Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Večina filmov, ki jih naštevate po mojem niso woke. WTF? Kako je na primer lahko American History X woke? Imaš res mega alfa lead, ki je bel moški, v njem praktično ni žensk, moški niso neumni ter pobebljeni. Priznam, da so notri črnci, in da delno političen, a to je premalo da bi bil woke film.

 

To da je film gej ni zadosti da je woke. Mora biti zraven še moški lik pobebljen in ženska top šefica, ki naredi vse boljše od njega.

 

No ampak tudi če vam priznam vse naštete filmo kot woke, še vedno jih imate koliko 10 - v celi zgodovini filma:rofl: Bravo res dečki, woke je prihodnost:rofl:

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Mi se niti zmenit ne moremo, kaj je woke. Nek konzervativc bi TV razbil, ko bi gledal tist v The last of us, se pravi ultra gay scena z dvema bradačema srednjih let.

Feget k se boji žensk, je woke scena če moški dobi plesko po tem, ko jo je za rit zašlatal. Alloy mu je premočen lik in jo kritizira, samo da najde minutkko, Bayonette se pa boji, k dracula česna.

 

 

If you have a woke problems I feel bad for you son,

I got 99 problems and woke ain't one.

 

 

 

Povezava do prispevka

To so problemi sodobnih progamerjev :(

 

Denar imamo, hrano tudi, igric, serije in filmov ko dreka. Kaj boš drugega počel kot kurcal. Lahko bi kurcal ženske, ampak potem bi si moral priznati, da si nesposoben eno ujeti, tako da je bolje kritizirati američane, njihove neumnosti in woke sranje.

 

Tudi skozi zgodovino se je vedno izkazalo, da tisti, ki so bili bolj haterji, so na koncu bolje prišli skozi kot prijazneži in dobrovoljneži.

Povezava do prispevka

Problem pri woknessu je da se ga tlači povsod oziroma oziroma je ratal ko neke vrste preliv (proljev?), ki se ga da na vsako pop-kulturno jed. Imaš špil, ki so dogaja na fevdalenm japonskem? Čirule čarule, glavni lik je zamorec in polovica npc-jev ti takoj pove, da obožuje kurca bolj kot lepo pripravljen suši. Postapokaliptična igra, kjer je družba organizirana v plemena? Hokus pokus, 3/4 npcjev rata trans, pedrov in lezbijk, po čudežnem naključju so vsi beli tipi v špilu ali totalni comic relief idioti ali pa bolj žleht ko hitler. Pol dodaš pa še totalno netalentirane pisce, ki naredijo vse slabo ali na prvo žogo, pa imaš tako sceno kot jo imaš. 

 

 

atomic reče pred 12 minutami:

If you have a woke problems I feel bad for you son,

I got 99 problems and woke ain't one.

 

Good for you al neki.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 22 minutami:

Pol dodaš pa še totalno netalentirane pisce, ki naredijo vse slabo ali na prvo žogo, pa imaš tako sceno kot jo imaš.

Ful bolj smiselno bi imo bilo, če bi tole postavil na prvo mesto razlogov, da te nekaj moti.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Galko reče pred 18 minutami:

Problem pri woknessu je da se ga tlači povsod oziroma oziroma je ratal ko neke vrste preliv (proljev?), ki se ga da na vsako pop-kulturno jed. Imaš špil, ki so dogaja na fevdalenm japonskem? Čirule čarule, glavni lik je zamorec in polovica npc-jev ti takoj pove, da obožuje kurca bolj kot lepo pripravljen suši. Postapokaliptična igra, kjer je družba organizirana v plemena? Hokus pokus, 3/4 npcjev rata trans, pedrov in lezbijk, po čudežnem naključju so vsi beli tipi v špilu ali totalni comic relief idioti ali pa bolj žleht ko hitler. Pol dodaš pa še totalno netalentirane pisce, ki naredijo vse slabo ali na prvo žogo, pa imaš tako sceno kot jo imaš. 

 

Ampak, a niso stvari a la 3/4 LGBT npcjev (kar je sicer pretiravanje, ampak OK :D), posledica slabih piscev? 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 23 minutami:

Ful bolj smiselno bi imo bilo, če bi tole postavil na prvo mesto razlogov, da te nekaj moti.

 

Chenier reče pred 20 minutami:

Ampak, a niso stvari a la 3/4 LGBT npcjev (kar je sicer pretiravanje, ampak OK :D), posledica slabih piscev? 

 

Itak itak, 1:1 je povezano. Ampak vseeno še dodatno vpliva na slabšo kvaliteto. Evo primer:

 

HZD 1: slabi pisci, nezapomljivi liki in dialogi. Ampak te vsaj ne motijo - so ko nek šum v ozadju, ne poslabšajo ti izkušnje oz ne odvračajo pozornosti od glavnih prednosti: boja, okolja, robo dinotov, carske glavne zgodbe. Nevtralni vplov so imeli - torej ga ni bilo.

 

HZD 2: enako slabi pisci s slabimi dialogi, ki pa vsaj mene zdaj dejansko razpizdijo s tlačenjem politike in agende v slabe dialoge in like. Prej so bili nevidni in je špli lažje zasijal tam kjer je dejansko močen. Zdaj pa delujejo kot negativen faktor, ki potegne špil dol.

 

Podoben primer, samo s to razliko da sta oba dela fenomenalna, je TLOU 1 in 2, zdele iz glave.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 14 minutami:

HZD 1: slabi pisci, nezapomljivi liki in dialogi. Ampak te vsaj ne motijo - so ko nek šum v ozadju, ne poslabšajo ti izkušnje oz ne odvračajo pozornosti od glavnih prednosti: boja, okolja, robo dinotov, carske glavne zgodbe. Nevtralni vplov so imeli - torej ga ni bilo.

 

HZD 2: enako slabi pisci s slabimi dialogi, ki pa vsaj mene zdaj dejansko razpizdijo s tlačenjem politike in agende v slabe dialoge in like. Prej so bili nevidni in je špli lažje zasijal tam kjer je dejansko močen. Zdaj pa delujejo kot negativen faktor, ki potegne špil dol.

 
 

Jaz si še vedno ne predstavljam, namreč HZD 1 sem obrnil ni mi je od stranskih likov ostalo v spominu dobesedno 0, edino unega high tech zamorca se spomnim, pa enega nekega debelega, ki je bil v glavnem mestu, ampak se sploh več ne spomnim, kakšno vlogo je imel

 

Kako je lahko nekaj sploh slabše od tega? :D 

Povezava do prispevka

Drugače pa dva primera, kjer je meni "wokeness" nekaj dodal (v resnici ne mislim, da je tovrsten swap wokeness, ampak okej, gremo s flowom) 

 

Little Fires Everywhere mi je res huda casual serija. V romanu, po katerem je posneta, je glavna protagonistka bela. V seriji so jo naredili črno in dodali še malo črnskega viba in raznih motivov/tematik, povezanih z življenjem mlade temnopolte samohranike v ZDA. Prav tako je kontrast med osrednjima ženskama v seriji, spremlja namreč dve mami in njuno različno socialno ozadje, izpade bolje. 

 

Isto pri res dobri mladinski seriji Looking for Alaska, kjer je tretji glavni lik v John Greenovi knjigi nek navaden white boy, v seriji pa črnec. Se mi zdi, da so s to potezo res fino naredili skupino prijateljev bolj raznoliko in verodostojno za random ZDA šolo, dodali so malo črnskega viba in tu in tam kak comment na to temo, pa izpade res super. 

 

Taki primeri po moje kažejo, da race swaping ni nadležen, če je narejen kvalitetno, če vse skupaj umesti v dober širši context in dela na tem, da bi serija z race swapingom nekaj pridobila. 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 1 uro:

Ampak, a niso stvari a la 3/4 LGBT npcjev (kar je sicer pretiravanje, ampak OK :D), posledica slabih piscev? 

 

Seveda so. Ampak zato, ker se pač zahteva od njih, da to na nek način vtaknejo notri in jim čist sfuka njihov ritem. Kot bi ti bil odličen pisec nasplošno, potem pa bi od tebe zahtevali, da narediš nekaj čist mimo tistega kar si vajen.

 

Naročnik reče "vključi to notri obvezno kakor veš in znaš".

 

Chenier reče pred 1 uro:

Sicer pa prav moram si kupit in igrat Horizon 2, ker vidim, da je res pustil travme folku zaradi wokenessa :D. Me res zanima, če je tako vsiljivo, ali bom spet "meh, nič posebnega" 

 

Ravnokar igram in mi ni moteče, ker še enega samega dialoga nisem poslušal :D

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 2 urama:

Jaz si še vedno ne predstavljam, namreč HZD 1 sem obrnil ni mi je od stranskih likov ostalo v spominu dobesedno 0, edino unega high tech zamorca se spomnim, pa enega nekega debelega, ki je bil v glavnem mestu, ampak se sploh več ne spomnim, kakšno vlogo je imel

 

Kako je lahko nekaj sploh slabše od tega? :D 

 

Scenarij 1

Spoznaš novo sladko mlado žensko. Prideš prvič do nje. Ženska ima v stanovanju psa z imenom Bobi. Psov ne maraš, ampak whatever, Bobi te niti pogleda ne. Z žensko se ga malo napijeta, začneta žvalit, ženska se sleče, pod oblekico je v sexy roza perilu, sleče še to, tudi naga je huda / slatka / pobrita na svastiko, skratka 10/10 bejba. Bobi tačas neki brunda in hodi po stanovanju, itak ga ne opaziš. Divje te pofuka, Bobiju rečeš Ajde čao, ko greš v avto ne veš niti kako ti je ime.

 

Scenarij 2

Spoznaš novo sladko mlado žensko. Prideš prvič do nje. Ženska ima v stanovanju psa z imenom Bobi. Psov ne maraš, Bobi te dejansko proba ugriznit in nate renči. Z žensko se ga malo napijeta, ko se začneta žvalit, Bobi zraven vaju mastno prdne po Orlando pasji hrani. Kljub smradu po dreku se ženska vseeno sleče, pod oblekico je v sexy roza perilu, sleče še to, tudi naga je huda / slatka / pobrita na svastiko, skratka 10/10 bejba. Čim začneta z akcijo, ti začne Bobi natepavati nogo in te vmes gleda direkt v oči. Kljub temu ti vseeno uspe zadržati koncentracijo... nakar Bobi spusti drisko po povštru in lahko bi prisegel, da ima čez gobec najširši nasmešek. Vsega imaš poln kufer, greš domov shitpostat na Gnoj.

 

Ampak ja, obe izkušnji sta enaki, ne vem zakaj se kdo spotika, faking kinofobi ej :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Samo za to, ker NPCji prazni in brez vsebine, ne moremo rečt da so pisci HZD1 slabi. 
Zgobda je vrhunska, nikoli prej videna, podajanje je lepo počasi, najprej se zbudiš nekje in potem in raziskuješ. Močni ženski liki in tudi moški vsaj na začetku.

Ja npcji so slabi ja, samo če nekdo ne zna vicov pripovedovat, še ne pomeni da je slab vic.

Nekdo beden vic pove, da dol padeš.

HZD1 je overall vrhunski špil in dobro zgodbo, ki je dost kilavo podana.

 

Dvojka je druga zgodba.

Povezava do prispevka

No še en precej velik problem dvojke vsaj meni je predvsem v  spremenjenih gameplay mehanikah oziroma combat.

Vsaka jebena stvar ala boljši armor in orožje je zaklenjena na dolgočasen brutalen grind. Vsak še tako običajen mob ima tono lajfa.  Sploh nima več veze natančnost in skill ampak izključno statsi ter buffi....

 

Dvojka vsekakor vsebuje woke bruhico ampak meni se je osnoven combat zagabil in dvomim, da bom ta dlc igral. Zgleda pa res lepo to je pa treba priznat.

 

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 20 urami:

Men se ni nikoli v življenju dvignil zgolj ob gledanju fotografij lepih žensk. Edino samo od sebe (recimo jutranja erekcija), ali če sem v direktnem kontaktu z RL žensko.


Tu sem se pa res nasmejal. Dobesedno sem si predstavljal ke_kita v različnih direktnih kontaktih z žensko. Npr. na pošti, banki, mimobežno na ulici, v trgovini na blagajni, v trgovini med policami itd. :)  

Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 7. 4. 2023 at 21:15:

Nisva se dobro razumela. Jaz sem te razumel, da bi si preko AI postavil diagnozo brez človeškega faktorja. Podrobne preiskave verjetno še vedno mora nekdo narediti... Jaz pa sem tebe štekal, da misliš na enak način kot google zdravniki, ki si doma sami posavijo diagnozo na podlagi tega, da napišejo kaj jih muči in bi zadeva postavila tvojo diagnozo.

 

Ne, itak da ne bo šlo tako enostavno, da boš samo napisal boli me uvo in dobil diagnozo - ne dvomim pa da boš nekoč imel tudi terminale za odvzem krvi ipd. in bo tega človeškega stika vedno manj - nismo še tam, ampak čez kakih 30 let bi že znalo bit - boš vsaj prišel hitro na vrsto. :D

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:


Tu sem se pa res nasmejal. Dobesedno sem si predstavljal ke_kita v različnih direktnih kontaktih z žensko. Npr. na pošti, banki, mimobežno na ulici, v trgovini na blagajni, v trgovini med policami itd. :)  

 

trgovka; to bi bilo to? želite še kaj?

ke_kit; še ene robčke, prosim.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...