Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 1 uro:

 

Z veliko večino tvojih zapisov o seriji se absolutno strinjam in je sam tudi nikomur ne bi priporočil gledati, če me vpraša za nasvet. Ampak kaj nisi tukaj v citiranem zapisu malo pretiral s spoilerji? Praktično vse si povedal in ta oranžna barva pisave prav nič ne skrije :D

Sem poeditiral 

 

Ampak spoiler taga ne maram, ful mi bolj sede obarvat tekst. Sadhu, kakšno #RRGGBB cifro pa ima ozadje za post, da naslednjič bolj primerno obarvam?

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 50 minutami:

Sem poeditiral 

 

Ampak spoiler taga ne maram, ful mi bolj sede obarvat tekst. Sadhu, kakšno #RRGGBB cifro pa ima ozadje za post, da naslednjič bolj primerno obarvam?

 

Saj ok :) Mi je full v oči padlo za koga, ki še namerava gledat. Upam, da ti je nasvet admina pomagal in najdeš pravo barvo v colorpickerju :D

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Ampak spoiler taga ne maram, ful mi bolj sede obarvat tekst. Sadhu, kakšno #RRGGBB cifro pa ima ozadje za post, da naslednjič bolj primerno obarvam?


V Photoshopu javi tole glede barve:

joker_barva.jpg.0fd083266f369f647a09b986f1dabd1b.jpg

Test spoiler:  fde490 je prava barva /end spoiler

(evo, problem rešen :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 20 minutami:


V Photoshopu javi tole glede barve:

joker_barva.jpg.0fd083266f369f647a09b986f1dabd1b.jpg

Test spoiler:  fde490 je prava barva /end spoiler

(evo, problem rešen :) 

-FFE495- Je že bila navedena in je pravilna. Sorry, sam si mal pozen, ADagio.

 

:D

 

(Also, lol @ Photoshop. Vsak grafični oblikovalec/ilustrator, ki ima malo samospoštovanja uporablja browser extension za online color picking. :closedeyes:)

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Screenshot_1.jpg.f697cb41ecc346a0fb477aba1edc5f40.jpg


Ja, poznam, ampak pickerja trenutno nimam inštaliranega na domačem kompu :). Razen če to pride zraven Wins10 (na Macu mislim da je že privzeto v OS-u.).  Nikoli nisem preveril, vedno sem si nekaj zunanjega inštaliral. Hmm.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 11 minutami:

-FFE495- Je že bila navedena in je pravilna. Sorry, sam si mal pozen, ADagio.

 

:D

 

(Also, lol @ Photoshop. Vsak grafični oblikovalec/ilustrator, ki ima malo samospoštovanja uporablja browser extension za online color picking. :closedeyes:)

Macos in sumim da tut winsi majo direkt built in v os. Drgac pa glede na to da ikas v browserju inspector res ne rabis color pickerja. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 13 minutami:

Vsak grafični oblikovalec/ilustrator, ki ima malo samospoštovanja uporablja browser extension za online color picking.


Hja, jaz praktično nič od browser extension-ov ne uporabljam (razen full page screenshot). Poleg tega pa vse kar delam službeno, delam itak v Photoshopu in InDesignu. In tu rabim v 99% samo Cmyk. ;) 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 8 minutami:

Macos in sumim da tut winsi majo direkt built in v os. Drgac pa glede na to da ikas v browserju inspector res ne rabis color pickerja. 

Sry, sam jaz sem glup ilustrator. Ni šans, da bom šel brat kodo, k lahko pomotoma formatiram računalnik in ps5.

 

Drugače sem se valjda vse uno zgoraj samo hecal. Nekdo, ki ima Photoshop prižgan 24/7 valjda ne rabi web color pickerja. :D

Hotu sem samo izkoristiti šanso za ta joke

ke_kit reče pred 21 minutami:

Sorry, sam si mal pozen, ADagio.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 6 minutami:

Nekdo, ki ima Photoshop prižgan 24/7 valjda ne rabi web color pickerja.


Kaj pa vem... Malo je heca, malo pa tudi resnice. Na službenem imam res 24/7, na domačem pa niti ne. Presedat iz stola na stol pa se mi tudi ne da za vsako malenkost. Dodajam še, da imam res striktno ločena ta dva PC-ja. Na službenem (ki je kar konkretna mašina) ni šanse, da bi naložil kakršnokoli igro, pa tudi ne uporabljam spletnih strrani, npr. Mnenjalnik, FB..  Internet imam tam samo za obvezno 24/7 delo v Google Docs in pač Drive in službeni mail. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Na mobitelu pa je to res neki dark mode


A to lahko na mobitelu privzeto izbiraš al moraš imeti kak app, pluggin.. ? Fona namreč nikoli ne uporabljam za drugo kot klicanje, SMS (kjer imam težave z majhno pisavo) in občasno Spotify, zato sem na tem področju popolnoma neveden. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:


A to lahko na mobitelu privzeto izbiraš al moraš imeti kak app, pluggin.. ? Fona namreč nikoli ne uporabljam za drugo, kot klicanje, SMS in občasno Spotify, zato sem na tem področju popolnoma neveden. :) 

 

Veš, da če ti odkrito povem nimam pojma al je to dark mode od Sansunga al Mnenjalnika al česa... Na mobitelu imam tako že zelo dolgo, ker me bolj moti svetloba kot na PC-ju. Pa se niti ne spomnim kje sem vklopil. 

 

Ma jaz tudi velika večina na PC. Ampak zdaj igram v dnevni zleknjen na kavč Far Cry na PS5 in občasno pokukam gor na forum preko mobitela. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 minutami:

Saj drugače SMS pisavo povečaš ali pomanjšaj tudi tako da samo povleces narazen s prsti ali skup, ko si v sporočilu z neko osebo... In ti spremeni velikost pisave.


Lol, saj pravim, s telefoni se res ne ukvarjam in nimam pojma. Vedno pustim vse privzeto, edino glasnost zvonenja si nastavim (svoje unikatno zvonenje imam itak že od nekdaj naloženo) in pa favorites za imenik. Bom ob priliki malo več preizkušal, pa da vidimo to tehniko. 
edit: ja, zdaj sem videl, da nisem imel Zoom funkcije vklopljene (ki dejansko dela to, kar si napisal, samo na ajfonu moraš uporabit 3! prste). :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Aja.. Če imaš iPhone pa nisem pravi naslov za nasvete, ker je ogromno stvari popolnoma različnih. 

 

Saj jaz tudi nisem nek mobi freak. Full malo nekih zadev uporabljam. Za mene so klici, SMS, malo internet in najbolj pomembno mobilne banke. Druge kot preko mobilne že celo večnost nisem uporabljal. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Take to mamo. :) S fonom res občasno naredim edino še kakšno fotko na hitro. Načeloma veliko raje fotkam z namenskim DLSR, čeprav je že kar v letih, ampak sem ga zelo navajen in dokler ne crkne ga ne menjam :) . Edino objektiv bi rabil nek zoom, ker na privzetem 3x optičnem se ne da kaj dosti naredit (je pa ok za portrete in pač različne random fotke). Objektiv kupujem sicer že sto let, ampak bom raje "počakal" na nov fotoaparat in takrat bom poskrbel, da bosta 2 objektiva že v štartu.  

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 29 minutami:

Jaz pa ne fotografiram ama nič. Razen kakega pijanega frenda na kaki fešt, da pošljem drugemu frendu za zajebancijo... Potem pa zbrišem. Na PC-ju nimam ene same fotke :D Zadnje verjetno na nekem backup disku iz izleta na faksu več kot 15 let nazaj. 


Uf, jaz pa sem kar navdušenec nad fotkanjem. No, zadnje čase sicer bolj malo, priznam (enostavno ni časa oz. dobrih motivov, pa lockdowni, pa služba...). Na backupih imam res ohohohohohoho slik (vse sortirane po letih in v podmapah po mesecih...). Če ta arhiv izgubim si ne bi nikoli oprostil. Imel sem sicer že eno slabo izkušnjo in izgubil za dve leti fotk (disk totalno odpovedal, reševanja podatkov pa se nisem lotil, ker je drago). 
Btw, moj prvi fotoaparat je bil ta:

00Ew43-27633584.jpg.636fc185eb617637f91e18a23381591f.jpg 
Dobil sem ga že v zgodnji OŠ, ko mi je dedek enkrat rekel, da mi bo fotoaparat kupil. In sva šla v neko lokalno trgovino s fotoopremo. On je mislil, da bom zadovoljen z nekim "otroškim" plastičnim igračka-modelom, jaz sem si pa izbral to legendico. In prisežem, da mi je služil ogromno let, še vse do 1998/99. Ogromno sem tudi slikal na dias film, imam še zdaj cel kup škatel z diapozitivi (ki jih imam namen celo enkrat skenirat). In pazi to: prvih nekaj let sem slikal izključno na črno-beli film, ker je bil cenejši kot prestižni barvni. 24 posnetkov! Kasneje pa sem bil res vesel, če sem nabavil 36 posnetkov film (in to celo barven!), recimo ko smo šli s familijo za tri tedne na morje. :) Lepi časi, da.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...