Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

@ĆAMIR V fotošopu sem samo napise dodal. Saj sem že takrat povedal, da sta bili ti dve pici bolj zajebancija, ko smo nekaj malega popili in s kolegi pač postali lačni. Čeprav, roko na srce niti ni bilo slabo (edino tisto random testo je bilo res no-go, kar je pa zame pri pici skoraj najbolj pomembno :) ). 


Ćisto druga liga pa je bila ta, ki sva jo naredila s profi picopekom v domači pečici (verjetno najboljše, kar se da doma narediti) :

Dule_pizza.thumb.JPG.559cf6fb62dc775ca0ebcbd98ae7f06f.JPG

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 16 minutami:

Pizda mal pogrešam Dante pa Gorann pico, a to je izgubljeno zaradi selitve foruma? :( 

 

image.thumb.jpg.393346c688a8b9acfa4dcd5adb889f6d.jpg

 

DaCapo reče pred 17 minutami:

Ena iz Pomodoro MB. Slika sicer ni moja (ukradel prijateljčku na FB, ampak toliko da imamo neko predstavo :) ) :
Sicer je na sliki neka polnozrnata Di Casa ?, ampak imajo tudi klasične itd. Dobre so, v glavnem.  

pomodoro.thumb.jpg.ef8f2c87a1a61bf641ee1468bda21d24.jpg

 

655682398_martinamartina_.jpg.e4a2d67de884eacbc4d0a5ee35397dce.jpg

Povezava do prispevka

Joj, LOL, zdaj ko smo pri picah, sem se ravno spomnil, da mi je foter včeraj nekaj omenil, da pripravlja/izdeluje neko pizza-peč (zunaj na vrtu, poleg obstoječega roštilj-kamina). Nisem čisto sledil temu, kar je želel povedati, ampak omenjal je, da bo temperaturno po želji (tudi do 400+ stopinj), edino po višini (?) same postavitve ga še nekaj malega skrbi. Ob prvi priliki bom pofotkal zadevo. Kolikor ga poznam, mu načeloma zaupam, ker glede domače dimnice (pušnice) se je izkazal več kot profi. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
darksaga reče pred 5 minutami:

Hmm, ti novi naslovi picerij v MB bodo prav prišli.

Na Ptuju je samo ena picerija, kjer jih delajo z debelim testom. Meni najboljše pa so sicer (bile?) v eni zakotni gostilni v bližnji vasi, kamor lahko samo pomotoma zaideš.

Pivnica a, legenda, že predolgo nisem bil tam :(

 

katera gostilna/vas sicer?

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 14 minutami:

Hmm, ti novi naslovi picerij v MB bodo prav prišli.

Na Ptuju je samo ena picerija, kjer jih delajo z debelim testom. Meni najboljše pa so sicer (bile?) v eni zakotni gostilni v bližnji vasi, kamor lahko samo pomotoma zaideš.

Slonček ima tudi tako stare sorte, ampak ne kot v pivnici.

 

A si mogoče zašel v Markovce k Palaski? Tam sem jo po dolgih letih enkrat lani probal (ker sem jedel nekaj drugo) in je bla kar fina, pa tudi drugače sem videl, da so jih hvalili kot old school pice.

Povezava do prispevka

Gostilna Maja, vas Hajdina.

 

Ajd, ni glih tako zakotno glede na to, da je ob glavni cesti heh, samo si nebi mislo, da je tam kaj posebnega.

Sicer nevem kak zdaj stojijo, tale covid jih je vrjetno zdelal. Stari(?) lastnik (in kuhar) je šel že ene 2 krat v pokoj in ven iz njega v zadnjih par letih.

Škoda, tja sem hodo 30 let.

Povezava do prispevka

Jop, če bo Mefisto kdaj pomotoma peljal čez Ptuj naj kar nujno uleti v Pivnico. Testa je pomoje več v višino kot širino. Na njej pa tudi same gurmanske sestavine aka mleto meso, šunka v kockah, hrenovka, ali pa kar celi čevapčiči. Pa nikol nisi čisto sigurn al je zažgana al malo surova, samo je dejansko vedno top.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Eh, Slonček se mi nikdar ni preveč dopadel. Nevem zakaj, mogoče ker so mi pred leti dali gor en kup čebule ki mi nikak ne paše ne pico? :)

Pivnica je 'acquired' taste. Njihove pice so nekaj posebnega, dajo gor nek poseben sir, ki celotno zadevo naredi zelo ... hmm posebno. Tak da, al so ti super al pa zanič, ni nekega vmesnega stanja. :) Ampak ambient je ok.

Povezava do prispevka

Če se da ne jem italjanskih pic. Mam rad debel 'kruh' in dobro obloženo, ne tako pico da lahko skozi gledaš.

In ne, ne vse kar je v hladilniku. Začneš z klasiko, šunka, sir, gobice, pol pa. paprika, koruza, malo poikantne salame če maš, par oliv, kisla smetana, ...

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 9 minutami:

Jop, če bo Mefisto kdaj pomotoma peljal čez Ptuj naj kar nujno uleti v Pivnico. Testa je pomoje več v višino kot širino. Na njej pa tudi same gurmanske sestavine aka mleto meso, šunka v kockah, hrenovka, ali pa kar celi čevapčiči. Pa nikol nisi čisto sigurn al je zažgana al malo surova, samo je dejansko vedno top.

Ta s čevapi je "študentska pica" se mi zdi :D :D :D 

Povezava do prispevka

Koliko mislite, da ima Mefisto v resnici dolg kurac? Po Mn3 postih sodeč, bi reku tam ene 12-13 cm.

 

(Sem precej samozavesten glede te tematike (najbrž top slovenski strokovnjak s področja (govorim o kurcih na splošno (ne sam o majhnih))).)

uredilo bitje KE RIT
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Jaz vedno vzamem orfeja, splohne razmišljam. Niti ne vem če sem probal več kot 3 različne v lajfu. Orfej 4ever.

 

Mefisto reče pred 4 minutami:

 

Pošteno za ljudi z majhnim kurcem:rofl: ne saj je legit pica, v MB so imeli eno v centru pa so jo zaprli.

 

A kar ni je več? Sem mel namen ene 2 tedna nazaj tja zavit, pa sem pol šou v jack & joe. Also, jack & joe > mcd premium po dolgem in počez. Prizadeta cena, ampak kar se gurmanske izkušnje tiče pa sploh ni debate.

Povezava do prispevka

Aja, pol je pa Zlatorog ja, tomazek :D

 

Drugače pa dosti teh picerij je propadlo, spomnim se da smo tam pri kazinoju na začetku gimnazije jedli (hotel?) 

 

Pa ancona tam pri qlandiji, a še obstaja? Drgač pri qlandiji je bil meni kul nek momak, ki je prodajal klobase in zenf (dobesedno) v nekem kiosku haha, tisto je bil kul snack 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...