Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 7 minutami:

Nima to veze. Nova doba ne pomeni, da bi moralo vse naše biti apriori zanič in vse uvoženo super kul in na sploh superiorno.

To je sicer res, ampak povprečna domača juha s povprečno domačo pečenko in povprečnim krompirjem pa tut ne rabi bit staple nedeljske slovenske kuhinje. Ne da je kaj narobe s tem, kot tudi ni nič narobe s probavanjem novih (super kul uvoženih) stvari.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:

Sicer sem jaz svojčas zelo veliko kuhal. Ampak zdaj se mi enostavno več ne da (ali pa si žal ne vzamem časa). Da bi ves dan pripravljal lasagno? Kuhal testo, pripravljal omako in bešamel, vse skupaj zlagal, nato pa še 45 minut pekel? Uff, kje so ti časi... Problem je pa tudi, ker enostavno ne znam pripraviti nečesa na hitro. Vedno začnem komplicirati (kar v veliko primerih zadevo tudi poslabša),  Zame so že špageti bolognese cel postopek, da ne omenjam kakšnih školjk ali enostavnega pečenega krompirja.

Drgač pa jaz nisem še nikoli pripravljal lazanjo cel dan. Kot prvo se lazanjo dela med vikendom, ko imaš malo več časa, ne pa po službi. Po službi naredim nekaj na hitro. V soboto se lotim lazanje in ponavadi jo imam do 12:00 narejeno, z žensko jo pojeva in pospraviva pa še ponavadi ostane za nedeljo, samo kakšno solato narediš ekstra zraven. V soboto do 12:00 generalno konec s pripravo hrane za vikend. Ni bad. 

Povezava do prispevka

Also - se pa ukvarjam z vprašanjem, kaj kupit fotru za 68 rojstni dan. Ker je navdušen kolesar, sem mu prejšnja leta kupoval nek stuff za na bicikl, zdaj pa je zaradi dveh operacij na prostati za nekaj časa off bike in mu nočem ubacivat itemov, ki ga bodo samo v tugo spravile. Hobi mu je še vrtnarjenje, gledanje akcijskih filmov in kvazidokumentarcev na raznih Discovery Channelih. Jebemti, da mi je bicikl bil nek easy way out, zdaj pa ne vem, kaj bi, ker ful nima posebnih hobijev. Je pač klasični carski vaški papa z grabljami in motorko. A je kdo fotru ali pa ne vem staremu stricu al neki pred kratkim kupil kak carski item, da dobim idejo? :D 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

Dečki nedelja je in živimo v Sloveniji. Jejte govejo juhico, svinjsko pečenko s krompirjem in solato.

 

Za več nasvetov pa se subskrajbajte na moj kanal!

 

kako svinjsko pečenko, kaj je s tabo?

 

govejo meso iz juhe in kruhov hren pa res

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 5 minutami:

govejo meso iz juhe in kruhov hren pa res

 

To je blo mišljeno zraven kot topla predjed :D Ampak je potem preveč vsega meni osebno. Tako, da govedino iz juhe potem porabim za esigflajš, ki je odličen tudi še naslednji dan, če ostane :)

 

Nasploh pa ja... obožujem dobro govedino iz juhe s hrenom. Ne vem pa kaj je kruhov hren. Mi jemo govedino, hren, pražen krompir in solato. Ali pa občasno tudi špinačo zraven govedine in pire krompir.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Also - se pa ukvarjam z vprašanjem, kaj kupit fotru za 68 rojstni dan. Ker je navdušen kolesar, sem mu prejšnja leta kupoval nek stuff za na bicikl, zdaj pa je zaradi dveh operacij na prostati za nekaj časa off bike in mu nočem ubacivat itemov, ki ga bodo samo v tugo spravile. Hobi mu je še vrtnarjenje, gledanje akcijskih filmov in kvazidokumentarcev na raznih Discovery Channelih. Jebemti, da mi je bicikl bil nek easy way out, zdaj pa ne vem, kaj bi, ker ful nima posebnih hobijev. Je pač klasični carski vaški papa z grabljami in motorko. A je kdo fotru ali pa ne vem staremu stricu al neki pred kratkim kupil kak carski item, da dobim idejo? :D 

 

 

Kak weber grill al pa kej tazga

Povezava do prispevka

Joj jz pa tok sovrazim te “smart” stvari. Kaj v lajfu bom delal z appom na grillu? Al pa kontroliranje luci z appom na telefonu - prisezem da se mi utrga ce moram za vsako sranje odpret app.

Sej ima smisel za dolocene stvari, sam v veliki vecini je pa sam gimmick in se en attack vector kjer ti lahko folk krati zasebnost ker so itak vse te stvari brutalno nezascitene.

Povezava do prispevka

Tehnologija je v razvoju, jaz sem big supporter vseh teh zadev, zasebnost mi je čist v 2. planu, itak se vse skup ekspresno razvija in je vsako leto boljše. Meni je recimo mindblown že, da zalaufam robotski sesalec v službi in ko pridem domov vse čisto <3 <3 <3 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 11 urami:

Tipična slovenska kuha mi je ful preveč kmečka (mastna in težka). Preveč sem navajen na mediteransko, ki je dosti lažja za prebavo.

Ja sj to k je ful razlike, med neko gorenjsko kuhinjo in neko primorsko.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 14 urami:

To je sicer res, ampak povprečna domača juha s povprečno domačo pečenko in povprečnim krompirjem pa tut ne rabi bit staple nedeljske slovenske kuhinje. Ne da je kaj narobe s tem, kot tudi ni nič narobe s probavanjem novih (super kul uvoženih) stvari.

Ja samo slovensko kuhinjo je dost težko spravit dva levela višje. Reba je res veliko spremenit.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Joj jz pa tok sovrazim te “smart” stvari. Kaj v lajfu bom delal z appom na grillu? Al pa kontroliranje luci z appom na telefonu - prisezem da se mi utrga ce moram za vsako sranje odpret app.

Sej ima smisel za dolocene stvari, sam v veliki vecini je pa sam gimmick in se en attack vector kjer ti lahko folk krati zasebnost ker so itak vse te stvari brutalno nezascitene.

 

 

Mas termometre tm pa sporoci ti, kdaj steak doseze perfect notranjo temperaturo. Pa lazje se naucis malo jace grillat i guess, k mas pomoc prek appke. Sej ni uno, da mors to uporabljat, sam ce hoces, je tm. 

 

K smo lih pr smart luceh, evo od sobote imam 2 v dnevno jedilnem prostoru. In to ker imam specificno situacijo in se dobro da obstajajo. Namrec v prostoru k ma nevem 35m2 mam samo na sredini en kabel za luc, povezan na eno stikalo. Smo lepo zmontiral 2 luci, vsaka na svojo stran tega prostora in zdej lahko kljub samo enem stikalu, obe luci upravljam.

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 urami:

Ne vem pa kaj je kruhov hren. 

hrenova omaka za ljudi k ne marajo hrena

js si vedno nafukam dodatnega noter pa še vedno je žalost

 

Kastor reče pred 1 uro:

Tehnologija je v razvoju, jaz sem big supporter vseh teh zadev, zasebnost mi je čist v 2. planu, itak se vse skup ekspresno razvija in je vsako leto boljše. Meni je recimo mindblown že, da zalaufam robotski sesalec v službi in ko pridem domov vse čisto <3 <3 <3 

moj sesalec že dobro leto ni na internetu in laufa na un timer k je bil nastavljen pred tem

in je glih tko vse čisto k pridem domov :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...