Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Daj ne serji... Haha... Kaj vem kaj si ti delal. Od kar vem za sebe imamo doma mikrovalivko in še nikoli mi ni nič eksplodiralo. Praktično ne mine en sam dan, da je ne bi uporabil. Očitno si cokolesnik rinil not v neki kovinski posodi ali posodi s pozlačenim robom ali kaj podobnega kaj vem kaj. Nije žvaka za seljaka :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Najprej sem dal samo mleko za minutko not. Posoda je bla dost vroča, zato dam čokolino not, probam prvi zalogaj, mrzlo jebemu kurac. Dam še enkrat, meh, lahko bi blo še malo bolj toplo vsaj. In potem v tretje spet dam minutko (na 80% vročine), grem scat, pridm nazaj, je zgleda začelo brbotat in ne samo da je šlo čez rob in je bla cela posoda umazana, tud tista plastična posoda s katero pokrijem je bla cela umazana

 

Uglavnem, kar sem se naučil, itak mi je pogreto mleko iz štedilnika ljubše :D jebeš pomivat te pičkarije zato, ker se posodica in mikrovalovna ne morta med sabo zmenit

Povezava do prispevka

Valjda moraš pri vsaki stvari vsaj osnove poznati kako jo uporabljati. Saj tudi v air fryer ne rines mleka kar tako... Ali pa keramičnega krožnika v pečico, da bi si pogrel jed...

 

Včeraj sem si za večerjo grel sarmo. Krožnik, 3 minute mikrovalovka, grem na čik in ko se vrnem jem. To bi moral sarmo basati v ekstra lonec, jo počasi greti ene 15 minut in zraven mešati, da se pregreje skozi in skozi... Pa kje za vraga se mi to ljubi? 

Povezava do prispevka

Hja, mikrovalovko moraš uporabljati previdno in "po pameti". To je kot en tak mini hadronski trkalnik, veš. Zato ni vrag, da ob nespametni uporabi ne pride do nastanka antimaterije. In potem smo tam ... :) 


Šalo na stran, poznam eno familijo, ki pri milem bogu zavrača uporabo mikrovalovke. Citiram:

Navedek

"Mikrovalovi so izjemno škodljivi zdravju. Hrana, podvržena temu valovanju, je strupena in škoduje telesu, povzroča raka in še marsikatero drugo bolezen. Mikrovalovka je zato skrajno nezdrava in bognedaj, da bi jo uporabljali! Nespameten izum iz začetkov atomske dobe, ki ga je čas na srečo že povozil."

Mislim, meni je slabo, ko poslušam takšne litanije (zato se itak raje umaknem od debate, grem v kuhinjo in si pogrejem kakav kuhano vino).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

Najprej sem dal samo mleko za minutko not. Posoda je bla dost vroča, zato dam čokolino not, probam prvi zalogaj, mrzlo jebemu kurac. Dam še enkrat, meh, lahko bi blo še malo bolj toplo vsaj. In potem v tretje spet dam minutko (na 80% vročine), grem scat, pridm nazaj, je zgleda začelo brbotat in ne samo da je šlo čez rob in je bla cela posoda umazana, tud tista plastična posoda s katero pokrijem je bla cela umazana

 

Uglavnem, kar sem se naučil, itak mi je pogreto mleko iz štedilnika ljubše :D jebeš pomivat te pičkarije zato, ker se posodica in mikrovalovna ne morta med sabo zmenit

Neki si dal gret, zavrelo je in šlo čez rob. Ti pa temu praviš eksplozija? :D

Čisto isto bi se ti lahko zgodilo na štedilniku lol.

Dej, ne moreš bit tak boomer, haha. :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Čokolino je tako gost, da mehurčki čist isto špricajo na vse strani tudi po šporhetu, če zavre. Enako pšenični zdrob in podobne zadeve.

 

model noben ne dela čokolina tko, da bi čokolino in mleko zmešal skp na štedilniku

 

nehaj se norca delat iz mene :D

Povezava do prispevka

Jaz se spomnim, ko je en kolega delal poskuse z mikrovalovko.. Železno žlico je pustil 5 minut na najvišji jakosti. Iskre so letele na polno, potem pa mu je skurilo tisto ploščico, ki prekriva oddajnik. Dobesedno prežgalo jo je, tako da ni bilo druge kot da jo zamenja. Faking 5 minut in je odletelo v tri krasne. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 19 minutami:

 

Noben ga tudi ne zmeša in pol da v mikrovalovko

pogreval sem najprej mleko in sem mislu, da je dovolj toplo (sploh ker je posoda bla vroča), zato sem si že zmešal

 

potem sem ugotovu, da še ni blo in sem dal kar vse skupaj not. no zdej vem

Povezava do prispevka

@Hernier veš mogoče kera knjižnica ima največjo zbirko e-knjig v Biblosu? Pa da se lahko včlanim prek neta, ker valjda nem lezel zaradi tega preko pol Slovenije. NUK?

 

Pizda, lokalna knjižnica ima nikakvo izbiro. Same neke babje romane, kuharske knjige in neke novejše slovenske zadeve, ki hodijo na novo.

 

Zdaj sem med scrolanjem vzel "To noč sem jo videl". Upam da bo za kaj.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

veš mogoče kera knjižnica ima največjo zbirko e-knjig v Biblosu? Pa da se lahko včlanim prek neta,


Itak da Mestna knjižnica Ljubljana, kot ti je že Hernier odgovoril.

Zelo enostavno se včlaniš preko neta:
Včlani se - Mestna knjižnica Ljubljana (mklj.si)
Navodila_Moja_knjiznica_spletni_vpis_uporabniki.pdf (mklj.si)


Jaz imam na Biblosu to vpisano:

Navedek

 

Moja knjižnica (COBISS)
Trenutno je vaš Biblos račun povezan z:

Knjižnica: Ljubljana - Mestna knjižnica Ljubljana

 



 

Povezava do prispevka

@tomazek: kaj bi pa najraje bral? Mislim, katera zvrst, avtor itd. te najbolj zanima?
Ajde, malo tricky question, vem. Ker zame, velikega navdušenca nad branjem, je to vprašanje sila težko. Berem namreč dobesedno vse, kar mi "pade pod roke". Če me le prvih nekaj strani prepriča. :) 

Trenutno stanje knjig, ki so na voljo:

biblos_scr.thumb.jpg.be88a93986a755c1da5e65a8a5f25ad1.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...