Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Arey reče pred 38 minutami:

2019 je dobesedno par let star. 


Ja, dobesedno vzeto je to res. Ampak že samo procesor danes še vedno stane vsaj 700 €. Nek dober amd threadripper, točni model pa mi moral pogledati (trenutno komp ni vklopljen in se mi ne da :) ). Plus to, da ima 64 GB res dobrega rama (tu ceno še kar držijo), top over the top matično, 2 SSD diska (500 GB m.2 + 1TB), edino grafična je že malo "boga" (1080ti), ampak za službene zadeve mi ni toliko pomembna.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

@Mutombo placa je kolikor ti srce poželi. Tearasa, dva balkona, velik vrt oz. zelenica (kjer imam že zidan zunanji kamin/roštilj). Ta Ooni me res mika, včeraj je ravno en kolega prvič delal pizzo v tej pečici (plinski model) in je izpadlo noro dobro.

 

Potem pa vzemi Ooni. 

 

Samo vedi da ti noben pekač ne bo pomagal če bo testo zanič. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

@Mutombo placa je kolikor ti srce poželi. Tearasa, dva balkona, velik vrt oz. zelenica (kjer imam že zidan zunanji kamin/roštilj). Ta Ooni me res mika, včeraj je ravno en kolega prvič delal pizzo v tej pečici (plinski model) in je izpadlo noro dobro.

 

Podpri domače in speci tu in tam še kako pečenko :D

 

https://glowen.si/

Povezava do prispevka

Propsi Amazonu.:D Sem kupil Fenix 6 pro pred tremi tedni in že od začetka se mi ura sprazni v dveh dneh, zadnji teden v manj kot dnevu. Izpolnim obrazec in bodo poslali novo do 1.9. Staro vrnem na pošto kjer prevzame DHL brezplačno. Me zanima kako bi šlo to čez pri naših trgovcih.

Povezava do prispevka

V večini primerov menjajo brez komplikacij, se mi je že dvakrat zgodilo, ko sem kupil monitor da je v robu bilo par mrtvih (sub)pixlov. V trgovini bi se jebal z njihovimi definicijami kaj garancija sploh je in da to v bistvu ni stvarna napaka, da bi moralo biti mrtvih ne vem kakšen procent pixlov, da bi se štelo, itd., pri Amazonu pa samo na bežno opišem "tam v kotu nekaj ne zgleda v redu, ni mi všeč" pa je urejeno. Pa konec koncev ima daddy Bezos dovolj denarja mi je vseeno če so zaradi tega ob kak cekin. :lol:

Povezava do prispevka

ena reddit tema me je še kr zapeljala v nostalgijo

kere špile ste nabijal k pri norcih kot otroci, ampak niste nikol prišli do konca, zato ker je blo pretežko?

 

te cajte k vidim kolk mam levjega kralja še vedno v mišičnem spominu, fak kolk sem morala to nabijat :cry:

konca nisem vidla nikoli, ker mi je dobesedno včeri v emulatorju prvič ratal narest move za fliknit scarja s pečine, sam pol se mi ni dal igrat do tja, ker sta vmes še dva levela čistega sadizma

 

Povezava do prispevka

Hud topic za razpravljat. 

 

The Lion King je tudi zame tak primer. Ampak mi tudi kot odraslemu na emulatorju ni uspelo. Pol pa še kakšne, kjer sem bil več mesecev stuck, ampak mi je na koncu uspelo, recimo v Tomb Raiderju III je ena bossinja v Londonu, ki jo ubiješ tako, da streljaš v nek transformator z elektriko al neki. Tega nisem pogruntal, dokler nisem po približno 30.000 nabojih, spraznjenih vanjo, pomotoma zadel transformatorja. Pol Castlevania 1 sem igral ne vem katero verzijo, pa mi je tudi bilo nemogoče. Še zdaj mi je mindblowing, da ljudje to igro legitimno obrnejo.

 

Pa valda dosti nekih igric s tekstom, ki sem jih igral kot mulc in samo skipal tekst, ker ga v angleščini nisem razumel, pol pa nisem vedel, kaj naredit. Pa arkadne mašince, kolikor sem jih imel priliko igrat, skoraj nobene nisem prišel do konca. Mortal Kombat 1 se spomnim, da sem prišel do Gorota, ko sem igral pomoje petdesetič, ampak nikoli dlje od Gorota. 

 

Drgač a ne koristiš "ugodnosti" emulatorjev, recimo save položajev? Daj si save in load state na nek hotkey ala F5 in F6 pa samo posejvaj prej bossi. Ajde, pol nisi obrnil povsem legitimno, samo vsekakor je boljš kot se jebat vsakič čez te jadne stopnje.

Povezava do prispevka

Jaz sigurno ne bi končal Metroid: Zero Mission na 100%, če ne bi bilo save statov :D Da faking failam speed boost run, pa da moram nazaj na začetek hodit za nov poskus. HELL NO!, tako sem pa ob failu samo naložil state od začetka runa. Primer:

 

 

Če kdo ne ve, kako delujeta Speed boost in Shinespark:

 

Fora je, da moraš shraniti speed boost, tako da pritisneš dol, ko skočiš MORAŠ držat še levo al pa desno, drugače sprožiš Shinespark, ko greš po diagonali gor, moraš na vrhu "klanca" spet pritisniti dol, da spet shraniš speed boost, nato priti prej kot v 5sekundah do naslednje platforme in spet sprožiti Shinespark do klanca, da ga lahko po klancu spet shraniš, drugače se ti reseta.....It took a few tries :D

Povezava do prispevka

Prehistorik je bil meni dokaj easy, pač zgleda smo imeli pri različnih igricah težave. Uglavnem Prehistorik 1 je v bistvu neke vrste "incel simulator". Kot prvo itak igraš pračloveka, ki je ravno nekje tam-tam z opico, pol ko pa prideš igrico do konca pa v zadnji votlini najdeš ženo in otroka in drugega moškega, ki ti banga žena in pol je konec igrice. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 44 minutami:

Hud topic za razpravljat. 

 

The Lion King je tudi zame tak primer. Ampak mi tudi kot odraslemu na emulatorju ni uspelo. Pol pa še kakšne, kjer sem bil več mesecev stuck, ampak mi je na koncu uspelo, recimo v Tomb Raiderju III je ena bossinja v Londonu, ki jo ubiješ tako, da streljaš v nek transformator z elektriko al neki. Tega nisem pogruntal, dokler nisem po približno 30.000 nabojih, spraznjenih vanjo, pomotoma zadel transformatorja. Pol Castlevania 1 sem igral ne vem katero verzijo, pa mi je tudi bilo nemogoče. Še zdaj mi je mindblowing, da ljudje to igro legitimno obrnejo.

 

Pa valda dosti nekih igric s tekstom, ki sem jih igral kot mulc in samo skipal tekst, ker ga v angleščini nisem razumel, pol pa nisem vedel, kaj naredit. Pa arkadne mašince, kolikor sem jih imel priliko igrat, skoraj nobene nisem prišel do konca. Mortal Kombat 1 se spomnim, da sem prišel do Gorota, ko sem igral pomoje petdesetič, ampak nikoli dlje od Gorota. 

 

Drgač a ne koristiš "ugodnosti" emulatorjev, recimo save položajev? Daj si save in load state na nek hotkey ala F5 in F6 pa samo posejvaj prej bossi. Ajde, pol nisi obrnil povsem legitimno, samo vsekakor je boljš kot se jebat vsakič čez te jadne stopnje.

mislim 'emulator' as in play classic games online :D zdele sem vidla da dobiš nek mal popravljen bundle z Aladdinom na steamu za 16,5€, mislim da bom počakala na kšno akcijo pa ubodla glih zarad takih zadev + glede na to da sem v teh dveh špilih preživela absolutno največ časa in mela skos piratske, bi jih pa mogoče lahko počasi kupila

 

TR3 je bil moj prvi špil, pri katerem sem uporabljala vodič (iz Jokerja) in mi je 100% kristalno jasno da ga sicer nikol ne bi obrnila :rofl: spomnim se te bossinje, men je tud pojedla velik živcev preden sem se vdala v usodo da ne vem kako se jo ubije in da ne bom uspela ugotovit

 

prehistorik, fak

neki mi niso prav delale kontrole in v lajfu nisem prišla niti iz prvega levela, ker je bilo nemogoče

kar ne pomeni, da nisem poskušala :D

 

also, UGH!

image.png.b0ac5a1157a7fc4d0daa8daf615c507c.png

tud mal starejša sem probala pa nisem prišla do konca

Povezava do prispevka

Bubble bobble na c64, zlati časi ko ni bilo neta in nisi mogu prebrat kako narediti level, s kolegom sva se trudila in trudila ampak ni šlo, zaprt si bil v nekem pokončnem svetu in vse kar je bilo treba je bilo pihniti mehurček in skočiti nanj.... no tega nisva vedela in je bil lagani crkot znova in znova vse do 20 let kasneje, ko sem prebral kolk je simpl ta proga :( 

 

190ef76c4b75f0d7aeb8dcfb59b339b393b2817338d4d7de50306df937f9a06a:800

 

Ok pa boulder dash nisem mogu nikol obrnit.... pa še en trigger iz ultra otroštva, shinobi na avtomatu :( 

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 53 minutami:

prehistorik, fak

neki mi niso prav delale kontrole in v lajfu nisem prišla niti iz prvega levela, ker je bilo nemogoče

kar ne pomeni, da nisem poskušala :D

 

Enako :D Meni sta bila Prehistorik 1 in 2 res huda, ma sem bil tak motorični lesenko (pač otrok, jebi ga), da nisem prišel niti blizu konca :D Ma kakšen konec, mislim da smo otroci prišli do 3. screena, mogoče do 4, pa še to samo ene dvakrat :D  

 

Fak evo zdej grem pa prov googlat, če igrica obstaja v browser verziji, mislim da bo danes ene par dinzavrov dobilo s kijem po jajcih

 

edit: evo ga  https://playclassic.games/games/platform-dos-games-online/play-prehistorik-2-online/play/#

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Aladdin mi ni blo jasn kak pridt cez tisto vodo, mogoc je se kaka skoljka v igri. Levji kralj nism igral neki dost

 

Ni mi jasn pri Tomb Raider 1, una soba k je tiranozaver veliki, kje so 3 zobata kolesca. Enega nism nikol najdu. Pa tolkrat sm tega trexa ubil. Pol sn s kodami za preskocit level "obrnil" do konca aka se pri zadnjem bossu uporabil to kodo haha

 

 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 55 minutami:

Earthworm Jim nisem prisel cez uno vodno mapco k furas podmornico (time limit plus zelo fragile je bla). Al pa Pitfall, fak kaki noob sem bil.

v tem špilu so bli neki monsterji k so te povohal in so moral pol bežat pa se jim izognit, aneda? a se ti kej sanja kako bi se temu reklo :D ?

Povezava do prispevka

Prehistorik, sem prišel do levela ko se eni špici na vseh straneh, in se pelješ gor z dvigalom in moraš naret nek čuden skok ... no, nisem ga. :)

 

Bubble bobble sma z bratrancem nažigala na C64 in ga končala. Tam je bil največji problem da so se stopnje lahko ... ?pokvarle?,  zgleda da odvisno kako je prebralo z kasete.

 

Aladdin je bil čisti mazohizem. Do tistega level ko letiš z preprogo je še šlo, pri preprogi sem moral izklopit 'turbo' da se je upočansilo vse skupaj, pol je šlo, level za tem pa nič več.

 

Drugač me pa najbolj matra, da nisem končal Wizardry 7, sem prišel kar daleč, do ladje s katero bi moral pol do letečega otoka. Ampak se prekleta ladja ni mogle nikakor ven odpeljat ...

Pa X-wing, mislim da B-wing dodatek al keri je bil zadnji, ko moraš branit neko bazo z B-wingi in se vsipa cel kup sovragov, tisti misijo sem delal nevem kolko krat, enkrat mi je celo uspelo ampak je nekaj 'zaštekalo'. $%#&#"%"#$%" Pol pa nikoli več ...

Povezava do prispevka

Alchemist na Spectrumu (čeprav sem kasneje izvedel, da pravzaprav niti nima veliko sob). Podobno velja tudi za Zorro.

Tir Na Nog se pa recimo spomnim, da mi je bila tehnično všeč, ampak nisem pa imel blage veze, kaj sploh moram početi.

Avantura The Hobbit.. mislim, tukaj sploh nikoli nisem prav daleč prišel (pa sem že znal precej dobro angleško).

 

Pa na splošno sem na Spectrumu igral res ogromno iger, ampak tiste, ki sem jih dejansko končal bi verjetno lahko preštel na prste. :)

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...