Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

KE RIT reče pred 4 urami:

Mislu sem suženjstvo na splošno, ne nujno afričanov. Sej, mogoče sem samo jaz nerazgledan. A je možno, da slave lahko pomeni kaj drugega, bolj primernega za ta kontekst, kar ne pomeni dobesedno suženj?

Master se mi recimo zdi bolj širok pojem.

 

jezik ima cel kup besed ki so prisle iz nekega dognanja v casu nastanka besede. pa sedaj unicevat neko uveljavljeno poimenovanje samo zaradi preteklega dogodka je bolanija.

 

besede Zamorec ne uporabljamo, ker je dobila negativno konotacijo. pomeni pa tocno to, kar govori - tisti, ki je za morjem.

 

v glavnem

10 zamorckov

vsi brez naram'nc

pojo eno pesem

 

(pojem dokler se lahko )

 

 

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 8 urami:

Ti izrazi ne bi nikoli smeli biti uveljavljeni in tradicionalni. A res ne razumeš problematike?

 

Master se še nekako da tolmačiti, ampak slave v tem kontekstu izvira točno iz tamle.

HAHAHAHAH

 

Pa te ni nic sram ?

 

Drz se raj ti risanja

 

oMAdX3p.png

 

Navedek

Middle English: shortening of Old French esclave, equivalent of medieval Latin sclava (feminine) ‘Slavonic (captive)’: the Slavonic peoples had been reduced to a servile state by conquest in the 9th century.

 

 

"Tocno iz tamle

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 4 urami:

Mislu sem suženjstvo na splošno, ne nujno afričanov. Sej, mogoče sem samo jaz nerazgledan. A je možno, da slave lahko pomeni kaj drugega, bolj primernega za ta kontekst, kar ne pomeni dobesedno suženj?

Master se mi recimo zdi bolj širok pojem.

Samo v primeru naprav gre dobesedno za suženjstvo, edina vloga take naprave je da dela za svojega masterja. Tudi v broadcastingu je pogovorno zel razširjeno govorit o "i'm your master" ko se govori o hierarhiji poteka signala, pa to ne pomeni da je ta oseba dejansko njegova suženjska last ampak samo da služi svojemu namenu in pripravlja signal na način kot ga master zahteva. To nima nobene veze z dejanskim suženjstvom in samo ker je ista beseda ne pomeni da ima kakršno koli povezavo z izkoriščanjem ljudi.
Spet bom poudaril da nisem triggered in da mi je na koncu dneva čist vseeno. Se mi pa zdi smešno da se problematika rešuje tako da se izkorenini uporabo besede ki nima veze s problematiko razen tega da je slučajno ista beseda. Sej tudi črno barvo mamo pa je nismo začeli klicat drugače.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 45 minutami:

Samo v primeru naprav gre dobesedno za suženjstvo, edina vloga take naprave je da dela za svojega masterja. Tudi v broadcastingu je pogovorno zel razširjeno govorit o "i'm your master" ko se govori o hierarhiji poteka signala, pa to ne pomeni da je ta oseba dejansko njegova suženjska last ampak samo da služi svojemu namenu in pripravlja signal na način kot ga master zahteva. To nima nobene veze z dejanskim suženjstvom in samo ker je ista beseda ne pomeni da ima kakršno koli povezavo z izkoriščanjem ljudi.
Spet bom poudaril da nisem triggered in da mi je na koncu dneva čist vseeno. Se mi pa zdi smešno da se problematika rešuje tako da se izkorenini uporabo besede ki nima veze s problematiko razen tega da je slučajno ista beseda. Sej tudi črno barvo mamo pa je nismo začeli klicat drugače.

 

 

pridatek: zakaj se noben ne obregne ob besedo hcerinsko (podjetje)

 

cista feminizacija! :p

Povezava do prispevka

 

smo kej obsodl k so beli rasisti umoril 40 temnopoltih v Afriki?

https://www.rtvslo.si/svet/afrika/na-severovzhodu-nigerije-dzihadisti-ubili-vec-kot-40-ljudi/527132

 

aja niso bli belci

 

61 Tunijzicev je umrlo ko so hoteli v rasistično evropo

https://www.rtvslo.si/svet/afrika/ob-obali-tunizije-utonilo-najmanj-61-prebeznikov/527123

 

#BLM

 

aja če ni v ameriki ni pomebno pa nas ne zanima k folk umira

 

vlaho vlaho ti gniloba in rasist

 

samo izpostavljam selektivnost in ignoranco najbolj glasnih 

uredilo bitje vlaho
  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
lizz reče pred 2 urama:

 

jezik ima cel kup besed ki so prisle iz nekega dognanja v casu nastanka besede. pa sedaj unicevat neko uveljavljeno poimenovanje samo zaradi preteklega dogodka je bolanija.

 

besede Zamorec ne uporabljamo, ker je dobila negativno konotacijo. pomeni pa tocno to, kar govori - tisti, ki je za morjem.

 

v glavnem

10 zamorckov

vsi brez naram'nc

pojo eno pesem

 

(pojem dokler se lahko )

 

 

Ne vem čemu omenjaš besedo zamorec. Ne govorim o tej besedi. Po moje je neprimerljivo manj žaljiva od besede suženj.

 

Spremeniti neko besedo, ker je žaljiva, se mi ne zdi bolanija.

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 2 urama:

HAHAHAHAH

 

Pa te ni nic sram ?

 

Drz se raj ti risanja

 

oMAdX3p.png

 

 

 

"Tocno iz tamle

Sem bil prepričan, da slavo/slav derivira iz korena od slave in ne obratno. Hvala za razlago.

Sicer pa se mi ne zdi ujetnik zdej neki ful boljše lol.

 

Zdaj pa plz umiri malo s patronizing tonom, k ne boš nobenmu prodal, da si nek razgledan intelektualec.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Arey reče pred 5 urami:

Samo v primeru naprav gre dobesedno za suženjstvo, edina vloga take naprave je da dela za svojega masterja. Tudi v broadcastingu je pogovorno zel razširjeno govorit o "i'm your master" ko se govori o hierarhiji poteka signala, pa to ne pomeni da je ta oseba dejansko njegova suženjska last ampak samo da služi svojemu namenu in pripravlja signal na način kot ga master zahteva. To nima nobene veze z dejanskim suženjstvom in samo ker je ista beseda ne pomeni da ima kakršno koli povezavo z izkoriščanjem ljudi.
Spet bom poudaril da nisem triggered in da mi je na koncu dneva čist vseeno. Se mi pa zdi smešno da se problematika rešuje tako da se izkorenini uporabo besede ki nima veze s problematiko razen tega da je slučajno ista beseda. Sej tudi črno barvo mamo pa je nismo začeli klicat drugače.

Črnci se najraje opredeljujejo kot taki, črni. Ta beseda ni žaljiva.

Jaz te drugače čisto razumem, samo tole je povsem ista stvar, kot če bi neki poimenovali retard, ker so pač v 80ih bili drugačni časi, in pol bi se dandanes folk čudu, da čemu hočemo to besedo spremeniti.

Meni se tudi ne zdi POTREBNO spreminjati besedo slave, se mi pa zdi PRIMERNO.

Pa btw, ni žaljiva sama beseda, žaljiva je konotacija besede v danem kontekstu, ker jo dani kontekst razvrednoti.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
vlaho reče pred 1 uro:

 

smo kej obsodl k so beli rasisti umoril 40 temnopoltih v Afriki?

https://www.rtvslo.si/svet/afrika/na-severovzhodu-nigerije-dzihadisti-ubili-vec-kot-40-ljudi/527132

 

aja niso bli belci

 

61 Tunijzicev je umrlo ko so hoteli v rasistično evropo

https://www.rtvslo.si/svet/afrika/ob-obali-tunizije-utonilo-najmanj-61-prebeznikov/527123

 

#BLM

 

aja če ni v ameriki ni pomebno pa nas ne zanima k folk umira

 

vlaho vlaho ti gniloba in rasist

 

samo izpostavljam selektivnost in ignoranco najbolj glasnih 

Pizda, tut v gostilni nisi vec varen pred Gorgiousovimi drekci in :classic_angry: reakcijami na vsak post, ki ne pase njegovemu razmisljanju

Al sem js edini, ki mu je smesno za popizdit, da model ne komentira ama nista, igra uzaljeno snezinkico in rajs tala internetne disrespect pointse folku, ki zna ubesedit svoje mnenje?

Povezava do prispevka

Ma sej je na prejsnjem forumu pocel popolnoma isto, tbh

 

S tem, da tam semizdi ni naklamfal skupi 3 poste, more like 5 al pa 6, vglavnem vec kot tule imo

 

  

vlaho reče pred 8 minutami:

men je hecno da je model sestavu 3 poste skos pa užaljeno lepi reactione :D

 

kar seveda ni fer js bi ga čist iz fore tko k on to počne zmiunskal

 

lp Turboman

1.png

 

Izvinjavam se sine, ampak takim kot si ti, ni dovoljeno jamrat za iste pickarije, nad katerimi jamra turboman. No ifs, no buts, preprosto ti ni dovoljeno.

Eno tako se, pa bos placal 20€ za na gnoj, lep lp

uredilo bitje 4Stringed
Povezava do prispevka
lizz reče pred 2 urama:

 

 

pridatek: zakaj se noben ne obregne ob besedo hcerinsko (podjetje)

 

cista feminizacija! :p

ne vem sicer kaj je dejanski razlog, sam js sem mela skos v glavi da če je firma hčerinska, bo pol podjetje tud

pa 'sinovsko' men zveni ful bolj štorasto, sam ajde štoravost besede je precej subjektivna

 

KE RIT reče pred 28 minutami:

Sem bil prepričan, da slavo/slav derivira iz korena od slave in ne obratno. Hvala za razlago.

Slovani bojda pride iz slov- kot beseda oz. govor, se pravi govoreči ljudje

po drugi strani so vsem tujcem rekli nemci oz. tisti, ki ne govorijo ali niso razumljivi

 

realno je moj vir en model na r/askbalkans, sam zveni mi carsko pa upam da je res

Povezava do prispevka

te so ze na nivoju hribovcev iz "pr hostar", sam dvomim, da bos koga baital.

 

Mefisto reče pred 4 minutami:

Jaz bi samo rad povedal, da sem ponosem, da sem bel in da ko vidim črnca vedno prvo pomislim, da bi mi zdaj sedla ena banana.

 

 

hehe, v originalu je pisalo "da je gorila pobegnila iz zivalskega vrta", sam se je tip samovoljno cenzuriral

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 9 minutami:

Jaz bi samo rad povedal, da sem ponosem, da sem bel in da ko vidim črnca vedno prvo pomislim, da bi mi zdaj sedla ena banana.

 

:D:D Fak zdej imam sliko v glavi kako gresta tko edina dva črnca v Ljubljani mimo tebe pa jih pogledaš, iz nekje potegneš banano in jo res uno z največjo srečo v očeh olupiš in poješ :D

 

Ziher bi bilo tudi njima ful smešno :D

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 1 uro:

Ne vem čemu omenjaš besedo zamorec. Ne govorim o tej besedi. Po moje je neprimerljivo manj žaljiva od besede suženj.

 

Spremeniti neko besedo, ker je žaljiva, se mi ne zdi bolanija.

zato ker je govora o stilno zaznamovanih besedah oziroma suzenj ni ampak je ocitno kar postala

 

in lubi jezus ce bomo zdej vse spremenil zaradi rasizma med americani

 

Fuksija reče pred 43 minutami:

ne vem sicer kaj je dejanski razlog, sam js sem mela skos v glavi da če je firma hčerinska, bo pol podjetje tud

pa 'sinovsko' men zveni ful bolj štorasto, sam ajde štoravost besede je precej subjektiva

ne ni sinovskega podjetja

je sinovo in hcerino podjetje

poglej si definicijo hcerinskega podjetja

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 2 urama:

Zdaj pa plz umiri malo s patronizing tonom, k ne boš nobenmu prodal, da si nek razgledan intelektualec.

 

Mo-del

 

 

Sfukan navedek ker je mobitel urejevalnik dobesedno prizadet

 

Navedek

A res ne razumeš problematike?

Master se še nekako da tolmačiti, ampak slave v tem kontekstu izvira točno iz tamle.

 

Tle se spilas jakega intelektualca, se bonus "patronizing" "izvira tocno iz tamle" bullshit claim si upalil, kot da ves kaj govoris.

 

In ko ti quotam kako v resnici stojijo stvari bi ti mene neki ozmerjaval?

 

Men ocitas "razglednega intelektualca" ko sam iz riti zmisljene stvari pises, kot fakte?

 

Jaz nisem intektualec, proti teb sem dobesedno genij ti vase zastrt shoe size IQ idiot.

 

 

 

 

Navedek

 

Tle se spilas jakega intelektualca, se bonus "patronizing" "izvira tocno iz tanle" bullshit claim si upalil, kot da ves kaj govoris. In ko ti quotam kako v reanici atojijo stvari bi ti mene neki ozmerjaval?

 

Men ocitas "razglwdnega intelektualca" ko sam iz riti zmisljene stvari pises, kot fakte?

 

Jaz nisem intektualec, proti teb sem dobesedno genij ti vase zastrt shie size IQ idiot.

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...