Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Galko reče Dne, 7. 4. 2023 at 14:04:

 

Kolikor se jaz spomnim, je Ukrajina ful navijala za NATO članstvo. Kar jih glede na razplet moraš razumet. Njihov nacionalni interes je seveda biti varen, kar boš pa samostojno malo težko dosegel ob tako fejst sosedu :D  Pač dedci in babe so vedeli, kaj se lahko zgodi, ko se bodo premaknili iz ene interesne sfere v drugo, sej niso budale, in so se želeli zaščitit z zavezništvom.

 

NATO zaveznikom je bila ideja ful kul (seveda ker bi rusom nakazali debelo batino, po možnosti nuklearno, direkt pred domačim pragom), ampak je bilo celotno zavezništvo, vključno z ZDA, izredno zadržano do članstva. Ker spet, neki so želje, neki je pa realnost, kok bodo rusi pumped and hyped, če jim v bivšo najpomembnejšo članico USSR namastijo ameriške zastavice in amerške nukice. Spoiler alert: rusom ideja ni bila všeč. Tako da so bili bolj tako, Ya ya Ukrajina spada v NATO ya, ampak jim niso dali nobenega časovnega plana oziroma so bili na istem statusu 15 let (status "rad imam NATO" majica in 200.000 ruskih vojakov na meji).

 

Rusi pa tudi niso budale in so zelo dobro vedeli, kaj se bo zgodilo, če Ukrajina pride v članstvo in kam si lahko vtaknejo obljube, da na njenem ozemlju ne bo tujih vojakov :D :D 

 

Kle imaš en indijski (torej zelo nevtralen) pogled na problematiko, februar 2022.

https://economictimes.indiatimes.com/news/defence/ukraine-not-joining-nato-so-why-does-putin-worry/articleshow/89361426.cms

 

 

Ti deli so mi zanimivi...

 

He sketched out a scenario in which Ukraine might use military force to reclaim the Crimean Peninsula, which Russia seized from Ukraine in 2014, or to recapture areas in eastern Ukraine that are now effectively controlled by Russian-backed separatists.
``Imagine that Ukraine becomes a NATO member and launches those military operations,'' Putin said. ``Should we fight NATO then? Has anyone thought about it?''

 

Putin says NATO has gone too far not only by providing Ukraine with weaponry and military training but also by stationing forces in other Eastern European countries that compromise Russian security.
It's also true that increases over the past decade in the U.S. and NATO military presence in Eastern Europe were triggered by Russia's annexation of the Crimean Peninsula and its incursion into eastern Ukraine in 2014. Those Russian actions prompted NATO to redouble its focus on collective security

 

Povezava do prispevka

Torej ce povzamem:

 

- Slabe igrice brez woke vsebine so slabe, ker so slabe

- Slabe igrice z woke vsebino so slabe, ker so woke

- Dobre igrice bre woke vsebine so dobre, ker niso woke

- Dobre igrice z woke vsebino v reanici sploh niso woke ampak *insert fake izgovor here*

 

Lp,

Galko

 

Povezava do prispevka
Slinch reče Pravkar:

- Dobre igrice z woke vsebino v reanici sploh niso woke ampak *insert fake izgovor here*

 

Mislim, da je bil to bolj Fegetova razlaga :D 

 

V glavnem

 

Pomoje, ker je Feget znanstvenik-računalničar, lahko izdelal neko skalo elementov, ki so woke, npr.

 

- črnski ženski lead

- trans subtheme

- beli moški so glavni negativci

- ...

 

In povedal, koliko od teh elementov mora izdelek vsebovati, da je uradno woke

 

Ker recimo Doctor Strange je dojeman kot med glavnimi woke Disney filmi, ampak kolikor googlam o filmčku, je npr. glavni negativec ženska

 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 25 minutami:

Torej ce povzamem:

 

- Slabe igrice brez woke vsebine so slabe, ker so slabe

- Slabe igrice z woke vsebino so slabe, ker so woke

- Dobre igrice bre woke vsebine so dobre, ker niso woke

- Dobre igrice z woke vsebino v reanici sploh niso woke ampak *insert fake izgovor here*

 

Lp,

Galko

 

 

In kje sem jaz to pisal?

 

- solidne igrice brez woke posiljevanja ostanejo solidne

- solidne igrice z woke posiljevanjem postanejo slabe oz slabše

 

Mislim, a je res tok težko za razumet, da če nek povprečen ali manj kvaliteten element še dodatno poslabšaš, da bo to poslabšalo končni izdelek? Manj igrat woke špile, več hodit na matematiko v 1. razredu OŠ, al neki.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 urami:

Drugače nekaj kul filmov, ki imajo woke teme

12 Years a Slave

Tar

Call Me By Your Name

Moonlight

Paddleton

The Breadwinner

Flee

Persepolis

Never Rarely Sometimes Always

Red Rocket

The Florida Project

American History X

 

Dog Day Afternoon

Brokeback Mountain

Transamerica

The Bubble

Blackkklansman

Fruitvale Station

Priscilla, Kraljica puščave

My Beautiful Laundrette

 

Ma pomoje jih kr dost naštejem :D Je pa zlo verjetno še več slabih, sam ok to ni nič drugače kot 99% "normalnih" filmov.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

Tu sem se pa res nasmejal. Dobesedno sem si predstavljal ke_kita v različnih direktnih kontaktih z žensko. Npr. na pošti, banki, mimobežno na ulici, v trgovini na blagajni, v trgovini med policami itd. :)  

Seveda sem govoril o intimnih interakcijah. Če se ti dvigne samo ob pogledu na lepo žensko, po moje sploh ne moreš normalno funkcionirati v družbi. Saj mi je jasno, da se zajebavate in se delate hude testosteronske jebače, sam osebno se ne bi nikoli hvalil s tem, da ne morem brzdati nagona.

You do you.

 

Stipe2 reče pred 2 urama:

Samo jutranja erekcija, torej? :D

To sem govoril na splošno, ne samo sedaj. Tudi v mladih letih, ko sem fukal ko zajec je bilo isto.

Fukanju sem se pa odrekel v trenutku ko sem se odločil, da ne bom več fural zvez. One night standi in kurbe niso zame.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 54 minutami:

Kaj da fak pa je to za predlog? Pa zasledil sem, da si predlagal, da se raje nekaj v igrovju briše kot gnoj :wacko:. Dobre tablete to ješ neke... O starih igrah se komot še kdaj debatira, tudi čez leta. Kaj pa je na gnoju tak vrednega, da bi blo bolje brisat igrovje kot tam? 

 

Seveda ni trenutno nič na Gnoju vrednega, gre za totalno toksičen prostor. Včasih mi je bil carski prostor za debatirat in relaksirat, zdaj pa mi je res samo še debilna in toksična izba, polna psihopatov na dveh nogah 

 

Štekam pa, da če si tam reden user, da ti je brisanje kislo, ampak jebiga, saj to nekako pride v kompletu s takšnim prostorom 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 1 minuto:

Seveda ni trenutno nič na Gnoju vrednega, gre za totalno toksičen prostor. Včasih mi je bil carski prostor za debatirat in relaksirat, zdaj pa mi je res samo še debilna in toksična izba, polna psihopatov na dveh nogah 

 

Štekam pa, da če si tam reden user, da ti je brisanje kislo, ampak jebiga, saj to nekako pride v kompletu s takšnim prostorom 

 

Jaz sem bil tam samo v corona časih. Od kar ga jaz poznam je toksičen in tudi sam sem bil tam samo zato, da sem bil toksičen in prcal. Ampak se tudi tega človek naveliča.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

In kje sem jaz to pisal?

 

- solidne igrice brez woke posiljevanja ostanejo solidne

- solidne igrice z woke posiljevanjem postanejo slabe oz slabše

 

Dobesedno to lol

 

ti "vsebuje woke" prepogosto enačiš z "woke posiljevanjem"

 

zato je po galku "tlou2 huda igrica, samo na žalost vsebuje wok posiljevanje", medtem ko je v resnici "tlou2 huda igrica."

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 8 minutami:

Sam the last of us brez woke vsebine so kritiki sploh pa publika precej bolje ocenili, kot pa the last of us z woke vsebino :)

Upam, da tisto review bombanje ne jemlješ kot merodajno.

 

Normalen človek: Uf, ta epizoda mi pa ni bila všeč, ker so ful preveč screen timea posvetili romanci, pa nerealno je, da se ravno dva geja srečata. Tole je za 6 ali 5.

Idiot, ki je užaljen, da je moral gledati pedre: Uf, ta epizoda mi pa ni bila všeč, ker so ful preveč screen timea posvetili romanci, pa nerealno je, da se ravno dva geja srečata.1!!!!

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 22 minutami:

Upam, da tisto review bombanje ne jemlješ kot merodajno.

 

Normalen človek: Uf, ta epizoda mi pa ni bila všeč, ker so ful preveč screen timea posvetili romanci, pa nerealno je, da se ravno dva geja srečata. Tole je za 6 ali 5.

Idiot, ki je užaljen, da je moral gledati pedre: Uf, ta epizoda mi pa ni bila všeč, ker so ful preveč screen timea posvetili romanci, pa nerealno je, da se ravno dva geja srečata.1!!!!

kaj review bombal so serijo zarad tiste epizode? Ne vem na IMDBju ima tako epizoda kot cela serija kar visoko oceno. Za moje pojme kar overhyped glede na to da ima serija oceno 8,9/10. To je absurdno visoka ocena. Serija je pač good but not great, ni nek super presežek, igra je dosti boljša. Od 4. epizode dalje mi gre mal navzdol po kvaliteti. Obožujem Pedra Pascala ma Joel iz igre bi tega Joela v seriji razfukal na 15 delov. Na momente imam filing kot da imamo v seriji Joela iz TLOU2 tko da niti ne bo tak character development kot v igri.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 24 minutami:

kaj review bombal so serijo zarad tiste epizode? Ne vem na IMDBju ima tako epizoda kot cela serija kar visoko oceno. Za moje pojme kar overhyped glede na to da ima serija oceno 8,9/10. To je absurdno visoka ocena. Serija je pač good but not great, ni nek super presežek, igra je dosti boljša. Od 4. epizode dalje mi gre mal navzdol po kvaliteti. Obožujem Pedra Pascala ma Joel iz igre bi tega Joela v seriji razfukal na 15 delov. Na momente imam filing kot da imamo v seriji Joela iz TLOU2 tko da niti ne bo tak character development kot v igri.

Ne ne, govorim izključno za tisto epizodo. Podobno se je zgodilo s sedmo, ampak tam je bilo manj enk in več takih normalnih ocen, kot sem opisal zgoraj.

3. epizoda je res očiten outlier.

 

Drugače se kr strinjam z vsem kar si napisal.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 uro:

 

Dobesedno to lol

 

ti "vsebuje woke" prepogosto enačiš z "woke posiljevanjem"

 

zato je po galku "tlou2 huda igrica, samo na žalost vsebuje wok posiljevanje", medtem ko je v resnici "tlou2 huda igrica."

 

 

 

Lej, ne da se mi :) Mislim da imam kar dobre senzorje kdaj je neki dobra woke vsebina, kdaj je pa na silo porinjena v špil. TLOU 2 je fenomenalen špil, ampak na žalost vsebuje wok posiljevanje. Še je vedno masterpiece, ampak z zrnom pelina. Tako pač je pač pač.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 17 minutami:

 

Lej, ne da se mi :) Mislim da imam kar dobre senzorje kdaj je neki dobra woke vsebina, kdaj je pa na silo porinjena v špil. TLOU 2 je fenomenalen špil, ampak na žalost vsebuje wok posiljevanje. Še je vedno masterpiece, ampak z zrnom pelina. Tako pač je pač pač.

od vseh ljudi na forumu si ti takrat na dolgo najbolje opisal ''probleme'' s TLOU2 ko smo debatirali za GOTY. Škoda da ne najdem več posta ma si kar na dolgo opisal vse dobre in slabe stvari

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...