Skoči na vsebino

Kje kupujete knjige


Priporočeni prispevki

Če te zanima travniška verzija, preveri stran nyaa.si. Sicer pa standardne strani v kombinaciji s kuponi za popust. Sam še največ mang kupim na bookdepository, ampak je potrebno malo primerjat cene, ker niso vedno najbolj ugodni.

 

Ravno danes sem prejel naročilo iz bookdepository. Naročeno po 1.7. Dostavila je pošta in brez dodatnih stroškov.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Aang reče Dne, 14. 8. 2021 at 16:07:

Je kdo uporabil bone za knjige? Se, da, kje dobiti kakšne knjige v angleščini? Ne mislim romane. Ampak bolj strokovna literatura. :)

Jaz sem porabil, Mladinska knjiga ponuja, majo tudi napisano, za katere zadeve lahko porabiš, sam sem za leposlovje. Pri njih je minimalna poraba 50€, ampak zato, da lahko bon koristiš dvakrat, lahko tudi doplačaš razliko, če si nad 50€, kar mi je osebno kar precej kul. Ampak mislim, da lahko pri njih porabiš za katerokoli literaturo, tudi strokovno. 

 

Beletrina recimo nima bonov, ker so tehnično založba in ne knjigarna, sem šel vprašat. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ups sedaj prilaga posiljkam taksna sporocila:

nYTr2PB.jpg
 

Ne razumem zakaj je potrebno podatke pridobiti se od naslovnika, saj jih najverjetneje posreduje posiljatelj. Razen, ce so na carini tako pikolovski, da preverjajo ali se podatki iz obeh strani ujemajo in zato gnjavijo se naslovnike.

 

Vsaj placat in se potem bockat s supportom za vracilo vec ni potrebno.

Povezava do prispevka

@Aang:
DZS ima v vseh knjigarnah možnost koriščenja bona. Minimalni nakup je 20 €. Lahko samo z osebno prideš in vse uredijo, je pa še boljše, če imaš že pripravljeno fotokopijo osebne. Obrazec ti tam izpolnijo, ti samo podpišeš. Postopek traja par minut (oz. odvisno kako dolgo pač izbiraš knjige :) ) . 
Mladinska ima tudi možnost koriščenja bona, minimalni nakup pri njih je 50 €. Postopek je seveda enak.

Za druge knjigarne pa ne vem oz. nisem nič koristil/čekiral. Glede strokovne literature v angleščini pa moraš pač videt na licu mesta (ali pa počekiraš na spletnih straneh, pokličeš po tel. ..) .

Povezava do prispevka
Denny Crane reče Dne, 30. 8. 2021 at 16:20:

Ups sedaj prilaga posiljkam taksna sporocila:
 

Ne razumem zakaj je potrebno podatke pridobiti se od naslovnika, saj jih najverjetneje posreduje posiljatelj. Razen, ce so na carini tako pikolovski, da preverjajo ali se podatki iz obeh strani ujemajo in zato gnjavijo se naslovnike.

 

Vsaj placat in se potem bockat s supportom za vracilo vec ni potrebno.

Kok se mi ne da s tem ukvarjat jao

Povezava do prispevka

Bookdepository verjetno pošiljajo izven EU - torej še 22% davek in storški carinjenja na njihovo ceno?

 

To sicer piše na njihovi spletni strani, samo sem malo skeptičen, da naš prašičevec ne bo hotel kos svoje pogače.

 

Will I have to pay any extra fees to get my order in the EU?

The prices on our website and what you pay at checkout is the final price. You will not have to pay any additional charges or fees at delivery. If your order is for delivery to the EU and you do receive a charge or fees at delivery please contact us and our Customer Service team will be able to resolve this for you.

 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

P*** kako butasto je v 2021, ko plačaš letno članarino za knjižnjico (v mojem primeru Mestna Ljubljanska - vsi oddelki) in ti Biblos izposoja še vedno ne dela. Ker očitno še ni "ažurirano". V dobi totalne informatike, kjer bi moralo biti vse brezšivno povezano. :) Mislim, da je ta Biblos čisto v k****. Sicer pa tudi kaj dosti izbire nimajo (vsaj zame). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 7. 9. 2021 at 11:34:

Bookdepository verjetno pošiljajo izven EU - torej še 22% davek in storški carinjenja na njihovo ceno?

 

To sicer piše na njihovi spletni strani, samo sem malo skeptičen, da naš prašičevec ne bo hotel kos svoje pogače.

 

Will I have to pay any extra fees to get my order in the EU?

The prices on our website and what you pay at checkout is the final price. You will not have to pay any additional charges or fees at delivery. If your order is for delivery to the EU and you do receive a charge or fees at delivery please contact us and our Customer Service team will be able to resolve this for you.

 

 

 

Jaz sem od cca 30 knjig letos, od tega 10 po 1.7., 2x dobil za plačat. DDV na knjige je 5%. Če pišeš bookdepository-u, da si moral plačat in dodaš sken od računa s pošte, ti refundajo.

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče Dne, 8. 9. 2021 at 21:57:

Se najbrž ste že pisali, sam kolk časa približno rabijo paketi iz Kennys.ie?

Okrog 10 dni od dneva odpošiljanja. Nimajo pa toliko knjig na zalogi, kot BD ali Blackwells tako, da moraš prišteti seveda še dobavni rok zraven.

So pa cene večinoma nižje, kot na BD, čeprav je poštnina 1 EUR in kjub 10% trenutnemu popustu na BD.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...