Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ne predstavljam si kak to zgleda v praksi.

a das na oglasno desko kdaj bos cmaril? Ka pa ce sosed cote na balkonu susi?

a ga prej poklices “alo zapri si okna, bom rostiljal”?

al te gladko boli kurac in cmaris tisto mascobo na vroci plati?

Plin gor al dol, ko mascoba kaplja na vroce, se cmari in kadi.

meni je to nepredstavljivo.

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 43 minutami:

Saj če pomisliš je podobna situacija, če kdo kadi gandžo al ne vem kake ogabne cigarete or smth, lagano se vse kadi zgornjim v flat :( 

 

this

men je na polno utrujala zgornja soseda zarad trave

pač v bloku živiš, deal with it

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 18 urami:

Za orodje se bom skeširal leta 2024, za sedemdeset let mu imam namen kupit eno proper kosilnico-robota. Sem jih šel naivno letos gledat, ampak pol videl, da so properijanke kar tam 1500 eur plus, tako da bo za okroglo :D 

 

On sicer kao rad kosi travo, samo mislim, da ko mu bo enkrat sweet robot pokosil, da si bo premislil :D 

kosi na tleh

in

kosi sam

 

ke_kit reče pred 2 minutama:

Uvidevnost je lepa vrlina.

ja, sej zato sem ji pa začela sms-e stiskat da je lahko zaprla okna

bi blo še ful lažje če bi normalno prišla dol, ne pa da je preklinjala čez okno da jo je slišala cela soseska :rofl: 

 

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 2 urama:

Ne predstavljam si kak to zgleda v praksi.

a das na oglasno desko kdaj bos cmaril? Ka pa ce sosed cote na balkonu susi?

a ga prej poklices “alo zapri si okna, bom rostiljal”?

al te gladko boli kurac in cmaris tisto mascobo na vroci plati?

Plin gor al dol, ko mascoba kaplja na vroce, se cmari in kadi.

meni je to nepredstavljivo.

 

 

Ma ni take panike, sej ko na stedilniku peces stuff se tudi ne kadi. Oglje je pa druga stvar

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

Jah eni je nimajo :D Saj sem tudi team berba, zarad spodnjega soseda bom počasi šel nekam v hišo, tehnično mu ne morem nič, pač fura neuvideven lajf in ga boli kurac :S

Jaz imam šele zdaj res dobre izkušnje s sosedi. Na trenutni lokaciji je res neskončen mir

 

Prvi flet, ki sem rental kot študent, je bil lastnik res težak in mi je utrujal, da ne smem žensk vozit v stanovanje

Drugi flet je bil s cimri (sicer svoja soba), vsi so mi šli na živce, glasni in neurejeni

Tretji flet že bolj odrasla scena, ko sem se zaposlil, sicer fajn stanovanje, ma sosedi katastrofa ... Ženska nad mano začela ob 23.00 sesat stanovanje. Ene 3x sem ji moral it zvonit gor (ob 02.00 in podobne scene), naj neha premikat pohištvo in sesat, ker se mi bo spipalo

Povezava do prispevka

Jap razumem :D Saj jaz pomoje sem se razvadil v tem zadnjem flatu, kjer je bila res 5 let tišina nenormalna. Zdaj je folk začel mal prodajat in so začel uletavat neki primorci s free lifestylom in je tuga nenormalna. Pes laja ko prizadet, muska se nabija (res da samo do 9 ure) in za bonus seveda še trava na vsake par ur :D Tako da je next step selitev nekam v hišo, sam požret moram vožnjo na šiht, ki je zdaj praktično ni :D 

Povezava do prispevka

Vsi omenjate dim pri grilanju (v smislu, da je veliko dima). To nekaj ne delate prav, namreč če normalno pečeš na oglju/briketih, dima sploh ni in ga niti ne sme biti! Če pečete v nekem oblaku, potem torej veste, da nekaj delate narobe!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Vsi omenjate dim pri grilanju, (v smislu, da je veliko dima). To nekaj ne delate prav, namreč če normalno pečeš na oglju/briketih, dima sploh ni in ga niti ne sme biti! Če pečete v nekem oblaku, potem torej veste, da nekaj delate narobe!

 

Ko zakuriš in delaš žerjavico ni dima? Je to primerno za balkon?

 

Jaz še nisem videl žara na drva/oglje, ki ne bi produciral dima.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Zakuriš suh les, da zagreješ brikete/oglje. Nekaj minimalno malega dima seveda je, ampak nikakor ne v takšnih količinah, da bi bilo moteče. Mislim, to se mi še res ni zgodilo, pa sem tudi že na terasi roštiljal, perilo par metrov vstran obešeno itd. 

Povezava do prispevka

No, no... ne pretiravaj. Drži glavo 2-3 metre nad žarom ali pa obesi perilo, da ne boš sebe izpostavljal in potem po koncu griljenja povohaj cote in mi povej ali imajo vonj po dimu ali ne. Celi čas namreč govorimo o tem, da dim gre do sosedov zgoraj in vse smrdi po dimu. Navsezadnje je ta vonj tudi smisel vsega skupaj, da ima meso nekoliko okus in vonj po njem. Zdaj, če je bolj svetle barve ne pomeni, da ga ni. Saj dim ni samo gosto črno saje.

 

Meni bi se zmešalo, če mi spodnji sosed zakuri žar na oglje na balkonu. Ti pa praviš, da ni moteče... Zunaj pa sušim sveže oprane cunje (2,5m nad njim).

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ajde, to je verjetno res en specifičen primer, da gre za situacijo balkon-balkon.
Jaz sicer še vedno trdim, da načeloma lahko grilaš praktično brez dima. Nekaj malega ga je res, ampak samo na začetku, ko zakuriš s tisim malo lesa/dračja (ne nekih debelih kajl uporabit, trske morajo biti dokaj tanke!) in to je to. Itak se za kurjavo priporočajo briketi (oglje je bolj podvrženo gorenju in posledično dimu). Zdaj, če začne na roštilju med peko goreti ali se dimiti,  moraš hitro ukrepati (razgrniti žerjavico) in paziti, da maščoba ne kaplja na kurišče. Nekateri so žal celo toliko "napredni", da začnejo gasiti s pivom , kar spet privede do dimljenja oz. to počnejo tudi v smislu, da "zalivajo" meso, lol. To je sicer že druga zgodba, ampak vseeno: če pivo polivaš po mesu, ne bo imelo nič boljšega okusa in bo dejansko manj sočno. Ker s tem postopkom zapreš pore v mesu, posledično tako ne "diha" in postane suho in celo žilavo.
Vsekakor pa drži: ne zna vsak pravilno roštilat, v bistvu kar redko naletiš na nekoga, ki to obvlada v nulo. Če pa hočeš striktno okus po dimljenem, potem ni druge, kot da si omisliš "smoker", kar je pa spet druga zgodba :) .

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 27 minutami:

Vsi omenjate dim pri grilanju (v smislu, da je veliko dima). To nekaj ne delate prav, namreč če normalno pečeš na oglju/briketih, dima sploh ni in ga niti ne sme biti! Če pečete v nekem oblaku, potem torej veste, da nekaj delate narobe!

Jaz ko pridejo kolegi kadilci na obisk in si sam obesijo jakno na obešalnik, pol ko odidejo še cel dan voham cigarete po stanovanju

 

Podobno je z dimom. Lahko grilaš z minimalno dima, ma človek z normalno razvitimi nosnicami ga bo vohal

Povezava do prispevka

Točno to. Jaz kot kadilec ne voham tega, mi pa vsi nekadilci povejo isto. Enako je pri tej debati, ker poteka izključno o grilanju na balkonu bloka in ne nekje na prostem v naravi. Pa tudi, če je na prostem in s kolegi sedimo okrog žara... še nisem prišel domov, da mi cote ne bi smrdele po dimu (kar prvi trenutek niti ne opaziš). Ampak jaz, ko grem na tak piknik, to pač vzamem v zakup. Med tem, ko sosedje nad mano, to fašejo nepričakovano ob nedeljskem kosilu (recimo).

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Hehe ok... po moje pa ti nimaš prav. Ker dim mora biti (neviden), če ne žar ni tisto kaj bi naj bil in meso nima pravega okusa po njem kot bi moralo. Potem bi blo vseeno, če bi pekli na oglju, plinu ali elektriki in vse isto...

 

V gostilni takoj ugotoviš, če naročiš mešano meso na žaru recimo, katero je narejeno na plati in katero na pravem žaru, če ga imajo.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 51 minutami:

Ker dim mora biti (neviden), če ne žar ni tisto kaj bi naj bil in meso nima pravega okusa po njem kot bi moralo. Potem bi blo vseeno, če bi pekli na oglju, plinu ali elektriki in vse isto.


Ja, ok... :) minimalno "nevidnega" dima itak je in mora biti. Ni pa tega v oblakih. Dočim okus pridoda tudi kakšna vejica rožmarina, ki jo vržeš na razgret žar (medtem ko tli, proizvaja fino dišeč-aromatičen dimćek). 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:


Ja, ok... :) minimalno "nevidnega" dima itak je in mora biti. Ni pa tega v oblakih. Dočim okus pridoda tudi kakšna vejica rožmarina, ki jo vržeš na razgret žar (medtem ko tli, proizvaja fino dišeč-aromatičen dimćek). 

 

In nad vsemi omenjemi dišavami - dim, meso, mast, začimbe... so zgornji sosedi sigurno navdušeni in komaj čakajo, da ponovimo vajo :D

 

Rožmarin :sick:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...