Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Navedek

Sezamov kruhek - svež kruh s sezamovim posipom
Paradižnik - svež paradižnik.
Svinjski zrezek - svinjski zrezek, začinjen le s soljo in poprom, pečen na grilu
Omaka McDeluxe -
Rezina sira - za odličen sendvič
Čebula - sveža in okusna
Tasty solata


Samo recept za omako McDeluxe je še treba ugotovit in to je to. :)

Povezava do prispevka

Da ne bomo samo pri burgerjih ostali, eno vprašanje:
ob nakupu tistega sesalca sem dobil še darilo, nek aparat za vakumiranje. Najprej sploh nisem imel namena "claimat", ampak sem danes vseeno potrdil. Jebatga, free je free :) . Zdaj me pa zanima, za kaj je ta zadeva sploh uporabna? Osebno si namreč nikoli ne delam neke zaloge hrane, ki bi jo moral shranjevati v vakumske vrečke. Če me kdo prepriča v uporabnost, bom mogoče obdržal, drugače pa bo hitro šlo naprej (npr. kot neko random darilo, ko res nimaš nobene ideje).

edit: o tem govorim: 
Electrolux aparat za vakuumiranje E4VS1-4AG | mimovrste=)
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 13 minutami:

Super za sous-vide ampak dvomim da te to zanima.


To ne poznam najbolj, čeprav sem že večkrat slišal. Povej več :) 

Dočim za zaloge v skrinji pa se mi res ne izplača. Familija sicer nekaj shranjuje, ampak se prehitro porabi, da bi neko vakumiranje prišlo dejansko v poštev.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:


To ne poznam najbolje, čeprav sem že večkrat slišal. Povej več :) 

Dočim za zaloge v skrinji pa se mi res ne izplača. Familija sicer nekaj shranjuje, ampak se prehitro porabi, da bi neko vakumiranje prišlo dejansko v poštev.

 

Dolgo kuhanje v vodi pri stalni temperaturi.

 

Pac steak vakumiras das not malo cesna malo rozmarina. Potem se vse to kuha v vodi n-stevilo ur. Na koncu samo das na ponev da dobi barvo.

 

Na zalost se nisem preizkusil v praksi ker mi je rahlo draga zabava (150e je naprava) ampak mislim da ma to uporabnik @Ezoterik?

Povezava do prispevka

@Mutombo: hm, slišati je zanimivo. Okus se po moje (pač začimbe in to) zelo dobro ohrani/prepoji z mesom. Če prav razumem, pač na hitro. Bom še malo guglal.
Ampak je res potrebna namenska naprava? Ker to pa mi ne diši preveč (ne bi bilo izkoristka, ker bi to pripravljal mogoče 1 x mesečno). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@DaCapo

Hofer je mel enkrat decembra te sous videe, mislim da 70€ komad

 

Je kr fajn zadeva, pa lahko si tudi zalogo narediš, ko maš enkrat skuhano meso naj bi do enega tedna komot zdržalo v hladilniku, če daš zmrznit pa se več 

 

Piscanc, zrezki, ni da ni, vse pride res okusno, pa lahko si po želji nastimas kolko kuhano/pečeno hocs met (rare/medium...) in dejansko ne mors preveč zajebat 

 

Rabiš pa se za vakumirat masino 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

Pomoje normalen, mene je tud bolel :D

 

Ja jst mam sous vide, najboljš je za kakšne kose, ko je ful pomembno da ne spečeš preveč (ala piščančja prsa itd) in za shit, ki ma ful vezivnega tkiva, ker ga to bolano lepo zmehča. Rebrca, brisket, itd, kšni bolj mesnati steaki ala ribeyi.

 

Generalno priporočam, če radi pečete, ker skrajša in poenostav dost stvari, ki se morjo drugač zlo dolg delat (ves low and slow shit).

 

_dgdYkRwhYQ5gcHMlXhIGDeufmzBZqW2UOfc9UVjYLHs2yBBBPJTtBX_WwHUdK8klBAub2zsvWwhfy-6TQHf0zSZudegQwHX_hjgqP-wo17uYqYnRA1YoijAczqP5YjjDjfWQNeSjmOxOzYfjqemNygSugnRpgWBxgyESstvOCdVzluZSELICP1BfB9U7IKVguolrT0GFVId5I_AVpEJYgxnF4jkHtjTK4-RaEgvkNgFCJJwAa0w1ILPkP5Ud6hc08tKWR9w2LdUkT3cyBOYvlQ2IsFNS60cL6KVlbVmirBZNs_jzP_bqnyfi6YNvrnr-LRqJa4SpLIn8W-HYkkRSL7nnrHVh-DkCHAYOpshZ98u6uJhwhfWsGzp5fW7XFE_REMli3ByHHDofufJMOFswUWkBZcAme3SemXW9AYe1HQ8h003PoELbEudFE5w7YFCtA0Od3vVkAUZoOQfyec5mfAAiSuEAHYFB4PghLUllsmZ1dKq_oKI1tpbR-I3LzBZ-pSchevmd_FsonNXbs9tH9hjxdOX4enb335xPBUKEPErtRCIsw7jRxITeeuK77-X0PUMc4Nm5Vl0ZWj2-mzHkWtzuiovdHWCOv5_DdikeKo8XKWx0tamxOEjiGGtIykd8U5AfqzgceXHtNTrqTc7jD1gZkKy-ygyNa-nWL-54BPPZScT3uM-R08-GyFXB9Nzff6p9LbHYoE5rzIDf8mZ8mRmeQ=w1730-h1297-no?authuser=0

c7tCQzmclQ8Hgee8V65akckPQKo1-BMRXwcVRimdp5889HudJR_OpBWpeiqNe1QkPozvRYu8dv0UaYVdDgEn8onB6f3-w-Zz2KNeiYj_TcA4fEfpmRTjpoKa6cVQa5s8WNSPZqJskfg6Ddh4gBFRX7P4XtyGAjXGN9d7_sxjhrj7N5d-_TZYBmCRihEo2ksJ5jXGmafXIy0vOts0MwxcP-NaWZ9WrK2Ap2BEgrHZ38xl8OcojJrWfqYYh5LXNfP7q_bSNdWvg6D_5TCZyZpGECNRRz8wJtdVnxUqSxWgcCb1RTBEaaFZGZQW4bAbqibSjjur6pXF-XuE9YHmUMJ8E2PfaR0PAyADkYSQXHkI5CNKd-Ig4eP-OzZyrWZXObuB9vMfa6fgi2N1J9l430qMIWEOAYb6Xt-Y9GP7RVe2WLyXEnL1ON5lrd7Ww_Bb5wwgUpezC-yjd6ii-m0Llz10-PdN6riRl552pVTuYN7niYxFqCRF41nKtY95StoRA9Vmve-DfCXVNSQ_9WFSMnPEv9z6XasoX2R7N6dLQt1PSl1C5vfAK1pvrYYUz49zRhdb0qZnJXrT_969CQjouwRY0tprDivGdDorX-S_CEEVQUzdJv51F7Khj1tNeI1eaGJl-g3Yk0QO1tDkXynAP8-RZKL-MbHDGoQEhaGjorKjhgTodKRqbsEq6YrkzdeSsE9YcRYy2NgeW5We3B96_uciUrcmMQ=w2560-h1209-no?authuser=0

lOfQowMuVNWNxnpDuWGWQrCY9MpSWyVfRYNh0opyEVHmHEfV-j0M1KVXfNyZBlnhA5rNPjD12if0cRAWzGWPIScRYORuQ9nF7uf0qcZD26GyTE0yMZMGnRspJEcW7H56wVXSjwwaOQG1xZMUF3F8TpBrhDn6o2pgNOfAISwy2b-4aPCdUBscSvw3pl5kt0QpUi-S8krQGurEXVgRE3B2x_1EUYvOxnD9JGCs74kJwvJtGr786wWOapZTf6VRlqX01iU7B5SLmv99OjOg0OFOrgEZqvNw6CLB7DFQaQlkqxbZTitQDvHiMB4hTMsVjP44xLKJcn_LcqrxeKcWpcjrWkbgj4339vFO6i7ctVD3gCNJfLhU57f75rJzKpKUYogsiIFMJ2eb5eyqgaHM78b6EeJiKHY_FKG9JPIa0BCchr9l9o4wiJ3Zgl6HiNp2yQ5GqAdvSt2AVBNN5MF4YSFsUuiPQ7DQ5BEBNqvseL4eA36KhpAgSDFbDwZsllcz_eEbaiMWXPnhUbsKJYukwaLZbauf48H-7b4Od12m8absjVrmNC85Q2NoQDgb552wtJdCQz4S4WNnYKUjXNJYMMDKAGwz-7vt49QZzs9o_Q4OmA8ZBGyMejFBh27E9wLHdtE46Hq-GS_4RozsHiRRcJ6YqU8U1DOdVh9G29JGExcwrnVFCN9c1edcl56VtzjMJ4EvLoH--xmt8VyVbPR7EjTsNFZUCw=w1730-h1297-no?authuser=0

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Da ne bomo samo pri burgerjih ostali, eno vprašanje:
ob nakupu tistega sesalca sem dobil še darilo, nek aparat za vakumiranje. Najprej sploh nisem imel namena "claimat", ampak sem danes vseeno potrdil. Jebatga, free je free :) . Zdaj me pa zanima, za kaj je ta zadeva sploh uporabna? Osebno si namreč nikoli ne delam neke zaloge hrane, ki bi jo moral shranjevati v vakumske vrečke. Če me kdo prepriča v uporabnost, bom mogoče obdržal, drugače pa bo hitro šlo naprej (npr. kot neko random darilo, ko res nimaš nobene ideje).

edit: o tem govorim: 
Electrolux aparat za vakuumiranje E4VS1-4AG | mimovrste=)
 

stvari v skrinji se boljš ohranijo če jih vakuumiraš preden jih daš zmrznit, manj leda se gor nabere pa ne morejo se navzet tujih arom

 

Galko reče pred 28 minutami:

evo danes so še babo cepili (v ramo, ne v tiča), ampak jo pa zdej ful boli dlan v tisti roki pa mravljince čuti.

 

A je zdej to to, pač strdek, sweet death in Tinder, ali je to normalen odziv?

strdki se začnejo pojavljat čez par dni (mislim da so napisal varianta 5-15), tko da to ziher ni

Povezava do prispevka

Hmm res izgledajo slastni steaki. To je ena redkih jedi, ki mi doma nikoli ne uspe dobro. Je pa tudi res, da v življenju še nisem dal več kot 5 evrov (feget approved cena) za steak, pa še takrat me je zabolelo v srcu bolj kot 16-letnika v ameriškem zaporu, ko mu prvič pod tušem pade milo na tla. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 minutami:

@DaCapo ne dela tvoj foter nekih mesnin ipd.? Ziher bi mu zadeva prav prišla občasno.


Haha, dobro si se spomnil! Danes me je prav nadrl, zakaj sem to sploh claimal, ko sem ga vprašal, če bi mu prav prišlo. Bojda ima že dva (kao) podobna aparata nekje v kleti in jih v bistvu sploh ne uporablja ... Tak, da tudi njemu očitno ne morem podarit. Čeprav mislim, da on nima teh vakuumskih, ampak pač neke sto let stare napravice, ki samo zavarijo vrečko. Težko je pač z njim, ker je vedno najbolj pameten in vse, kar jaz predlagam že apriori negira. ;)  

Mi je pa všeč to okrog ledu, kar je napisala @Fuksija. Mogoče bo pa vseeno (občasno) prišlo prav. Ipak je aparat free + 10 vrečk. Za naprej pa bomo videli. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ne vem zakaj ne bi vzel zadeve, ki je brezplačna in dejansko full uporabna. Jaz sem kupil, ampak sem dosti krat prelen, da bi uporabljal. Kar nekaj frendov pa non stop rabi. Zdaj, če res kupujete vse samo za sproti, potem šenkaj komu. Mi smo vajeni kupit več, ko je prilika za domače...(3-5 piščancev, 5 kil mesa, par kg klobas...) in zadeva, ki je vakumirana dosti dlje obdrži svežino tudi v skrinji.

 

P.S.: Tisti aparat, ki samo švasa so pasja jajca in za bek vržt.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Ne vem zakaj ne bi vzel zadeve, ki je brezplačna in dejansko full uporabna. Jaz sem kupil, ampak sem dosti krat prelen, da bi uporabljal. Kar nekaj frendov pa non stop rabi. Zdaj, če res kupujete vse samo za sproti, potem šenkaj komu. Mi smo vajeni kupit več, ko je prilika za domače...(3-5 piščancev, 5 kil mesa, par kg klobas...) in zadeva, ki je vakumirana dosti dlje obdrži svežino tudi v skrinji.

P.S.: Tisti aparat, ki samo švasa so pasja jajca in za bek vržt.


Se strinjam. Bom kar šenkal familiji, ker mati bo pa znala to uporabit (razen če namenske vrečke stanejo več kot je vse skupaj vredno :) ). 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...