Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo dnevnik. Log: 30.08.2021. Predzadnji dan počnitnic.
Pravkar sem ugotovil, da z DaPubecom nimava več tistega skupnega interesa za igre. On samo še online igra, torej multiplayer (izjema je Euro Truck 2, pa še to ima vse nekaj online povezano), dočim jaz pa striktno single player (večinoma igre z močnim poudarkom na zgodbi). Pa itak igram bolj ali manj avanture  Recimo, pubec že precej časa nabija nek Valorant, za katerega jaz recimo sploh nimam pojma. Danes sem mu pa omenil Psyhonauts 2 in mu ni bilo kul, dočim jaz bom igro verjetno nabavil. Ipak sem bil kar fan enice. Poraja se mi vprašanje, če naši najstniki morda res raje igrajo v multy (in da se non stop pogovarjajo med sabo itd.), kot pa da so sami v nekem "zaprtem" singleplay okolju? Pa še to sem opazil, da tudi če mu kdaj pade kakšna singleplay igra občasno, jo bo vedno komentiral preko Discorda in celo streamal. Meni kaj takega ne pade na pamet. V bistvu se niti vživet ne bi mogel v samo igro. Jaz rabim svoj mir ob igranju. Ok, zadnje čase tudi res bolj malo igram. Enostavno se mi ne da. Čeprav te Psihonavte 2 bom vsaj poskusil. Mogoče pa bo malo pestrosti za spremembo. Ahja, pa bon21 sem danes porabil za šolske učbenike/delovne zvezke. Moram pohvaliti knjigarno DZS, da so celoten nakup uredili v praktično petih minutah. Tam zaposlene punce obvladajo, pa še prijazne so na 200%. Tega skoraj nisem pričakoval (mislim sem, da bo trajalo najmanj pol ure, da poiščemo knjige, izpolnimo obrazec ...). In ko sem se na koncu zahvalil in prevzete knjige predal sinu, ter res na glas dejal: "Vse najboljše za tvoj prvi letnik srednje šole!", so nekateri v knjigarni skoraj zaploskali. Malo mu je bilo nerodno. Ampak DaPubec se itak veseli prvega letnika. Mičkeno ga edino nemščina skrbi, ker do sedaj je imel samo angleščino. Pa sem mu rekel, da sta dva jezika pač najbolj cool. In če gre za nemščino v čisti osnovi, da ga bodo itak naučili. Zato pa so šole. Za jutri moram edino še splanirat zadnji dan počitnic. Vreme je precej borno, zato zunaj ne bo kaj dosti zabave. Verjetno si bova nekaj papice naročila, mogoče malo navila zvočnike, kaj drugega pa mi niti ne pade na pamet.  :)  DaCapo over & out.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

V glavnem DaPubec bo imel popravca iz nemscine, ze vidim. Tam pri vas bi moral gledat Dragon Ball Z na nemski oz avstrijaki tv ze od rane mladosti, ne da se gre ucit nemscino od zacetka lol, v srednji soli 2xlol. No upam, da je nadarjen za jezike, mogoce se spasi ali pa da ne bo prof prevec stroga. Pri nas so tisti talenti, ki niso znali italijansko v srednji soli kar jebali jeza. Varjantq grozil jim je popravc pri predmetu za katerega je vse ostale bollo lurac na hard

 

Kar se tice MP iger.. to je future.. samo se stari prdci in introvertirani avtisti bodo igrali SP sami b aobi brez da so povezani s komerkoli

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

@bigboss82: Ma, saj nemščino bo imel od nule, tako da morajo v šoli vedet kako in kaj učit in ocenjevat. Jaz mu pa tudi lahko nekaj malega pomagam, vsaj glede izgovorjave in osnov. Sem gor rastel ob serijah na Austria 1;) ,  kasneje pa sem bil še v službi "prisiljen" uporabljati nemščino (pisno in govorno), brez nekih tečajev.  Glede nadarjenosti pa ne vem kaj bi točno rekel. Angleško zna odlično, ko se pogovarja ali piše na kak support ali kak chat. Slovnica pa ga je malo j***** v osnovni, to vem. Ampak koga pa ni? :) 
No, v glavnem, držim pesti, da ne bo imel pri nemščini kakšnih problemov s popravci.

MP pa ja, tako kot si rekel. Stari prdci še nekako vztrajamo na SP in podobnem, čeprav sem svojčas (takrat še nisem bil tako star) konkretno MP-jal Battlefield 1942 in BF Vietnam. Po moje edini igri, ki sem jih online res igral ure in ure.   

Povezava do prispevka

Jaz pa zadnje čase prihajam v multi sceno. Načeloma mam dost folka IRL, da bi jih še prenašal v igrah, ampak je kar kul določene zadeve z ljudmi oddelat. Monster hunter je dober primer, naletel sem na nekaj kul ljudi pa je čist fajn sproščujoče špilat. Še vedno pa preferiram SP immersive igre in solo izkušnjo.

Povezava do prispevka
Kastor reče Pravkar:

Dajte mi prosim razložit, kako kurca se navadiš igrat z jebenim mikrofonom, jaz sem stara šola, vse kar je blo multi scene je bil local coop, da bi pa tamle pričal z nekimi random ljudi mi pa stisne rit ko dacapotovi posti :S 

Sicer ne poznam odgovora, ampak samo like za oldschool local mulitplayer.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 8 minutami:

Dajte mi prosim razložit, kako kurca se navadiš igrat z jebenim mikrofonom, jaz sem stara šola, vse kar je blo multi scene je bil local coop, da bi pa tamle pričal z nekimi random ljudi mi pa stisne rit ko dacapotovi posti :S 

soundboards (za cod)

 

 

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka

Jaz imam obratno težavo, v trgovini ipd. ne upam (nočem) niti pogledati ljudi v oči, online sem pa lahko forest gumb v govorenju. Drugače pa, pač začneš počasi, povej samo tisto, kar ima neko dodano vrednost med igranjem, pazi pa samo, da nimaš kakih background zvokov. Na začetku bodi 95% mute, 5% pa kaj povej. Je pa seveda zelo odvisno tudi od iger, ki jih misliš igrati. Večina iger ima v ta namen že neke "ping" sisteme, ki malo zmanjšajo gap med ekipami, ki so vsi na mikrofonu in ekipo, ki so vsi mutani. 

uredilo bitje Hattori
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

Dajte mi prosim razložit, kako kurca se navadiš igrat z jebenim mikrofonom, jaz sem stara šola, vse kar je blo multi scene je bil local coop, da bi pa tamle pričal z nekimi random ljudi mi pa stisne rit ko dacapotovi posti :S 


Jaz nimam težav, ker načeloma ne igram MP. Sicer mi mikrofon ni problem uporabljat, ampak enostavno mi je brezveze nekaj z random ljudmi govorit. Drugo je, če se igra v kaki ekipi, kjer so zbrani znanci (in je tudi dokaj nujno za koordiniranje itd.). Nazadnje sem recimo igral GTA5 Online, ampak nikoli nisem mikrofona niti vklopil, kaj šele uporabil. 

@Hattori: joj, jaz pa v živo v trgovinah ipd. govorim sto na uro. Včasih začnem kar debatirat in debatirat z random prodajalci, velikokrat tudi s strankami... Recimo, spomnim se, da sem pred časom kupoval miš v BB in sem z nekim random kupcem pol ure debatiral o miškah in tipkovnicah, prav sprehajala sva se med policami in komentirala izdelke, kot da bi se poznala že 100 let. 
Škoda da je ta Corona precej uničila te seanse. No, saj zdaj gre na bolje. V času lock-downa pa sem itak visel na telefonu. Pazi to, ko sem enkrat letos klical v vezi nekih težav s Fursom, sem s svetovalko še vsaj 10 minut debatiral o čisto nekih random življenjskih zadevah (in pogovor se je bojda snemal :) ). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Čisto tako mimogrede: igra kdo Valorant ?
Vprašam, ker nisem o tej igri nič zasledil na forumu (ali pa sem spregledal), dočim DaPubec igra "non-stop" že kar nekaj časa. Jaz nisem niti poskusil (ker online FPS nekako ni moje področje), ampak on pravi, da je zadeva silno dobra. Fortnite je recimo skoraj čisto opustil. 

Povezava do prispevka

Tudi dvojka je glupa.. unga klinca bi prav tepu kolko je glup.. ko sem vidu to v dvojki me je prav spomnilo zakaj mi je sla enka enako na kurac..

 

Mislim to je uno ko nimas domislije in fuknes not glupega najstnika da nardi pizdarijo in naredi zgodbo bolj zanimivo 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...