bunker pa dajte tistim, ki nhe delajo paniko, da živijo normalno. Pazi nase in na svoje bližnje s tem, da se izoliraš od nas, ki smo potencialna grožnja.

 

Vsaka "vojna" je mela kolateralno škodo in tudi corona bo. Je itak dosti doti manj ljudi pomrlo kot sem mislil.

 

lp

 

Ubistvu tebe hipokrit en skrbi sam za lastno rit, maš en kurac od kolektivne odgovornosti, si pa valda najbolj pameten. Klasičen general po bitki, ki bo lajal še naslednje leto, kako bi se lahko rešilo vse če bi samo njega poslušal.

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Ja jaz gledam na lastno rit, ki sem prvi napisal, da me boli kurac, če me od korone pobere :D

 

Vidm, da ti niso jasni osnovni pojmi kaj je individualizem (TO DA TE BRIGA SAMO ZASE IN JA TO POMEN TUD TO, DA TI JE VSEEN, ČE TI IN VSI POMREJO), al pa da maš neke vrste KOLEKTIVNO odgovornost.

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 6 minutami:

prekužit se za nerizične skupine še vedno pomeni na tisoče, če ne desettisoče ljudi s posledicami zarad covida sam v Sloveniji

čemur se je z našim zdravstvenim sistemom smiselno izognit + nočeš ti bit tisti

 

pa to da se ti cepiš je sam nek mikrominimalen delec rešitve, ampak največ, kar lahko narediš kot posameznik

 

 

Kakšne posledice? To da vsak 5 mogoč ne bo mogu vohat 1 mesec? Ko bojo raziskave pokazale evo to je super cepivo, deluje v veliki večini primerov, vsi ga potrebujete, ma dej z veseljem se cepim saj nisem anti vaxxer. Ne pa da vsak teden slišim nove novice o novem cepivu.

Povezava do prispevka

Itak vsak prvo za sebe poskrbi in svoje bližnje. Kaj ti res misliš, da bom jaz zate in za tvoje skrbel al kaj? Namerno virusa itak nem širil, so pa druge prioritete in se lahko tudi to zgodi nenamenoma. Jebi ga, sprijazniti se bo treba, da je kolektivna odgovornost več ali manj lepa črka na papirju, ko pride do sranja pa je ni. Saj se je lepo pokazalo tudi sedaj pri nabavi opreme, cepiv... kako so države plenile pošiljke drugih držav. V realen svet boš moral zajadrat v teh letih in sprevidet, da življenje ni potica.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 2 minutama:

ne rabmo si tudi zatiskat oči pred tem da so nekateri ukrepi popolnoma neumni in so povzročili več škode kot koristi. Res misliš da so vsi ukrepi temeljili na tem kaj je najbolj safe za ljudi? Dej no... next level naivnost.

 

Ne mislim tega, niti nisem noben zagovornik oblasti, sam to ne pomeni, da sem videl do sedaj v svetu kakšno posebi boljšo rešitev. Še z vsemi temi ukrepi smo mel mesce skoraj do roba obremenjen zdravstveni sistem in bogve kok presežnih smrtih zaradi nediagnoze drugih bolezi, slabega zdravljenja kroničnih ipd. Pač mogoče bi mogli bit ukrepi drugačni (bolj strogi, manj strogi, bolj transparentni, whatever, nisem strokovnjak), vsekakor še kar je bilo ni zadostovalo, da ne bi povsem sfukalo sistema. In kle ni niti ta niti kerakoli druga vlada odgovorna, pač epidemija je za vse na svetu, nikjer je niso posebi boljš odnesl, mi smo jo KLJUB vsem tem ukrepom zarad nesposobne vlade in ljudi, ki so podobni pametni kot ti, odnesli veliko slabše kot dosti držav.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Itak vsak prvo za sebe poskrbi in svoje bližnje. Kaj ti res misliš, da bom jaz zate in za tvoje skrbel al kaj? Namerno virusa itak nem širil, so pa druge prioritete in se lahko tudi to zgodi nenamenoma. Jebi ga, sprijazniti se bo treba, da je kolektivna odgovornost več ali manj lepa črka na papirju, ko pride do sranja pa je ni. Saj se je lepo pokazalo tudi sedaj pri nabavi opreme, cepiv... kako so države plenile pošiljke drugih držav. V realen svet boš moral zajadrat v teh letih in sprevidet, da življenje ni potica.

 

Največ za njih lahko narediš tako da se ti in oni čimprej cepijo, sploh če imaš kakšne betežne bližnje.

Povezava do prispevka

Seveda naj se, če se želijo. Sem že večkrat rekel, da se bom tudi jaz verjetno jeseni. Mami sem recimo rekel naj se obvezno prijavi in se gre cepit, ker ima tudi kar nekaj pridruženih bolezni (vključno z rahlo sladkorno, hipertenzijo in kadilka je). Pa noče it za vraga, jaz pa sem jo celo nekoliko priganjal. Silil pa je naprej sigurno ne bom, če sama noče. Frocov nimam, fotra pa mi je tudi pred leti vzel rak. Sestra pa niti ne vem kako je glede tega po resnici pvoedano. Pri njej so vsi preboleli, tako mož, kot otroci. Ona pa sploh ni dobila, pa je bla cele dneve z njimi.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...