Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče Dne, 4. 4. 2023 at 12:54:

Ne seri sem napisal v zvezi z zdravniki in diagnozami AI-ja. 

Stipe2 reče Dne, 4. 4. 2023 at 13:02:

Dobro, to sem malo karikiral - čeprav bodo tudi tam mnogi postali višek - najprej razni tipi na triažah ipd, potem pa vedno več tudi ostalih... 

tomazek reče Dne, 4. 4. 2023 at 13:03:

Itak, itak :rofl:

Zemlja je ravna... upam, da ne dvomiš v to.

Stipe2 reče Dne, 4. 4. 2023 at 13:07:

Strinjal se ti ali ne, to je neizogibno - lahko debatiramo samo o časovnem okvirju, v katerem se bo to zgodilo...

tomazek reče Dne, 4. 4. 2023 at 13:13:

Glej izpod časti mi je sploh debata o taki gluposti. Ti pač verjemi, da boš rekel boli me glava in ti bo AI dal pravilno diagnozo kar tak... brez kupa ostalih preiskav, ki jih bo spet moral koordinirati človek. Ti si verjetno že danes google zdravnik. Sorry ampak v dno sovražim folk, ki si dela samodiagnoze s pomočjo googla. Strinjal se ti al ne.

 

Ej tomazek, sej vem da ti je izpod casti, ampak glej ga zlomka :D

 

Najnovejša različica ChatGPT-ja je prestala izpit za zdravniško licenco v ZDA. V kratkem času je diagnosticirala številne bolezni. Zdravnik in računalniški znanstvenik s Harvarda pravi, da ima GPT-4 boljšo klinično presojo kot "mnogi zdravniki". Vseeno pa umetna inteligenca ni "popoln zdravnik".

 

https://www.24ur.com/novice/znanost-in-tehnologija/chatgpt-opravil-izpit-za-zdravnisko-licenco-vcasih-naredim-napake.html

Povezava do prispevka

Lol, kdorkoli bi uničil en ves kontinent za un drobiž, mora bit ali največji revež na svetu, ki ni nikoli imel v lasti več kot 10 eur ali mentalno moten psihopat.

 

Sam po moje to spet naš dragi programer "karikira" zadeve.

Najbrž je šlo za desetine milijonov v zameno za 1 človeško življenje. To je namreč varianta za katero sem slišal jaz.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

Ej tomazek, sej vem da ti je izpod casti, ampak glej ga zlomka :D

 

Najnovejša različica ChatGPT-ja je prestala izpit za zdravniško licenco v ZDA. V kratkem času je diagnosticirala številne bolezni. Zdravnik in računalniški znanstvenik s Harvarda pravi, da ima GPT-4 boljšo klinično presojo kot "mnogi zdravniki". Vseeno pa umetna inteligenca ni "popoln zdravnik".

 

https://www.24ur.com/novice/znanost-in-tehnologija/chatgpt-opravil-izpit-za-zdravnisko-licenco-vcasih-naredim-napake.html

 

Nisva se dobro razumela. Jaz sem te razumel, da bi si preko AI postavil diagnozo brez človeškega faktorja. Podrobne preiskave verjetno še vedno mora nekdo narediti... Jaz pa sem tebe štekal, da misliš na enak način kot google zdravniki, ki si doma sami posavijo diagnozo na podlagi tega, da napišejo kaj jih muči in bi zadeva postavila tvojo diagnozo.

Povezava do prispevka

Gremo nazaj na WOKE temo....

Zadnja Mandalorian epizoda je 

giphy.gif?cid=ecf05e4753rlvcw5q1xogziob3

 

Kakšne smeti :worship: Praktično celotna 3. sezona je obupna ampak zadnja pa vsekakor na novo definira star wars :mellow:

 

Sej ne morem verjet, da hkrati obstaja tudi fantastični Andor. No sej verjetno slej ko prej prihajajo tudi po njega....

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka

Samo kolikor jaz spremljam to ZDA woke sceno, naj bi vsi šovi, filmi in serije, ki gredo v ta woke jajca ful propadli.


Recimo gaj film Bros, potem Strange World disney risanka z gaj protagonistom, star wars serije, novi Witcher, Willow in podobno sranje naj bi ful izgubljali keš.

 

Tako da mi je čudno da Hollywood to še vedno forsira.

 

Po drugi strani Maverik in Avatar 2, kjer woke jajc ni, oba fuuul uspešna. 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 23 minutami:

Samo kolikor jaz spremljam to ZDA woke sceno, naj bi vsi šovi, filmi in serije, ki gredo v ta woke jajca ful propadli.

 
 
 

Ma je nekje 50:50

 

Tole so TOP zaslužkarji 2022 v ZDA, ker si njih izpostavil, pa zraven sem dopisal woke/non woke atribut. Ker večine filmov s seznama nisem gledal, sem woke atribut določil po googlanju naslov filma + is it woke

 

image.thumb.png.a2abe51f959b1ee468302fac4c8302db.png

 

5 woke in 5 non-woke filmov

uredilo bitje Chenier
Povezava do prispevka

Hmm samo je treba vedeti, da se ful woke sequelov (na tej listi konkretno čisto vsi) šepa na prejšnjo slavo.

 

V smislu prejšnji film je bil dober, gremo v kino (npr. novi Thor sigurno). Tako da zanimivo bo kaj bo z naslednjim delom. Ker folk je bil v večini nad woke sequeli svinjsko razočaran - vsaj za Doctor strange, Jurrasi World in novi Thor se v vseh krogih govori da so res pasja jajca.


Tako da jaz bi rekel, da je woke sfukal dobro franšizo filmov in vprašanje ali bodo naslednji del res še tako uspešen. 

Povezava do prispevka

Ker Maverick, Avatar 2, Minions, Batman in Sonic se sploh ne šlepajo na slavo franšize ali prequelov ane?

Čisto vedno uspeš izkrivit lastno razmišljanje do skrajnosti, samo da upravičiš svojo narativo.

 

Filmi, ki si jih omenil so pasja jajca, ker so slabo napisani/režirani filmi, ne ker bi woke propaganda uničevala zgodbo. Za take stvari se zapenjate izključno folk, ki imate bias že od samega začetka.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Tukaj imate box office za 2022 da imate cifre poleg

1 Avatar: The Way of Water $2,312,584,059 $682,167,850 29.5% $1,630,416,209 70.5%
2 Top Gun: Maverick $1,493,491,858 $718,732,821 48.1% $774,759,037 51.9%
3 Jurassic World: Dominion $1,001,978,080 $376,851,080 37.6% $625,127,000 62.4%
4 Doctor Strange in the Multiverse of Madness $955,775,804 $411,331,607 43% $544,444,197 57%
5 Minions: The Rise of Gru $939,628,210 $369,695,210 39.3% $569,933,000 60.7%
6 Black Panther: Wakanda Forever $859,102,154 $453,829,060 52.8% $405,273,094 47.2%
7 The Batman $770,945,583 $369,345,583 47.9% $401,600,000 52.1%
8 Thor: Love and Thunder $760,928,081 $343,256,830 45.1% $417,671,251 54.9%
9 Water Gate Bridge $626,571,697 $117,294 <0.1% $626,454,403 100%
10 Puss in Boots: The Last Wish $479,431,029 $185,035,890 38.6% $294,395,139 61.4%
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 13 minutami:

Wtf marvel in pa dinozavri 😂 kva je woke pr jurassicu? Nisem gledal filma zato vprasam ... Damn od teh 10 filmov mi je bil sam top gun kul 😞

 

(ne znam samo spodnjega commenta nalepit, da bi bil boljši comedy effect)

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 20 minutami:

Ker Maverick, Avatar 2, Minions, Batman in Sonic se sploh ne šlepajo na slavo franšize ali prequelov ane?

Čisto vedno uspeš izkrivit lastno razmišljanje do skrajnosti, samo da upravičiš svojo narativo.

 

Filmi, ki si jih omenil so pasja jajca, ker so slabo napisani/režirani filmi, ne ker bi woke propaganda uničevala zgodbo. Za take stvari se zapenjate izključno folk, ki imate bias že od samega začetka.

 

Ne-woki filmi so bili tudi zelo dobro ocenjeni in sprejeti, tako da so le še dodali k frašizi, woke filmi pa so uspešno franšizo potopili. Zato pravim, da bo zanimivo kaj bo z naslednjim delom - ali bo tudi še woke ali ne.

 

In že stotič, v 99% woke vsebine pokvarijo film, ker so vsiljene, zanič in slabo narejene. Ne spomnim se dejansko enega dobrega woke filma? Če se Thor film vrti okoli tega, da je novi Thor 1.60m visoka ženska s 50 kilogrami, ki nikoli ni naredila nič, trenirala in je obenem res kar ena random ženska, ki je potem nemudoma v vsem boljša od Thora, ki ga spremljamo že več kot 15 let, potem res ne vem kako lahko iz tega narediš dober film.

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

In že stotič, v 99% woke vsebine pokvarijo film, ker so vsiljene, zanič in slabo narejene.

Ja, točno to kar pravim. Ni problem v woke vsebinah, ampak v tem kako so spisane. Ni problem wokeness, problem so ustvarjalci, ki ne znajo narediti dobrega contenta.

 

Strong independent women smo imeli že v 80h z bangerji ala Alien, Terminator etc.

 

Če Thor Love & Thunder ne bi imel notri female Thor, bi film bil čisto isti crap.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...