Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

js zdele sam čakam da mi starše pocepijo da se neham tolk sekirat vsakič k jih vidim

pedagoga sta, fotrič ma datum v torek, mami pa še ne ve, ampak je na seznamu, hopefully cca še en teden kasneje

noben ni najbolj srečen nad pričakovanjem parih dni gripe, sam boljš to kot met vsak dan 3 razrede mulcev k ne veš kje so bli

Povezava do prispevka

Ja, če bi le blo tak enostavno. Zdaj pa iz dneva v dan ugotavljajo kaj prime, kaj ne prime... za kateri sev je OK, za kateri ni. Tudi cepljeni so lahko naprej kužni in prenašajo virus. Za vsak cev bojo nekaj speminjali... mogoče bojo delovale 3 doze, ne pa 2 (zdaj testirajo)... kaj se bomo cepili vsake 3 mesece? Nimajo pojma kaj delajo, niti približno ne vejo kako dolgo bo cepivo držalo, ne morejo vedeti kdaj lahko pride nov sev, ki bo imun nanova cepiva... tu je toliko "če"-jev, da bom jaz kar počakal še malo in potem videl kako in kaj. Jeseni bo mogoče več znanega, čez poletje pa bo itak isto kot lani vse skup malo zamrlo.

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 9 minutami:

Jaz se bom cepil. BMK za vlado in politiko. Če je možnost zmanjšanja tveganja zame in za druge, je res nobrainer.

fukken this

 

mislim prav jezna sem k berem take 'argumente'

ajde cepivo ni isto učinkovito za vse seve, sam to ne pomeni da sploh ne prime

 

pa se strinjam da imamo kretensko vlado in da je semafor sproščanja ukrepov nesmiseln, ampak to ni glih razlog, da ne bi naredila največ, kar kot posameznik lahko aka se šla cepit takoj k imam možnost

Povezava do prispevka

kakšna pa je razlika če se npr moja babica cepi(kar se je) in se js ne, napram temu če se oba? Če cepivo deluje je itak ne more kdo okužit a ne? Moja babi se cepi tudi proti pljučnici, ker je za starejše zelo nevarna, se morem potem js cepit tudi proti tem? Je namreč veliko bolj nevarna kot covid.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 1 uro:

Js se ne mislim cepit razen če bo to obvezno za službo ali potovanja.

+1

 

Malo iz podobnih principov kot ti, večinoma pa zato ne, ker pričakujem podoben scenarij kot pri sezonski gripi - vsako sezono nov sev, nova serija cepiv in novo cepljenje, vsake 6 mesecev, 2x na leto, še vsaj 30 let oz. dokler ne krepnem. F**k this :P

 

Če je kdo zaradi tega jezen name, se čim prej cepite, pa boste varni pred mojo neumnostjo ;)

 

Aja, glede dostopa na mojblink: meni je najprej isto delalo - 5 poskusov, vsak neuspešen in je sledil zaklep za 24 ur; vmes sem jih še prosil za menjavo gesla, samo ni pomagalo, pol sem pa zalaufal Windscribe VPN (10 Gb prenosa zastonj na mesec, priporočam) in se takoj lahko prijavil. Mi je razumljivo - očitno niso bili tako velik sajt kot Partis in jim očitno malo infrastruktura šepa, jbg

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka

Jst sm se tud cepil včeri, no idea kako sm pršu na vrsto. Sm poslal v petek mail, da bi se cepil, ker sem prebral, da se ne moreš prek portala in so me ob 16ih poklical, da jim je ostal še neki cepiva (predvidevam, da zarad teh prizadetih odpovedi). No matter, čist preveč folka poznam, ki je ornk nafukal, da bi jemal z levo roko. Za vsakih 5, ki niso mel simptomov poznam 1ga, ki še zmer nima vonja in okusa, en sodelavc (34), ma pa prizadete simptome (vrtoglavica, tremor, ipd) še mesce po koncu.

 

Tko, da če mene vprašate bi priporočal cepljenje vsem, ne glede na to kako mladi ste. 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 1 minuto:

Za pljučnico je leta 2017 umrlo 2.56mil ljudi. Več kot za covidom 2020. Je tudi dosti bolj nevarna za otroke, 5-10% mortality rate hospitaliziranih oseb. 

 

Ne vem zakaj točno to pišeš, pljučnica je pač bolezen, ki ubije predvsem imunoprizadete ljudi (ljudi z rakom, po terapijah, hude kronične bolnike), zato je tako nevarna, ker si človek, ki ima prizadet imunski sistem ne more privoščit, da dobi še pljučnico. Če hočeš bit tako semantičen, covid tudi povzroči pljučnico in potem umreš od pljučnice, ne direktno od virusa.

 

Tudi moj fotr je umrl od pljučnice, seveda je zares umrl od raka v četrtem stadiju, sam ubila ga je pa pljučnica, ki jo je dobil v bolnišnici, tudi vsi možni antibiotiki je ne spucajo. 

 

Ful bi rajš vidu, da pač ljudje kot si ti (pa brez zamere), ne komentirajo neki takih stvari pavšalno, ker je tega že dost po raznih socialnih omrežjih. Pač sej kul, nimaš pojma kaj pišeš, sam boljš pol da nič ne napišeš, kot da pač kle širiš neumnosti.

Povezava do prispevka

Itak, da je pljučnica dosti, dosti bolj nevarna. Jaz vem za kar nekaj mlajših ljudi, ki so umrli od pljučnice, Covid pa je vsega skupaj na ogromno več primerov kot pljučnice umrlo 22 ljudi mlajših od 45 let (samo 2 osebi stari pod 35 let). Pa še ti pitaj boga kaj vse so imeli zraven. Pljučnica pa kosi vsepovprek. Jaz 100% raje fašem Covid kot neko pljučnico. Pred par leti sem bil nujno napoten na infekcijsko kliniko zaradi pljučnice in sem komaj še lovil sapo. Mamo pa so mi hospitalizirali pred mesecem dni zaradi pljučnice (6x negativna na Covid) in dobro, da sem slučajno videl kaka je in sforsiral, da so smo poklicali rešilca... naslednji dan je zdravnik rekel, da se ne bi včakala jutra, če je ne bi odpeljali, ker ji je tako padel kisik v krvi in samo širila se je pljučnica.

 

Se pa strinjam, da je pogovor o teh zadevah po tolkem času skoraj brezvezen, ker povzroča samo razprtije. In to oblastem paše, da je narod sprt. Naj se cepi kdor se hoče, naj se ne cepi kdor se noče in to je to. Mišljenje spremenijo itak ekstremno redki. Pa nikakor ne dajem Covid v nič, je pa daleč od bav-bava, ki sem ga pričakoval lani spomladi ob začetku. Tako paniko so zagnali, da sem mislil, da bo umrlo najmanj 100.000 ljudi v prvem letu in bo kosilo vse okoli mene. Sedaj pa ne poznam človeka osebno, ki bi mu bilo kaj hujšega. Slišal za neke starostnike, sorodnike znancev, ki so umrli, ampak zelo malo.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 12 minutami:

 

Ne vem zakaj točno to pišeš, pljučnica je pač bolezen, ki ubije predvsem imunoprizadete ljudi (ljudi z rakom, po terapijah, hude kronične bolnike), zato je tako nevarna, ker si človek, ki ima prizadet imunski sistem ne more privoščit, da dobi še pljučnico. Če hočeš bit tako semantičen, covid tudi povzroči pljučnico in potem umreš od pljučnice, ne direktno od virusa.

 

Tudi moj fotr je umrl od pljučnice, seveda je zares umrl od raka v četrtem stadiju, sam ubila ga je pa pljučnica, ki jo je dobil v bolnišnici, tudi vsi možni antibiotiki je ne spucajo. 

 

Ful bi rajš vidu, da pač ljudje kot si ti (pa brez zamere), ne komentirajo neki takih stvari pavšalno, ker je tega že dost po raznih socialnih omrežjih. Pač sej kul, nimaš pojma kaj pišeš, sam boljš pol da nič ne napišeš, kot da pač kle širiš neumnosti.

Samo podal sem dejstva smrti in to da je pljučnica dosti nevarnejša bolezen kot covid. Po kateri logiki imam narobe? Objavil sem mortality rate in število smrti v letu. Kaj Covid pa ubije zdrave ljudi al kaj? Razumem da nekatere ovčke radi vse verjamejo medijem ampak tako kot si napisal, covid v veliki večini primerov povzroči smrt prav zaradi tega ker se razvije v covid pljučnico(se razlikuje od navadne pljučnice zato sem tako napisal). Velika večina teh ljudji ki umrejo za covidom bi umrli tudi za navadno pljučnic, najverjetneje bi jih veliko umrlo tudi če bi si zlomili kolk ali kaj podobnega. Pljučnica ubije tudi MNOGO VEČ mladih otrok kot Covid, na katerega je večina otrok pravzaprav imunih.
Aja sorry Covid je bolj nevaren ker zgubiš za kakšen mesec vonj. Eni res komenitrate banalne zadeve.

uredilo bitje Gapi182
  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 2
Povezava do prispevka
1309976 reče pred 7 urami:

Ne vem, sem poskusil pa me stalno preveže na neke sumljive strani (opcije potega torrenta ni, je le povezava)...zdaj ali ne znam uporabljati ali pa tole ni povsem varna zadeva. Mogoče opišeš malo na kak način si dobiš zadevo?

Zgelda pa drugače dokaj ok na prvi pogled.

 

LP

adblock pa magnet link, to je to.

Povezava do prispevka

Kako pa je s temi protitelesi? Kaj greš to testirat se in ti pokaže koliko jih imaš, ali je samo pozitiven test imaš al nimaš?

 

Ok covid gore dole, jest se na te stvari ne spoznam. Sam sem pa 100%, da se vlada naša in tudi ostale vlade popolnoma napačno lotili problema.

Povezava do prispevka

še dobro da človek napiše da eni ne bi smeli komentirat in sam sebi kontrira v lastnem komentarju lol. ''pljučnica je pač bolezen, ki ubije predvsem imunoprizadete ljudi'' potem pa napiše da covid ubije ljudi s pljučnico. Mortality rate neke bolezni nima veze kakšni ljudje umrejo, gleda se splošno statistiko in pri pljučnici je pač večja kot pri covidu. Ne moreš trdit da je covid bolj nevaren. Podaj mi potem dejstva zakaj je bolj nevaren. Jaz sem jih podal. Ne samo da ima pljučnica višji mortality rate, ubija tudi veliko več otrok kot covid. In to res veliko veliko več, 1 tretjina smrti je otrok. Tisto kar je rekel Ezoterik je torej NAVADNA LAŽ ki je ubistvu bolj pravilna za covid kot navadno pljučnico. 

 

Aja pa zakaj bi naredu 360 deg obrat? To je krog. Še vedno stojiš pred sogovornikom. Mogoče ne pametovat v statistiki če ne veš niti koliko stopinj je obrat nazaj(180 da ti pomagam).

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 17 minutami:

še dobro da človek napiše da eni ne bi smeli komentirat in sam sebi kontrira v lastnem komentarju lol. ''pljučnica je pač bolezen, ki ubije predvsem imunoprizadete ljudi'' potem pa napiše da covid ubije ljudi s pljučnico. Mortality rate neke bolezni nima veze kakšni ljudje umrejo, gleda se splošno statistiko in pri pljučnici je pač večja kot pri covidu. Ne moreš trdit da je covid bolj nevaren. Podaj mi potem dejstva zakaj je bolj nevaren. Jaz sem jih podal. Ne samo da ima pljučnica višji mortality rate, ubija tudi veliko več otrok kot covid. In to res veliko veliko več, 1 tretjina smrti je otrok. Tisto kar je rekel Ezoterik je torej NAVADNA LAŽ ki je ubistvu bolj pravilna za covid kot navadno pljučnico. 

 

Aja pa zakaj bi naredu 360 deg obrat? To je krog. Še vedno stojiš pred sogovornikom. Mogoče ne pametovat v statistiki če ne veš niti koliko stopinj je obrat nazaj(180 da ti pomagam).

 

Mislim sej vem, da nisi najbolj oster nož v predalu, sam lajaš na napačno drevo, jst nism pisal, da je pljučnica manj nevarna od covida, ker ne bi nikol primerjal covida pa pljučnice, ker sta povsem druga stvar. Pljučnica je bolezensko stanje, ki se razvije zaradi različnih razlogov (lahk tudi kot posledica okužbe z virusom covida, kar je lahk tud navadni prehlad, predvsem pa je izven bolnišnic razlog bakterija, proti kateri se da cepit: https://www.nijz.si/sl/pnevmokokne-okuzbe-in-cepljenje-vprasanja-in-odgovori), ta trenutna epidemija je pa epidemija virusa, kar ma s pljučnico glih tok veze, da lahko povzroči pljučnico zaradi katere umreš.


Virus sam po sebi ni smrtonosen, je pa izjemno nevaren, sploh ker vemo izjemno malo ali pa sploh nič o posledicah, lahko tudi (vse bolj kaže na to), se bo nenehno ponavljal, ja morda boš prvič parkrat mel benigno obliko, četrtič se ti bo pa razvila pljučnica in boš pri 37ih umrl v bolnici, brez da bi mel AIDS, al pa katero drugo oblike imunske supresije. Važno, da ti pa tomažek 'vesta' za veliko primerov, kjer ljudje niso imeli simptomov, glede na to, da je dobrih 80% ljudi asimptomatskih oz blago simptomatskih, ne rabiš biti ravno nek strokovnjak, da to ugotoviš. 2/10 z srednje hudimi simptomi, in ogromna količina ljudi, ki bodo imeli ogromno posledic zaradi tega virusa. Ne samo zdaj, ker kljub temu, da mam približno v takih čislih državo kot ti, mislim, da bo zadeva še trajala v prihodnosti.

 

A veš kaj je odgovor? Ne to kar ti misliš, da se virus 'ignorira', ker je manj 'nevaren', kot pljučnica, ampak da se precepi vsa populacija, magar tudi vsakoletno, dokler ne bomo tudi mentalno zdravi ljudje lahko spet normalno živeli, nikomur ni všeč trenutno stanje, sam ignorirat edino možno rešitev je pa dobesedno hilarious :D

 

Dej bova počas zaključla komunikacijo glede tega, ker močno dvomim, da te bo moč argumentov prepričala v karkoli.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 1 uro:

Tudi moj fotr je umrl od pljučnice, seveda je zares umrl od raka v četrtem stadiju, sam ubila ga je pa pljučnica, ki jo je dobil v bolnišnici, tudi vsi možni antibiotiki je ne spucajo. 

 

Moj foter je mel levkemijo, en dan ga peljem v bolnico, ker ga je malo grlo bolelo, next thing you know par tednov umetne kome zaradi pljučnice. Takrat se je res za faking milimeter zlizal, zdravniki so govorili o procentu možnosti. Pol se je držal še dve leti, dokler ni pač main bolezel zmagala (oziroma tudi neka bakterija, valda), samo čist komot bi takrat tista pljučnica bila finiš.

 

Pač ya, cepimo se predvsem za tiste, ki se ne morejo. 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 6 minutami:

 

Mislim sej vem, da nisi najbolj oster nož v predalu, sam lajaš na napačno drevo, jst nism pisal, da je pljučnica manj nevarna od covida, ker ne bi nikol primerjal covida pa pljučnice, ker sta povsem druga stvar. Pljučnica je bolezensko stanje, ki se razvije zaradi različnih razlogov (lahk tudi kot posledica okužbe z virusom covida, kar je lahk tud navadni prehlad, predvsem pa je izven bolnišnic razlog bakterija, proti kateri se da cepit: https://www.nijz.si/sl/pnevmokokne-okuzbe-in-cepljenje-vprasanja-in-odgovori), ta trenutna epidemija je pa epidemija virusa, kar ma s pljučnico glih tok veze, da lahko povzroči pljučnico zaradi katere umreš.


Virus sam po sebi ni smrtonosen, je pa izjemno nevaren, sploh ker vemo izjemno malo ali pa sploh nič o posledicah, lahko tudi (vse bolj kaže na to), se bo nenehno ponavljal, ja morda boš prvič parkrat mel benigno obliko, četrtič se ti bo pa razvila pljučnica in boš pri 37ih umrl v bolnici, brez da bi mel AIDS, al pa katero drugo oblike imunske supresije. Važno, da ti pa tomažek 'vesta' za veliko primerov, kjer ljudje niso imeli simptomov, glede na to, da je dobrih 80% ljudi asimptomatskih oz blago simptomatskih, ne rabiš biti ravno nek strokovnjak, da to ugotoviš. 2/10 z srednje hudimi simptomi, in ogromna količina ljudi, ki bodo imeli ogromno posledic zaradi tega virusa. Ne samo zdaj, ker kljub temu, da mam približno v takih čislih državo kot ti, mislim, da bo zadeva še trajala v prihodnosti.

 

A veš kaj je odgovor? Ne to kar ti misliš, da se virus 'ignorira', ker je manj 'nevaren', kot pljučnica, ampak da se precepi vsa populacija, magar tudi vsakoletno, dokler ne bomo tudi mentalno zdravi ljudje lahko spet normalno živeli, nikomur ni všeč trenutno stanje, sam ignorirat edino možno rešitev je pa dobesedno hilarious :D

 

Dej bova počas zaključla komunikacijo glede tega, ker močno dvomim, da te bo moč argumentov prepričala v karkoli.

ogromen spis glede na to da nisi skoraj nič povedal. Je izjemno nevaren ker ne vemo veliko o njem? No da ti mal pomagam, nevaren je ker je ekstremno nalezljiv, ampak sam covid pač ni tako nevaren kot navadna pljučnica. Še vedno ne vem zakaj enačiš covid pljučnico in navadno pljučnico, to enostavno gre za 2 različni bolezni. Sta seveda zelo podobni ampak vseeno ne gre za isto stvar in to je pač dokazano dejstvo. Če je tvoj argument da je covid bolj nevaren zaradi vpliva na samo gospodarstvo in življenje, se s tem strinjam, čeprav tukaj ima tudi ogromen vpliv sam odziv držav na to pandemijo. Js sem govoril o samem virusu in temu kako je nevaren za človeka ki ga dobi. Če misliš da je bolj nevaren od navadne pljučnice se pač motiš. Tudi pri pljučnici boš v večini primerov vredu(čeprav veliko slabše kot pri covidu), enkrat pač ne boš. Edina razlika je da je možnost za ta primer veliko višja kot pri covidu.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...