Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Rak rana teh high end restavracij so sladice. Taki mojstri od sladic vse bolj kilavo in zgledajo skoraj vse nekako takole:

Kupček zdrobljenih starih piškotov na katerega postaviš žličnik (vstavi poljubljno ime) sladoleda, zraven daš žličnik (vstavi poljubno ime) kreme, 5 pikic ene omake, 5 pikic druge omake in par listkov mete in drugih rožic.

Povezava do prispevka

In? Gostilna tu je free debata in človek nebi smel izrazit mnenje, da mu je domača kuhinja zakon in mu dol visi za te kupčke drekeca, ki si jih sam opisal pod sladicami? Te restavracije so res samo za dvojne... poženščene fegete kot bi rekel mefisto in hochštaplerje, ki se počutijo nekaj več ko so tam in ko se kasneje hvalijo drugim kje so bli in kako ekstazo so doživeli.

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

In? Gostilna tu je free debata in človek nebi smel izrazit mnenje, da mu je domača kuhinja zakon in mu dol visi za te kupčke drekeca, ki si jih sam opisal pod sladicami? Te restavracije so res samo za dvojne... poženščene fegete kot bi rekel mefisto in hochštaplerje, ki se počutijo nekaj več ko so tam in ko se kasneje hvalijo drugim kje so bli in kako ekstazo so doživeli.

No tko ja, take poste sem mislil. To spada sem, ne pa tiste 24ur style

Povezava do prispevka
Arey reče Pravkar:

Hudo mi je k sm zdej tut uradno jedu v restavraciji z dvema zvezdicama. Lahko me klicete gospod Arey.

Nisi. Ker takrat jih ni imela :)

 

Ker če ne jest lahko rečem, da sem tolk bogat, da sem se ga ubil z vinom v restavraciji z dvema michelinkama. Ene 15 let nazaj, smo se ga tam na dvorišču ubili s tistim njegovim cheap vinom, na katerei flaši je pisalo hiša franko. :)

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

Nisi. Ker takrat jih ni imela :)

 

Ker če ne jest lahko rečem, da sem tolk bogat, da sem se ga ubil z vinom v restavraciji z dvema michelinkama. Ene 15 let nazaj, smo se ga tam na dvorišču ubili s tistim njegovim cheap vinom, na katerei flaši je pisalo hiša franko. :)

Yup, isto je če si bil tam pol leta nazaj ko so michelin ljudje hodili po restavracijah al pa 15 let nazaj.

No matter, itak načrtujem spet it tja 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 minutami:

Nisi. Ker takrat jih ni imela :)

 

Ker če ne jest lahko rečem, da sem tolk bogat, da sem se ga ubil z vinom v restavraciji z dvema michelinkama. Ene 15 let nazaj, smo se ga tam na dvorišču ubili s tistim njegovim cheap vinom, na katerei flaši je pisalo hiša franko. :)

 

od brata tokaj, sicer je zlo dobr. Grem večkrat po vino :D

 

drugač mi pa za hišo franko dol visi, navite cene do amena.  v parih letih dvignla za 3x.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Od kod je prodrla ta gurmanska ideologija. Od hrane in "dobrih" restavracij do izbranih pirov, viskijev, ruma, faking hamburgerjev (dobesedno 2 kruha pa en kos mesa vmes). Od kod vse to pronica v vsakdan. Al je mn3 tu res neka posebna druščina. Anben kurac več ne ceni merkator pira pa preveč v olju namočenega dunajskega.

 

Navedek

fegeti, ki imajo tiča tako trdega trd kot ravnokar skuhani špageti.

 

 

Povezava do prispevka
Arey reče Pravkar:

Yup, isto je če si bil tam pol leta nazaj ko so michelin ljudje hodili po restavracijah al pa 15 let nazaj.

No matter, itak načrtujem spet it tja 

To si ti rekel, da je isto. Tega jest nisem rekel. Da sva oba jedla v bodoči michelinovi restavraciji in da takrat, jih še ni imela. Sem pa nazadnje bil v Hiši Franko kaih 5 let nazaj. Ampak sem pa lansko leto leto jedel na nekem dogodku kjer je Ana Roš kuhala. Aja še fun fact, 14 dni nazaj sem bil na kavi z Ano :)

Povezava do prispevka
Ezoterik reče Pravkar:

 

od brata tokaj, sicer je zlo dobr. Grem večkrat po vino :D

 

drugač mi pa za hišo franko dol visi, navite cene do amena.  v parih letih dvignla za 3x.

Misliš Atelier Kramar? Tisto so bolana vina. Me celo najboljših v Sloveniji. Čeprav me vsi debel gledajo, ko to izjavim, ker ni znan. Ne ne, 15 let nazaj je imel neko cheap zadevo v steklenicah, pomoje mu je kaka vinska klet polnila.

 

 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 49 minutami:

Kakšno vezo majo italjani z podelitvijo mišelinovih zvezdic? Sej ni kriterij za zvezdico št. ITA tablic pred obratom. 

 

Imajo vec denarja in so ga bolj pripravljeni dat od sebe za proper hrano.

 

Klasicna ponudba in povprasevanje. Zakaj bi odpiral na stajerskem ce je tam povecini folku velik==dobro.

Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 6 minutami:

Od kod je prodrla ta gurmanska ideologija. Od hrane in "dobrih" restavracij do izbranih pirov, viskijev, ruma, faking hamburgerjev (dobesedno 2 kruha pa en kos mesa vmes). Od kod vse to pronica v vsakdan. Al je mn3 tu res neka posebna druščina. Anben kurac več ne ceni merkator pira pa preveč v olju namočenega dunajskega.

Nismo vec v "socializmu" in folku pase se kej druzga kt turisticna pasteta.

Povezava do prispevka
atomic reče Pravkar:

Misliš Atelier Kramar? Tisto so bolana vina. Me celo najboljših v Sloveniji. Čeprav me vsi debel gledajo, ko to izjavim, ker ni znan. Ne ne, 15 let nazaj je imel neko cheap zadevo v steklenicah, pomoje mu je kaka vinska klet polnila.

 

 

 

 

Jup, tud kul model je. Jst hodm že ful dolg tja po vino, sploh merlot je nehuman. Pomoje sm pil vse letnike od prvega k ga mel :D (2004). Tko da sm kr precej prepričan, da je to kr lepo tokaj od brata bil, ker prej še ni mel atelier kramar znamke, ampak je sam filal vino, ker klet kot taka še ni obstajala. Ker vem, da si dost u brdih, se ti tm res splača ustavt, v Barbani mata bajtico pa ful fensi apartma. Brat je dost podobn Valterju po osebnosti. Sam še bol umirjen.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 10 minutami:

To si ti rekel, da je isto. Tega jest nisem rekel. Da sva oba jedla v bodoči michelinovi restavraciji in da takrat, jih še ni imela. Sem pa nazadnje bil v Hiši Franko kaih 5 let nazaj. Ampak sem pa lansko leto leto jedel na nekem dogodku kjer je Ana Roš kuhala. Aja še fun fact, 14 dni nazaj sem bil na kavi z Ano :)

javi se, ko se boš z njo menil o komonistični revoluciji

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 37 minutami:

Jaz pa v Spodnjem Dupleku v gostilni Johana tak dunajski, da se je vlekel po mizi, za povrh pa eno točeno pivo. Nažrl sem se kot lord, lahko me kličete seljački lord.


Jaz pa dunajskega na Dunaju, kjer je zgolj 1 dunajski stal 40 € (brez kakršne koli priloge, predjedi ...). Seveda je bil res dober, ampak ne bom nikoli rekel, da je bil vreden 40 € (roko na srce, ni vsak dunajski dober dunajski, ampak tisto je bilo vseeno malce too much). Najedel sem se zgolj zato, ker smo si predjed, priloge in sladice itak naročili dodatno.  Pozabil ime restavracije, ena taka na zunaj skoraj neopazna, direktno v centru, zelo oldschool vzdušje (malo me je spominjalo na italjanske restavracije iz filmov Boter :) ). Aja, firma plačala :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...