Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Kastor reče pred 15 minutami:

Gardist al motorizirana enota? :D al celo VP


Čisto navadna pehota. :) Tudi v "prekomandi" v Šentvidu enako. 
Letnice služenja se pa ne spomnim. Bodisi '94 ali bolj verjetno '95. Not sem šel nekje v februarju, domov pa konec avgusta. Vem samo, da smo bili 11. generacija teritorialne obrambe (TO)  in baje uradno 1. generacija SLO vojske.
Takrat je v Ljubljani potekala tudi neka konkretna (prva) vojaška parada v povezavi z NATO-m. Jaz nisem bil udeležen, ker sem bil bojda 1 cm prenizek (1.74 so mi namerili, dočim meja je bila 1.75 :) ). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

Hjaooo :wacko: Kak lahko to pozabiš?


Verjemi ali ne, čisto je šlo iz glave. Pa tudi par bivših sovojakov sprašujem in se ne spomnijo. Ampak vseeno, smo nekje 100%, da je bilo 1995. Torej februar - avgust '95. Namreč, iz obveznih šest mesecev (3 v učnem centru Moste in 3 v rednem delu v Šentvidu) so nam podaljšali za skoraj cel mesec. Takrat je bilo tudi neko sranje okoli meje na Kolpi (čisto sem pozabil podrobnosti) in smo 3 tedne dežurali v kasarni. Seveda brez kakršnihkoli informacij kaj se dejansko dogaja. Poveljniki so samo rekli: da če bo ukaz, da bomo šli na mejo (kar pa se seveda ni zgodilo), možno da so se šli samo "psihološki trening".  :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 23 minutami:

Mah važno da se spomni kak je na straži šnopc nalival, vse ostalo nima veze :D


Uuuh, spomnim se tega veliko. Večinoma smo si sicer na straži v čutarice nalili rdeče vino, ampak OK, blizu si. 
Pa že pred samo prisego (to je bilo čisto na začetku, že v roku prvega tedna, dveh) smo imeli v sobi konkretno "pijanico". Prešvercali smo preko ograje plato piva, nekaj vina in odličen albanski konjak. Pazi to: za pivo smo dali denar dvema random deklinama na kolesu, ki sta se peljali mimo ograje. Komot bi lahko vzele dinar in šle, ampak ne, oni dve pošteni sta nam pripeljali plato ob dogovorjeni uri. Za vino in konjak se pa ne spomnim, kako smo ga pridobili. Vem samo, da je bilo pestro, ampak noben poveljnik ni ničesar opazil in tudi nobenih sankcij ni bilo. Razen, da smo naslednji dan bili bolj "betežni". Na srečo nismo imeli nekih terenskih vaj, ampak samo predavanja v učilnici. :) 
 Pa spomnim se tudi, da prvič, ko smo šli na teren (nekam na Kras), da sem jaz z dvema kolegoma ponoči pobegnil iz tabora, pa smo se v trdi temi odkradli do nekega mesteca, potrkali na prva vrata in vprašali, če prodajajo vino. Domačin je bil legenda, povabil nas je not, nam dal kozarce, da smo poskusili, nato pa smo kupili precej litrskih plastenk, jih naložili v potovalke in se odkradli nazaj v šotore. 
 Noro dobro je bilo tudi, ko smo eno noč (spet) pili skoraj na mrtvo in drugi dan navsezgodaj šli dat kri. Vse je šlo gladko skozi (meni sicer nelogično, ker alkohola smo imeli toliko v riti, da je tisti, ki je dobil transfuzijo potem verjetno čivkal) in prislužili smo si celo prost vikend oz. smo lahko šli domov že en dan prej!
 Noro dobri spomini v glavnem! :)

@tomazek: ma ja, imam knjižico, samo je trenutno ne najdem. Pa še ne dolgo nazaj sem jo imel nekje v predalu. :( 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

Kakšn je vaše mnenje o zakonu o 500 do 1000 evrov kazni za žaljenje poslancev DZ-ja ali članov vlade? 

 

https://www.rtvslo.si/slovenija/od-500-do-1000-evrov-kazni-za-zaljenje-poslancev-dz-ja-ali-clanov-vlade/592480

 

 

danes

https://fb.watch/7MxzIlODRc/

Se strinjam s plešastim ex-forumaš prijateljem 100 %

 

Jaz bi blockal edino fizične grožnje, pač varianta, koga se bo posiljevalo/zaklalo --- to mi ne pade v koš "svobode govora", pač ke jaz potegnem mejo (kje jo vi, btw?)

Povezava do prispevka

Uf kaj sem zamudil danes

 

1. Glede predloga zakona menim, da je glupost. Pol vsak od teh zascitencev bi lahko pametoval v javnoatiin cim mu kaj slabega reces al grdo pogledas al se ob njega spotaknes, kjerkoli al je to privat zurka al neka prireditev lahko faseš NAJMANJ 500 eur kazni, do kazenskega pregona... to je ze neko zaszrasevanje omejevanje svobode govora in izrazanja na nek nacin, ker se bojis, da karkoli reces slabega, niti sam ne ves, kee pac nisi neki ful pameten, neki zasciteni osebi ti lahko skodi ipd ipd.. anyway.. Jansa na Triglavu bil ocitno prizadet v čusrvo! Haha Nenazadnje pa pri nas ni bilo nikoli takega incidenta, da bi to bilo potrebno uvjati. Ko pa uleti tip in ubije zdravnika, pa nic.. zascitit zdravnike pa ni panike shit happens.. v glavnem ce to dajo skozi si bodo sami skodili na volitvah.. problem je samo da tega ne bo nihce nazaj spreminjal, ker vsem pase imet ultra hud def spell na polozaju

 

2. Bivsemu uporabniku ne pase imet cupo pomoje.. bolj bu mu pasalo da se pobrije i npusti brado

 

3. @DaCapo stari moj to s klinci in mladostniki in covidom.... tako ti bom reku, jaz sem tolko paranoja, da mislim ze, da se nekateri klinci, brezobzira na starejse, samovoljno okuzijo sam da imajo pol PCT pogoj in ne rabijo v solo ipd.. tako da to s PCT imam jaz svojo mnenje.. Prebolele bi crtal, Cepljene tudi itak so najhujsi prenasalci in test uni sms ki ga dobia iz NIJZ lahko komot ponaredis tako da menim, da se nam slabo pise ce res ne bo vecina cepljena, da zmanjsajo hospitalizirane

Povezava do prispevka

@bigboss82: DaPubec je bil že kar nekaj časa nazaj 2x cepljen. Pa res se je veselil, da bodo imeli normalni pouk. Sploh zdaj, ko je prvič v srednji. In imajo toplo malico na izbiro (tega jaz ne pomnim v mojem času, ampak on je danes recimo jedel dunajca :) ). Je pa kar dosti na tem, tako kot praviš, S tem, da je mogoče oni drugi otrok zbolel samo zaradi nekega prehlada /zaenkrat še ne morem sodit in niti ne vem, kako dolgo bodo morali imet šolanje od doma oz. karanteno)..  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

@bigboss82: DaPubec je bil že kar nekaj časa nazaj 2x cepljen. Pa res se je veselil, da bodo imeli normalni pouk. Sploh zdaj, ko je prvič v srednji. In imajo toplo malico na izbiro (tega jaz ne pomnim v mojem času, ampak on je danes recimo jedel dunajca :) ). Je pa kar dosti na tem, tako kot praviš, S tem, da je mogoče oni drugi otrok zbolel samo zaradi nekega prehlada /zaenkrat še ne morem sodit in niti ne vem, kako dolgo bodo morali imet šolanje od doma oz. karanteno)..  

To je uvedla prva Janševa vlada leta 2008, če se prav spomnim.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 12 urami:

razen tistih ki lajajo pol pa še malo vgriznejo

 

nimaš kaj lajat pizda če bi rad bil del civilizirane družbe

Joj, bog ne daj, da ljudje včasih popizdijo, pošljejo koga v kurac ali mu zaželijo bolečo smrt s fuknjenjem po štengah. Gotta be stepford people

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 15 urami:

Takrat je v Ljubljani potekala tudi neka konkretna (prva) vojaška parada v povezavi z NATO-m. Jaz nisem bil udeležen, ker sem bil bojda 1 cm prenizek (1.74 so mi namerili, dočim meja je bila 1.75 :) ). 

V naši generaciji so pod 175 že spuščali tudi med gardiste, tako da si šel prekmalu v vojsko :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...